A prédikátor
Egy hideg vasárnapon történt. A templom parkolója hamar megtelt. Ahogy
kiszálltam a kocsimból, arra lettem figyelmes, hogy a testvérek
valamit sugdolóznak, miközben bemennek a gyülekezetbe. Ahogy közelebb
értem, észrevettem egy embert, amint támaszkodik a templom falának.
Már majdnem egészen lefeküdt, mintha aludna. Egy hosszú, nagyon
rongyos viharkabát volt rajta és egy kalap a fejére húzva, hogy már az
arcát sem lehetett látni. Egy kb. 30 éves cipõ volt rajta, ami olyan
kicsi volt rá, hogy kilógtak a lábujjai. Gondoltam, hogy hajléktalan
és hogy alszik, így bementem a templom ajtaján. Bent elkezdtünk
beszélgetni. Szóba került a kint fekvõ hajléktalan is. Az emberek csak
mosolyogtak és suttogtak, de senki sem volt hajlandó behívni, hogy
üljön le. Én sem.
Néhány perc múlva elkezdõdött az istentisztelet. Mindenki a
prédikátort várta, hogy foglalja el a helyét, és szóljon az Igébõl,
amikor kinyílt az ajtó. Bejött a hajléktalan, fejét lehajtva
végigsétált a padok között. Az emberek zavarban voltak és suttogtak,
meg arcokat vágtak. Végigment a szószékig, ahol aztán levette e
kalapját és a kabátját. Elszorult a szívem. Ott állt a prédikátorunk...
õ volt a hajléktalan. Senki sem szólt egy árva szót sem. A prédikátor
elõvette a Bibliáját és letette. "Testvéreim, azt hiszem, nem kell
mondanom, hogy mirõl fogok ma prédikálni." Aztán elkezdett énekelni
egy éneket, amelynek így hangzottak a szavai: "Ha tudok segíteni
valakin, amint elmegyek mellette. Ha tudok egy vidám szót, mi
megnevettette. Ha meg tudom mutatni, hogy az õ útja helytelen, akkor
már nem hiábavaló az életem."
Vajon hiábavaló az én életem?
(forrás: tvn. Végner Jné)