Az öreg templom teteje egyre jobban beázott. Az egyházközség tagjai felkérték a híveket, adakozzanak a tetõ javítására. A következõ vasárnap a plébános kihirdette a gyûjtés eredményét:
- Három lavór ára már megvan.
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Egy fazon stoppol egy eléggé gyér forgalmú úton. Ráesteledik, az esõ is
szemerkélni kezd, amikor meglát egy lassacskán felé közeledõ fénycsóvát.
A kocsi lassan mellé gurul és emberünk meg sem várva, hogy az megálljon,
kinyitja a jobb oldali ajtót és beugrik...... megdöbbenve látja, hogy a kocsiban
nem ül senki, de az szépen egyenletesen halad tovább... elsõ megdöbbenésébõl felocsúdva
- arra gondolva, hogy itt legalább nem ázik - elnyújtózik az ülésen, és ekkor
veszi észre, hogy az úton egy kanyarhoz közelednek.Még mielõtt a kormányhoz
tudna nyúlni, megjelenik egy kéz és a kocsit a helyes irányba kormányozza,
majd eltûnik.Az emberünk köpni nyelni nem tud a megdöbbenéstõl, fõleg amikor
a jelenet a következõ kanyarnál megismétlõdik, majd újra és újra, ahogy épp az
útirány megkívánja. Végül elérkeznek egy benzinkúthoz ahol a kocsi begördül
a parkolóba...A stoppos - aki ekkora már eléggé be van rezelve - félelmében
meg sem várja, hogy a kocsi megálljon, kipattan és berohan a töltõállomásra.
Megpillantja a pult mögött álldogáló kutast és éppen belekezdene az elképesztõ
történet elmesélésébe amikor kinyílik az ajtó és belép két ázott férfi.
Az egyik rápillantva odaszól a másiknak:- Te Béla! Itt az a csávó aki beugrott
a kocsiba amikor toltuk...
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
- Jó napot, Sámuel! - köszönti õt tisztelettudóan a bank alkalmazottja.
- Jó napot. Azért jöttem, hogy 1$ hitelt kérjek.
- 1$-t ?? De Sámuel, hisz ezt minden probléma nélkül levonhatjuk az ön bármelyik
számlájáról.
- Nem, én hitelbe kérek 1 $-t, amit egy hónapon belül megfizetek. Ha nem kapom
meg ezt a hitelt, minden folyószámlámat megszüntetem az önök bankjánál,
minden ékszeremet elviszem, megszakítok önökkel minden kapcsolatot.
- De, Sámuel! Jó, ha így akarja, akkor megadjuk ezt a hitelt. Itt vannak az
aláírandó dokumentumok.
- Mekkora a kamat?
- Havi 3%.
- Rendben, de itt akarom hagyni a BMW-met garanciának.
- Nem, Sámuel, erre semmi szükség. Az ön számlái elégséges garanciát nyújtanak.
- Ha nem fogadják el a BMW-met garanciának, akkor megszüntetem az összes
számlámat az önök bankjánál, kivonom az összes vagyonomat, ékszeremet.
- Rendben, Sámuel, a Bank alagsori parkolójában hagyhatja a BMW-jét garanciaként
30 napra.
- Tökéletes! Sámuel hazamegy, és boldogan mondja a feleségének:
- Sára, Sára! Most már nyugodtan mehetünk nyaralni! Sikerült egy
parkolót szereznem havi 3 centért !!!
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Meghal a körzeti orvos, s lelke a mennyekbe száll. Az égi kapu elõtt hosszú sorok várnak bebocsájtásra, s a néhai orvos beáll a sor végére. Nyílik a kapu, Szent Péter végigtekint a tömegen, majd azt mondja az angyaloknak:
- Az orvost engedjétek elõre! Õ a mi legjobb szállítónk.
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Valamikor Magyarországon történt, a következõ kedves kis történet.
A falu plébánosa karácsony táján bemegy az ünnepnek megfelelõen szépen feldíszített templomba - a döbbenettõl földbe gyökerezik a lába. A kis Jézuska eltûnt a jászolból!
Sok mindent átélt idõs ember volt már, de ez a felfedezés egy sokkal ért fel. Ebben a faluban rendes, becsületes, nyíltszívû emberek élnek!
Vagy már ide is betört ez a vad világ? Nagyon szomorúan csukta be maga mögött a templomajtót, s szinte az utolsó pillanatban vette észre a fényes, új biciklijérõl integetõ 8 éves Pistit.
- Plébános úr, plébános úr, tessék engem megvárni!
Kiabált az atya után Pisti, és odakerekezett a templom elé. Vadonatúj biciklije csomagtartójában nem feküdt más, mint az elveszett kis Jézus.
- Tetszik tudni, megígértem a Jézuskának, ha megkapom a biciklit karácsonyra, hálából elviszem egy körre!
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Öreg bácsi és néni meghal, és felkerülnek a mennyországba. Fent körülnéznek, minden csodálatos. Kék az ég, süt a nap, csiripelnek a madarak. Senki sem fázik, senki sem éhezik. Amerre csak mennek boldogság terem. Leülnek egy fa alá, és megilletõdötten hallgatják az angyalok kórusát. Egyszer csak az öregember lekever egy nagy pofont az öregasszonynak, mire az megkérdezi:
- Ezt most miért kaptam?
- Ha nem lett volna az a nyavalyás diétád, már két éve itt lehetnénk!
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``