header ok

Egy kis humor mindenkinek

Több
17 éve 2 hónapja - 17 éve 2 hónapja #1148 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Egy kis humor mindenkinek
A két pap és a rabbi

Vitatkozik a katolikus és a református pap, valamint a rabbi arról, hogy kinek az istene hatalmasabb.

Mondja a katolikus:
- Képzeljétek, egyszer elvittem az erdõbe kirándulni a gyerekeket, amikor hatalmas tûz támadt, semmi esély nem volt a menekülésre.
Imádkoztam, és csodák csodája: 10 méteres körzetben lelohadtak a lángok, és így megmenekültünk. Láthatjátok, milyen hatalmas az Isten!

A református:
- Egy hajókirándulás alkalmával tomboló viharba kerültünk.
Imádkoztam, és 20 méteres körzetben lecsitultak a hullámok, ki
tudtunk menni. Láthatjátok,...

- Az semmi! - így a rabbi. - A múltkor megyek a Dob utcában, amikor a földön meglátok egy ötezrest. Éppen fel akartam venni, amikor eszembe ötlött, hogy szombat van, és nem érhetek pénzhez.
Imádkoztam, és ha hiszitek, ha nem, 1 méteres körzetben péntek lett!:

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja #1189 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Egy kis humor mindenkinek
Az imádság

Grühn kérdezi Kohntól, miközben mennek a zsinagógába:
- Nem tudom, vajon szabad-e imádkozás közben dohányozni.
- Fogalmam sincs, de kérdezd meg a rabbit.
Mikor megérkeznek, Grühn megkérdezi a rabbitól:
- Mondja, szabad-e imádkozás közben dohányozni?
- Nem, semmiképp, ez ellenkezik a vallásunkkal és a hagyományainkkal.
Grühn visszamegy Kohnhoz, elmondja neki, mit válaszolt a rabbi.
Erre Kohn:
- Nem jól tetted fel a kérdést. Majd én megkérdezem újra.
Odalép a rabbihoz:
- Kérem, mondja meg, szabad-e imádkozni, amikor dohányzom?
- Hogyne, bármikor. Imádkozni minden körülmények között szabad.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja #1261 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Egy kis humor mindenkinek
A tökmag

Gyerekek gyónnak Húsvét elõtt. Bemegy a gyóntatószékbe az elsõ, megvallja bûneit, s ezzel zárja: "bedobtam a vízbe a tökmagot".

A plébános nem érti, de nem kérdez rá.
Jön a következõ gyerek, az is megvallja, hogy bedobta a vízbe a tökmagot, s ez így megy tovább, míg az utolsó gyerek nem említi ezt a bûnt. A plébános rákérdez:
"Te nem dobtad vízbe a tökmagot?"
"Nem - feleli a gyerek - én vagyok a Tökmag..."

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja #1296 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Egy kis humor mindenkinek
Ez az elsõ...

A helybéli plébános és az ügyvéd együtt érkeznek Szent Péterhez. Szent Péter közömbösen fogadja a plébánost, és azonnal betessékeli a mennyország tömegszállására.
Az ügyvédet viszont karon fogja és a legnagyobb tisztelettel vezeti egy magán luxuslakásba.
A pap felháborodva panaszkodik Szent Péternek, hogy õ egész életében Isten szolgája volt, és neki csak tömegszállás jut, milyen alapon kap az ügyvéd ilyen kitüntetõ bánásmódot.

Mire Szenet Péter:
Papokból tucatjával érkeznek a mennyországba, míg az ügyvédekbõl ez az elsõ aki ide jutott.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 1 hónapja #1333 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Egy kis humor mindenkinek
Három férfi a mennyországban

Három férfi utazik autóval, balesetet szenvednek, mindhárman meghalnak. Mennek a mennyországba, Szent Péter fogadja õket:
- Mielõtt eldöntenénk, hova kerüljetek, mondjátok el, mit szeretnétek, mit mondjanak az emberek a temetéseteken?
Az elsõ válaszol:
- Azt szeretném, ha az emberek azt mondanák: jó férj, jó apa, jó orvos volt.
A második:
- Én azt szeretném, ha azt mondanák, jó férj, jó apa, jó tanár volt.
A harmadik válasz:
- Én meg azt szeretném, ha azt mondanák: Nézzétek! Megmozdult!

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 1 hónapja #1386 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Egy kis humor mindenkinek
A konyha

Egy asszony kopog a mennyország kapuján.
A férjét keresi:
- Mikor halt meg és hogy hívják? - kérdezi Szent Péter.
- Öt éve. Kovács István a neve.
- No hiszen, tudja jóasszony, hány Kovács nevû van itt? Mondjon valami ismertetõ jelet. Például mi volt az utolsó mondata a megboldogultnak?
A nõ lesüti a szemét:
- Hát, mielõtt meghalt, azt mondta, hogy ahányszor megcsalom, annyiszor fordul egyet a sírjában.
- Akkor megvan! - kiált fel Szent Péter. - A ventilátor Kovács a mennyei konyhából!

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.790 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24