header ok

Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

A boldogságról

Több
17 éve 4 hónapja - 17 éve 4 hónapja #706 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
.



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 4 hónapja - 17 éve 4 hónapja #791 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
A világ legegyszerûbb dolgai

"A világ legegyszerûbb dolgai a legszebbek. Elvakít bennünket a rögeszme, hogy fontosnak kell látszani, kitûnni. Pedig a kérkedés mindig középszerû, a színlelés hatástalan. Minél nehezebb dolgok elérésében keressük a boldogságot, annál kevésbé vagyunk boldogok.

Ki igazán boldog? Aki egyszerû, és olyannak látja a dolgokat, amilyenek valójában; élvezi az apró részleteket, és inkább szeretetreméltó igyekszik lenni, semmint hírneves; szereti embertársait, és nem kérdi: megérdemlik-e. Szíve így telik meg apránként az igazi boldogsággal."
(Descalzo)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 4 hónapja - 17 éve 2 hete #864 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
Élj és élvezd a jelent

Azt mondjuk, hogy sokkal boldogabb lesz az életünk, ha megoldódnak anyagi gondjaink, ha a házastársunkkal rendezzük a problémáinkat, ha jobb autónk lesz, ha majd el tudunk menni, nyaralni, ha majd végre nyugdíjasok leszünk.

Az igazság az, hogy a boldogságra nincs megfelelõ pillanat, mint az, amelyik éppen most van.
Ha nem most, akkor mikor??
Az életed mindig tele lesz megoldandó problémákkal. Okosabb, ha a tényként kezeled, és eldöntöd, hogy mindezek ellenére, Te boldog leszel.

Sokszor úgy tûnik, hogy az igazi életnek már rég el kellett volna kezdõdnie, de valami mindig megakadályozta azt egy magasabb erõ, valamilyen munka, amelyet be kellett fejezni, amire idõt kellett szánni, valamilyen számla, amit ki kellett egyenlíteni. Majd azután kezdõdik az élet...

Aztán megértettem, hogy ezek az akadályok maga az élet!

Ekkor értettem meg azt is, hogy a boldogsághoz vezetõ út nem létezik.

A boldogság maga az út!

Ne várj addig, míg befejezed az iskolát, míg lefogysz vagy meghízol, míg munkába állsz, míg megházasodsz, míg megszületnek a gyerekeid, míg megoldod a házastársi konfliktusokat, ne várj a péntek estére, a vasárnap délelõttre, az új autóra, a tavaszra, a télre, a halálra és az újjászületésre..

Amíg te várakozol és tervezgetsz, a boldogság elhalad melletted, és te észre sem veszed, hogy már elszalasztottad a megfelelõ pillanatot.

A boldogság az út, és nem a cél!

Nincs megfelelõbb idõ arra, hogy boldog légy, mint éppen most!

Ne hagyd, hogy egy általad elképzelt szebb jövõ elrontsa a jelen boldogságát!

Az élet túl rövid ahhoz, hogy lemondj akár egyetlen boldog pillanatáról!
(szerzõje ismeretlen)


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 2 hete Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 4 hónapja #898 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 3 hónapja #978 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
Bibliáról

Ez a könyv az életnek könyve.
Melyben maga a Teremtõ Isten mutatja meg az õ orcáját neked.
Ezért ó, ember, ha kinyitod e csodát, õszinte és mély alázattal tedd azt.
Akkor az Úr megláttatja irántad érzett hatalmas szeretetét, kinyilatkozza igazságát és elvezet téged a helyes útra, az Életre.




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja #989 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
Boldogság

A világon mindenki a boldogságot hajszolja - és van is egy biztos mód, amellyel megtalálhatjuk: ellenõrizzük a gondolatainkat. A boldogság nem a külsõ körülményeken, hanem a belsõnkön múlik. Nem az a tény tesz boldoggá vagy boldogtalanná, hogy mid van, ki vagy, hol vagy, mit csinálsz - csakis az, hogy mit gondolsz minderrõl.

Például két ember lehet ugyanazon a helyen, és teheti ugyanazt egyszerre, mindkettõnek nagyjából ugyanannyi pénze és tekintélye lehet - mégis lehet az egyik szerencsétlen, a másik pedig boldog. Miért? A dolgok eltérõ megítélése miatt. Éppen annyi boldog arcot láttam a pusztító hõségben napi hét centért izzadó és küszködõ kínai munkások között, mint a New York-i Park Avenue légkondicionált hivatalaiban."
(Dale Carnegie)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.484 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24