header ok

Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

A boldogságról

Több
7 éve 5 hónapja #4807 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
.


A boldogságot csak az bírja el, aki elosztja. A fény csak abban válik áldássá, aki másnak is ad belõle. Mert amikor bennünket elküldtek, az útra bocsájtó Hatalom így szólt:

Rád bízok minden embert külön, kivétel nélkül mindenkit, segíts, adj enni, adj ruhát, mindenkire vigyázz úgy, mint magadra, és ne hagyd a sötétségben elmerülni. Amit szerzel, amit elérsz, amit tudsz, amit átélsz, osszad meg. Az egész világ a tiéd. Szabad vagy a kövektõl az éterig. Ismerd meg, hódítsd meg, senki se tiltja, de jaj, neked, ha magadnak tartod.
Elbocsátlak téged is, mint mindenkit: felelõs vagy minden emberért, aki veled él, s el kell számolnod minden fillérrel, amit magadra költesz, minden örömmel, amit magadba zártál, és minden boldog pillanattal, amit magadnak tartottál meg. Most eredj és élj, mert a világ a tiéd.

(Hamvas Béla)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #4947 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
.


"Egy bölcs szerint a boldogságnak három fõ összetevõje van:
amit teszel, amit szeretsz és amiért reménykedsz."






--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #5037 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
.


Így találta meg a varjú a boldogság titkát - A tanmese, ami az egész életedet megváltoztathatja


Nem hiába mondják, hogy a varjú rendkívül intelligens madár - hiszen neki sikerült megtalálnia a boldogság titkát!

Az alábbiakban egy rendkívül tanulságos tanmesét szeretnék megosztani veletek, melyet olvasva rájöhetünk, hogy ahhoz, hogy boldogak lehessünk, nem kell más, csak az, hogy elégedettek legyünk azzal, amink van. Hiszen ha állandó jelleggel más életéhez hasonlítjuk a miénket, soha nem érhetjük el a tökéletes boldogság és elégedettség állapotát.

És akkor hallgassuk a mesét!

A varjú az erdõben élt, és teljesen elégedett volt az életével. Egy nap megpillantott egy hattyút, és azt mondta magában: "De jó lehet a hattyúnak, hiszen olyan szép fehérek a tollai, az enyémek meg olyan feketék" Biztosan õ a legboldogabb madár a föld kerekén!

Odarepült a hattyúhoz és elmondta neki a gondolatait, mire az így válaszolt: "Tényleg nagyon boldog voltam, mindaddig, amíg meg nem láttam a papagájt, akinek két színû volt a tolla. Szerintem ö lehet a legboldogabb madár!"

A varjú ekkor felkereste a papagájt, aki elmondta, hogy tényleg nagyon boldog volt mindaddig, amíg meg nem látta a páva gyönyörû tollazatát.

A szarka meglátogatta az állatkertben élõ pávát, elmondva neki, amit a papagájtól hallott. A páva erre így válaszolt: "Hiába vagyok a világ legszebb madara, ha be vagyok zárva egy állatkerti zárkába! Viszont te boldog lehetsz, hiszen szabadon repülhetsz kedved szerint!"

A mese tanulsága: Ne próbáljuk magunkat és a problémáinkat a másokéhoz hasonlítani, inkább igyekezzünk maximálisan örvendeni mindannak, amit a Teremtõ adott számunkra! Tanuljunk meg boldognak lenni, az örökös sóvárgás helyett! Hiszen mindig lesznek olyanok, akiknek több, vagy kevesebb adatott a miénknél! Aki pedig elégedett a saját életével, az lehet a földkerekség legboldogabb embere!


filantropikum.com/igy-talalta-meg-a-varj...t-megvaltoztathatja/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 2 hónapja #5092 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
.


Jézusi üzenet



Benned van minden!
-
- Az élet lehetõsége, a szeretet.
-
- Bízz magadban, higgy képességeidben! Erõt mindig adok hozzájuk. Ne kételkedj utadban, feladatodban. Elsõsorban magadban bízz!
-
- A létezés kiteljesedése vagy. Atyánk adta meg neked a lehetõséget, s mint jó szülõ, vezet és oltalmaz is utadon, ha hagyod. Ha elengeded fenntartásaidat, kétségeidet s rábízod magad.
-
- Ha hiszel önmagadban! Hogy rajtad keresztül Õ nyilvánul meg. Benned! Ahogy én is mindig ott vagyok a szívedben. Csak lásd, ne feledd, bízz!

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 2 hónapja #5104 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
-

"A boldogság szeretet kérdése, semmi másé. Aki szeretni tud, az boldog ember."

(Herman Hesse)


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 2 hónapja #5108 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
.

Hamvas Béla: Oszd meg, amid van!


A legenda beszéli, hogy négy bölcs addig imádkozott, amíg elérte, amit kívánt: a mennyországba léphetett az üdvözültek közé.
Teljes napot tölthettek itt a boldogok között, napkeltétõl napnyugtáig élhettek elíziumi életet.

- Az elsõ bölcs az élményt nem bírta el, és belehalt;

- A második elméjében megzavarodott;

- A harmadik az élményt magába zárta, õrizte élete végéig, s a megszerzett boldogságot magának tartotta meg.

- Csak a negyedik bölcs távozott egészségesen és épen, mert a látottakat arra használta fel, hogy azon, aki hozzáfordult, segítsen.

A szenvedés körébõl mindenki szabadon kiléphet, ahogy tud, és a boldogságot elérheti. De azoknak, akik az üdvözültek világát megismerik, negyedrésze a nagy élményt nem tudja elviselni és belepusztul. Minden nap látni olyan embert, aki a mennyország kapujában összeesett és meghalt.
A másik negyedrész megkótyagosodik. Ilyen fanatikus bolondot is látni eleget.
A harmadik negyed rész a boldogságot magába zárja, és önmagának tartja meg, és nem ad belõle másnak...

A boldogságot csak a negyedik bölcs bírta el. Mert a gazdagságot, örömet, tehetséget meg szabad szerezni, de jaj annak, aki hozzá nem elég erõs.
Egy része belehal, egy része eszét veszti, egy része a kincset magába ássa, és senkinek sem ad belõle. Az elíziumi kertek fénye benne sötétséggé változik.

A boldogságot csak az bírja el, aki elosztja.
A fény csak abban válik áldássá, aki másnak is ad belõle...
Amit szerzel, amit elérsz, amit tudsz, amit átélsz, oszd meg.
Az egész világ a tiéd. Szabad vagy a kövektõl az éterig. Ismerd meg, hódítsd meg, senki se tiltja, de jaj neked, ha magadnak tartod. Amibõl másnak nem adsz, legyen az arany, iszappá válik; legyen szent fény, átokká válik; legyen gyönyör, halállá válik...


Forrás: György Edit: A boldog élet titka

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.749 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24