header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

A karma

Több
7 éve 1 hónapja #5208 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.


A karma és az életed...



Bármi, ami belõled kisugárzik, sebesen visszatér Hozzád. A cselekedeteiddel, gondolataiddal, szavaiddal és érzéseiddel magokat vetsz el, amiket aztán kénytelen vagy learatni.

Amit okozol, megtapasztalod Te is.
Hiszen csak így alakulhat ki Benned egy megfelelõ értékrend. Így fogod tudni, mi a jó és a rossz. Az ember mindig saját hibáiból tanul. Hiába mondanak bármit nálunk sokkal bölcsebb emberek, míg saját bõrünkön nem tapasztaljuk meg, fabatkát sem ér. Ez így van rendjén. Az életben minden viszonylagos. Ami az egyik embernek áldás, a másiknak büntetés.

Te nem okolhatsz senkit sorsod alakulásáért, és Téged sem hibáztathat más. Mindenki a saját sorsát alakítja. Bárhol, bármikor dönthettél volna másként. Ha egy kapcsolat (legyen akár baráti vagy szerelmi) véget ér, ott sosem egy ember a hibás. Mindkét fél hozzájárult ahhoz, hogy ez így legyen. Akkor is, ha "tettes" vagy, akkor is, ha "áldozat". Egyik sem jobb a másiknál, mindkét szerep a másikat tanítja. De van, amikor nem tanulunk a másiktól, és méginkább felerõsödik saját fájdalmunk. Ilyenkor egyre több embertársunk siet segítségünkre, hogy méginkább tükröt tartsanak elénk. Mi pedig még mindig nem vesszük észre, hogy végre ki kellene állnunk magunkért, vagy nem kellene kompromisszumot kötnünk. Ehelyett azt érezzük, hogy az élet kegyetlen játékot ûz velünk.
Pedig a sors nem ítél. Van egy saját belsõ bírád, aki érzések formájában mindig üzen Neked.

Tudod, akire sosem hallgatsz. Mert még mindig azt hiszed, hogy az édesanyád, a barátod vagy a szomszéd jobban tudja, mire van szükséged. Még mindig nem mered felvállalni az igényeidet, szükségleteidet.
Pedig minden belõled indul ki, és Benned ér véget. Ha nem állsz ki magadért, ugyanúgy rombolsz, csak éppen befelé. Semmivel sem jobb, mintha valaki mást büntetnél a dühöddel, haragoddal. Sõt! A másik elõbb-utóbb elfelejti, de a mardosó bûntudat mindaddig megmarad, míg szembe nem nézel vele. Nem csupán a másik embert kell tisztelni, hanem magadat is. Elsõsorban magadat.

A boldog élethez csupán két dolgot kellene megvalósítani: tiszteld és szeresd magad, amennyire szeretnéd, hogy mások tiszteljenek és szeressenek, és ne tégy olyat senkivel, amit nem szeretnéd, hogy Veled tegyenek. Ilyen "egyszerû" az egész.

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

elozoeletek.blogspot.com/2016/06/a-karma-es-az-eleted.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 9 hónapja #5508 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.

A karma és a párkapcsolat


Az embernek cselekedetei következményeivel szembesülnie kell. Mindenki azt kapja, amit elõidézett. Nincsen sem véletlen, sem jutalom vagy büntetés, csak ok és okozat.
A sors törvénye arra kényszeríti az embert, hogy tudatosan teljes felelõsséget vállaljon az életéért, és gondoskodik róla, hogy mindaddig szembesüljön cselekedeteinek következményeivel, míg a saját maga által okozott problémákat fel nem oldja.

Mindenki szabadon döntheti el, mit akar vetni, ám aratni azt lesz kénytelen, amit elvetett. Az okok és okozatok láncolata nem a születéssel kezdõdik, és nem is ér véget a halállal, hanem összeköti az egyes inkarnációkat. A gondolataink és cselekedeteink által elõidézett okok bevésõdnek a lelkünkbe. Itt vezetik karmikus számlánkat, amit egyik inkarnációból a másikba magunkkal viszünk. Hogy milyen emberek kerülnek elénk, milyen helyzetekbe keveredünk, milyen dolgokat kapunk vagy éppen veszítünk el, mindezeknek okát múltunkban kell keresnünk. Újra meg újra olyan körülmények közé születünk, amelyekre szükségünk van, míg ki nem egyenlítõdik minden.


Ha valóban megértettük a sors törvényének mûködését, akkor minden kellemetlenséget hálás szívvel fogadunk, mert szellemi fejlõdésünk útján nagyobb segítséget jelentenek, mint akármilyen dicséret. Többnyire észre sem vennénk, hogy helytelenül jártunk el, ha valamely fájdalmas tapasztalás nem tudatosítaná ezt bennünk. Mindaz, ami velünk történik, minket szolgál, és nekünk segít. Ezért minden úgy van jól, ahogy van. Minden megtanult lecke közelebb visz Igaz Valónk felismeréséhez, és az egységhez. Ha nem tanuljuk meg a leckét, a sors törvénye mindaddig elénk hozza, míg végül meg nem oldjuk.

Ez a törvény azonban csak addig mûködik az ember életében, amíg saját akarata szerint cselekszik. Mihelyt hagyja, hogy kizárólag a teremtés akarata érvényesüljön benne, Igaz Valója nyilvánul meg, és megszabadul a végzettõl. Bárki bármely pillanatban megszabadulhat a karmától, mihelyt saját akaratát egyesíti az isteni akarattal.

A karma és a párkapcsolat


Hiába foglalkozunk behatóan a spirituális dolgokkal, ha az így nyert felismeréseket a gyakorlatban nem éljük meg. Ebben egy másik "tanár" nyújthat nekünk segítséget, akit a karma küld nekünk: a partnerünk!

Törvényszerû, hogy milyen partnerrel találkozunk. Ez a találkozás azért jön létre, hogy bizonyos tanulási folyamatot tovább vigyünk. A párkapcsolat értelme mindig az egymással és egymástól való tanulás, hogy végül a vágyott egységet felfedezzük önmagunkban. Az elsõ lépésünk az egység felé a másik emberrel való kapcsolat.

Nem azért jön tehát létre egy társkapcsolat, hogy a másik segítségével kényelmes életet éljünk. Sõt, éppen a hozzánk legszorosabban kötõdõ lélek jelenti számunkra a legnagyobb kihívást, és egyben a legnagyobb segítséget. Az egymással karmikus kapcsolatban álló emberek tehát nemcsak a "számlájukat tudják egymással rendezni", hanem lehetõséget is adnak egymásnak a gyors szellemi növekedésre. Igazi társkapcsolat kizárólag két önálló, "egészséges" lény között jöhet létre. Csak így leszünk képesek szembenézni azokkal a gyengéinkkel, melyeket a társunk segítségével fedeztünk fel. A partnerkapcsolat pedig értelmét veszíti, mihelyt feladatát beteljesítette, vagy már nem képes ezt a feladatot betölteni.

Beavatás

A kozmikus törvények mind azt szolgálják, hogy az ember a tökéletesedés útján járjon. A beavatás, azaz az egységbe való beolvadás döntõ lépés a tökéletes transzformáció felé. Az új tudat teljesen új életkörülményeket is jelent. Ennek kialakulása során különféle "próbákon" kell keresztülmennünk.

A "földpróba" során azt kell bizonyítani, hogy az ember megtanult az anyaggal, a pénzzel optimálisan bánni, a "vízpróba" pedig arra szolgál, hogy az ember érzelmei áradatában megõrizze józanságát, és a szíve nyitva álljon. A "levegõpróba" ellenõrzi, hogy rendben vannak-e a gondolatok, tudjuk-e fegyelmezni õket, ki tudjuk-e tágítani tudatunkat. A "tûzpróba" az akaraterõt fejleszti, és arra kényszerít, hogy egyesítsük az individuális akaratot a központi akarattal, a "legyen meg a te akaratod!" elvével.

A beavatási próbatételek közé tartozik az is, hogy élvezzük minden egyes lépésünket, amelyet a célhoz vezetõ úton teszünk. Közben teljesítsünk be minden pillanatot, így élünk az "itt és most"-ban. A beavatott vágyak nélkül boldog, semmit nem vár el, és semmit nem utasít vissza, amit az élet kínál. Minthogy semmit nem birtokol, nem is tud elveszíteni semmit.

Az élet olyan, mint egy film. A legtöbb ember úgy játssza el a szerepét, hogy észre sem veszi, hogy csupán egy filmrõl van szó. És csak nagyon kevesen állnak a vetítõgép mögött, és rendezik a filmet. Az igazi életet pedig csak az az ember éli, aki a kamera mögött áll. Ebben a filmben mi magunk vagyunk a forgatókönyvírók, a rendezõk, mi játsszuk a fõszerepet, mi vagyunk a nézõk, sõt a mozi társtulajdonosai is. Ha nem élvezzük a filmet, változtassuk meg a forgatókönyvet, és játsszunk el egy másik szerepet!

Felhasznált irodalom: Kurt Tepperwein - A szellemi törvények

Forrás: www.astronet.hu/test-es-lelek/lelekgyogy...t-parkapcsolat-38259

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 7 hónapja #5712 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 6 hónapja #5770 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.

6 módszer, ami segít abban, hogy jobbá tedd a karmádat!


Létezik egy olyan egyszerû törvény, amellyel nap, mint nap szembesülünk, mégpedig a karma törvénye. Vagyis, ahogy bánsz másokkal, úgy fognak a többiek is viszonyulni hozzád. Ha alapvetõen pozitív hozzáállással közelítesz a dolgokhoz, akkor sokkal nagyobb az esélyed a boldogságra.

Legtöbben automatikusan élik az életüket, és közben egyáltalán nem gondolnak rá, hogy a fejükben zajló gondolatok akár még befolyásolhatják is a dolgok alakulását. A káosz és a negativitás, nagyrészt a negatív gondolatok eredményeként születik meg. Ha ellen akarsz állni a mérgezõ, negatív energiáknak, akkor arra kell törekedned, hogy pozitív légkört alakíts ki magadban és körülötted. Annak érdekében, hogy a körülötted lévõ emberek ne visszahúzzanak, hanem ellenkezõleg, boldogsággal töltsék el az életed, akkor elõször magadban kell kialakítanod a pozitív hozzáállást.


Íme, 6 bevált módszer, amely segítségedre lehet a mindennapokban a pozitív karma kialakításában!

1. Mindig az igazat mondd


Ha mindig az igazat mondod, akkor nem csak idõt és energiát spórolsz meg az életedben, hiszen nem kell majd azzal töltened az idõt, hogy az igazságot tisztázod, hanem tiszta lelkiismerettel élheted az életed. Ha igazat mondasz, akkor becsületes és nyitott embereket vonzasz az életedben.

2. Próbálj mindig a legjobb tudásod szerint teljesíteni

Bármit is teszel, szándékaid mindig tiszták és világosak legyenek. Ne félj a céljaidtól és álmaidtól. Az élet teljes megélésével, más emberek segítéséhez is hozzájárulsz. Mindig próbálj a lehetõ legjobb formádat hozni, az Univerzum pozitívan reagál a szép és boldog emberekre, és a lehetõ legjobb élményeket küldi cserében.

3. Segíts másokon

Lehet, hogy számodra csak egy kis apróságnak tûnik, de viszont másnak óriási segítség lehet a cselekedeted. Azáltal, hogy másoknak segítesz, önmagadnak és segítesz! Az önzetlen segítségnyújtás az egész életedet átalakítja.

4. Meditálj rendszeresen

A haraggal, depresszióval és szomorúsággal teli gondolatoktól csak úgy tudsz megszabadulni, ha rendszeresen meditálsz. A meditáció által megértheted azokat a gondolatokat, amelyek felzaklatják az elméd, és meg tudsz szabadulni ezektõl. A pozitív gondolatok segítenek abban, hogy az életed jobbá váljon, ha jó energiát sugárzol, akkor csak még több jót fogsz kapni az élettõl.

5. Mutass együttérzést és kedvességet

Az együttérzés és a kedvesség által kapcsolatba kerülhetsz a körülötted lévõkkel. Az életben ne csak elvárásaid legyenek, ahhoz, hogy kapj, adnod is kell. Minél többet adsz, annál többet kapsz. Mindannyian kerülhetünk nehéz körülmények közé, ezért fontos, hogy a nehéz helyzetekben segítsünk másokon.

6. Próbáld meglátni a fától az erdõt

Az élet néha csak számtalan baj halmazának tûnik, és bizony sokszor érezheted úgy, hogy elég, nem bírod tovább. Próbálj az apró szépségekre koncentrálni, keresd meg a bajban is a jót. Ez a hozzáállás segítségedre lesz, hogy életed sokkal szebb és harmonikusabb legyen.


filantropikum.com/6-modszer-ami-segit-ab...bba-tedd-a-karmadat/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #5911 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.


Karmikus kapcsolataink



Bárkivel találkozol életed során, tanítást hordoz Számodra. Sokszor elmúlt életeink kiegyenlítése a cél. Elkezdtünk valamit, ami nem tudott befejezõdni, ezért tovább hoztuk magunkkal erre az inkarnációra.


Találkozol egy számodra idegennel, és érdekes érzéseket ébreszt Benned.
Van, amikor egy-egy találkozással ellenszenv ébred Benned. Amikor szinte menekülnél arról a helyrõl. Már az is irritál, ha a másikra nézel, pedig még meg sem szólalt. Ezek a találkozások olyan elõzõ életbeli kapcsolódásokra utalnak, amibõl megoldandó konfliktust hoztatok magatokkal. Sokat bánthattátok egymást.

Biztosan tapasztaltad már, hogy ok nélkül támadnak Rád, megaláznak, megbántanak, és Te értetlenül állsz az események elõtt. Vagy amikor Te érzel késztetést arra, hogy bánts valakit, pedig nem szolgált rá. Már elõre tudod, hogy meg fogod bánni, mégis megléped. Ezzel egyenlítõdik ki kettõtök karmája.

A tudatos ember cselekedeteit a szeretet vezérli. Tudja azt, hogy mindannyian hordozunk sebeket a szívünkben. Magába néz, és megkérdezi lelkét, hogy vajon mi zavar engem a másikban? Tudja, hogy ezzel dolga van még. Nem visszatámad, hanem próbálja megérteni a másikat. Ha a sérülés kiegyenlítésre kerül, nincs szükség arra, hogy "visszaadjuk a másiknak", amit tett, mert el tudjuk fogadni a múltat. Túllépünk rajta. De amíg folyton ezen rágódsz, újra és újra ezekkel a bántásokkal szembesít az élet, hogy végre le tudd tenni õket.

Van hogy kellemes, meleg, bizsergetõ érzés árad szét mellkasodban, mikor egy idegennel találkozol. Ez olyankor történik, amikor régi életekben szerettétek egymást. Lehettetek barátok, rokonok, vagy akár egymás szerelmei.

A két lélek rögtön felismeri egymást. Ha odafigyelünk érzéseinkre, iránymutatóul szolgálnak fejlõdésünkhöz. Segítenek a megértésben.

Ezen találkozások általában mérföldkövek életünkben. Tudjuk, érezzük, hogy "valami közünk van egymáshoz". Egyfajta megnyugvást érzünk, mintha "haza érkeztem" volna. Ugyanakkor hatalmas szenvedést is érez, kinek nincs a közelében (fizikailag) lelki társa. Õk azok az emberek, akik tudnak arra ösztönözni bennünket, hogy elinduljunk az önmegismerés útján. Õk azok, akik által végül meg tudjuk tanulni a feltétel nélküli szeretetet, az elengedést, a megbocsátást, az elfogadást.

Hiszen ha csupán egy "karmikus-társ" lenne a sok közül életünk útján, könnyedén lépnénk túl a fájdalmakon, s mennénk tovább. A legnagyobb leckéket mindig a lélektársak hordozzák.

Felgyorsítják a fejlõdést. Érezheted, hogy amint belekerültök egymás életébe, rohamos fejlõdésnek indul mindkettõtök. Ha nem állsz ellen ennek a folyamatnak, hamar gazdagodhatsz számtalan tapasztalattal. Érzed, hogy évezredek fájdalmától, félelmétõl szabadulhatsz.

Ugyanakkor ez nem könnyû, hiszen újra éled ezeket a félelmeket, fájdalmakat. Néha azt kívánod, hogy bárcsak ne találkoztatok volna. Ugyanakkor tudod, hogy ez a legjobb dolog, ami történhetett Veled. Ha túl vagy ezen a hosszú tisztuláson (ami akár évekig is tarthat, Tõled függ), akkor fog kiderülni, mi kettõtök feladata most a létezésben. Ha a két lélekfél megtisztult, készen áll az összeolvadásra. Beteljesedik fizikai síkon a kapcsolat.

De van, amikor rájövünk, hogy lélektársunk csupán segítségünkre sietett, hogy alkalmassá tegyen és felkészítsen valódi társunk fogadására. Elengedem õt, és hirtelen megérkezik az a társ, akire mindig is vágytam. Ott állunk egymás elõtt tisztán, játszma-mentesen, álarcok nélkül, szívünkben az igazi, feltétel nélküli szeretettel.

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 2 hete #6126 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.

4 jel, hogy karmikus kapcsolat fûz párodhoz!


Elsõ látásra úgy érezted, mintha már találkoztatok volna korábban is? Lehet, hogy nem véletlen. Az a bizonyos deja vu érzés gyakran felüti a fejét, ha olyan emberekhez kerülünk közel, akikkel egyszer régen fontos kapcsolatban álltunk.

A reinkarnáció híveinek elmélete szerint, nem egyetlen életünk van

A halállal csak fizikai valónkat veszítjük el, a lelkünk azonban tovább él egy másik testben. Bár bizonyíték nincs az elméletre ma számos követõje van a reinkarnációnak, és a legtöbb õsi kultúra is régóta hisz benne. Sokan akik hisznek a lélekvándorlásban, úgy gondolják, hogy korábbi életünk szereplõi ma is velünk vannak, csak éppen más alakban.

Ezek a karmikus kapcsolatok, szerelmek legtöbbször nagyon erõs érzelmekre alapulnak, így sosem könnyûek. Sokszor fájdalmasak, ugyanakkor minden szenvedés ellenére sem képes egyik fél sem véget vetni a kapcsolatnak.

Íme a legfeltûnõbb jelek, melyek karmikus szerelemre utalnak!

Intenzív érzelmek

Ha már az elsõ találkozás is intenzív érzelmeket vált ki belõlünk, az utalhat egy elõzõ életbõl származó lezáratlan kapcsolatra. Legyen szó akár nagyon erõs pozitív, vagy negatív ellentmondásos érzelmekrõl, mindez azt jelzi, hogy a kapcsolat viharosan ért véget, haraggal vagy éppen fájdalommal. Az új találkozást talán a sors intézte, hogy a felek rendezzék, régi félbehagyott számlájukat. Az ilyen kapcsolatok klasszikus se veled se nélküled alapon mûködnek, így a felek sem elszakadni, sem együtt élni nem tudnak.


Deja vu


Biztosan mindenki megtapasztalta élete folyamán azt a bizonyos "ezt már egyszer láttam" érzést. A Ez az amikor úgy érezzük korábban már megtörtént velünk ez a szituáció, vagy jártunk egy helyen, ahol elvileg még nem járhattunk soha.
Egyesek szerint, a deja vu egy elõzõ élet emlékei, így ha korábban is ismertük párunkat, gyakran fedezhetjük fel a kapcsolat alatt a jelenséget. Ilyenkor úgy érezhetitek közös múlttal rendelkeztek, ilyenkor nem csak élethelyzetek, de gesztusok, vagy akár mondatok is ismerõsnek tûnhetnek.

Szokatlan testi reakciók

A deja vu érzés mellett a másik karmikus kapcsolatra utaló jel, az ha az elsõ találkozás során váratlan reakciókat észlelünk magunkon. Ilyenkor összerándul a gyomrunk, vagy éppen zsibbadni, esetleg rángani kezdenek olykor végtagjaink.

Jelentõs változások


Ha a kapcsolatban úgy érezzük párunk inspirálólag hat ránk, pozitív irányba próbálja megváltoztatni az élethez való hozzáállásunkat nagy az esélye annak, hogy lelki társra találtunk. Persze elõfordulhat, hogy a változás nehéz, mivel van hogy az illetõ csakis radikális úton tudja elérni nálunk, hogy elinduljunk az úton.

Forrás: Napidoktor.hu

napidoktor.hu/huncut/4-jel-hogy-karmikus...csolat-fuz-parodhoz/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.493 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24