header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

A karma

Több
9 éve 3 hete #4247 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.

Karma és az életed...


Bármi, ami belõled kisugárzik, sebesen visszatér Hozzád. A cselekedeteiddel, gondolataiddal, szavaiddal és érzéseiddel magokat vetsz el, amiket aztán kénytelen vagy learatni.
Amit okozol, megtapasztalod Te is. Hiszen csak így alakulhat ki Benned egy megfelelõ értékrend. Így fogod tudni, mi a jó és a rossz. Az ember mindig saját hibáiból tanul. Hiába mondanak bármit nálunk sokkal bölcsebb emberek, míg saját bõrünkön nem tapasztaljuk meg, fabatkát sem ér. Ez így van rendjén. Az életben minden viszonylagos. Ami az egyik embernek áldás, a másiknak büntetés.
Te nem okolhatsz senkit sorsod alakulásáért, és Téged sem hibáztathat más. Mindenki a saját sorsát alakítja. Bárhol, bármikor dönthettél volna másként. Ha egy kapcsolat (legyen akár baráti vagy szerelmi) végetér, ott sosem egy ember a hibás. Mindkét fél hozzájárult ahhoz, hogy ez így legyen. Akkor is, ha "tettes" vagy, akkor is, ha "áldozat". Egyik sem jobb a másiknál, mindkét szerep a másikat tanítja. De van, amikor nem tanulunk a másiktól, és méginkább felerõsödik saját fájdalmunk. Ilyenkor egyre több embertársunk siet segítségünkre, hogy méginkább tükröt tartsanak elénk. Mi pedig még mindig nem vesszük észre, hogy végre ki kellene állnunk magunkért, vagy nem kellene kompromisszumot kötnünk. Ehelyett azt érezzük, hogy az élet kegyetlen játékot ûz velünk.
Pedig a sors nem ítél. Van egy saját belsõ bírád, aki érzések formájában mindig üzen Neked. Tudod, akire sosem hallgatsz. Mert még mindig azt hiszed, hogy az édesanyád, a barátod vagy a szomszéd jobban tudja, mire van szükséged. Még mindig nem mered felvállalni az igényeidet, szükségleteidet.
Pedig minden belõled indul ki, és Benned ér véget. Ha nem állsz ki magadért, ugyanúgy rombolsz, csak éppen befelé. Semmivel sem jobb, mintha valaki mást büntetnél a dühöddel, haragoddal. Sõt! A másik elõbb-utóbb elfelejti, de a mardosó bûntudat mindaddig megmarad, míg szembe nem nézel vele. Nem csupán a másik embert kell tisztelni, hanem magadat is. Elsõsorban magadat.
A boldog élethez csupán két dolgot kellene megvalósítani: tiszteld és szeresd magad, amennyire szeretnéd, hogy mások tiszteljenek és szeressenek, és ne tégy olyat senkivel, amit nem szeretnéd, hogy Veled tegyenek. Ilyen "egyszerû" az egész.

Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
9 éve 6 napja - 9 éve 6 napja #4258 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.


Szellemi törvények: Mi a karma?


A nyugati gondolkodás a karma szót mindig a bûnnel és a bûnhõdéssel hozza kapcsolatba. Többé-kevésbé valamennyien készséggel elfogadjuk, hogy bûnösök vagyunk, és türelmesen viseljük karmánkat, míg fel nem tudjuk oldani. Ez azonban a karma téves értelmezésébõl következik. A szó maga szanszkrit eredetû, és azt jelenti: "a cselekedet, a teremtett, hatni, csinálni".

Nem arról van tehát szó, hogy türelmesen viseljük karmánkat, vagy amilyen gyorsan csak lehet, oldjuk fel, hogy végre szabadok lehessünk, és még csak arról sem, hogy jó cselekedeteket gyûjtsünk, hogy ezzel "jobb karmát" szerezzünk magunknak. A karma csupán szembesít bennünket cselekedetünk következményeivel, lehetõvé teszi, hogy az egyébként láthatatlan cselekedetet felfogjuk, megértsük, és mintegy tükörben szemléljük.
Nincs hát értelme, hogy ezt a tükröt, amilyen gyorsan csak lehet, megszüntessük. Állítsuk inkább bölcsen saját fejlõdésünk szolgálatába, ami mindig önfelismerést, önmegvalósítást jelent, ami végsõ soron tiszta öntudathoz vezet. Ezen a nehéz, ám érdekes úton szükségünk van a karma tükrére mint folytonos kontrollra, amely megmutatja, hogy valóban elõrelépünk-e, avagy éppen letérünk az útról. A karma tehát barátunk és segítõnk azon a nehéz úton, amelyen haladunk, s nem mondhatunk le róla, hacsak nem akarunk letérni az útról.
Nem azzal kezdünk egy új napot, hogy amit elõzõ nap elindítottunk, azt megszüntessük, hanem éppen nagy örömmel tovább akarjuk folytatni. Megszülettünk, hogy az önmagunkra találás nagy munkáját tovább vigyük, és ebben a munkában karmánk türelmes és megbízható barátunk. Hiába foglalkozunk azonban bármily behatóan is spirituális vagy szellemi dolgokkal, ha az ekként nyert felismeréseket a gyakorlatban nem éljük meg. Sokan nagy és fontos szellemi felismerésekre tettek szert anélkül, hogy ezt saját életükben láthatóan megjelenítették volna. Ebben egy másik tanár nyújthat nekünk segítséget, akit a karma küld nekünk, vagy akivel összehoz bennünket - a partnerünk!

Közzétette: www.fenyorveny.hu


Kurt Tepperwein: A szellemi törvények

www.fenyorveny.hu/2017/06/spiritualitas-...nyek-mi-a-karma.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 9 éve 6 napja Margit által.
Téma zárolva.
Több
8 éve 6 hónapja - 8 éve 6 hónapja #4375 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.


A karma törvénye: olyat kívánj másnak, amit magadnak is szeretnél!



"A szavak ölni tudnak!" - egyike Buddha sok ezer igaz gondolatainak. És valóban, pár perces harag véget vethet egy sok éve tartó barátságnak. Hiába a spirituális fejlõdés, melyet az évek során esetleg bejárunk, elég egy rossz gondolat, netán szócsata valaki irányába és a karma törvénye mûködéses lép: mindazt, amit mondtunk a másiknak haragunkban, önmagunk felé fordul.


Hogy is mûködik valójában a karma törvénye?


Az ayurvédikus felfogás szerint, minden embernek vigyáznia kell arra, milyen szavak hagyják el az ajkait, ugyanis a szavaknak erõs energiájuk, teremtõ erejük van.

A statisztikai adatok azt mutatják, hogy a veszekedések 90%-a abból fakad, hogy mi emberek szeretünk véleményt formálni másokról és ennek hangot is adunk. A mindig kritizáló, személyeskedõ emberek általában kudarcukat próbálják leplezni, mely az élet valamely területén rendszerint éri õket. Megfigyelték, hogy azokban az országokban, mint Japán vagy Németország, ahol az emberek a kommunikáció felsõbb szintjeit birtokolják, az életszínvonal sokkal magasabb, mint máshol.

Tudnunk kell azt, hogy amikor valakit kritizálunk, ez által magunkra vesszük ezen személy minden negatív tulajdonságát. És el is érkeztünk a karma törvényéhez. Ha viszont valakit dicsérünk vagy elismeréssel szólunk róla, a pozitív energia is mind a miénk lesz. Ezért tartják fontosnak az ayurvédában, hogy mindenkirõl csak jót mondjunk vagy inkább semmit. De minél több irigység és egoizmus van bennünk, annál nehezebben tudunk pozitív gondolatokat megfogalmazni embertársainkról.


A nyugat nagy pszichológusai is azt javasolják, hogy többnyire gondolkodjunk és beszéljünk pozitívan és a sikeres emberek legyenek a példaképeink.


Meg kell tanulnunk nem kritizálni!

Azt tartják, hogy az, akit kritizálunk, a feléje megfogalmazott kritika révén átadja az õ negatív energiáit a kritikusainak és pozitív energiával töltõdik helyette.

És végül egy örökérvényû igazság: "Sok beszéd szegénység!"

Igyekezzünk tehát csendben, minél kevesebb energiát veszítve megvalósítani azokat a dolgokat, melyeket célul tûztünk ki magunk elé.


A cikk forrása: filantropikum.com/a-karma-torvenye-olyat...gadnak-is-szeretnel/



elozoeletek.blogspot.hu/2011/12/karmaoldas-idopontok.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 8 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #4472 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.


Ezért találkozol ugyanazokkal a lelkekkel minden inkarnációban



Életed során sok ember keresztezi az utadat, a szülõktõl kezdve a gyermekeiden és a barátaidon át, egészen a szerelmedig. A karmikus tanítások szerint mindig ugyanazok a lelkek találkoznak egymással, csupán különbözõ testben és szerepekben.

A lélek leszületik egy adott fizikai testben, egészen addig, ameddig nem teljesül a karmikus feladata és van valamilyen karmikus adóssága. Amikor másokkal kapcsolatba kerülsz, lehetõséged van arra, hogy beteljesítsd a karmikus feladataidat.

Néhány szó a karmáról


A karma nem más, mint a végtelen szeretet hiányából fakadó és a forrástól való elszakadásból következõ cselekedetek eredménye. A szeretet hiánya miatt tudatosan vagy öntudatlanul is képes vagy bántani másokat, netán éppen neked okoznak fájdalmat mások.

Olyan ez, akár egy karma bank, ahol le kell rónod a fennmaradó kölcsönöket, és mindenkire ugyanazok a szabályok illetve karmikus törvények vonatkoznak.

Karmikus emlékek


A karmikus emlékeket az Akasha (azaz az Univerzum emlékezete) tárolja, amelyekhez a tudatos elme persze nem fér hozzá. Ám mindenbõl tanulhatsz, és összekapcsolódhatsz a többi emberrel bizonyos érzelmek révén, amiket az adott személyek váltanak ki belõled.

Ha valaki beteljesíti a karmikus feladatát, távozik az életedbõl. Olyan is megesik, hogy kissé kényelmetlenül érzed magad egyesek társaságában, ezért akár megkönnyebbülés is lehet, ha egyes emberek kilépnek az életedbõl.

Nem szabad azonban figyelmen kívül hagyni azokat az érzelmeket, amelyeket mások kiváltanak belõled. A forrás benned van. A felhalmozódott félelmek és fájdalmak, az elfojtott negatív tapasztalatok és a nem kívánt érzelmi állapotok mind-mind lerakódnak a lényed legmélyén.

Azok az emberek, akikkel egy életen át kapcsolatban vagy, a karmikus tanítóid szerepét töltik be, akik abban segítenek, hogy felszabadulj az elõbb említett mérgezõ állapotok alól, amelyben olykor benne ragadsz.

Vonzás és tudatalatti

Az emberekkel természetesen úgy kerülsz kapcsolatba, hogy elõször a külsõ fog meg, ám a vonzódás általában tudatalatti szinten is mûködik, hiszen a tudatalattiban ott rejlenek a karmikus emlékek.

A karmikus szenzorod lényegében "felismeri" a másik ember karmikus emlékeit. Ezáltal teljesülhet a karmikus feladatod, s így kerülsz kapcsolatba a megfelelõ emberrel.

Egy kapcsolatban nem tudsz úgy fejlõdni, ha csak a pozitív tulajdonságaidat mutatod meg a másik félnek, konfliktusokra is szükség van. Bizony, egy-egy konfliktus aranyat ér, mert ilyenkor fontos dolgok tisztázódhatnak.

Amikor például féltékeny vagy, érdemes megkérdezni saját magadtól azt, hogy "Miért van bennem ez az érzés? Mi ez a dolog?" Ne hagyd figyelmen kívül ezt az érzést. Szükség van arra, hogy dolgozz önmagadon, így tudod összerakni az apró mozaikdarabokból a valós képet.

Ezek az apró darabkák ugyanis a személyiséged hiányosságai, a saját gyengeségeid. Talán gyermekkorból erednek, és az elutasítás miatt erõsödnek fel, hiszen félsz attól, hogy elveszíted a másikat.

A személyiség formálása


Idõvel a személyiséged polarizál és megjegyez egy-egy bizonyos érzelmi reakciót, például félelmet, fájdalmat, gyûlöletet vagy éppen féltékenységet, és ez a gát megmaradhat benned.

Törekedned kell a másokkal való kapcsolatok stabilizálására, ám ha a partnered viselkedése nem feltétlenül megfelelõ számodra, akkor elbizonytalanodhatsz, és a korábbi félelmeid felerõsödnek, amik már a tudatalattidba beépültek.

Valójában az adott partnered csupán részben felelõs a személyiséged kialakulásában. Ám ezt nem mindig könnyû tudatosítani önmagadban, hiszen te épp úgy éled meg a dolgot, hogy az illetõ megbánt téged. Ugyanakkor ne felejtsd el, hogy minden érzelem megtapasztalása egy-egy karmikus feladat.

Olyan emberrel kerülsz karmikus kapcsolatba, aki a távoli múltban ugyanazokat az érzelmi dolgokat élte meg, akárcsak te. A karma nem azért van, hogy számodra szenvedést okozzon, hanem elvezet a feltétel nélküli szeretethez és képes leszel lelkileg egyesülni az univerzum végtelen szeretetével.

Ismerd meg az önzetlen szeretet fogalmát és cselekedj eszerint - hiszen a partnereddel ketten egyek vagytok. Minden csak egy apró mozaikdarabka, amelybõl kirakhatod a teljes egészet.

Minden te vagy


Csepp vagy a tengerben, az óceán pedig a többi ember, ám minden csepp szükséges ahhoz, hogy hatalmas óceánná duzzadjon a víz. Mindaddig folytatódik ciklikusan az inkarnáció, ameddig nem teljesül be a karmád. Minden életben szembetalálkozol a karmikus feladataiddal, bármilyen testbe is szüless.

forrás: noiportal.hu

rejtelyekszigete.com/ezert-talalkozol-ug...inden-inkarnacioban/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 8 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #4498 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.


Család és karma, avagy mit hozunk otthonról?




Mielõtt egy lélek leszületik a Földre, kiválaszt egy olyan családot magának, amely leginkább megfelel fejlõdési igényének. Bármennyire is furcsának tûnik, mi magunk akartunk a szüleink gyermekei lenni.
Amikor elõször hallottam errõl, azt gondoltam, hogy én nem lehettem olyan bolond, hogy pont ezt a két embert választottam ki szülõnek. Azóta sok-sok embertõl hallottam vissza ugyanezt, úgyhogy ne érezd magad kellemetlenül, ha Te is így érzel.

Ma már tudom, hogy minden pontosan úgy jó, ahogy van.

Azt tudnunk kell, hogy mindig a meglévõ érzelmi örökségért választja a születendõ lélek az adott családot. Soha nem konkrét testi tüneteket és szituációkat öröklünk, hanem átveszünk rezgéseket és gondolkodásmódot, mellyel ugyanazon megoldandó feladatokat teremtjük meg életünkben. Elmúlt inkarnációinkban a lélekben keletkezett, még fel nem dolgozott, ki nem egyenlített sérülések alapján választunk ki két olyan embert szülõnek, akik szintén ugyanezen sérüléseket hordozzák, ezzel is tükröt mutatva nekünk, hogy mit kell meggyógyítani magunkban.

Tegyük fel, beleszületsz egy családba, ahol az édesapa folyamatosan megcsalja, megalázza az édesanyát. Benned természetes reakcióként kialakulnak ezzel kapcsolatos félelmek, ítéletek. Holott ezek elmúlt életbeli sérülések, amik feldolgozásra várnak. Valami olyat tettél a múltban, ami miatt újra szembe kell nézned vele. Lehettél akár a mártír, akár az elnyomó személyében. Az elfogadás, a megbocsátás és az elengedés oldja a karmát. Ha ez nem történik meg részedrõl, míg kiröpülsz a családi fészekbõl, akkor onnantól kezdve a párkapcsolatod mutatja a tükröt tovább. Talán Te is hallottad már, hogy "én mindig ugyanolyan nõt/férfit vonzok, mint az anyám/apám". Ez mindaddig így is marad, míg meg nem tanulod a leckét. Amint az elfogadás megtörténik, már többé nincs szükséged rá. A karmaoldás csupán a megértésben segít, önmagad felszabadítása a Te feladatod.

Emellett hajlamosak vagyunk olyan terheket magunkra vállalni, mely nem a mi dolgunk lenne, de tudat alatt könnyíteni szeretnénk szüleink sorsán.

Annak tudatában, hogy Te választottad a szüleid, talán megérted, hogy életed alakulásáért nem hibáztathatod õket. Pontosan tudtad, hová fogsz születni. Sõt, lehet, hogy csupán azért alkottak rövid ideig egy párt, hogy Te megszülethess. Nagyon sokszor a születendõ lélek hozza össze a két embert, hogy õ inkarnálódhasson. Amikor megértettem ennek lényegét, akkor jöttem rá, hogy ha elakarom engedi a múltat, talán nem csupán a szüleimnek kell megbocsátanom, hanem magamnak is, amiért õk bevállalták ezt értem. Ez mindig közös megállapodás. Õ szeret Téged annyira, hogy elvállalja, hogy megtanítja Neked ezeket a nehéz feladatokat.

Két azonos szülõtõl az elsõ szülött gyermek általában az édesapát jön tanítani és vele van a nagyobb feladata. Az apuka családfájának terheit cipeli. A második szülött gyermek az édesanyát jön tanítani, és annak a családfájának energiáit hordozza. Természetesen mindkét szülõtõl vannak örökségek, de ezek erõsebbek. A harmadik szülött gyermek általában kiegyenlítõ szerepben van, vagy mindkét szülõhöz erõsen kötõdik, vagy egyikhez sem. Õ egyensúlyozza a család energiáit. A negyedik szülött ismét édesapához jön, ötödik édesanyához, és így tovább. Itt minden esetben a megszületett gyermekekrõl beszélünk. Az elsõ szülött hordozza általában a legtöbb terhet.

Lehet, hogy sokszor érezted azt, hogy jobb lenne más szülõk gyermekének lenni. Lehet, hogy azt gondoltad, Te nem kapsz elég szeretetet, túl sokat bírálnak, sosem voltál elég jó. Talán sokszor hibáztattad õket életed alakulásáért. De tudnod kell, hogy a szüleid is áldozatok áldozatai. Õ csak azt adhatta, ami benne van. Se többet, se kevesebbet. Azt adta, amire Nektek megállapodásotok volt. Hidd el, mindenét odaadta. Ez volt mindene.

A legnagyobb kincset adta, az életedet. Lehetõvé tette azt, hogy formát ölts ebbe a csodálatos világba. Csak azt tudta adni, amit õ is kapott. Ami benne volt. Légy hálás ezért, bárhová is születtél. Megmutatta, miben kell fejlõdnöd, mit kell elfogadnod, megértened, feldolgoznod, meggyógyítanod.

Egy könyvben olvastam régebben, hogy a szülõket úgy kell elképzelni, mintha a két pólusa lenne az akkumulátorunknak, azaz az életünknek. Ám õk nem mindig azok, akiket szívesen fogadunk töltésnek. Ugyanakkor minden esetben pont elegek ahhoz, hogy feltöltsenek bennünket. Feltéve, ha egyformán fogadjuk be ezt az energiát mindkettõjüktõl. Ez akkor lehetséges, ha nincs bennünk harag, sértettség, düh, szánalom, el nem fogadás, vagy egyéb negatív érzés szüleink felé. Ha nem egyformán fogadjuk az energiát, elcsúszik az egyensúly. Sok nõ válik férfiassá, és sok férfi válik nõiessé emiatt.

Míg nem történt meg az elfogadás, megbocsátás, megértés édesanyád felé, addig nem tudod mûködtetni a nõi teremtõ energiákat, a párkapcsolatot, az anyaság energiáit. Míg nem történik meg ugyanez a megértés az édesapáddal való kapcsolatodban, addig nehézkesen boldogulsz a fizikai világban, a pénz és anyagiak világában.

Azt gondolom, ha valaki tudatosan akarja élni az életét, és kezébe venni az irányítást, mindenekelõtt a legfontosabb feladat a családi kapcsolatok megértése, megtisztítása és karmikus blokkjainak oldása.
A nem megfelelõen mûködõ emberi kapcsolataink hátterében legtöbbször nehéz családi karma áll. Gyermekkorunkból és elõzõ életeinkbõl hozott tapasztalataink és késztetéseink megakadályozhatnak a boldogulásban.

Rendszerint ugyanazok a "problémák" figyelhetõk meg a családfán (válás, szenvedélybetegségek, megalázás, szegénységtudat, megcsalás, áldozati szerep).

Régi beidegzõdéseink, blokkjaink megakadályoznak abban, hogy haladjunk elõre életünk útján, így rendszerint ugyanazokban a szituációkban találjuk magunkat, és érezhetjük, mintha egy helyben toporognánk. S mindaddig ugyanabba a családba születünk vissza, míg meg nem oldjuk az adott feladatot (vagy egy hasonló családba, ahol hasonló sérülések vannak jelen).

Bizonyos családtagokkal lehetnek elmúlt életeink vagy régi karmánk. Ugyanakkor nem feltétlenül tartoznak lélekcsaládunkhoz, így akár idegennek is érezhetjük õket.
Amíg nem érted meg, miért ezt a fizikai családot választottad ezen megtestesülésedre, míg nem világos elõtted, miért pont ezektõl az emberektõl akartál tanulni, s nem tudod, mi volt a lecke, ami Neked szólt, sosem fogod magad maradéktalanul boldognak érezni. Ezért tartom a legfontosabbnak a családi karmikus blokkok oldását, mely az élet minden területére hatással van. A megértés hozza magával a megbocsátást és az elengedést, melynek következménye a szabadság.

A valódi boldogság pedig a szabadságban életképes.

Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 8 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 10 hónapja - 7 éve 10 hónapja #4568 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.




Ezt kell tudnod a KARMA törvényérõl, ha változtatni szeretnél az életeden!



Néhány dolog a Karma mûködésérõl, melyekrõl jó ha tudsz, ha változtatnál az életeden!


A Karma mûködésének törvénye egyszerû: mindenre, amit teszel, érkezik egy válasz az Univerzumtól. Ám mégsem ilyen kiszámítható mindez, ugyanis a Karma olykor egészen rejtélyes módon képes mûködni.

Ha már nem irányíthatod, hogy az Univerzum miként reagáljon a tetteidre, azért mégiscsak alakíthatod az életedet azáltal, hogy megpróbálsz minél pozitívabban gondolkodni és cselekedni, mert amit és ahogyan teszel, az elõbb-utóbb vissza fog térni hozzád. Olykor elég lehet egyetlen jó cselekedet ahhoz, hogy megtapasztald a felsõbb világ gondviselését. Ha ügyesen csinálod, könnyedén a saját javadra fordíthatod a Karma erejét, viszont ehhez nem árt tudni néhány dolgot, hogyan is mûködhet ez pontosan:

Jó rezgések

A Beatles együttesnek volt egy - The End - nevezetû dala, melyben az egyik sor arról szólt hogy "a végén az a szeretet, amelyet kapsz, egyenlõ azzal, amennyit adsz". Paul McCartney hitt abban, hogy minél többet adsz, annál többet kapsz. Minden egyes szavunk, tettünk, szándékunk energiát hordoz, ezek pedig vagy negatív, vagy pozitív frekvencián rezonálnak. Tégy mindig minden jó szívbõl, és a kedvességed vissza fogod kapni.


Cselekedj úgy, ahogyan alakítanád az életed

A Karma szabályai értelmében attól, hogy valamit kérsz, az még nem fog megvalósulni. Az imádság vagy a fohász, önmagában csak egy erõs gondolat. A párizsi éjszakai klubban történt lövöldözés után a Dalai Láma felszólította a híveit, hogy "Fejezzék be a fohászkodást és kezdjenek el cselekedni". Ennek értelmében ahhoz, hogy pozitív változások történjenek te is aktívan ki kell vedd a részed a megvalósításában.

Mindannyian egyek vagyunk

Amikor elkezded önmagadat elõrébb juttatni, a környezeted is fejlõdésnek indul. Talán ez az egyik legfontosabb tanácsa a Karmának. Ha a Karma felismeri, hogy próbálsz jót tenni a világgal, akkor segítségedre lesz. Nem kell hatalmas gesztusokra vagy tettekre gondolni, elég csupán az erõfeszítés is. Mindannyian összetartozunk, attól függetlenül, hogy családi kötelék, vagy baráti kapcsolat fog össze bennünket. Minden mindennel összefüggésben van, ezért bárhol, ahol elkél a segítség, ne légy rest cselekedni.


Légy türelemmel

Fontos tudni azt, hogy a Karma törvényei nincsenek idõhöz kötve. Minden akkor fog megtörténni, amikor annak helye és ideje van. Ne várd, hogy egyik pillanatról a másikra változik valami, mert ez egy lassú folyamat. Az is lehet, hogy néhányat hátra kell lépj ahhoz, hogy majd késõbb elõre tudj haladni.

Végsõ gondolatként fel kell ismerjük, hogy az élet a jó és a rossz együttesébõl tevõdik össze, egyik sem létezhet a másik nélkül, azért ne okoljunk senkit se azért, ami velünk történik. Azok az energiák, melyeket mi teremtünk, késõbb visszaköszönnek, ezért miért ne cselekednénk jól? Kitartással, jó szívvel és pozitivitással pedig a Karma törvényei teszik helyettünk a dolgukat.


filantropikum.com/ezt-kell-tudnod-a-karm...eretnel-az-eleteden/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.431 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24