header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

A karma

Több
17 éve 1 hónapja - 16 éve 8 hónapja #1306 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
Karma törvénye

Múltbeli tetteink és aktuális sorsunk között ok-okozati összefüggés van: ezt nevezzük karmának. A karma a kiegyenlítõdés törvénye, gondoskodik arról, hogy az ember ugyanazzal a problématípussal mindaddig konfrontálódjon, amíg cselekedeteivel meg nem oldja, s önmagát alá nem rendeli a törvényszerûségnek. Ezért valamennyi tettünk, sõt minden gondolatunk halhatatlan és kitörölhetetlen. Minden tett és minden gondolat ugyanis kiegyenlítõdésre vár.

A karma törvénye azt követeli az embertõl, hogy sorsáért viselje a teljes felelõsséget. Érthetõ az a széleskörû hárítás, melyet a reinkarnációval kapcsolatban tapasztalunk: fáradsággal összeeszkábáltuk azokat a végre tökéletesnek tûnõ elméleteket, amelyek megszabadítanak a felelõsségtõl, s a bûnösséget a társadalomra, a betegséget keltõ anyagokra, vagy a gonosz véletlenre vetíthetjük. Világos, hogy felháborodást szül, ha leleplezzük az emberi ravaszság e rafinált elméleteit, ha öncsalásnak nevezzük õket - mert ha összedõlnek, a vétkest ismét csak önmagunkban kereshetjük.

Ezek a mai modellek teoretikusan kiválóan funkcionálnak - azt pedig hogy a gyakorlatban csõdöt mondanak, a haladásba vetett pozitivisztikus hiszékenység ügyesen leplezi . Ha viszont az ember õszinte kezd lenni önmagával, rá kell jönnie, hogy a dolgok értelme csak úgy ismerhetõ fel, ha mindazért ami történik vele, amit átél, maga vállalja a teljes felelõsséget. A felelõsség elválaszthatatlan a dolgok értelmétõl - kölcsönösen feltételezik egymást.
A halál és az élet, akárcsak az éjszaka-nappal állandó váltakozása természetes folyamat. Amikor reggel felébredünk, hogy nekikezdjünk egy új napnak, akkor ez a nap még egészen tisztán áll elõttünk mi döntjük el, mire használjuk, hogyan alakítjuk. Másrészrõl viszont az új nap történéseit szükségképpen meghatározza az, amit az elõzõ napokon tettünk és átéltünk. Ha valaki az utóbbi idõben mindenkivel konfliktusba került a környezetében, vagy jelentõs adósságot csinált, esetleg testét, lelkét elhanyagolta, akkor ez befolyásolni fogja az új napot; bár a nap önmagában korlátlan lehetõségeket hordoz.

Nehéz felfognunk, hogy minden új nap a múlt befolyása alatt áll, ugyanakkor azonban új, kihasználatlan lehetõségekben is gazdag.

Minden új élet új esély, amely lehetõségek tömegét kínálja, egyszersmind azonban az eddigi inkarnációs lánc következménye is, amely eddigi problémáinkat, elkövetett hibáinkat illetve tapasztalatainkat, felismeréseinket tükrözi. Egyetlen új nap kezdetén sem tehetjük meg nem történtté addigi tetteinket, gondolatainkat és cselekedeteinket, egy új inkarnációban sem semmisítetjük meg múltunkat, ugyanazt kell tovább szõnünk, amit addig szõttünk. Hogy hogyan, az már saját tudati fejlettségünkön múlik
(hornwald Dethlefsen: A sors mint esély)
(Életmód.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 1 hónapja - 17 éve 1 hónapja #1406 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: A karma
.részlet

A kegyelem energiáit is hívhatjátok életetekbe. Az isteni kegyelem energiája a legnagyobb erõ, ami ezen a bolygón létezik! Körbeveszi a Földet, ezért mindig hozzáférhetõ. A kegyelem egy nagyon személyes lény, akit mindig hívhattok. A kegyelem az ezüst sugár szelleme, akinek az energiája úgy néz ki, mint a csillogó, áttetszõ hó, vagy a tündérpor. Ha ezt látjátok az energiamezõitekben, akkor tudjátok, hogy veletek van az isteni kegyelem.
A kegyelem az az isteni erõ, amely lehetõvé teszi számotokra, hogy minden MOST-pillanatban tökéletesen szakíthassatok a múlttal. Nyomatékosan szeretnélek kérni benneteket, hogy ne akarjátok a batyutokat feldolgozni, vagy megjavítani. Az univerzum belsõ képeitekkel, hiedelmeitekkel tökéletes összhangban alakul. Ha tehát azt hiszitek, hogy veletek valami nem stimmel, és titeket rendbe kell hozni, akkor az univerzum folyamatosan ennek megfelelõen alakul körülöttetek. Tegyük fel, hogy fel akarod dolgozni az ebben az életben létrehozott batyudat (vagyis karmádat). De azután jönnek az elõzõ életekbõl származóak. Azután pedig a más bolygókon összegyûjtött batyuid. Végül pedig a Föld karmája. Kérlek, hagyd ezt abba! A kegyelem ereje jelen van ezen a Földön, ezért ez felesleges erõfeszítés. Kérlek, fogadd el, és be, hiszen ez a te legnagyobb erõforrásod!

Használd a kegyelmet életed minden területén. Ha leáll az autód az út közepén, akkor mondd azt: Kegyelem, kérlek, indítsd be a motort! Mi kegyelemnek nevezzük az isteni kenõanyagot. A kegyelmet valóban minden helyzetben használhatod, és õ örül, hogy segíthet hiszen végül is õ a ti isteni kifejezõdésetek. Ha tehát azon kapod magadat, hogy valamit fel akarsz dolgozni, akkor hagyd abba, és hívd a kegyelmet. Bolygótokon nagyon gyakran elõforduló minta a: Ha nem tettem volna ezt vagy azt, akkor most én is felemelkedhetnék a fénybe. Itt újdonsággal szolgálhatunk nektek. Amíg megpróbáljátok rendbe hozni magatokat, addig sehová sem mentek. Úgy vagy tökéletes, ahogyan vagy: egy hatalmas, több dimenziós mester vagy az ébredés különbözõ stádiumaiban. A bolygó olyan gyorsan fejlõdik, hogy képtelenek vagytok feldolgozni karmátokat és korlátaitokat. A karma csak a karma-játszma illúziója. Különbség van a problémák kegyelem általi megoldása és a tagadás között. Semmi esetre sem arra szólítunk fel benneteket, hogy realitásotok bármely részét is le- vagy megtagadjátok. Amikor kapcsolatba kerültök testi tudatotok, vagy humángenetikai tudatotok különbözõ részeivel, akkor sok mindennek kell kifolynia fizikai testetekbõl (szégyen, bûntudat, félelem, kétség). Az emberi kollektív tudatban külön van elraktározva minden emberi tapasztalat, ezért örökké a múltban kellene élnetek. A kegyelem mindig MOST van. Ha szellemeddel mindig a MOST-ban vagy, és a szellemed a humángenetikus tudatba vezet, akkor a fizikai test realitásából fogod kifejezni magadat. Ez mindig megtörténik, hála a kegyelemnek, mert ez teszi lehetõvé, hogy egyszerûen csak elengedd ezeket a dolgokat. Fejezd ki, és menj tovább. Ha valamit fel akarsz dolgozni, helyre akarsz hozni, az mindig a múltban tart, és mindig elemeztet veled valamit, amit aztán a jövõbe hurcolsz magaddal. Akkor sohasem vagy a MOST-ban. Hívd a kegyelmet!

Erõsen érezzük, hogy a bolygó fénybe való emelkedése sok vidámsággal jár. Ezért részt veszünk benne. Mindnyájan több ezerszer végigcsináltátok már ezt a folyamatot, és most megint megteszitek, hogy megint élvezzétek. Az egyetlen irány megtalálása is örömöt jelent. A benned játszódó fénytest-melódia nagyon õsi. Minden alkalommal, amikor egy testtípus a fénybe emelkedik, ez egy teljesen új tapasztalat. A bolygó sûrûségétõl, kollektív tudatától és a rajta élõktõl függ, hogy mi történik, amikor a bolygó a fénybe emelkedik. Egy bolygó nem emelkedik mindig a fénybe, amikor a lakói felemelkednek. Ez alkalommal azonban a Föld is felemelkedik. És ez az oka annak, hogy miért összpontosul oly sok minden a Földre: hogy segítsenek neki az átmenetben. A Föld úgy egyezett bele a karma játszmába, hogy ígéretet kapott arra, hogy a végén õ is felemelkedhet. Az ígéret most beteljesül.

forrás:
Szabó Judit: Az Egység hívása (Magánkiadás, 2004)

MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 17 éve 1 hónapja A.M. Timea által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 11 hónapja #1638 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
A következõ életre halasztott megbocsátás

Bellus az egyik nagyvállalatnál titkárnõként dolgozott, amikor egy szép napon kilépve irodája ajtaján ismeretlen férfit pillantott meg. A látványtól szinte minden szõrszála az égnek állt, és az utálat émelyítõ érzése fogta el. A férfit felvették a vállalathoz, és Bellus egyik fõnöke lett. Udvarias, kedves, elõzékeny és tisztelettudató magatartást tanúsított iránta, ám a nõ érzései semmit sem változtak. Sõt a viszolygástól a legrosszabb tulajdonságai kerültek felszínre, és egyre elviselhetetlenebb lett. A helyzetre a magyarázatot a reinkarnációs terápia adta meg: Bellus amint megpillantotta a férfit, tudatalattijából elõkúsztak elõzõ életének emlékei, amelyekbõl aztán kiderült, hogy az 1600-as évek végén cselédlányként élt egy magyarországi kastélyban, ahol a fõurak a kedvüket töltötték rajta, szórakoztak vele. A nõ mindent megtett az életben maradásért, és szó nélkül tûrte az urak játékát, de azt már nem, hogy egy másik cseléd megerõszakolja. Az intézõhöz ment panaszra, aki pimasznak nevezte, és az ostorával megütötte. Ez az intézõ volt a mostani életükben az ellenszenves fõnök, és a két lélek most azért találkozott, hogy a férfi lerója a nõvel szembeni adósságát. A nõ pedig gyakorolja a megbocsátást, de a lelke mélyébõl feltörõ rossz érzések erõsebbek voltak és ezt lehetetlenné tették. A reinkarnációs terápia félsikert hozott, mert a nõ felismerte ugyan a karmát és sokat dolgozott azon, hogy legyõzze a férfi iránti ellenszenvét, de fél év után úgy döntött, inkább állást változtat.

A jó cselekedet jutalma

Ahogy a rossz cselekedetek, úgy a jótettek sem maradnak következmény nélkül. De nem az alamizsna vagy a szánalomból végzett cselekedet a jótett, hanem az õszintén, teljes szívvel, önzetlenül hozott áldozat, szolgálat, gondoskodás, amiért a sors megjutalmaz és felemel. Mert a karma szerint mindenki azt kapja vissza, amit ad: aki szeret, azt szeretni fogják, aki mosolyog, arra visszamosolyognak, de aki hazudik, annak hazudni fognak, és aki mindig csak panaszkodik, az örökké csak sirámokat hallhat. A karmáról úgy tartják, hogy az igazság okkult törvénye, mert minden, amit tettünk, egyszer bumerángként visszatér hozzánk, és a lélek így elnyerheti az igazságot.
(forrás:nana.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
16 éve 11 hónapja - 16 éve 11 hónapja #1639 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
Karmikus betegségek

Nemcsak szerelmi vagy emberi kapcsolataink lehetnek karmikusak, és nyúlhatnak vissza a gyökerei évszázadokkal korábbra, hanem a cselekedeteink is. Hiszen a karma törvénye szerint egyetlen tett, szó vagy érzés sem marad következmény nélkül. Amit tettünk, azért egyszer fizetnünk kell. Például betegség-karma esetén a kutatók a szerveket, a cselekedeteket és a bajokat párosították, és azt mondják, mindenkinek az a szerve betegszik meg, illetve ott kell elviselnie fájdalmat, amellyel vétett.

A tûzzel kapcsolatos balesetekrõl, az égési sérülésekrõl úgy tartják, hogy aki elszenvedi, valaha a középkorban részese volt a máglyahalálba küldöttek szenvedésének. Azt vallják, hogy aki elõzõ életében nem segített, de megtehette volna, annál az izmok, az inak sorvadása okozhat fájdalmat, vagy ha segíteni akart, de nem találta meg a módját, az a következõ életében balkezes lesz. A gerinc- és szívbetegségekrõl úgy vélekednek, hogy a korábbi életben elkövetett könyörtelenség, hajthatatlanság mostani fizetsége. A fejfájás, a migrén pedig a rágalom, a szóbeli kíméletlenség gyümölcse.
(nana.hu)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 11 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja - 16 éve 8 hónapja #1914 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
A.M.Timea által feltett anyag áthelyezése a videók és PPS-ek kategóriából.




Kilenc napos Karmaoldó Program


Ez a gyakorlatsor az egyik legerõsebb és legintenzívebb karmaoldó módszer. Évente kétszer érdemes elvégezni. Ajánlatos újhold napján elkezdeni. Erre a kilenc napra ki kell iktatni ; amennyire csak lehet ; minden hírközlõ eszközt (például tv, rádió, újságok, telefon, számítógép) Ezt hívják médiaböjtnek.

Mind a kilenc napon el kell végezni mind a kilenc gyakorlatot!

A gyakorlatok elvégzésével komoly hatással leszünk a múlt életbõl hozott karma csirákra, oldjuk azokat vagy megszüntetjük.

1.Ne elégedetlenkedj! Nem méltatlankodj, ha valami nem úgy történik, ahogyan vártad. Fogadj mindent örömmel a sorstól. Keresd meg minden eseménynek a fejlesztõ és tanítóoldalát.
2.Ne kritizálj! Ne bírálj se embert, se tárgyat, de még magadat sem. Legyél ítéletmentes mindennel és mindenkivel szemben.
3.Figyelj magadra! Valósíts meg egy folyamatos önreflexiót! Figyeled éberen, ahogy gondolataid felmerülnek és távoznak. Légy tudatos tetteid végrehajtása közben is.
4.Kelj korábban! Mind a kilenc napon kelj fel egy órával elõbb a szokásosnál. Ezt az egy órát használd ki a szellemi fejlõdésre. A lehetõ legjobb valamilyen szellemi témájú könyv figyelmes olvasása.
5.Étkezz helyesen! A kilenc nap alatt ne fogyassz állati eredetû ételeket (hús, hal, zsír, tojás, tej, tejtermékek) Csak nyers gyümölcsöt, zöldséget és magvakat (dió, mogyoró, mandula stb..) egyél. Igyál sok tiszta vizet. Naponta csak egy fõétkezés legyen (Gyümölcsfogyasztás nem számít étkezésnek)
6.Meditálj! Minden nap találj alkalmat a magányos visszavonult meditálásra. A meditációs gyakorlatot bevezetheted légzésed vagy egy gyertyaláng figyelésével. Próbáld meg teljesen kiüresíteni magad. Ürítsd ki magadból minden akarati, érzelmi és gondolati megnyilvánulást.
7.Tegyél valamit naponta, amit egyébként nem tennél! Naponta legalább egyszer tegyél olyasmit, amit nem szeretsz megcsinálni, és egyébként nem kellene elvégezned. Olyan tevékenységet válasz, ami nem fontos a mindennapi létfenntartáshoz.
8.Légy önzetlen! Mindennap hajts végre legalább egy önzetlen cselekedetet, amirõl senki sem szerezhet tudomást. Tegyél valami mások vagy a világmindenség érdekében, de maradj a háttérben. Olyan tettet hajts végre, ami áldozattal vagy lemondással jár.
9.Nézd vissza a napod! Minden este lefekvés elõtt nézd végig a napodat fordított sorrendben, a lefekvéstõl a felkelésig. A nap visszanézése ne tartson tovább 10-15 percnél. Értékeld ki a napodat. Ha olyan ponthoz érsz, ahol szerinted máshogyan kellett volna viselkedni, akkor képzeld el az általad helyesnek tartott viselkedési módot.

(Forrás: Manifesztum 2005.május)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja - 16 éve 8 hónapja #1977 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
Karmikus betegségek

Nemcsak szerelmi vagy emberi kapcsolataink lehetnek karmikusak, és nyúlhatnak vissza a gyökerei évszázadokkal korábbra, hanem a cselekedeteink is. Hiszen a karma törvénye szerint egyetlen tett, szó vagy érzés sem marad következmény nélkül. Amit tettünk, azért egyszer fizetnünk kell.
Például betegség-karma esetén a kutatók a szerveket, a cselekedeteket és a bajokat párosították, és azt mondják, mindenkinek az a szerve betegszik meg, illetve ott kell elviselnie fájdalmat, amellyel vétett.

A tûzzel kapcsolatos balesetekrõl, az égési sérülésekrõl úgy tartják, hogy aki elszenvedi, valaha a középkorban részese volt a máglyahalálba küldöttek szenvedésének. Azt vallják, hogy aki elõzõ életében nem segített, de megtehette volna, annál az izmok, az inak sorvadása okozhat fájdalmat, vagy ha segíteni akart, de nem találta meg a módját, az a következõ életében balkezes lesz. A gerinc- és szívbetegségekrõl úgy vélekednek, hogy a korábbi életben elkövetett könyörtelenség, hajthatatlanság mostani fizetsége. A fejfájás, a migrén pedig a rágalom, a szóbeli kíméletlenség gyümölcse.
(nana.hu)




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.697 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24