A BÛN BÜNTETÉSE? - MAGAD OKOZTA SORS
Bûnei következményei alól senki sem vonhatja ki magát, mert az ember bûnei miatt saját maga teremt olyan állapotot magának, amit kínzónak érez. Bûnei miatt tehát nem én büntetem, hanem az Örök Rend törvénye az, hoy minden tettnek, minden viszás gondolatnak és cselekedetnek kihatása van. Én épp ezt a kihatást teremtik meg az emberek maguknak, kínnak és büntetésnek érezve azt - pedig mindez csak az örök Rend törvényének felel meg. Ezért elképzelhetetlen az a kín, és nyomorúságos állapot, amivel azok az emberek élnek, akik engem káromlással illetnek, gúnyolnak, akik azt hiszik hogy minden istenit és tisztát a sárba tiporhatnak anélkül, hogy meg bünhõdnének érte. Bûnt bûnre halmoznak - majd megdöbbennek, hogy vétküknek mi lett a kihatása.
De a bírói ítélet alol nem tudják kivonni magukat. Mert én nem tudok mást adni nekik, mint amit maguk akartak. Csak életüknek és tetteiknek megfelelõ jutalmat adhatok - és sok kínt ezért kell elviselniük. És boldognak mondhatják magukat, ha még a Földön elkezdhetik bûneik törlesztését, ha még a Földön szenvedniük kell, mielõtt elhívnák õket onnan. Mert a Földön még belátásra juthatnak, a Földön még felismerhetik bûneiket, és visszafordulhatnak még arról az útról, amelyen eddig jártak. A túlvilági Birodalomban gyakran mérhetetlenül sok idõ után várható a bûneik felismerése, mer a bûnös ember teljesen elsötétült szellemmel megy át, és sokáig tart, amíg gondolatai megtisztulnak, és földi életét megbánja. Ugyanis a lélek nélkülöz minden erõt és világosságot, viszont érez minden kínt, amit viselkedésével készített magának.
Aki engem büntetõ Istennek tart, az nem ismeri örök Rendem törvényeit, különben sohasem beszélne így. Mert szeretetem minden embert igyekszik megmenteni attól a sorstól, amelyet maguknak készítenek, és ami sohasem mondható boldognak. Én mindent megteszek, hogy az emberek sorsát megkönnyítsem, de ha maguk akarnak így élni, ha nem engedik, hogy én vezessem õket, és maguk akaratából rosszul cselekszenek, akkor a következményeit is viselniük kell. De soha nem mondhatják, hogy én részesítettem õket abban sorsban, amit maguknak alakítottak. Mert tudok a rettenetes kínokról, és mindent megpróbálok, hogy ezeket elfordítsam a lényektõl. De a szabad akaratot nem veszem el tõletek, és aki vétkezik, annak a bûn következményeit is viselnie kell, mert ez felel meg az örök Rendem törvényének.
Az emberek sokszor szeretetlenek, és embertársuknak kínt okoznak - én azonban maga a szeretet vagyok, és állandóan csak a boldogságot akarok készíteni nektek. De ahol ezt az emberek akarata megakadályozza, ott többé nem lehet boldogság sem. Mert az istenellenes kívánságok istenellenes sorsot hoznak létre: a gyötrelmes kín és sötétség sorsát, a legkeservesebb fogság - a szolgaság és erõtlenség állapotát, amely mindig a bûn következménye és kihatása. Ebbõl kifolyólag maga a lény idézi elõ a büntetést, mert örök Rendemmel ellentétesen él a Földön.
Amen.
Berta D. 1955. 04. 21.