.
"Mit viszünk magunkkal a másvilágra?" - A történet, ami megmutatja, hogy valójában mi a fontos az életben
Mi az, amit magunkkal viszünk a túlvilágra? Egy történet arról, hogy igazából mi is az élet értelme!
Egy férfi élete elérkezett az utolsó órákhoz. Egyszer csak azt látta, hogy egy méretes bõrönddel közeledik felé az Isten.
Jó napot fiam, itt az ideje, hogy elinduljunk - mondta az Isten a férfinak.
Most? De hiszen egy csomó mindent nem fejeztem be, még terveim vannak - válaszolt meglepõdve a férfi.
Sajnálom, itt az idõ, mennünk kell!
Mi van abban a bõröndben? - kérdezte a férfi.
A te dolgaid, összecsomagoltam - válaszolta Isten.
Az én dolgaim? Ezt hogy érted, a ruháim, a pénzem, a házam, az autóm?
Nem, azok nem a te, hanem a Föld tulajdonát képezték.
És az emlékeim?
Azok soha nem voltak a tiédek, azok az idõ tulajdonai.
És a tehetségem?
Azokat a lehetõségeknek köszönheted, nem a te tulajdonodba tartoznak.
És a családom, a barátaim?
Sajnálom, õk soha nem a te tulajdonodba tartoztak. Õk a Sors eszközei.
A feleségem és a fiam?
Õk a szívedhez tartoznak.
És a testem?
A tested 50 évig hozzád tartozott a Földön, de most már itt kell hagynod.
És a lelkem?
A lelked? A lelked, az hozzám tartozik.
Nagyon megijedt a férfi, kikapta a bõröndöt az Isten kezébõl, kinyitotta, és teljesen üres volt. Elkezdett zokogni.
Soha nem volt semmim? - kérdezte az Istentõl
Minden pillanat, amit igazán éltél az a tied volt. Az élet csak egy pillanat, ami a tied, éppen ezért kell minden pillanatot megélni és élvezni. Ne hagyd, hogy bárki megakadályozzon, hogy boldog legyél pontosan ebben a pillanatban, a jelenben - felelte Isten.
Ne felejts el boldog lenni, az életben ez az egyetlen dolog, ami igazán számít! Hiába gyûjtesz bármennyi pénzt, annak már nem lesz jelentõsége, nem tudod magaddal vinni. A tapasztalatokat, az élményeket nem tudod magaddal vinni, azoknak csak abban a pillanatban volt jelentõségük.
Soha ne felejtsd el, hogy az idõ telik, a hajad szürkévé válik, a bõröd ráncosodni kezd, az egyetlen dolog azonban, ami tõled függ az az életenergia. Éld elszántsággal és erõvel minden napod, nem számít hány éves vagy, és milyen akadályokba ütköztél éppen.
Élvezz minden percet, hiszen a végén csak ez fog számítani igazán.
filantropikum.com/mit-viszunk-magunkkal-...a-fontos-az-eletben/