header ok

Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

Hitrõl

Több
17 éve 6 hónapja #318 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
A látogató

Egy fiatalember mindennap délben bekukkantott a templom ajtaján, és pár másodperccel késõbb már ment is tovább.
Kockás inget és szakadt farmert viselt, mint a többi maga korabeli fiatal. Papírzacskóban vitte az ebédre szánt szendvicset. Mivel, már a templomba is lopnak, a plébános gyanakvóan kérdezte tõle, miért jött.
- Imádkozni jövök- válaszolta a férfi.
- Imádkozni.., hogy tudsz ilyen gyorsan imádkozni?
- Hát mindennap benézek a templomba, és annyit mondok: "Jézus,Józsi vagyok", aztán elmegyek.
Rövid imádság, az igaz, de remélem az Úr meghallgat.
Néhány nap múlva egy munkahelyi baleset következtében, a fiatalembert fájdalmas törésekkel szállították a kórházba. Többen voltak egy szobában. Érkezése teljesen átalakította az osztályt.
Nemsokára az õ szobája lett a folyosó összes betegének a találkozó helye.
Fiatalok, öregek ültek ágya mellett, és õ mindenkire rámosolygott, mindenkihez volt egy- két kedves szava.
A plébános is eljött meglátogatni, és egy nõvér kíséretében odament a fiatalember ágyához.
- Azt mondták nagyon össze vagy törve, mégis vigaszt nyújtasz a többiek számára. Hogy vagy képes erre?
- Annak köszönhetem ezt, aki mindennap délben eljön hozzám.
Az ápolónõ félbeszakította. De hisz délben , soha nem jön senki !
-Ó, dehogyisnem. Mindennap eljön, benéz az ajtón, és azt mondja :"Józsi, Jézus vagyok", és elmegy.
(ismeretlen szerzõ)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 6 hónapja #386 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
Remény

A hit hûséges kísérõje a remény. Soha se tégy le a reményrõl. Ez a bánatosak vigasztalója, a szegények és szerencsétlenek támasza . Azért adta Isten az ember kebelébe a reményt , hogy kétségbe ne essék, hogy az élet minden megpróbáltatása között is hitében, mely megerõsít, meg ne tántorodjék.

Ezért, óh földi zarándokok reméljetek, higgyetek és meg ne tántorodjatok . A remény érzését a jó angyalok keltik fel az emberbe, õk beszélnek általa hozzájuk. Halljátok meg e hangot és ne essetek kétségbe. A remény isteni világosság, mely a sötétségbe bevilágít, nyissátok fel szemeiteket, nézzétek e világosságba, vigaszt és üdülést fogtok lelni benne.
(Vay Adelma Aeonen címû könyvébõl)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #590 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
Számomra nagyon tanulságos a történet:


Ami igazán fontos

Egy néger kisfiú nézte a léggömbárust a vásárban. Az árus jó üzletember lévén eloldozott egy piros lufit, amely felszállt a magasba, és egy sereg reménybeli fiatal vásárlót vonzott oda.

Aztán felengedett egy kéket, majd egy sárgát és végül egy fehéret is. Egymás után felszálltak a magasba, mígnem eltûntek a szem elõl. A kis néger egy darabig álldogált egy fekete léggömb elõtt, majd megkérdezte:
- Uram, ha elengedné a feketét is, az is felszállna olyan magasra, mint a többi?

A léggömbárus megértõen mosolygott rá. Eloldotta a fekete lufi zsinegét, és miközben az felszállt a magasba, így szólt:
- Kisfiam, nem a színe, hanem ami belül van, az emeli a magasba.
(szerzõje ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 4 hónapja #813 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
A tornász hite

Tornász vagyok. Életem a gerenda, melyen áthaladva hol ide, hol oda billentem. Célom az volt, hogy tíz fejenállás és három cigánykerék után, két lábbal, stabilan érjek földet.

Ha elõre nézünk, céljainkat látjuk. Ha lefelé tekintünk, gátjainkat. Figyelmeztessen tornász múltunk, hogy létünk attól függ, merre s hogyan lépünk.

Soha nem estem le, s bár létem olykor megingott, ragaszkodtam a gerendához, hiszen én tornász vagyok.

A lét körforgása.
Ha a tornász leesett, kezdhette elölrõl, de ha végigment gyakorlata minden elemén, megpihenhetett. Igaz, hogy a következõ ugrása nehezebb volt az elõbbieknél, mégis örült saját fejlõdésének, s a hit önmagában elérhetõvé tett számára minden mozdulatot. Bízott önmagában, hitt erejében s mindig talpra állt. Mi miért maradnánk veszteg?
(mandaal)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 1 hónapja #997 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
"A hited megszabadított!" (Mt 9:22)

A vak Bartimaiosznak is a saját hite szerezte viszsza a látását: "Menj el, a hited [!] meggyógyított téged." (Mk 10:52) Vagyis nem bibliai Isten ígéreteivel kapcsolatban úgy gondolkodni, hogy ha Isten meg tudja tenni, vagy ha akarja, akkor meglesz. Ha már Isten egyszer a Bibliában kimondta azt a dolgot, akkor õ minden kétséget kizáróan akarja is.

Ha mégsem valósul meg, akkor az kizárólag a mi hitetlenségünk miatt van. Amikor például egy ízben két vak bebotorkált utána a házba, megérintette a szemüket, majd így szólt hozzájuk: "A hitetek szerint történjen veletek!" (Mt 9:29) Innentõl tehát a dolog kimenetele nem Jézuson múlott. Hasonló tanulsága van annak, amit a kafarnaumi századosnak mondott, aki szolgája meggyógyítását kérte tõle: "Menj, s ahogyan hittél, úgy történjen veled!" (Mt 8:13)

Ha hited meg van, úgy általa a belsõ békéd lehetõvé teszi Istennel való közvetlen kapcsolatot!
Ez a kapcsolat maga a csoda, amirõl Jézus beszélt. Elmúlik a félelem, bizonytalanság, megérkeznek Istentõl a nyugalmat jelentõ impulzusok.
(forrás:belsõ nyugalom)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja - 17 éve 2 hónapja #1256 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: Hitrõl
.

Isten teremti meg az alkalmat. Nekünk kell megragadnunk az alkalmat. Képesek vagyunk úgy élni, hogy a lehetõség mindig megteremtõdjön.
Ha nem vagyunk készek a lehetetlent cselekedni, sosem esünk teherbe (hozunk világra újabb lelkeket).
Isten azt mondta, hogy a lehetetlenségek az embereknél vannak, de a lehetõségek Istennél.
Te Istenben élsz vagy emberben? Ellenállást tapasztalsz? Vagy mindez csupa lehetõség?
A hit embere számára nincs olyan dolog, amely ne lehetõség lenne.
Ha képes bármi más elkápráztatni a világon, nincs meg neked az, amit Isten meg akar adni.
Neked kell az elmédet az Isten Igéjéhez szabni, nem pedig megpróbálni az Isten Igéjét az elmédhez szabni.

Csodálatos dolgok történnek közöttünk, amikor készek vagyunk átvenni azokat.
Hit nélkül semmid sincsen.
Anélkül nem üdvözülhetsz. Anélkül nem gyógyulhatsz meg.
Ha megállsz a Golgota és a Dicsõség között, sok mindenrõl lemaradsz. Mindig törekedj a jobbra!
Azt kérdezed:Mitõl vagy annyira feltöltve inspirációval és hittel?
A válaszom: Mert hitbõl hitbe jutok.
Miután egyszer megtaláltad a hit birodalmának nyitját ; a hit egyszerûségét, egy új világ tárul fel számodra.Van olyan, hogy az ember csak beszél a hitrõl, de nem használja örökségeként.
Meg kell vizsgálnod ma este magadat, hogy hitben vagy-e, vagy csak beszélsz a hitrõl.
A Szent Szellem-keresztség ráébresztett minket arra, hogy egy kiváló Személyiség lakozik bennünk, aki tele van hittel.
Az újjászületés behozza Istent az életünkbe. Isten Igéje él! Ez az egyetlen olyan könyv, amelynek minden sorában örökkévaló erõ lakozik. Veszítesz, ha félreteszed ezt a Könyvet egy másik kedvéért.
Isten Igéjének benned kell lakoznia, ha azt akarod, hogy a hited nyilvánvaló legyen.
A hit hordozása semmilyen erõt sem vesz igénybe a hit hordoz téged.Nem számít, hívõként hogyan öltözöl, ha Isten Igéje nincs a zsebedben, nem vagy megfelelõen öltözve.A romolhatatlan Igétõl születtél újjá. Akkor benned van az Ige, amely képes a világon mindent megváltoztatni. De ha meginogsz, akkor nem!
forrás: Istenkeresõ


MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 17 éve 2 hónapja A.M. Timea által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.563 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24