A nagy esõhiány tikkadtá, szárazzá tette a földeket. A fák fájdalmasan hullatták megfakult, elsárgult leveleiket. A fû a réteken kiégett. Az emberek nyugtalanul kémlelték a tiszta , kobaltkék eget.
Mivel mind szárazabb hetek követték egymást, és hónapok óta egy csepp esõ sem esett, a helybéli plébános az esõ kegyelméért könyörögve rendhagyó imaórára hívta az embereket a templom elõtti térre.
A teret nagy sokaság töltötte be a megbeszélt órára. Sokan hozták el magukkal hitüket jelképezõ tárgyakat: a Bibliát, keresztet és rózsafüzért.
A plébános végignézett az embereken, és tekintete megállapodott egy kislányon, aki teljes komolysággal ült az elsõ sorban.
A kislány egy piros esernyõt tartott ölében.
Imádkozni annyi, mint esõt kérni. Hinni annyi, mint esernyõt vinni
magunkkal.
(Bruno Ferrero - Az élet: mindened ami van)
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 3 hónapja Margit által.
"Az emberek belsõ fejlettségi szintjüknek és érettségüknek megfelelõen hisznek Istenben. Egyesek Rámát és Krishnát imádják, mint Isten abszolút megtestesüléseit (poornam) Ayodhában vagy Mathurában. Ez egyáltalán nem baj, csak az embernek nem szabad azt hangoztatnia, hogy egyedül az õ hite igaz, csak az általa használt formák jellemzõek Istenre, és minden más név és forma értéktelen és elvetendõ. Isten abszolút megtestesülése azt is magában foglalja, hogy az Úr univerzális. Az embernek mindig tudatában kell lennie ennek, és elsajátítania azt a látásmódot, hogy Isten minden formája egyformán érvényes és igaz." (Sai Baba)
(forrás: ezoterikus pszichologia.hu)
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 1 hónapja Margit által.
"Hinned kell a boldogság lehetõségében, hogy csakugyan boldog légy.
Az vagy, amit gondolsz és csak azt tudod elgondolni, amiben hiszel.
Ne gondolj a hanyatlásodra, mert bekövetkezik.
Ne gondolj a veszteségre, mert veszteségek érnek.
Ne gondolj a szomorúságra, mert lelked sötétségbe borul.
Ne gondolj a rosszra, mert a mélybe taszít.
A jó gondolat: ajándék. szárnyalás, magasba vágyódás, felemelkedés...
Élni csupán a legtisztább vágyak szerint érdemes.
Attól függõen, hogy vágyaink keserûek vagy édesek, fanyar vagy boldog lesz az életünk.
Képzeld el, amit kívánsz, és kívánd, amit elképzeltél.
A boldogság vágy, a képzelet, hit, a cselekedet megvalósulás."
Tatiosz
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 10 éve 10 hónapja Margit által.