header ok

Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

Hitrõl

Több
6 éve 11 hónapja #5375 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
.

"A hit olyan, mint a szeretet: nem lehet kikényszeríteni. Ezért hiábavaló vállalkozás, ha állami rendszabályokkal akarjuk a szeretetet bevezetni, vagy megerõsíteni; mert mint ahogy gyûlöletet kelt, ha megkíséreljük kikényszeríteni a szeretetet, ugyanúgy igazi hitetlenséget kelt, ha a hitet valakire rá akarjuk kényszeríteni."

(Schopenhauer)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 8 hónapja #5633 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 1 hónapja #6099 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
.


A pap és a buszsofõr - tanulságos történet



Volt egyszer egy buszsofõr, aki járta az ország útjait, de nagyon merészen, sõt lehet azt is mondani, hogy életveszélyesen vezetett. A buszon lévõ utasok nagyon féltek, de nem tudtak mit tenni, hogy ne találkozzanak ezzel a buszsofõrrel, mert csak ez az egyetlen közlekedési eszköz volt a falujukból kifelé. Így a mindennapjaikat reggel azzal kezdték, hogy ha felszálltak a buszra, s míg le nem szálltak csak imádkoztak, hogy ne essen semmi bajuk, mert nagyon féltek amíg a buszon voltak. Hazafelé jövet ismét elkezdtek imádkozni, amíg le nem szálltak a falujukban. Ez így ment nap, mint nap.

A pap is rendszeresen tartotta a szentmiséket a falu templomában, de nem tolongottak az emberek.

Míg egyszer eljött az idõ, hogy a pap is és a buszsofõr is meghalt. Mind a ketten oda álltak az Isten elé és elmondták, hogy az életükben mit csináltak.
A pap mondja, hogy õ minden reggel korán kelt és misét tartott, esketett és a temetési szertartásokat is ellátta a faluban. Nagyon sok embernek prédikált.

A buszsofõr is elmondja szerényen, hogy õ nem csinált semmi mást az életében, csak amivel a munkahelyén megbízták, hogy vezesse a buszt.

Erre az Isten azt válaszolta a papnak, hogy nagyon szép minden cselekedete amit a földön elvégzett, csak nincsen neki gyümölcse, mert az emberek akiknek prédikált a templomban nem fordultak az Isten felé. Ellenben a buszsofõrt megdicsérte az Isten, hogy mennyi lelket megmentett a pusztulástól.
Az Isten mondja a papnak, hogy míg te a templomban csak prédikáltál, az emberek csak szunyókáltak, ellenben akik a buszon utaztak azok állandóan csak imádkoztak Hozzám.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
5 éve 11 hónapja - 5 éve 11 hónapja #6194 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
.


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 5 éve 11 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
5 éve 10 hónapja #6250 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
.
A hitről

Az élet törvénye a hit törvénye.
A hit: elmédben megfogamzott gondolat.
Ne higgy olyasmiben, ami árthat neked vagy sérthet téged.
Higgy lelked gyógyító, ösztönző, esősítő, gazdagító hatalmában.
Kinek-kinek hite szerint adatik.
(ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
5 éve 7 hónapja #6359 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
.
Figyeld a jeleket!



Észrevetted, hogy az Univerzum folyamatosan üzen Neked? Jelek sorozata vezet el mindig a legcsodálatosabb felismerésekhez. Sokszor mégsem hallgatsz arra, amikor belülről súgnak. Kételkedsz a lelked hangjában, és rögtön felülírod az iránymutatást.

Pedig ha tudnád, mennyivel könnyebb az élet, mikor odafigyelsz magadra. Bölcsességed mindig elvezet arra a helyre, ahová menned kell. Mindig elvezet oda, ahol feladataid vannak, amik megoldásával közelebb kerülsz önmagadhoz.

Lelked inkább tudja mire van szükséged, mint mások. Így ha hallgatod a "jótanácsokat", arra figyelj, mit súgnak belül. Ha ellenérzésed támad, akkor a lelkednek higgy!
Senki nem tudhatja mire van szükséged, önmagadon kívül...

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.515 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24