"Hinned kell a boldogság lehetőségében,
hogy csakugyan boldog légy.
Az vagy, amit gondolsz, és csak azt tudod el-
gondolni, amiben hiszel.
Ne gondolj a hanyatlásodra, mert bekövetkezik. Ne
gondolj a veszteségre, mert veszteségek
érnek.
Ne gondolj a szomorúságra, mert
lelked sötétségbe borul.
Ne gondolj a rosszra, mert a mélybe taszít.
A jó gondolat: ajándék, szárnyalás, magasba
vágyódás, felemelkedés.
Élni csupán a legtisztább vágyak
szerint érdemes. Attól függően, hogy
vágyaink keserűek vagy édesek, fanyar
vagy boldog lesz az életünk. Képzeld el, amit kívánsz, és kívánd, amit elképzeltél.
A boldogság vágy, a képzelet, hit, a
cselekedet megvalósulás."
(ismeretlen szerző)
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``