header ok

Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

A szeretetrõl

Több
13 éve 5 hónapja #3647 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
.

Tatiosz: A másik ember megértése


Nem érthetjük meg a másik ember problémáját, ha nincs bennünk szeretet.
Együttérzés nem létezik szeretet nélkül. Aki elfelejtkezik mások szívérõl, a saját szívét veszíti el.
Senkinek sincs joga belenyugodni egy másik ember szenvedésébe. Ez olyan, mintha õ okozná a szenvedést.
Aki szeret, elenged, felejt és megbocsát. Aki mindezt elvárja másoktól, csupán önmagát szereti.
Önmagunk elvesztésének legbiztosabb módja: a szeretet elvárása. A szeretet elvárása: önzés - legalább annyira, mint a szeretet elutasítása.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
11 éve 5 hónapja #3942 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
.


Az ördög és a szent



Az ördög és a szent beszélgetnek. Egyszer mondja az

ördög a szentnek, mondjunk egymásra csúnya szavakat.

A szent nem akart ilyesmibe belemenni, de az ördög

addig kérlelte hogy a szent ráhagyta belement a dologba.

Az ördög kezdte. Mocskos disznó,mondta a szentnek.

Most te jössz!

Hát jó.

Te egy szent vagy mondta az ördögnek. Erre az ördög

felháborodott hogy megbeszélték hogy csúnya szavakat

mondanak egymásnak.

Erre a szent azt mondta: A disznó, disznó szemén

keresztül mindenkit disznónak lát, a szent a szent

szemén keresztül mindenkit szentnek lát.

www.tudatossag.com/?q=content/az-%C3%B6rd%C3%B6g-%C3%A9s-szent

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
10 éve 1 hete #4064 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
.


Aranyosi Ervin: A nyugalom padja...


Látod ezt a padot? A nyugalom padja.
Értékét a rajta töltött idõd adja.
Mert, ha magányosan leülsz megpihenni,
az élet szépségét tudod számba venni.
Rá tudsz csodálkozni a gyönyörû tájra,
s élvezed a léted, anélkül, hogy fájna.
Látod ezt a padot? Ez egy csodás bútor!
Távol tart bánattól, haragtól és bútól!
És ha kedveseddel ide látogattok,
a harmóniának fénylõ esélyt adtok.
Ez a pad egy csoda, felemeli lelked,
e helyt sikerülhet életcélra lelned,
hallgass a szívedre, csillapítsd le elméd,
jó lenne, ha vágyad, érzésed figyelnéd.
És a pad majd segít, hogy önmagadra leljél,
csak a belsõ hangra, érzésre figyeljél,
s mikor felállsz innen, s haza indulsz végre,
rájössz, nem szorulsz már többé segítségre!...

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #4071 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
.


Steve Rother - Amiben hiszünk


*
Hisszük, hogy örök életû lelkek vagyunk, és jelenleg egy emberi testben játsszuk az Élet játékát, ezért néha nehéz emlékeznünk arra, kik vagyunk valójában, és miért vagyunk a földön.

Hisszük, hogy szellemi lényekként mindnyájan kapcsolatban állunk egymással. Jelenleg úgy teszünk, mintha különállóak lennénk, holott valójában mindannyian egymás részei is vagyunk. Az elkülönültségnek eme játéka a földi Élet természetébõl adódik, és az emberi létezés egyik legnehezebb részét képezi.

Hiszünk az emberi szellem kreativitásában, ami az Univerzum egyik leghatalmasabb ereje. Emberi formában létezõ lelkünk teremtõ erejének felismerése és felvállalása, soha nem volt még olyan fontos, mint most, amikor az emberiség hatalmas lépésekkel halad elõre az evolúció útján.

Hisszük, hogy az örökkévalóságban még soha nem tapasztalt tempójú fejlõdés részesei vagyunk. Ez a fejlõdés hatalmas változásokat hoz az emberi életekben, és mindnyájunkat elvezet egy olyan, eddig példátlan állapothoz, amikor emberként magunkhoz ragadjuk hatalmunkat.

Hisszük, hogy fejlõdésünk és felemelkedésünk célja nem az, hogy minél elõbb elhagyjuk a Földet, hanem, hogy magasabb rezgés-, és tudatossági szinten élõ emberekként maradjunk itt.

Hisszük, hogy a Szeretet lelkünk legmagasabb szintû megnyilvánulása, és amikor ezt a szeretetet bármilyen formában kifejezzük, ezzel saját lelkünk erejét is feltöltjük.

Hisszük, hogy létezik egy Szeretet-háló, amelyet az emberiség hozott létre, és amely minden dimenzió szintjén összeköti mindannyiunk szívét. Ez a Szeretet-háló lehetõvé teszi számunkra az egymással való kommunikációt, és ezáltal erõsíti a mindnyájunk között fennálló szívközpontú kapcsolatot.

Itt és most meghívunk, hogy Te is kapcsolódj rá erre a Szeretet-hálóra.

Hisszük, hogy a felelõsségvállalás képezi a mérleg nyelvét a hatalmunk felvállalásához vezetõ úton. Ha az Új Energiában megtalálom a módját, és bármely területen növelem felelõsségvállalásom mértékét, ezzel egyúttal a teremtõ erõmet is növelem az adott területen. Elsõ lépésként felvállalom a felelõsséget a saját boldogságomért.

Hisszük, hogy akkor adhatjuk át a legértékesebb ajándékot az univerzum számára, ha megengedjük magunknak, hogy nap, mint nap megtapasztaljuk az örömet és a szenvedélyt életünk minden területén. Életünket arra szenteljük, hogy megtaláljuk benne az örömet és a szenvedélyt, és segítsünk másoknak ugyanezt megélni.

Hisszük, hogy az "Ember-Angyal" fogalma az evolúció következõ lépcsõje, és elkötelezzük magunkat arra, hogy amikor csak lehetõségünk adódik,, a bennünk élõ Isteni szikra segítségével "megérintjük" egy másik ember életét.

Hiszünk..

Hisszük, hogy képesek vagyunk életünkbe csodákat varázsolni..

Hiszünk abban, hogy ez a csoda BENNED is ott van..


,
www.tudatossag.com/?q=content/steve-roth...-amiben-hisz%C3%BCnk

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 9 éve 11 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
9 éve 7 hónapja #4103 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
.




Ha veszel, megtelik a kezed. Ha adsz, megtelik a szíved.

Margarete Seemann

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #4203 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
.


A szeretethiány népbetegség


A szeretethiánynak szövõdményei vannak. Nem csak lelki, hanem testi szövõdményei. A szeretethiány lelki vonzata a magány - vagy épp fordítva, a magány hozza magával a szeretethiányt?


Hol romlott el a dolog?


Ott, hogy már gyerekkorban csak arra koncentrált szüleink generációja, hogy a gyerek sikeres legyen. A lehetõségek adása közben elfelejtettük, hogy a szülõ akkor tesz a legtöbbet gyerekéért, ha szereti, és ha ki is mutatja azt.
A szeretet nem egyenlõ a lehetõségek megteremtésével. Így a szeretet, annak kimutatása az elsõ helyrõl hátrébb sorolódott. Az a gyerek, aki nem érzi szülei szeretetét, nem tanulja meg annak természetét, és így nem tudja tovább adni saját gyerekének. Tehát, az értékrend az, ami változott.


Új szeretetnyelv - a megfelelés


A gyerek akkor kap elismerést szüleitõl, ha valami jót, hasznosat tesz. Így abba a csapdába esik, hogy meg kell felelnie ahhoz, hogy szeressék. Amikor egy gyerek nem tud megfelelni egy elvárásnak, bûntudat ébred benne, ez pedig csak tovább rontja a helyzetet.
Tehát, azt gondolja, hogy nincs feltétel nélküli szeretet, meg kell azt vásárolnia, a fizetõ eszköz pedig a megfelelés. A szeretet szükséglet- létszükséglet -, nem kikerülhetõ, meg kell tanulni, és használni kell tudni.


A szeretetpótlék


Az a felnõtt, aki gyerekkorában nem tapasztalta meg a szeretetet, egész életében csak ezután sóvárog, szomjazik rá. Azért, hogy szeressék, mindent megtesz. Vállalja a megaláztatást, befolyásolható és zsarolható lesz.
Kamaszoknál, fiatal felnõtteknél jellemzõ, hogy kapcsolatból kapcsolatba sodródnak, hogy a testiséggel pótolják az õszinte, szeretõ érintés hiányát. Belõlük lesz az az idõsebb ember is, akinek harminc cicája van, miközben szörnyen magányos.


Az elutasítás


Mindenki átélte már azt, amikor nagy szüksége lett volna arra, hogy szeressék, és amikor szeretetet kért, de azt nem kapta meg. Ez olyan kudarc, amivel kevesen tudnak jól megbirkózni. Azok az emberek, akik ezt a sérülést, a csalódást rosszul kezelik, esetleg a megalázottság érzése is társul hozzá, könnyen bezárkózhatnak saját világukba.
Nem csak lelkileg, hanem fizikailag is magukra zárják az ajtót. A csalódás érzésének elkerülése miatt kizárják a szeretetet az életükbõl. Ez pedig csak tovább rontja a helyzetet, mert önbecsülésük a képességükön fog alapulni, amivel sokszor nehéz érvényesülni.

A testi tünetek


Ilyen a fejfájás, a légszomj, maga a félelem is tünetként jelentkezik. Megemelkedhet a pulzusszám is. Jellemzõ tünet a hátfájás, mivel a szeretethiányos ember izmai merevebbek. Jelentkezhet gyomorfájdalom, vagy akár hányinger is.
A bõrön allergiás reakciók keletkezhetnek. A szeretethiány egy stresszes állapot, tehát minden tünet, ami a stresszre jellemzõ, a szeretethiányra is igaz.


Milyen adatok, tények mutatnak arra, hogy egyre kevesebb a szeretet?

Gyerekeink nagy része nem játszik társasjátékot, nem érdeklõdik a többi ember iránt. Inkább elvonulnak és a számítógéppel játszanak. Minden harmadik házasság válással végzõdik, egyre több a magányos ember. Egyre több az alkoholbeteg, nyugtató függõ, kábítószerfüggõ, depressziós.
Egyre kevesebben mondják azt nap mint nap szeretteiknek, hogy: szeretlek. Mindenki csak kapni akar - akár szeretetet is - és pedig minél többet, minél gyorsabban. Adni viszont csak akkor, ha épp van rá ideje.

forrás:www.bien.hu

Read more: erzso-gyogyasz.hupont.hu/60/szeretethian...zinten#ixzz4Zj2dJUc8

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 9 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.608 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24