Szeretettel mindenkinek:Tímea
Henter Barna: Egy drága parfüm
Sokszor felsóhajtunk: "Ha lenne egy millióm, segítenék!" "Ha annyi idõm lenne..." Jönnek az apró alkalmak, lehetõségek a jóra: megírni egy levelet, felhívni valakit, meglátogatni a szomszéd ajtó mögött lakót. Gyakran elmulasztjuk megtenni azt, amit tehetünk, mert várunk a nagy lehetõségre. Mária mindent odaadott, de sohasem bánta meg azt.
Úgy tûnt, minden rendben van a vacsorán, amit Simon adott, hogy köszönetét fejezze ki Jézusnak, mert meggyógyította õt a leprából. Nem kívánt vendég lépett be, hogy kifejezze szeretetét Jézus iránt. Egy alabástrom szelence nárdus kenetét Jézusra öntötte. Mindenki elszörnyedt: "Micsoda tiszteletlenség! Ez nem illõ! Ez a nõ, Mária rossz hírû!" De Jézus ezt mondta: "Hagyjátok õt! Hiszen jót tett velem. Megtette, ami tõle telt: elõre megkente a testemet a temetésre. Bárhol hirdetik az evangéliumot, amit ez az asszony tett, azt is elmondják." (Márk 14:1-9)
Szeretet - határok nélkül
Mária ajándéka drága ajándék volt; éves keresetét áldozta Jézusra. Nem számolgatott, nem öntött ki egy pár cseppet, mondván: "Ennyi elég lesz." A szeretet nem mûködhet így. Mária így döntött: "Neki adok mindent!"
Isten sem a minimumot adta. Mindazt, amit adhatott, számítgatások, korlátok nélkül nekünk adta. "Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta" (János 3:16). A menny pazarló módon szeret. Bûnösök vagyunk, de Krisztus eljött és szeretett minket. Ellenségei vagyunk, de Õ eljött és meghalt értünk. Nem mondhatjuk, hogy Isten többet is tehetett volna: Õ mindent nekünk adott. Úgy, ahogy az alabástrom szelence széttöretett és illattal töltötte be a házat, Jézus is összetöretett, meghalt a kereszten, de feltámadása után az Õ életének illata jóval tölti be a világot. Az összetört szelence a menny szeretetérõl beszél; arról, hogy Isten nagyon szeret bennünket.
Jót tenni - megfelelõ idõben
Sokszor megtartjuk szeretetünket. Várunk az igazi alkalomra, közben életünk kialszik, és az alabástrom szelence sohasem törik el, szeretetünk nem árad ki. Sokan úgy adják magukat, mint az orvosságot - csak mértékkel. Félnek szeretni, kezet nyújtani, barátnak lenni. Amit Mária egy pár nappal korábban Jézusért tett, illatként áradt szét, még a kereszten is bátorítva Krisztust. Amikor Jézus meghalt, Nikodémus száz meg száz dénárt költött a temetésére. Jézus vajon melyiket értékelte jobban? Lehet, hogy sok virág, koszorú, szép szó hivatott szebbé tenni a temetést, de mindez már túl késõ, mert akinek hallania kellene, már nem hallhatja. Az igazi jótett az, ami a megfelelõ idõben történik.
A túlzás nem tékozlás
Mária tette az emberi nézõpont szerint tékozlásnak tûnik. Jézust is ilyen szeretet vezette a keresztre.
Miközben a menny Istene pazarló módon szeret minket, tudunk-e úgy válaszolni e szeretetre, mint Mária: "Neki adok mindent"? Odaadjuk-e személyiségünket, idõnket, képességeinket, megnyitva életünket Õelõtte és azok elõtt, akik körülöttünk élnek?
"A szeretet az egyetlen dolog a világon, amely pazarlás útján szaporodik."
(részlet)
MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Téma zárolva.