header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Az Élet....

Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #4112 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
,,



Az emberré válás szabályai

1. Kapsz egy testet

Akár tetszik, akár nem, földi léted egész tartalmára ez a tiéd.

2. Tanulsz

Teljes óraszámban látogatod az Élet nevû szabadegyetemet, ahol mindennap módod nyílik arra, hogy valami újat tanulj. Talán szereted az így szerzett ismereteket, talán lényegtelennek vagy ostobaságnak tartod õket.

3. Nincs balsiker, csak tanulság

A fejlõdés próba szerencse folyamat, azaz kísérletezés. A "sikertelen" kísérletek éppúgy a folyamat részét képezik, mint az "eredményesek"

4. A lecke addig ismétlõdik, míg nem tanulsz belõle


Ugyanaz a lecke a legkülönbözõbb formákban kerül eléd, amíg meg nem érted a tanulságot. Miután felfogtad, továbbléphetsz a következõhöz.

5. A tanulásnak soha nincs vége


Minden életszakasznak megvannak a maga leckéi, tanulságai, amelyek várnak rád, ha megéred azt a kort.

6. Semmivel sem jobb "ott", mint "itt"


Mire eljutsz "oda", az "amott" még vonzóbbnak tetszik.

7. Mások pusztán éned tükörképei


Semmit sem szerethetsz vagy gyûlölhetsz valaki másban, ami ne azt tükrözné vissza, amit magadban szeretsz vagy gyûlölsz.

8. Rajtad áll, hogy mihez kezdesz az életeddel


Rendelkezésedre áll minden eszköz és erõforrás. Tõled függ, hogy használod õket. Tiéd a választás joga.

9. A válaszokat magadban találod.

Az élet kérdéseire magadban lelehetsz feleletet. Nincs más dolgod, mint nézni, hallgatni és bízni.

10. Mindezt úgyis elfelejted.

Írta: Chérie Carter-Scott

ebredeshajnalan.com/az-emberre-valas-szabalyai/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 9 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
9 éve 7 hónapja #4114 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
.



Az élet úgy mûködik, mint egy bumeráng: minden, amit elkövetünk, visszaszáll ránk.

Shirley Maclaine

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
8 éve 9 hónapja #4288 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
.

Az Élet igazságai - 6 perces video




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
8 éve 6 hónapja #4377 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
.


"Az élet mindig ott kezdõdik, ahol a félelem véget ér."

(Osho)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 11 hónapja #4550 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
.


Életre szóló lecke - tanmese




Volt egyszer egy csoport béka akik versenyezni akartak.
Egy nagyon magas toronyba akartak feljutni.
Sok nézõ gyûlt össze, hogy figyeljék a versenyt és bíztassák a békákat.

Elkezdõdött a verseny. De a nézõk közül senki nem hitt abban, hogy egy békának is sikerülni fog feljutni a torony csúcsára.
Ilyeneket mondogattak:
"Oh, de fárasztó!!! Sosem fognak feljutni! "
Vagy: "Semmiképp nem sikerülhet, a torony túl magas!"

A békák kezdtek lemaradozni egyetlenegy kivételével aki élénken kapaszkodott felfele...
A nézõk kiabáltak: "Ez túl fárasztó! Senki sem fog feljutni!"
Egyre több béka gondolta meg magát és fordult vissza. Csak az az egy haladt tovább kitartóan.
Egyáltalán nem akarta feladni!

Végül mindegyikük feladta, azt az egy békát kivéve, aki hatalmas ambicióval és kitartással egyedül jutott fel a torony csúcsára!
Ezután a többi béka és a nézõk is meg akarták tudni, hogyan sikerült neki az, amit mindannyian lehetetlennek hittek.

Egy nézõ odament a békához és megkérdezte, hogyan volt annyi ereje, hogy feljusson a csúcsra.
Ekkor derült ki, hogy a gyõztes béka SÜKET volt !!!

A tanulság?

Sose hallgass azokra az emberekre, akik mindig negatívok és pesszimisták mert õk elrabolják a legszebb vágyaidat és reményeidet, amiket a lelkedben hordozol!
Gondolj mindig a szavak erejére, mert bármit hallasz vagy olvasol, befolyásolja tetteidet!
Tehát: Légy MINDIG OPTIMISTA!
És leginkább: Légy egyszerûen SÜKET ha valaki azt mondja, hogy nem tudod megvalósítani álmaidat!
Gondold ezt: Bármi sikerülhet neked ha igazán akarod!

-tanmese-

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 6 hónapja - 7 éve 6 hónapja #4723 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
.


Az élet utcái...





Vannak emberek, akik nagyon kemény tapasztalatokat gyûjtöttek már az életük során. Én is ilyen vagyok, és jó eséllyel Te is. A legtöbb ember ilyen. És míg azt látom, hogy bizonyos emberek képesek felállni, és minden kudarc ellenére " vagy inkább éppen a kudarcaik hatására " még elszántabban, még okosabban és még eredményesebben haladnak tovább a céljaik felé, addig nagyon sokan vannak olyanok, akik egyik gödörbõl a másikba esve vergõdik végig az életüket.
De miért? Ennyire szerencsétlenek lennének? Ennyire igazságtalan lenne az élet egyesekkel? Portia Nelson írása letisztult egyszerûséggel ad magyarázatot erre a kérdésre.

*****

ÖNÉLETRAJZ ÖT RÖVID FEJEZETBEN

ELSÕ FEJEZET

Sétálok az utcán. A járdán van egy lyuk.
Nagyon mély az a lyuk. Beleesem. Tehetetlen és kétségbeesett vagyok.
Nem az én hibám, hogy ez történt velem.
Egy örökkévalóság, mire valahogy kikecmergek a lyukból.


MÁSODIK FEJEZET


Sétálok ugyanazon az utcán. A járdán van egy mély lyuk.
Úgy csinálok, mintha nem látnám. Beleesem - megint.
Nem hiszem, el, hogy újra ugyanott vagyok, de nem az én hibám, hogy ez történt velem.
Megint rengeteg idõbe telik, mire kimászom valahogy.


HARMADIK FEJEZET

Sétálok ugyanazon az utcán. A járdán van egy mély lyuk.
Látom, hogy ott van. Ennek ellenére beleesem. Ez egy káros szokás, de a szemeim már nyitva vannak.
Tudom, hogy hol vagyok. Azt is tudom már, hogy a saját hibámból kerültem ide.
Azonnal kijövök onnan.


NEGYEDIK FEJEZET

Sétálok ugyanazon az utcán. A járdán van egy mély lyuk.
Megkerülöm.


ÖTÖDIK FEJEZET
Egy másik utcába megyek sétálni.

(Szerzõ: Portia Nelson)


Forrás: hasznaldfel.hu/2016/02/az-elet-utcai.html

elozoeletek.blogspot.com/2016/12/az-elet-utcai.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.546 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24