header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Az Élet....

Több
7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #4797 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
.


Élet út...


Az élet olyan, mint egy séta az erdõben. Ösvényen jársz, fákat hagysz magad mögött. Ez az út, melyen végighaladtál: a Te múltad. Erre néha visszanézel és elgondolkodsz vajon a jó ösvényt választottad-e. Az elhagyott fák és bokrok azokat az embereket jelképezi, akikkel eddigi utad során megismerkedtél. Néha letépsz pár szál virágot, magaddal viszed õket, végigkísérik utad: õk a Te szeretteid.
Haladsz elõre, látod az út végét, célod beteljesedését, de mi lesz veled, ha az elkanyarodik és már csak egy pár métert ismersz belõle? Ne aggódj! Az út folytatódik, ott van, csak várnod kell, míg meglátod.

Ehhez viszont le kell gyõznöd félelmed, amit az ismeretlenség, idegen környezet miatt érzel és haladnod, lépned kell tovább! És addig is: képzeld el, találgass milyen lehet a folytatás és így nem érhetnek meglepetések.
Utad során beesteledik. Sötétség borul az erdõre. Mi lesz veled most? Az orrodig se látsz el, az elõtted álló utat - a célt - nem ismered, félõ hogy elbuksz és megütöd magad. De ne torpanj meg! Miként szemed megszokja a sötétséget, már tudni fogod, merre haladj!
Ha pedig útkeresztezõdéshez érnél: ne habozz! Válassz egyet bátran, hisz egyedül neked kell döntened! Ez a Te utad! És ha már egyszer döntöttél, ne nézz vissza, ne bánj meg semmit, hanem próbáld meg azt az utat szeretni, szebbé tenni, amit TE MAGAD választottál!
forrás: (blog.xfree.hu )


Számomra nagyon fontos e mondat amiben minden benne van.


Az Út amelyen járok, az Igazság ahogyan élek, és az Élet ahová tartok, a cél ( ez az iránytûm).

(Imre Margit )



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #4930 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
.



"Boldogságot nem lehet ajándékba kapni,
egyetlen titka: adni. Mindig csak adni!
Jó szót, bátorítást, mosolyt, hitet,
és sok-sok önzetlen, tiszta szeretetet."





--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #5042 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
.

Az élet könyve


Van egy könyv egy nagy teremben, az életkönyve ez,
sok-sok kép van benne, s millió fejezet,
mely leírja az emberek életét, megmutatja mennyit érünk,
benne van, a születésünk, s az hogy meddig élünk.
Leírja szomorúságunkat, vágyainkat, örömünk,
megmondja, hogy ki lesz gazadag, s ki lesz szegény közülünk.

Vérbõl vannak a betûi, nem egy színes költemény,
hisz az is benne van, hogy az élet milyen kõkemény,
kegyetlen és visszataszító történetek sora,
rablók, gyilkosok és elmebetegek kora.

Egyik este arra jártam, s én is fellapoztam,
sok mindent megértettem, amit eddig nem is tudtam
Ráébredtem arra, hogy az élet nem csak játék és mese,
mert szomorú volt a könyv, bánattal volt tele.

Hátat fordítottam hát s el akartam indulni,
de zajt hallottam, s muszáj voltam megfordulni.
Kinyílt a könyv s egy sötét oldalt láttam,
egyre világosabb lett, amint fölé álltam.

Elolvastam lapjait, s megtöröltem arcomat,
egy képet láttam magamról, s mellette a sorsomat.
(számomra ismeretlen szerzõ)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 1 hónapja #5215 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
.




5 kemény igazság az életrõl, amivel egyszer mindenki szembe találja magát


Az élet minden ember számára tartogat szép, meghitt pillanatokat, de nehéz perceket is, amelyek bizony lelkileg sokszor megterhelõek tudnak lenni. Most 5 olyan életigazság következik, amely a legtöbb emberbõl stresszt, szorongást vált ki, amelyet viszont nem szabad halál komolyan venni, mert különben teljesen becsavarodhatsz.

1. Nem tudsz mindent az irányításod alatt tartani


És ez így van jól, hiszen minden apró részletre képtelenség odafigyelni. Ha mégis megpróbálsz mindent az irányításod alá vonni, akkor gyorsan kifáradsz, elveszted az életenergiádat, ami azért gond, mert ezáltal sokkal könnyebben betegedhet meg a szervezeted. Törekedj arra, hogy a jó dolgok felett legyen hatalmad, hogy vedd észre, ha valami pozitívum történik veled.

2. A valóságtól elrugaszkodott elvárások boldogtalanná tesznek

Nem túl szerencsés, ha a valóságtól elrugaszkodott elvárásaid szerint éled az életet, mert azok megvalósulására, beteljesülésére ritkán van esély, és így szinte elkerülhetetlen a csalódás. Inkább örülj az apró dolgoknak, hogy tudsz járni, szaladni, úszni, olvasni, légy hálás minden jóért, mert így a boldogság megtalálása csak karnyújtásnyira van.

3. A jelenlévõ tökéletlenségek


Az életben nem lehet minden, mindig tökéletes. Errõl le kell mondanod, különben sosem lesz nyugtod. Igen, nem minden dolog mûködik kifogástalanul, de ha csak ezekre összpontosítasz, az életedet a szorongás, a düh, a stressz fogja meghatározni. Ne engedd.

4. Az állandó elfoglaltság nem jelenti azt, hogy produktív is vagy

Lehet, hogy te is sokszor beleesel abba a hibába, hogy úgy érzed, hogy a munkád, a párod és a gyerekeid mellett soha nem jut idõd magadra, és hiába dolgozol, állsz helyt mindenhol, úgy sem leszel boldogabb. A megoldás egyszerû: szakíts egy félórát minden nap arra, amit csinálni szeretsz. Ezt megengedheted magadnak.

5. Mindig csak több kell mindenbõl

Ne csapd be magad. Nem kell mindig mindenbõl több, hogy boldog legyél. A boldogság nem attól függ, hogy mekkora lakásban élsz, milyen autót vezetsz. A boldogság ott van a szívedben, törekedj arra, hogy elõcsalogasd, és meglásd, kevesebbre van szükséged ahhoz, mint azt gondolnád.


filantropikum.com/5-kemeny-igazsag-az-el...zembe-talalja-magat/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 11 hónapja #5339 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
.

Figyeld a jeleket!


Észrevetted, hogy az Univerzum folyamatosan üzen Neked? Jelek sorozata vezet el mindig a legcsodálatosabb felismerésekhez. Sokszor mégsem hallgatsz arra, amikor belülrõl súgnak. Kételkedsz a lelked hangjában, és rögtön felülírod az iránymutatást.

Pedig ha tudnád, mennyivel könnyebb az élet, mikor odafigyelsz magadra. Bölcsességed mindig elvezet arra a helyre, ahová menned kell. Mindig elvezet oda, ahol feladataid vannak, amik megoldásával közelebb kerülsz önmagadhoz.

Lelked inkább tudja mire van szükséged, mint mások. Így ha hallgatod a "jótanácsokat", arra figyelj, mit súgnak belül. Ha ellenérzésed támad, akkor a lelkednek higgy!
Senki nem tudhatja mire van szükséged, önmagadon kívül...

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja #5415 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
.


"Az élet folyamatos tanulás, és az egyik tantárgy, amit meg kell tanulnunk: az emberi kapcsolatok.

A világegyetem adja fel a leckéket. Ha nem tanulunk meg egy leckét, akkor azt újra feladja nekünk. Néha osztályt ismétlünk ugyanazzal a személlyel, néha pedig egy új emberrel, de a régi problémával. "


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.451 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24