header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #5760 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.

Morgan Freeman üzenete: nézd a világot más szemmel, hogy boldogabb lehess!


"Egy szép nap mindannyian meghalunk, de csak egyeseknek adatik meg, hogy igazán éljenek" - Morgan Freeman.



Ha az utóbbi idõben elégedetlen voltál az életeddel, úgy érezted, semmi sem akar sikerülni, akkor érdemes egy kicsit elgondolkodnod, a híres színész, Morgan Freeman üzenetén. Valóban a pénz a legfontosabb dolog a világon?

"Hallgass rám, és kezdj el cselekedni, ha úgy érzed, hogy az életed nem olyan, mint, amilyet szeretnél. Ha nem érzed jól magad a bõrödben, tégy valamit azért, hogy minden jobb legyen. Jó lett volna, ha valaki ezt sokkal elõbb elmondja nekem is, akkor, amikor még fiatal voltam" - mondta Morgan Freeman.

"82 éves vagyok, és úgy érzem nincs sok idõm már hátra. Dollármillióim vannak a bankban, de a világ minden pénze nem elég ahhoz, hogy az életben a legfontosabb dolgot, az egészséget meg tudjam vásárolni. Szeretõ családom, és népes rajongótáborom van a világ minden pontján, de most mégis egyedül érzem magam. Én és jómagam. Egy igen helytelen életet éltem, és nem szeretném, ha ez veled is megismétlõdne, ezért mondom el ezt a történetet. Csupán két percet szánj rá, hogy meghallgasd, mit is akar mondani az öreg.

A pénz önmagában nem egy rossz dolog, számtalan lehetõséget tartogat magában. Másrészt viszont csak egy darab papír, amelynek olyan értéke van, hogy felülmúlja az igazán értékes dolgokat is. Ha a pénz nem rossz, akkor mi a rossz? A pénz egy erkölcsi és rögeszmés szenvedély, egy szív nélküli örökös keresgélés, az elégedetlenség forrása. Kergetjük az szivárványt, és nem vesszük észre, hogy sosem fogjuk tudni megfogni. A rossz az, amikor eladnánk a lelkünket is, hogy minél több pénzünk legyen, amikor úgy gondoljuk, hogy a boldogságot meg lehet vásárolni, és nem vesszük észre, hogy mennyire mulandó.

Képzeld el, hogy mindaz, amid van, pillanatok alatt szertefoszlik, eltûnik, és ottmaradsz a semmivel.

Ki vagy most? Hol vannak a jó barátok, ismerõsök, akik melletted voltak akkor, amikor még volt pénzed. A világon nagyon sok olyan értékes dolog van, amit pénzért nem lehet megvásárolni. Változtasd meg az életed még ma, kezdd azzal, hogy újraértelmezed a siker fogalmát, és gondold át az emberi kapcsolataidat.

Bocsáss meg önmagadnak, és azoknak is, akik esetleg megbántottak valaha. Segíts azoknak, akiknek szüksége van rád, ha eddig nem fektettél minden energiát bele a párkapcsolatodba, most még megteheted. Alakíts ki jobb kapcsolatot a gyerekeiddel, bármikor lehetsz a legjobb szülõ. Az életkor csak egy szám, ne gondolj arra, hogy már túl idõs vagy, soha nem késõ semmit elkezdeni. Bármikor lehet több pénzed, de az idõt nem fordíthatod vissza.

Egy napon mindannyian meghalunk. Mit akarsz, hogy mire emlékezzenek veled kapcsolatban? Tettél bármit is azért, hogy a világ jobb hely legyen? Mi a te igazi célod? Mindannyian meghalunk, de közülünk nagyon kevesen éltek csak igazán. Bárki csodálatossá változtathatja a világot apró lépések által is, légy ösztönzõ hatással másokra. Csak a szeretet, a szenvedély és a megbocsátás által lehet legyõzni a rosszat."


filantropikum.com/morgan-freeman-uzenete...gy-boldogabb-lehess/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #5765 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.



A "késõbb" nevû út, a "soha" nevû helyhez vezet!


A "késõbb" nevû út, a "soha" nevû helyre vezet - Ezért aztán még ma fõzzünk valami finomat, és ne halasszuk egy "különleges alkalomra", használjuk kávézáshoz a legszebb csészénket és viseljük még ma a legszebb ruháinkat. Ne hagyjuk a gyengédséget, a kedvességet és gondoskodást késõbbre! Végül is egy boldog ember bármit meg tud tenni - írja Angela Bantovskaya.

Emlékszünk egy idõs nõ történetére, aki kapott egy doboz érett körtét? Minden nap egy rohadtat evett meg belõle, megtartva holnapra a még ehetõket. Másnap pedig egy újabb körte volt rohadt, így azt fogyasztotta el természetesen. Ezt minden nap megismételte mindaddig, amíg a körte el nem fogyott. Ennek eredményeként az idõs asszonynak egyetlen ízletes körtét sem sikerült elfogyasztania a kosárból.

Ez egy igazi történet, és egyben szomorú is, de ugyanakkor tanulsággal szolgálhat számunkra!

Mindig úgy gondoljuk, hogy extra pénzt kell keresnünk, megtakarítva azt, és betartva bizonyos korlátozásokat.

De nem létezik a "késõbb"! Itt és most létezik!

Honnan származik ez a bizalom, talán mert úgy gondoljuk, hogy a boldogságot meg kell szerezni? Esetleg megnyerni?

Vagy várni?

De mit is várunk valójában?

Az öregkort? A vele járó betegségeket? A valódi vágy hiányát? Esetleg az elmúlást?

Tegnap beszéltem a faluban egy szomszéddal. Azt kérdezem: "Miért vagy ilyen szomorú?" Gondolkodva felsóhajtott, szomorúan elmosolyodott, és azt válaszolta: "Még vissza sem tudtam tekinteni, és az élet máris elment mellettem." Természetesen elkezdtem megnyugtatni õt, és ekkor egy olyan mondat hagyta el a száját, amely valójában arra buzdított, hogy mindezt leírjam.

"Mindig azt gondoltam " elõször pénzt fogok keresni, házat építek, itt felnõnek a gyerekek és akkor elkezdek magamnak élni. Divatos frizurát hordok, és csak elegáns ruhákat fogok viselni. De a nadrág kényelmesebb ." Elhallgatott. Én meg nem siettettem Õt.

"A gyerekek felnõttek, a ház felépült, van pénzem, de " még mindig nadrágot viselek. És a frizura továbbra is ugyanaz " egy egyszerû lófarok a fejem hátsó részén. "

Fel szerettem volna vidítani, így megkérdeztem: "Akkor most mit csinálunk? Gyorsan elmegyünk a fodrászhoz és vásárolunk divatos ruhákat? "

Fáradtan elmosolyodott:

"Nem akarom. Fáradt vagyok. Látja, a valóság nincs összhangban az elvárásokkal. Az örökös izgalom során nem vettem észre, milyen gyorsan telt el az idõ."

Éjfélig mérlegeltem a szavait. Ennek a nõnek nem volt már ideje "késõbbre". Kimerült, és kiégett. Sajnos ez a példa nem egyedülálló. Több millióan vagyunk így ezzel.

Egyszer olvastam egy gyönyörû mondást: A "késõbb" nevû út, egy "soha" nevû országba vezet. Éljünk itt és most!

Ebben a testben nem lesz második életünk! Együnk és igyunk gyönyörû evõeszközökbõl és poharakból. Három öröm létezik az életemben: a könyvek, a sálak és az edények. Tehát hidd el, ez csodálatos.

Igyuk meg kedvenc kávénkat, és hagyjuk, hogy az ízlelõbimbóink örömmel elmerülhessenek az ízében.

Viseljünk elegáns ruhát, és a kedvenc cipõnket.

Olvassunk könyveket, és utazzunk.

És ami a legfontosabb - ne hagyjunk semmit késõbbre, és ne spóroljunk a gyengédséggel és a kedvességgel!

Szeressünk teljes szívbõl! Öleljük át családtagjainkat! Bókoljunk neki! Legyünk nagylelkûek a szeretet terén. Mindez boldog emberré fog tenni bennünket!

És egy boldog ember mindent megtehet! Sõt, még annál is többet!


filantropikum.com/a-kesobb-nevu-ut-a-soha-nevu-helyhez-vezet/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #5923 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.

Csak ennyit kellene mondanod: "Hálával köszönöm neked Istenem!"


Álmomban láttam, hogy a Mennyországba megyek, és egy angyal kísér. Megálltunk egy szobában és azt mondta, itt minden kérést, amit csak szeretnél, hogy teljesüljön, imádság formájában kell megfogalmazod. Körülnéztem, a szoba tele volt angyalokkal, akik épp az írásban közölt kéréseket rendszerezték.

Hatalmas papírhalom borította be a szobát, alig látszottak ki közülük az angyalok. Majd egy hosszú folyosón mentünk át, és elérkeztünk a második munkapontra. Ez a Csomagolás, és a Szállítás, itt pakolják össze, és küldik ki a kívánságokat az angyalok.

Nagyon sok angyal dolgozott, futkostak össze-vissza, kapkodtak, intézkedtek, hogy minél hamarabb kézbesíteni tudják a Földre a kívánságokat. Ezután egy harmadik szobába mentünk, ahol egyetlen angyal üldögélt, és lóbálta a lábát. Ez a "Hálaadás részleg", tudtam meg.

Miután az emberek megkapták a kívánt dolgot, közülük nagyon kevesen küldenek érte köszönetet, sajnos. Nagyon egyszerû lenne: csupán annyit kell mondanod, hogy köszönöm!


De miért is kellene hálásnak lenni?


- ha van étel a hûtõszekrényedben, ha van, mit felvenned, ha van tetõ a fejed felett, ha van, ahová lefeküdj, akkor gazdagabb vagy a világon élõ emberek 75%-nál

- ha van a bankban és a pénztárcádban is egy kevés pénzed, akkor gazdagabb vagy a világon élõ emberek 8%-nál.

- ha ma egészségesebben ébredsz, mint a tegnap, akkor szerencsésebb vagy azoknál, akik már nem élték meg a mai napot

- ha még soha nem kellett megtapasztalnod a háború félelmeit, a börtöncella rémisztõ hangulatát, az éhínséget, akkor boldogabb lehetsz, mint 700 ezer ember a Földön

- ha anélkül tudsz imádkozni egy templomban, hogy támadás érne, letartóztatnának vagy kivégeznének, akkor kb. 3 millió ember irigyelhet a világon

- ha a szüleid még mindig élnek, és még nem váltak el, akkor hihetetlenül szerencsés ember vagy

- ha felemelt fejjel, és mosolyogva tudod kezdeni a napot, akkor egy kivételt képezel azok között, akik bizonytalanságban és a szomorúságban élnek.

És most mit tegyek, hogyan legyek hálás? - kérdeztem az angyalomtól.

"Dicsõség legyen neked Isten mindenért, amit ezen a világon megtapasztalhattam!" - mondta az angyalom. Majd folytatta: "Vedd számba, hogy mennyi áldásban volt részed, és ismerd fel, hogy mennyire kiváltságos vagy!"


filantropikum.com/csak-ennyit-kellene-mo...zonom-neked-istenem/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #5927 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.

25 életlecke, hogy te is megtaláld a boldogságot a legszokatlanabb helyzetekben


"Nem lehet minden nap jó, de minden napban van valami jó."


Meríts ihletet ezekbõl a röviden megfogalmazott leckékbõl az életrõl, amelyek olyan emberektõl származnak, akik igazán megértik a zen fogalmát. Ha pedig tetszik, amit olvasol, oszd meg a számodra fontos emberekkel is ezeket a tanácsokat. Itt az ideje, hogy változtassunk, optimistábbak legyünk, és többet mosolyogjunk. Itt az ideje, hogy meglássuk, a pohár félig tele van.


1. A mosoly a jóindulat univerzális nyelve.

2. A pesszimista minden lehetõségben a nehézségeket látja. Az optimista minden nehézségben megtalálja a lehetõségeket.

3. Felfedeztem, hogy amikor szereted az életet, az élet is szeret téged.

4. Az élet egy hajótörés, de ez még nem jelenti azt, hogy nem énekelhetünk a mentõcsónakban.

5. Amikor reggel felébredsz, gondolj arra, mekkora ajándék, hogy élsz, lélegzel, gondolkozol, örülsz és szeretsz.

6. Amit látunk, elsõsorban attól függ, mi az, amit keresünk.

7. Azt mondják, hogy az idõ megváltoztatja a dolgokat. Valójában te vagy az, akinek tudnia kell változtatni.

8. Fordítsd az arcod a Nap felé, és fordíts hátat az árnyéknak.

9. Soha ne mondd azt: "Ez lehetetlen". Mondd azt: "Meglátjuk."

10. Az embernek egy évre van szüksége ahhoz, hogy megtanuljon beszélni, és körülbelül hatvan évre ahhoz, hogy megtanuljon hallgatni.

11. Az életben annyi különleges alkalom van az ünneplésre, amennyit mi magunk teremtünk.

12. Néha neked magadnak kell gondoskodnod a saját napfelkeltédrõl.

13. Mindannyian a mocsárban állunk, de egyesek a csillagokra néznek közben.

14. Ha gyorsan el akarsz jutni valahová, menj egyedül. Ha messzire akarsz eljutni, menj együtt valakivel.

15. A szabadság az ember isteni oldala.

16. Légy hajlandó a kezdeményezésre minden álló reggel.

17. Mindenkinek a kezében van a mennyország kulcsa, de a pokol kapuját is ugyanez a kulcs nyitja.

18. Az életben nincsenek korlátok, csak azok, amiket te magad szabsz meg.

19. A boldogság elsõ feltétele: Ne rágódj sokat a múlton.

20. Félj kevesebbet és remélj többet; egyél kevesebbet és rágj többet; panaszkodj kevesebbet és lélegezz mélyebbeket; beszélj kevesebbet és mondj többet; szeress többet, és minden jó dolog a tiéd lehet.

21. A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem hogy mennyi élet volt éveidben.

22. Minden reggel adj számot a jó cselekedeteidrõl, és töltsd meg az elmédet pozitív gondolatokkal. Ez a titka annak, hogy egész nap boldognak és inspiráltnak érezd magadat.

23. Mindig tedd azt, amitõl félsz.

24. Lelkesedés nélkül soha nem értek el semmi igazán fontosat.

25. Ha egy katasztrófára gondolsz, az be is következik. Ha folyton a halál gondolatán jár az eszed, azzal sietteted a világból való távozásodat. Gondolkodj pozitívan, legyen bizalmad és hited, légy ura a saját gondolataidnak, és akkor az életed sokkal biztosabbá, élményekben és sikerekben gazdaggá válik.


filantropikum.com/25-eletlecke-hogy-te-i...lanabb-helyzetekben/ "

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 4 hónapja #5954 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.


A legerõsebb ember is belefárad néha az életbe és szûksége van egy kis pihenésre.


Mindenkinek szüksége van néha egy kis pihenésre!

A nagyon erõsnek tûnõ ember is kimerülhet néha, érezheti úgy õ is, hogy vége, kész, nem bírja tovább. Ilyenkor neki is szüksége van egy kis szeretetre, odafigyelésre, törõdésre. Bár eddig õ volt az, aki soha nem tört meg, minden probléma esetén állta a sarat, segítséget nyújtott, vigasztalt, reményt öntött és mindig optimistán szemlélte a világot.

Igen ám, de egyszer mindenki elfárad, és szüksége van egy kis pihenésre. A lelkileg nagyon erõs ember is néha kibukik, leül, és megpihen, azonban lehetséges, hogy akkor jön rá, hogy mivel mindig õ volt a tartóoszlop, nincs akire támaszkodjon.

A lelkileg erõs embernek is szüksége van szeretetre, törõdésre, odafigyelésre, gyengédségre, egy erõs karra, egy bátorító ölelésre.

Az erõs ember sem hõs, õ is ugyanúgy elfáradhat, csak maximum tovább bírja a harcot. Neki is szüksége van valakire, aki megmenti õt, vagy legalábbis ott áll mellette, ha baj van.

Az erõs ember is összeeshet néha, és ez leginkább akkor fordul elõ, amikor a fáradtságtól megfeledkezik arról, hogy õ márpedig erõs kell legyen. Ilyenkor lesz esendõen emberi, és ilyenkor van a legnagyobb szüksége egy szeretõ társra, vagy egy jó barátra.

Ha van melletted egy ilyen nagyon erõs személyiség, légy egy kicsit figyelmesebb, ne hagyd, hogy belefáradjon, és lemerüljön. Gondoskodj róla, öleld át, adj neki szabadidõt, amikor elvégzed helyette a teendõket, és csak kényezteted, hallgasd meg, és mondd el, hogy mennyire szereted.


filantropikum.com/a-legerosebb-ember-is-...n-egy-kis-pihenesre/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 4 hónapja #5972 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.

Hogyan osszuk be az idõnket?
2019.01.31.
Írta: Imre Margit

Az idõbeosztás nem csak a mindennapi életre vonatkozik, hanem a leszületésünk pillanatától a halál órájáig tart. Ez az intervallum szolgál arra, hogy az emberek, amit lehoznak feladatokat a leszületésükkel, hogy azokat el is tudják végezni, az adott idõben, ahogyan azok következnek az Isteni rend szerint. Mert ugye egyik feladat nem elõzheti meg a másikat, mert a fejlõdés lépcsõjén mindenkinek végig kell mennie, és csak úgy lesz képes megoldani az elõtte álló feladatait. Ez olyan mintha valaki nagyon siettetni akarja a feladatai megoldását, de még nincs rá felkészülve, ugyanúgy ahogyan egy elsõ osztályos gyermek sem képes megoldani egy ötödik osztályos feladatot, mert ugye azt még nem tanulta meg, a sorrend, ami nagyon fontos.

Az életutunkon nagyon sokféle eseménnyel találkozunk akár a családban, akár a munkahelyen, vagy éppen a párkapcsolatokban. Ezek mind elõre meghatározott feladatok alapján kerülnek a látókörünkbe, és ezzel dolgunk lesz, akármennyire akarunk elõle kitérni, ha nem tetszik, nem tehetjük, mert az égi segítõk, angyalok mindig abba az irányba terelnek bennünket, amerre éppen a feladatunkat kell felvállalni. Ezért szokott bekövetkezni nagyon sok esetben, amikor szép csendben elsétálunk a számunkra kijelölt feladat mellett, mert mi mást akarunk, nem teszik az, de ne feledjük, hogy az égi otthonunkban ezt mi állítottuk össze saját magunk számára, hogy ezt kijavítjuk. De itt nem ismerjük fel, hogy az a miénk és el megyünk mellette.

Annak ellenére, hogy mi ezt elkerültük, az angyalok a legközelebbi alkalommal újra odaterelnek bennünket, hogy nem leszünk képesek ezt elkerülni. Ez, az idõ már veszteség, mert, lehet, hogy mást kellett volna már cselekednünk, így az életidõnket már nem is jól használtuk fel, de az Isten kegyelmébõl kapunk újabb lehetõségeket, hogy haladjunk az utunkon.
Azért nagyon fontos, hogy figyeljünk magunkra, a sugallatokra, hogy észrevegyük a segítséget, hogy minél kevesebb üresjárat legyen az életünkben.

Eddig a nagy egészrõl próbáltam írni, de nagyon fontos a mindennapi élet feladatai is, mert ezekben is sok csúszás elõfordul, ha nem vagyunk figyelmesek. Fontos, hogy minden nap tegyünk valamit a lelki fejlõdésünk érdekében. Gondoljuk végig az életünket és nézzük meg, hogy a Jó Isten adott egy Életet, hogy elvégezzük a szellemi feladatainkat, és mellé fizikai eseményeket is. A nap 24 órájából mennyi az, az idõ, amit magunkra, a szellemi feladatainkra, tanulásra, olvasásra, meditációra fordítunk? Ez lehet, hogy meglepõ. Akkor hogyan is osszuk be az idõnket?

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.569 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24