header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre

Több
7 éve 3 hónapja #4983 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.


"Mindig gondolj arra, amid már megvan" - Sting megfontolandó gondolatai


Egy õszinte, botrányoktól mentes és zseniális elõadómûvész szavaira érdemes figyelni. Ha pedig Stingrõl van szó, akkor különösen.

A következõ gondolatoknak valóban olyan üzenetük van, amelyeket jó megfontolni.

Ne pazarold az idõd a nem megfelelõ emberekre! Az élet túl rövid ahhoz, hogy olyan emberekkel töltsd el, akik elszívják tõled az energiádat és az életkedvet. Ha valaki szeretné, hogy jelen legyél az életében, az helyet csinál neked benne. Ne erõltesd magad olyasvalakire, aki nem veszi észre a nagyszerûséged!
Légy minden helyzetben igaz magadhoz, sose hazudj önmagadnak! Más embert sem szép dolog becsapni, hát még önmagadat!

Ne fordíts hátat a problémáidnak, mert megbosszulják magukat! Nem kell azonnal az összeset megoldani, ráér apránként is, lépésrõl lépésre. Egy dolgot nem lehet velük megtenni, a szõnyeg alá söpörni õket! Végsõ soron a megoldott problémáid a te javadat szolgálják: erõssé és elszánttá tesznek.

Minden emberi kapcsolatnak célja van, így minden találkozás okkal történik. Észre fogod venni az életed során, hogy kivel miért találkoztál, kitõl mit tanultál. Ezért ne utasíts el senkit, mert nem tudhatod, hogy mi célból toppant az életedbe!

Hagyd az önsajnálatot és a panaszkodást is! Vagy talán te ismersz olyan embert, aki az önsajnálatnak és a panaszkodásnak köszönheti a sikereit az életében?
Nyugodtan beismerheted, ha valami fáj, vagy nem úgy sikerült, ahogyan eltervezted. Attól nem leszel sem kevesebb, sem rosszabb ember.

Ahelyett, hogy arra koncentrálnál, ami hiányzik az életedbõl, gondolja arra, amid már megvan! Akkor majd meglátod, hogy a gazdagságnak nem feltétlenül a pénz a mérõeszköze.

Mindig legyen egy álmod, egy ábránd, amiben hiszel. És fõként higgy a szerelemben és az aranyló mezõkben!


rejtelyekszigete.com/mindig-gondolj-arra...ntolando-gondolatai/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #5010 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.

A 105 évesen elhunyt japán orvos tanácsai:


"Hölgyeim, hagyjanak fel a diétával, és örüljenek többet"


A Kelet jelenti a világ bölcsességének forrását, hiszen a japán kultúra általában tele van misztikummal a hétköznapi európai ember számára. Ugyanilyen csodálatra méltó volt, maga Shigeaki Hinohara is, aki 105 évesen hunyt el, és mindaddig egy japán klinikán dolgozott.

A japán orvos számunkra hátrahagyta a boldog életre vonatkozó ajánlásai, tele van korlátlan egyszerûséggel és jósággal. Szerinte a hosszú élet titkát a következõ dolgok befolyásolják:

1. Tudjunk felhõtlenül örülni - ugyanis az öröm, sokkal hasznosabb egészségünk szempontjából, mint az alvás. Hinohara szerint: - Az ember nem az alvásból és nem az élelmiszerekbõl nyeri életenergiáját, hanem a jó közérzetébõl. Gondoljunk csak vissza gyerekkorunkra, milyen felhõtlenül boldogak tudtunk lenni a kevés alvás vagy esetleg étkezés ellenére is.

2. Táplálkozzunk egészségesen
- mert a kiegyensúlyozott táplálkozás a hosszú élet egyik titka. Az orvos reggelire egy csésze kávét, tejet, vagy narancslevet fogyasztott. Az ebédet akár ki is hagyta legtöbbször, vacsorára pedig zöldséget, rizst, és halat fogyasztott. Húst hetente kétszer evett, akkor is csak 100 grammot.

3. Tervezzük meg a tennivalóinkat
- hiszen a gondolataink ez által valósulnak meg, és így nincs idõnk merengeni és siránkozni a múlton.

4. Adjuk át ismereteinket a következõ generáció számára és a doktor valóban így is tett, évente 150 másfél órás elõadást tartott, mely alatt soha nem foglalt helyet.

5. Legyünk tudatában, hogy az orvosok nem tudnak mindent meggyógyítani - és valahányszor egy orvos egy bizonyos kezelést ajánl számunkra, kérdezzük meg tõle, hogy saját hozzátartozója számára is ezt ajánlaná-e?

6. Ne kíméljük magunkat a fizikai edzésektõl, melyeket nem csak kimondottan edzõ teremben végezhetünk. A kanapé az ember legnagyobb ellensége!

7. Olvassunk!
Keressünk olyan olvasmányokat, melyek inspirálnak bennünket, és tûzzünk merész célokat magunk elé.

8. Nem vagyunk fájdalomra ítélve - ezért szerinte a mai kórházakban több kellene legyen a zene, a tánc, és a házi kedvenc. Ezek mindegyike ugyanis sokkal több esélyt jelent a beteg gyógyulására, mint a gyógyszerek maguk.

9. Állítsuk fel önmagunk értékrendjét, és ne engedjük, hogy a pénz átvegye az uralmat az életünk fölött, helyette éljünk a szeretetnek, a gondoskodásnak és az irgalomnak.

10. Legyünk készek a beláthatatlanra, hiszen saját testünk sokszor produkál olyan dolgokat, melyeket el sem tudtunk volna képzelni önmagunkról.

11. Legyen mindig példakép elõttünk, és azt mindig igyekezzünk túlszárnyalni. Hinohara számára a példaképet saját édesapja jelentette.

12. Sokáig élni nagyszerû dolog, ezért ha ez megadatik számunkra, igyekezzünk minden pillanatot megélni az életünkbõl. Mindig gondoljunk másokra is, és segítsük a rászorulókat lehetõségeinkhez mérten. Mindezért ne kérjünk semmit cserébe, hiszen ezért a legszebb jutalom számunkra a hosszú élet lesz.

Dr. Shigeaki Hinohara, 2017. július 18-án hunyt el. Õ volt a Tokyo-i Nemzetközi Egyetem elnöke és haláláig aktívan részt vett a betegek gyógyításában. Határidõnaplója 5 hónapra elõre be volt telve, amikor 2017 júliusában elhunyt.


filantropikum.com/a-105-evesen-elhunyt-j...es-oruljenek-tobbet/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #5030 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.


13 dolog, ami "ellopja" a boldogságod!



A boldogság nem egy velünk született, állandóan tartó állapot, amely csak egyesek kiváltsága. Hiába gondolod úgy, hogy "ó, igen, hát neki könnyû boldognak lenni, olyan optimista alkat, és különben is, megvan mindene az életben". A boldogság tanulható, tehetsz érte, hogy te is boldog legyél!

Nézzük, melyik az a 13 dolog, ami mérgezõ hatással van a boldogságodra. Ezeket jobb, ha szép lassan kiiktatod az életedbõl!

1. Nem kell mindig bizonygatnod a saját igazad. Mindenkinek megvan a joga, hogy más véleményen legyen, egyáltalán nem kell bizonygatnod, hogy miért neked van igazad. A makacs emberek úgysem hajlandóak elfogadni mások véleményét.

2. Nem irányíthatsz mindent és mindenkit körülötted. Hagyd, hogy egy kicsit maguktól (is) alakuljanak a dolgok, engedd át magad az áramlásnak, és akkor rengeteg stresszforrást ki tudsz szûrni.

3. Ne mindig másokat hibáztass! Az életed a döntéseid következménye, ne mindig másokat okolj azért, hogy ez vagy az nem sikerül, inkább gondold át, hogy mit tudnál még megtenni annak érdekében, hogy boldogabb és teljesebb életet élj. A te életedért te vagy a felelõs!

4. Ne akarj mindenkit megváltoztatni! A kritizálás, a negatív hozzáállás semmi jóra nem vezet. Ne akard megváltoztatni az embertársaidat, inkább fogadd el, és szeresd õket olyannak, amilyenek. Ez a szabály természetesen saját magadra is érvényes.

5. Soha ne add fel! Ha néha úgy is érzed, hogy összecsapnak a fejed fölött a hullámok, akkor is menj tovább. Mindenkinek vannak problémái, ne gondold azt, hogy te vagy a Földön a legrosszabb helyzetben. Az akadályok azért kerülnek az utadba, hogy megerõsítsenek.

6. Ne kritizálj! Csak azért, mert valaki nem felel meg az elvárásaidnak, még nem jelenti azt, hogy rosszabb, mint te. Csak egyszerûen más, fogadd el!

7. Légy önmagad! Ne akarj állandóan megfelelni valakinek, éld inkább a saját értékrended szerint a saját életed. Ha álarcot viselsz, csalódást okozhatsz a régi barátaidnak, és elõbb-utóbb téged is lelkiismeret furdalás fog gyötörni.

8. Ne félj a változásoktól! Minden változás az élet elkerülhetetlen tartozéka, ezek pedig a fejlõdésedet segítik elõ. Csupán annyit kell tenned, hogy jól érezd magad.

9. Ne ítélkezz! Ne címkézz fel dolgokat, helyeket, embereket, eseményeket anélkül, hogy ismernéd a valóságot. Állj pozitívan mindenhez, és adj egy esélyt legalább.

10. Ne élj a múltban! Próbálj meg a lehetõ legkevesebbet nosztalgiázni, mert ami elmúlt azon semmiképp nem tudsz már változtatni. A múlton való rágódás csak megkeseríti az életed! A lehetõ legjobb, amit tehetsz az életedben az, hogy a mai napra koncentrálsz.

11. Dobd el a félelmeid! A félelmek gátakat szabnak, megbénítanak, és nem hagynak szabadon mozogni! Amíg nem lépsz túl a félelmeiden, addig nem tudsz elõre haladni.

12. Bocsáss meg! Szeress mindig és minden körülmények között. Ha haragot táplálsz magad vagy mások iránt, felemészted önmagad. Tanulj meg bocsánatot kérni, és bocsáss meg önmagadnak is!

13. Ne mások elvárásai szerint élj! Légy önmagad, és ne próbálj állandóan másoknak megfelelni. Csak akkor találod meg a boldogságod, és a lelki békéd, ha azokra a dolgokra szentelsz idõt, amelyeket igazán értékesnek tartasz!


filantropikum.com/13-dolog-ami-ellopja-a-boldogsagod/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 2 hónapja #5069 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.

AZ OPTIMISTA HITVALLÁS



Ígérd meg magadnak, hogy: Oly erõs leszel, hogy semmi sem zavarhatja meg lelki nyugalmadat.

Szavaiddal az egészséget, boldogságot és gyarapodást hirdeted minden embernek, akivel találkozol.

Minden barátoddal érezteted, hogy van bennük valami különleges.

Mindent a derûs oldaláról szemlélsz, és valóra is váltod optimizmusodat.

Csak a legjobb dolgokra gondolsz, csak a legjobb célokért dolgozol, és csak a legjobbat várod.
Éppoly lelkesedéssel fogadod mások sikereit, mint a magadét.

Elfelejted a múlt hibáit, és eltökélten küzdesz a jövõ nagyobb teljesítményeiért.

Derûs arckifejezéssel jársz-kelsz mindenkor, és minden teremtett lényt, akivel találkozol, megajándékozol egy mosollyal.

Oly sok idõt fordítasz önmagad tökéletesítésére, hogy nem marad idõd mások kritizálására.

Túl nagyvonalú leszel az aggodalomhoz, túl nemes lelkû a haraghoz, túl erõs a félelemhez, és túl boldog, semhogy megtûrd a gond jelenlétét.

Jó véleményt táplálsz önmagadról, és e tényt tudtára is adod ország-világnak, nem szavakkal, hanem nagy tettekkel.

Abban a hitben élsz, hogy az egész világ a te oldaladon áll mindaddig, míg hû maradsz önmagad legjobb részéhez.

Megjegyzés: "Az optimista hitvallása" elõször 1912-ben látott napvilágot Christian D. Larson A benned rejlõ erõk és felhasználásuk módja címû könyvében. A hitvallás rövidített változatát használja manapság az Optimist International, egy nemzetközi csoport, amelynek célkitûzése pozitív változást hozni a világba.

sikerek.blogspot.hu/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 11 hónapja - 6 éve 11 hónapja #5356 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.


Louise L. Hay: 10 kijelentés, ami átsegít életed nehézségein és meggyógyítja összetört szívedet!


Elõbb, vagy utóbb veszteségek fognak érni, mert ilyen az emberi élet körforgása. Ahhoz, hogy értékelni tudjuk a szépet, a csodát, meg kell tapasztalnunk a tragédiát is. Azonban ezekben a nehéz pillanatokban is vannak technikák, amelyek segítenek a gyógyulásban, vagy a lelki terhek feloldásában.

Most a híres Louise L. Hay metafizikai elõadó, életmódtanácsadó elmondja, hogy milyen pozitív megerõsítésekkel, állításokkal tudjuk meggyógyítani magunkat, lelkünket.

"A fájdalom a szívé és a léleké. Gyászold a veszteséged, engedd meg, hogy a legbelsõbb éned találkozzon vele, tölts idõt vele. A szenvedés egy választás, nem kötelezõ. Gondold azt, hogy egy film kellõs közepén születsz meg és a kellõs közepén távozol, akárcsak az emberek, akiket szeretsz. A szeretet sosem hal meg és a szellem soha nem érez veszteséget.

Mivel a gondolataid formálják az átélt élményeket, próbálj meg szeretettel, gyengéden fordulni a szenvedéshez, fájdalomhoz. És ne feledd, egy összetört szív mindig nyitott.

Ha megváltoztatjuk gondolatainkat, képesek leszünk az életünket is megváltoztatni, jobb irányba terelni. A szeretet sosem hal meg, ahogyan a lélek sem. Legyünk jók magunkkal, szeressük magunkat. A vég egy új kezdetet jelent. Ezt nem szabad elfelejteni" - vallja Louise L. Hay.


Íme a 10 kijelentés!


1. A szeretet határozza meg minden kapcsolatomat.

2. Minden dolog úgy alakul, ahogyan annak alakulnia kell.

3. Ha ajándékot adok, lelket gyógyítok.

4. Szomorúságomban is szeretem önmagam.

5. Érzem a fájdalmat, de nem fogom mindig magammal cipelni.

6. A szeretet erejét sokkal nagyobbra tartom, mint a veszteség érzését.

7. Bármilyen körülmény között is megtalálom a szeretetet.

8. Szeretem az életet és az élet is szeret engem.

9. Élek, tehát szeretek.

10. Meggyógyultam


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 11 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja #5408 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.


Csak ma..


Csak ma boldog leszek. Hiszem, hogy Lincolnnak igaza volt: "a legtöbb ember olyan boldog, amennyire elhatározza magát, hogy az legyen". A boldogság belülrõl jön, nem külsõségektõl függ.

Csak ma megpróbálok alkalmazkodni az adott helyzethez, és nem vágyaimhoz igazítani mindent. Úgy veszem családomat, üzleti ügyeimet és szerencsémet, ahogy jön, és én alkalmazkodok hozzájuk.

Csak ma törõdni fogok testemmel. Megdolgoztatom, vigyázok rá, táplálom, nem élek vele vissza, és nem hanyagolom el, hogy tökéletesen engedelmeskedjen parancsaimnak.

Csak ma megpróbálom csiszolni az elmémet. Tanulok valami hasznosat. Nem leszek szellemileg tunya. Olvasok valamit, ami erõfeszítést, gondolkodást és figyelmet kíván.

Csak ma edzeni fogom a lelkemet háromféle módon; jót teszek valakivel és titokban tartom. Megcsinálok két dolgot, amihez nincs igazán kedvem, ahogy William James mondja, csak az edzés kedvéért.

Csak ma kedves leszek. Olyan jól fogok kinézni, ahogyan csak tudok, csinosan öltözködöm, halkan szólok, udvariasan viselkedem, bõkezû leszek a dicséretekkel, senkit sem bírálok, nem találok hibát semmiben, és nem próbálok meg senkit sem megrendszabályozni vagy megjavítani.

Csak ma megpróbálok csak a mai napnak élni, nem akarom életem minden gondját egyszerre megoldani. Tizenkét órán keresztül képes vagyok megtenni olyan dolgokat, amelyeken egy életen át képtelen lennék.

Csak ma programot készítek. Leírom, mit akarok csinálni minden egyes órában. Lehet, hogy nem tartom be, de meglesz. Ez megszabadít két nyûgtõl. A sietségtõl és a bizonytalanságtól.

Csak ma szakítok magamnak egy fél órát, és pihenni fogok. Ebben a fél órában néha Istenre fogok gondolni, hogy egy kicsit távlatokban is gondolkodjak.

Csak ma nem fogok félni, fõleg attól nem, hogy boldog legyek, hogy élvezni tudjam a szépet, hogy szeressek és higgyem, hogy akiket szeretek viszontszeretnek.

Dale Carnegie

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.672 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24