header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Pusztai Orsolya írásai

Több
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #3657 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pusztai Orsolya írásai


.

Eredet - honnan jövünk, hová megyünk?




Hiszem és vallom, hogy mi mindannyian a Fény gyermekei vagyunk!

Erre tanít minden érzés és gondolat, minden választás és megélés, és igazából erre próbál rávezetni bennünket a maga sajátos módján az ego is, mikor döntésre kényszerít.

- Kit követsz? Engem vagy az Önvalódat?



Otthonunk az isteni Szeretet szellemi ragyogása. Itt születtünk meg mindannyian a Fénnyel, az angyalokkal és a teremtett Világgal együtt - ez a mi eredetünk.

Isten gondolata a szellemünk, a szellem érzése a lelkünk, és lelkünk cselekedete a testünk szülõje lett.

Így indultunk el vándorutunkra, mint az egyszeri szabólegény, "hamubasült pogácsával" a tarisznyájában.



Hogy honnan jöttünk?

Hát Istenbõl

Hogy hová megyünk?

Hát haza, Istenbe - de addig még sokat kell tapasztalnunk, tanulnunk és emlékeznünk, isteni utunkat járnunk.

Nem is lehet ez másképpen, hiszen semmi nincs, ami Istenen kívül lenne, Õ van mindenben, mert minden általa jött létre.

Látva, hogy még nem nagyon értjük, Jézus meg is adta nekünk az útirányt: "A ti Atyátok bennetek van, ti pedig Õbenne vagytok"



De nem csak õ, hanem számtalan bölcs tanító hagyott útmutatást nekünk errõl. Sri Ramana Maharsi,

a bölcs indiai guru így írt errõl: ".... semmi sincs Istenen vagy az Önvalón kívül, nincsen olyan, hogy "én" és "enyém", hanem csak az Önvaló létezik.



Ez mind nagyon szép, de hogyan is képzelje el valaki ezt az egységes eredetet csak úgy, az emberi elmének is érthetõen?



Mikor mesteremet, Jézust kérdeztem errõl, mosolyogva így válaszolt:



- Azt kell megértenetek, Egyek vagytok! Ha valakire ránézel, magadat látod, ha szólsz hozzá, Önmagaddal beszélsz. Ha bántod, magadat sérted vele. Ha adsz neki, önmagadat gazdagítod vele. Ha segítesz valakinek, önmagadon segítesz. Ha másokat szeretsz, magad szereted. De hogy ezeket megértsd és ténylegesen átéld, elõször magadat kell szeretned. Úgy, mint Istent, mint Engem. Mert Isten Benned van és Bennem. Én Benned, Te Bennem és mind Istenben. Isten Mindenben. Így Egy. Látszatra végtelen, de lényegében Egész, Egy.

Hogy megértsd, figyelj!

Így könnyebb lesz: gondold el, és lásd egy nagy terem közepén állsz. Te egyedül. A terem kör alakú, és a fala körbe van rakva tükrökkel. Minden tükör más fajta. Kicsi és nagy, görbe és egyenes, sima és hullámos, homorú vagy domború, repedezett és egész, kör vagy négyzet. Mindegyik másmilyen! Nincs két egyforma. Számtalan tükör. A fény rólad a tükrökre verõdik, s meglátod magad bennük. Mind te vagy, de mégis teljesen más. Hol magas, hol alacsony, köpcös vagy nyurga, töredezett, vagy egész, hullámos és egyenes. Megjelenésedben mind egyedi, különbözõ, és mégis lényegében Egy.

Te vagy az! Mindegyik!

Hiába a számtalan megjelenési forma, a lényegen, a valón mit sem változtat. Mind Te vagy. Egy vagy! Akiket látsz a tükrökben, mind a te különbözõ megjelenési formád. Te tudod ezt, mert látod mindet együtt! Felismered bennük Magad, bármilyen alakban is látod a tükörképet. Tudod, ez mind ugyanaz a Te! Ugyanaz az Egy!

Most fordítsd a tükröket egymás felé! Mit látnak? Mindegyik mást! Fogalmuk sincs róla, hogy önmagukat nézik. Honnan is sejtenék, ha nincsenek tudatában az Egy-nek, saját maguknak, aki a szoba közepén áll, és a fény róla sugárzik a tükrökbe, mit a tükörképek maguknak vélnek. Csak sok más, különbözõ alakot, megnyilvánulást látnak. Mindegyikrõl úgy hiszik, ez más, nem õk. Hiszen nem is hasonlítanak egymásra!

De ha figyelmüket magukba fordítanák, a fénybe, mi a középpontból jön, s mirõl képük visszaverõdik, akkor megértenék. Ha képesek megtalálni ezt a fényt magukban, a tükörképben, és elindulnak irányában, annak forrásáig, akkor átláthatnák az Egészet. Mert akkor a saját szemükkel látnának! Megértenék, hogy minden õk. Minden Egy. Minden Isten.

Próbáld így látni! Mindent az Egy tükörképeként, s találd meg benne azt, mi elvezet a Forrásig. A Fény Forrásáig! Csak Te juthatsz vissza oda, saját tükörképeden keresztül. Mert a Való, a lényeg nem veszik el, az minden tükörképben benne van: SZERETETnek hívják! Ez vezet vissza önmagadba, az Egy-be.

Ez a Fény, mely Benned tükrözõdik. Kövesd a fényt a szeretet útján, s hazatalálsz, a szoba közepén állva megérted a lényeget: a Teljességed Isten!



Olyan egyszerû minden, csak a szemléletünket kell megváltoztatni, hogy rálátásunk is átalakulhasson.

Míg úgy gondoljuk, hogy csak belülrõl tekintünk kifelé, akkor még nem értjük, hogy ezzel együtt kívülrõl is látjuk magunkat mások szemével.

Ugye csodálatos ez a világ? Csak rajtunk múlik.

Szeretettel

Pusztai Orsolya

Kristálycsakra

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 13 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
13 éve 4 hónapja #3676 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pusztai Orsolya írásai
.



A hónap fontosabb napjai:



Február 1. - A hónap elsõ napja az Õserõ ébredése bennünk. Léttengelyünkön, a gerinc vonalán áramló Kundalini tengelyen felszabadító energiák indulnak el. Ez kinyitja a gerincünkben lévõ, csigolyákhoz kapcsolódó apró csakratikus rendszert, melyen át az Õsforrás energiája, a bennünk mûködõ ÉLET áramlani tud. Ha bárhol a hónap folyamán (vagy késõbb isembaressed smile) fájdalmat érzel a testedben, érdemes az adott gerinccsigolya energetikai képletét megnézni és a benne mûködõ csakrakaput felszabadítani. Egyébként a testi szintû masszázs és akupunktúra is csodákra képes.



Ebben a táblázatban megtalálod az adott szerv csigolya kapcsolatát, ebbõl tudod hol is dolgozz:



Csigolya


Szervi kapcsolatok

Nyaki I:


Gerincvelõ idegellátása, fej vérellátása, agyalapi mirigy, fejbõr, arc, csontok, agy, belsõ és középfül, vegetatív idegrendszer

Nyaki II:


Gerincvelõ idegellátás, szem, látóideg, hallóideg, arcüreg, nyelv, homlok

Nyaki III:


Gerincvelõ idegellátása, arc, külsõ fül, arccsontok, fogak, trigeminusz (háromosztatú ideg)

Nyaki IV:


Gerincvelõ idegellátása, orr, ajak, száj, fülkürt

Nyaki V:


Gerincvelõ idegellátása hangszálak, nyirokmirigyek, gége

Nyaki VI:


Nyakkörüli inak, vállak, mandula

Nyaki VII:


Pajzsmirigy, könyök, váll

Háti I:


Alkar, csukló, nyelõcsõ, légcsõ

Háti II:


Szív, szívizom-billentyû érrendszer

Háti III:


Tüdõ, hörgõk, mell, mellkas, mellhártya

Háti IV:


Epehólyag, epevezeték

Háti V:


Máj

Háti VI:


Gyomor

Háti VII:


Hasnyálmirigy, nyombél

Háti VIII:


Lép

Háti IX:


Mellékvese

Háti X:


Vese

Háti XI:


Vese, húgyvezeték

Háti XII:


Vékonybél, petevezeték, nyirokmirigy

Lágyéki I:


Vastagbél, lágyék

Lágyéki II:


Vakbél, hasfal, felsõ láb /comb/

Lágyéki III:


Nemi szervek, húgyhólyag, térd

Lágyéki IV:


Prosztata, alsó hátizmok, csípõ

Lágyéki V:


Alsó lábszár, boka, lábfej

Lágyéki VI:


Keresztcsont, csípõ, far





Február 2. - Lélekébredés napja. 2013.02.02. Ha a az egy és a három összegét, a négyet nézzük, az is felosztható két 2-esre. Így 2:2:2:2:2. A számok összege 10, azaz 1. Az isteni szám. A legfõbb kezdet, minden alapja, maga a Fény, az isteni Nap! A teremtõ erõ kreatív energiái érvényesülnek, ugyanakkor az öt kettes a lélekminõség érzelmi oldalát hangsúlyozza. Ez azt jelenti, hogy érzelmi erõnkön keresztül, lelkünkben elkezd felszabadulni az a teremtõ potenciál, ami isteni utunkat szolgálja.

A mai napon mindenképp szólítsd meg a lelkedet és kérd, vezessen téged a szellem útmutatásai által.



Február 4. - Elemi erõk harmonizálása folyik az emberi energetika szintjén. Ma felkavaró érzések és gondolatok, furcsa hullámzó érzetek lehetnek bennünk.

A Föld elem - 1. csakra, az életöröm és jó kedély energiája, ha kevés az ember életunt, vagy "elszáll" a Földtõl, ha sok benne ez az elem, akkor földhözragadt, változásra képtelen.

Arkangyali segítõje Uriel.

Víz elem - 2. csakra, a bölcsesség és kitartás energiája, az érzelmek vezérlõje. Ha kevés ez az energia, akkor az ember kedélybeteg, ha sok veszekedõs, ingerlékeny.

Arkangyali segítõje Gabriel.

A Tûz elem - 3. csakra, a lelkesedés, intuíció, érdeklõdés energiája, az akarat vezetõje. Ha kevés tûz elem van az emberben, akkor az ember depresszióba eshet, ha sok, túlpörög, felemészti magát.

Arkangyali segítõje Michael.

Levegõ elem - 4. csakra a változni tudás, szeretetteljes megújulás energiája, a szellemi kapcsolat irányítója. Ha kevés ennek az elemnek az energiája bennünk, akkor az ember makacs, önfejû, túl ragaszkodó, ha sok van belõle, az ember túlértékelheti magát, vagy nem tud helyben maradni állandóan mindent megváltoztat, mindig lebeg, nem tud a földön maradni.

Arkangyali segítõje Rafael.

Éteri elem - 5. csakra és felfelé, önmagunk elfogadása, a szabadság, az egység Istennel. Megérteni a nagyságot és a benne rejlõ felelõsséget.

Segítõje Jézus

Harmonizáló, ha elvégezzük az egységbe hangoló, õselemi gyakorlatot a 4 elemi arkangyallal:
www.datafilehost.com/download-0e4a009d.html

Ez a meditáció zene nélkül felvett gyakorlat. Ha úgy érzed, tegyél be magadnak a háttérben zenét.



Február 6.
- Újabb csakrakapuk nyílnak a Kundalini tengelyen. Figyeld ma a testi, lelki érzeteidet, mert saját magadról, belsõ elfojtásaidról kapsz információt.

Ha bármelyik érzés, gondolat nehezen elfogadható lenne, csináld meg az önszeretet meditációt:
www.datafilehost.com/download-b8d0aa79.html

Ezzel megérted, elfogadod és feloldod magadban a feszültségeket, testi-lelki ellentmondásokat.



Február 9. - A térben egyfajta csend, mozdulatlanság érzékelhetõ ezen a napon. De ez a mozdulatlan erõ még megnyilvánulatlan. Átjár és beterít mindent, hogy közvetítõje lehessen a most érkezõ hangoló energiáknak. Újabb képesség felszabadító kódok érkeznek a Fény-DNS tengelyén. Az elkövetkezendõ napokban belül furcsa, vibráló, zizegõ érzetek lehetnek. Érdemes a fõ csakrákat megnyitó hangokat hosszan rezegtetni:

A magánhangzók

"I" a Koronacsakra és harmadik szem,

"É" a garat,

"Á" a szív,

"Ó" a napfonat,

"U" pedig az alsó két csakrához társítható.



Február 10. - Újhold hatalmas átalakulások mind a föld, mind pedig az emberiség, sõt az egyes emberek tekintetében is. Egy olyan energetikai megújulás történik, melyben felszabadulnak eddig rejtett csatornák és kapcsolatok az auratér és a kozmikus rezonancia között. Ezzel még érzékenyebbek leszünk a galaktikus térben történõ változásokra, intuícióink felerõsödnek (fokozatosanembaressed smile).



Február 11. - Az egységbe hangolás mesterszáma a 11. A bennünk rejlõ duális lélekminõség (istenanyai és istenatyai, Anima és Animus) mintáinak harmóniába hozatalára érkeznek szellemünktõl energiák emberi rendszereinkbe. Az elkövetkezendõ napokban számítani lehet emberi kapcsolataink terén is tisztázó beszélgetésekre, fontos találkozásokra. A bennünk élõ nõi és férfi szerepek, én-ek tisztázására.

Segít, ha leírjuk, milyennek látjuk magunkat egy-egy szerepünk (énünk) kapcsán. Milyen vagyok anyaként/apaként, testvérként, gyermekként, barátként, stb. Beszélgessünk el a barátunkkal, lelki segítõnkkel ezekrõl az igazságokról, meglátod, sok minden kiderül majd. Sokszor mi magunk látjuk sötétebben magunkat, mint a valóság.



Február 14. - A mai napon a Fény DNS kódjaiban az õskép minõség hangolása folyik. Az õskép, minden teremtett dolog szellemi mintája, ami tartalmazza az eredendõ romolatlan isteni valóságot, az EGY-ség képet. Ez alapján minden rezgés korrigálható és visszaállítható, ha az adott terület felszabadul a negatív, elhangoló energiáktól. A most zajló hangolás az istenember eredendõ képmását ébresztgeti bennünk, hogy erejével felébressze belsõ képességeinket. Ez indít el bennünk egy olyan átalakulást, mellyel megértjük fejlõdésünk szükségességét és irányát.



Február 16.
- Az Univerzum szellemi síkjainak kristálydimenziójából érkezik egy Fényrezgés a Krisztus-hálóra, mely újabb kristálytelepek ébredését készíti elõ. A Földben rejtõzõ, atlantiszi mestertudással bekódolt kristályok egy újabb csoportja aktiválódik. Ezzel feloldhatóvá válik az emberiség kollektív tudatásban az a karmikus blokk, mely Atlantisz pusztulásakor keletkezett. Aki elõzõ inkarnációiban részt vett az atlantiszi korszak történetében, valamilyen módon lehetõséget kap, hogy magán keresztül saját adósságát is feloldja. Álomban, meditációban, vagy akár fizikailag egy találkozás által, lehetõvé válik, hogy annak az életnek (életeknek) az adóssága most a megértés és megbocsátás által feloldásra kerüljön.



Február 18. - Lelkünk memóriatere most felszínre hozza azokat a rezgéseket érzések szintjén, melyeket eddig a szõnyeg alá söpörtünk, de szembe kell néznünk vele. Egy belsõ tükröt kapunk melybe belenézve lehet, hogy nem mindig szép a látvány, de ha szeretettel elfogadjuk, megszépíthetjük. Amikor nem fogadjuk el egy érzésünket, gondolatunkat, vagy viselkedés-mintánkat, azt úgymond számûzzük önmagunk mélyére, nem akarjuk tudomásul venni. Csakhogy az az energia akkor is ott van, sõt, minden egyes tagadással erõsödik. Ám, ha felszínre hozzuk, szembenézünk, felismerjük, elfogadjuk és szeretettel meggyógyítjuk, nem bánthat többé. Ez nem megy egyik pillanatról a másikra, lehet, hogy újra meg újra neki kell veselkednünk, mire a végére érünk. Nem baj, hidd el megéri.



Február 20-22. - Ez a három nap szinte egy energiában áll. A kettes szám újra elõhozza a választás fontosságát. Ezen a három napon olyan lehetõségek és próbák kerülnek elénk, melyek gondolati, érzelmi és akarati erõinket "tesztelik" angel smile. Ebben a három napban, ha tudatosan figyelünk, sokkal többet tapasztalhatunk és tanulhatunk mint eddig. A lényeg az Igazság! Legyél igaz magadhoz, ne hazudj, mert akkor becsapod önmagad. Az Igazság olyan dolgokat mutat meg neked önvalódról, melyek közelebb visznek a lényeg felismeréséhez. Vállald föl azt a csodát aki vagy, és légy büszke isteni gyermeki lényedre! Bármi is történik, abból csak tanulsz és erõt merítesz, hogy jobbá válj!



Február 25. - Telihold napján a Holderõk intenzív tisztításba kezdenek érzelmi energiaterünkön, a második aurarétegen és a csakrákon. Testünkben elkezdenek ennek hatására érzelmi lenyomatok kioldódni, elsõsorban az izmok és a nyirokrendszer területérõl. Ha fájdalmat, szorítást, szurkáló érzést tapasztalsz, végezz méregtelenítõ légzõ gyakorlatot:

Minden légzõ gyakorlat a kilégzéssel kezdõdik. Ekkor ugyanis kilélegzünk a tüdõdbõl szinte minden levegõt, és ezután már mélyen tudunk automatikusan belélegezni. Ezt segítheted úgy, hogy kilégzés közben behúzod a hasad, hogy nyomást gyakorolj a távozó levegõre.

Hasunk elõtt keresztbe tett kezünket lassan, felemelés közben tárjuk szét, az emelés ritmusában szívjunk be lassan és mélyen a levegõt, majd karunk leengedése közben préseljük ki a tüdõnkbõl. Ne pótoljuk rögtön a levegõt, húzzuk hátra a vállunkat, majd a maradék gázt a váll elõrehúzása közben préseljük még ki. A gyakorlatot többször végezzük el!Miközben kilélegzel, gondolj arra: Kifújok magamból minden méreganyagot és negatív energiát!



Február 28. - A hónap utolsó napján egy harmonizáló energia indul el bennünk, mely összehangolja egy új minõségben vezérlõ rendszereinket. Az idegi hálón keresztül, szellemi és testi szinten is, minden energiavezetékünk, zsigeri, sejtszintû és szubatomi részünk is felveszi azt az új frekvenciát, ami a tisztítások és hangolások hatására nekünk megfelelõ. Segíthetjük ezt a harmonizálást, ha tudatosan berezegtetjük mi is az energiaterünket az Univerzum Õs-hangjával az OM (AUM) mantra által. Zengesd ma reggel 5 percig ezt a mantrát és meglátod, sokkal könnyebben viseled majd a harmonizálást.



Áldott kapcsolódást az univerzális Ember minõségébe!



Áldással:

Pusztai Orsolya

Kristálycsakra

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #3679 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pusztai Orsolya írásai
.



Ketten beszélgetnek.



- Most el kell mennem.

- De - nem ezt ígérted, ne hagyj itt kérlek!

- Tudod, megbeszéltük.

- Igen, de akkor olyan könnyûnek tûnt, innen másképp látom.

- Akkor is mennem kell. Megígértem, hogy elkísérlek, de nekem is megvan a saját feladatom.

- Félek, hogy egyedül nem leszek képes végigcsinálni, kérlek maradj velem.

- Tudom, hogy képes vagy rá, hiszen ismerlek. Olyan régóta vagyunk együtt jóban-rosszban - én bízom benned. Bízz te is egy kicsit jobban magadban!

- mi lesz ha egyedül nem sikerül? Mi lesz ha elrontom? Veled akarok maradni!

- Én mindig veled vagyok, sosem hagylak el! Bármi is történik, mindig testvérek vagyunk - de élned kell az életedet, ahogyan nekem is az enyémet.

- De ha szükségem lesz rád?

- Emlékezz! Arra a szeretetre, ami összeköt minket. Arra a kapocsra, ami elszakíthatatlan közöttünk. Bárhová is mész, én ezáltal ott leszek veled, és te velem.

- Igen, de te hová mész? Hogyan talállak meg?

- Ez benne az érdekes, ez benne a játék - neked kell felismerned engem, nekem pedig rád találnom.

- Akkor újra együtt lehetünk?

- Mindig!

- Szeretlek!

- Szeretlek!



Terapeutaként sok ilyen lélekpárbeszédet hallottam a családállításokon, de még mindig megérint.

Sokan nem is sejtik, hogy a bennük lévõ elhagyatottság, bûntudat és szomorúság a magzati korban gyökeredzhet. Sokszor kiderül az állítások kapcsán, hogy a kis lélek nincs egyedül a méhben. Több sejt fogant meg és indult fejlõdésnek az édesanya szíve alatt, de mégis csak egy gyermek született meg a földi létbe.

Biológiai magyarázata lehet az, hogy a természet "biztosra megy", több esélyt kapunk a beteljesülésre - és hogy az erõsebb marad életben?

De a Teremtés nem pazarló, azok mi vagyunk emberek, a káprázatból épített világunkban. Azonban Isten pontosan tudja, mit miért tesz.

Ezen elgondolkoztam - majd megkérdeztem szellemi tanítómesteremet is errõl. Nagyon érdekes választ kaptam.

A szellemi térben a lelkek ugyanúgy családokban élnek, mint mi itt a Földön.

A lélekközösségnek van egy összetartó magja, ami 10-12 lelket foglal magában, de a család akár 72 lélekszámú is lehet. A lélekcsaládok tagjai ugyanúgy segítik egymást az inkarnációk során, mint ahogyan mi is együttmûködünk családtagjainkkal emberként. Ez a kötelék a Földre születéssel nem szûnik meg. A lélekcsalád tagjai egymás közelébe születnek, akár ugyanabba a családba, földi hozzátartozóként. A szerepek, a nemek életrõl-életre változnak, de a feladat ugyan az: tapasztalatokat szerezni, önmagunkat felismerni, a feladatokat elvégezni, ezzel a vállalt terheket letenni.

A szellemi térben ez egyszerûbbnek tûnik.

Miért? Mert ott nem létezik ego! Azt csak az adott életre, kapjuk meg, a földi ember tudatosságának részeként. Így tehát a szellemi térben a lélek vágyai, javítani akarása és tudata irányít minket életünk megtervezésében.

Mikor elindulunk a megtestesülésbe, és lelkünkkel az anyagi világ energiáiba érkezünk, az bizony más - innen már nem annyira ideális a kép.

Sok lélek éppen ezért megijed, hogy nem lesz képes végigcsinálni az életét, és inkább vállalja az elmarasztalást az inkarnációs szerzõdés megszegéséért, de visszamegy a szellemi térbe.

Igen ám, de ez viszont egyrészt - élet pazarlás - , és mint tudjuk Isten nem pazarló, másrészt életterveket átíró döntés. Amikor jóváhagynak egy életet, akkor annak eseményeit beleszövik a Föld tér-idõ dimenziójába. Benne van minden találkozás, lehetõség, és alternatív döntés. Egy élet, számtalan másikat befolyásol, azt kell mondjam, mindet!

Éppen ezért, a bizonytalanabb lelkek kísérõt kapnak maguk mellé. Egy olyan szeretett lélektestvért, aki levezeti õket a fizikai életbe. Ott marad velük egy darabig, bátorítja, segíti õket. Amikor a lélek megnyugodva elfogadja sorsát, a testvér visszatér a szellemi otthonba, hogy õ is saját vállalása okán szülessen meg. Talán éppen egy biológiai testvérként késõbb, vagy a leendõ szerelemként egy másik családba.

Ilyenkor a méhben továbbfejlõdõ lélek magában hordozza az elválás fájdalmát, hiszen annak tudata, hogy egyedül maradt, már beleivódott a sejtemlékezetbe, a magzat biológiai kódjába.

Ha ezt az emléket tudatosan elõhozzuk példádul egy családállítás kapcsán, a felismerés segít elengedni a fájdalmat, és megérteni az okokat.

Sose feledjétek - vagy inkább emlékezzetek: mindannyian testvérek vagyunk Földön és Égben!



Szeretettel és áldással

Pusztai Orsolya

Kristálycsakra

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 13 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #3683 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pusztai Orsolya írásai
.


Mit üzen neked a neved?




Mikor megszületünk erre a világra, hozunk magunkkal olyan szellemi kódokat melyek szimbólumokban (betûvel, számmal) jelzik azokat a tanulnivalókat és vállalt feladatokat, amikkel emberként szembe kell néznünk. Ilyen például a születési dátumunkban hordozott feladatkódunk és a nevünk is.

Aki egy kicsit is nyitott az okok keresésére és figyel, az tudja, hogy mindennek egyedi, sajátos rezgése van, ami meghatározott módon hat arra akivel kapcsolatba kerül és a környezetére is.

Van egy régi mondás: nomen est omen, vagyis a név kötelez. Ez egy õsi bölcsességet rejt.

Az õsi tudások olyan tapasztalati megfigyelésen és szellemi kommunikáción alapulnak, melyek betekintést adhatnak ezen kódok megértésébe. Hívjuk hát segítségül ezt a bölcsességet és tárjuk fel a személyiségünkben rejlõ újabb titkokat.

A nevünkben, ahogyan születési számunkban is üzenet rejlik.

A nevünk olyan elõjel, mely hûen tükrözi a személyiségünkben rejlõ lehetõségeket és gyengeségeket, valamint sorsunk útján való tanulnivalóinkat.

Sokszor, mikor szüleink nevet választanak nekünk, egy belsõ hang (az érkezõ lélek) súgja meg a születendõ gyermek nevét. Mégha hosszas keresgélés és megbeszélés után születik is a névválasztás, semmi sem véletlen - nevünk rezgése minõsít bennünket.

Most egy kis bepillantást nyerhetünk nevünk kódjaiba, jellemünk és sorsunk üzenetébe…



A név több részbõl áll:

Van családi és utónevünk, és van becenevünk.

Mindegyik üzen valamit.

A családi név azokat a lehetõségeket és kötelezettségeket tartalmazza, amit vállaltunk a családba való leszületéssel. Mindaz a tanulnivaló van belekódolva, melyet szüleink, testvéreink, azaz rokonaink által tanulhatunk. Valamint az is, amilyen részt vállaltunk a család esetleges karmikus feladataiban.

Amikor családnevünk megváltozik (pl. a feleség felveszi férje vezetéknevét), rezgésében feladataink és lehetõségeink is módosulnak.



Utónevünk egyéni lélekfeladatunk megjelenítõje. Arról tanúskodik, mit vállaltunk, milyen személyiséggel élünk, milyen lehetõségeink vannak egyéni fejlõdésünk kapcsán.



Becenevünk pedig azokat a vágyakat jelenítik meg, melyeket belsõ indíttatás kapcsán szeretnénk megélni, megtapasztalni. (ezért egy becenév sosem véletlen, amikor kapjuk, rólunk, belsõ kisugárzásunkról, érzéseinkrõl árulkodik)



A becézgetésnek azonban van egy mélyebb õsi titka is: a gyermek neve mögé biggyesztett - ka (- ke) szótag védelmi funkcióval bír.

A KA-csatorna léttengelyünk, tudatunk összeköttetése és folyamatossága szellemi és testi tereink között. Ha ez a fénycsatorna akadálytalan és tiszta, az isteni fény betölt minket. Segít és védelmez erejével. Ezért mikor becézgették a gyermeket és kimondták a neve végén a szellemi csatorna kódját (-KA, -KE), azzal elindították az áramlást, ami védelemmel és fénnyel töltötte fel az energiaterét. Ehhez azonban a szómágia szabályai szerint a kimondott rezgésben szeretet és jó szándék kell legyen. Azaz a gyermeket nem gúnyból, hanem szeretetbõl kell becézni. Ekkor mûködik ez az erõ védelemként.



Amikor megnézed a neved, legtöbbször az minõsít a jelenben amit most használsz és ahogyan használod. Ha mindig Zsuzsiként mutatkozol be a Zsuzsanna helyett (és az üzeneteket, leveleket is így írod alá), akkor erre a névre is nézz rá. Ha van külön beceneved, akkor azt is figyeld meg.

Ezt az elemzést fogd fel játékként, hiszen számtalan más dolog is befolyásolja a jellemedet és viselkedésedet. Ne vegyél semmit készpénznek, egyszerûen tölts el egy kis idõt gondolatban azzal, hogy megpróbálsz a név rezgésein át ismereteket szerezni magadról és másokról.

Jó mulatást!



Öt megjegyzés:

1. A kezdõbetûk rezgései "duplán számítanak", vagyis erõsebben nyomnak a latban, így személyiségünket is erõteljesebben befolyásolják. A vezetékneved és keresztneved kezdõbetûi ezáltal erõteljesen meghatározzák a személyiségvonásokat családi és egyéni téren is.

2. A dupla betûk is nyomatékot kapnak. Ezek a duplázások akkor is érvényesek ha egymás mellett állnak, és akkor is ha azonos név tagban kétszer szerepelnek (Attila nevében egymás mellett két t betû van, Eszter nevében például kettõ e betû van, de nem egymás mellett. Mindkettõ számít.)

3. Ha hiányzik betû a névbõl, akkor az arra utal, hogy az a rezgés most nem a legfontosabb a személyiségünkben, de jelezhet hiányosságot azon a területen, ha erre figyelünk megtanulhatjuk a betûhöz tartozó készség kifejlesztését. Ha különösen sokszor találkozunk valamilyen formában a nevünkbõl hiányzóbetûvel (pl. okmányon, rendszámon), akkor az jelzés, hogy a hozzá tartozó jellemvonást fejlesszük ki magunkban.

4. A betûk ékezetei is erõsítõ hatással bírnak (saját tapasztalat, a betûszimbolikában ezzel nem foglalkoznak). Pl. az A-Á estén az ékezettõl az "a" betû hatása erõteljesebben érvényesül.

5. A becenevet érdemes külön vizsgálni, értelmezni! Ez mutathatja meg választott énünket, vágyainkat, személyes küldetésünket.


A magyar ABC betûi (ebben a felsorolásban a nagy-, és a kisbetûk egyként számítanak):

A: A házunk védelme, a betû formája adja, hogy sátorra hasonlít legjobban. Az otthon, a család fontosságát jelzi. A védelmet, a testünket (fõleg kisbetû formában) is jelképezi. Ha leírod, figyelj, hogy mindkét "lába" a földet érje, biztos védelmet adjon neked ez a ház. Ugyanakkor az "a", a munka betûje és én-kép betû is. Írásnál pl. a mérete és formája jelzi, miként gondolkodunk magunkról, mekkorának és milyennek látjuk magunkat és hogyan viszonyulunk a munkához. Sok "a"betû saját szabályaihoz ragaszkodó jellemet mutathat (ez fõleg belül érvényesül, mégha kifelé társasági emberként, laza személyiségként is ismerik az illetõt).



B: Egyrészt a házasság betûje, a kapcsolatoké, az érzéseké, a szerelemé. Analógiát mutat a vesékkel - a grafológiában ezek megbetegedését is jelöli. A "b" a birtoklást is jelölheti, ahogy a betû hasa öleli a világot, a tárgyakat vagy a partnert, ezért az anyagi javakhoz való viszonyulásra is utal. Sok b betû anyagias jellemet takarhat. Gondolj Barbie babára, aki a fogyasztói társadalom nõi ideálja lett, felvértezve minden földi és anyagi "jóval"confused smile!



C: Nõi jelkép, a "cica farka", nyitottság, szeszélyesség, változékonyság, a Hold analógiája mivel egy félholdra is hasonlít. Nyitottságot mutat, nõiességet, befogadást. Ugyanakkor a családot is mutatja, mennyire fontos, hogy kiegészüljön a félkör körívvé, mint ölelõ kar. Utalhat sajátos humorérzékre, mint oldalra fordított nevetõ száj. Az ilyen ember, akinek sok "c" betûje van, szeret nevetni.



D: A szülõi házhoz, különösen az anyához, az anyai mintához való kötõdést mutatja. Ugyanakkor az apa és anya, családi béke fontosságát is jelzõ betû. Az elrendeltség, a determináció megtestesítõje is. Kezdõbetûként az is jelöli, hogy viselõje sokat eltûr, jól terhelhetõ személy. A sok "d" betûvel rendelkezõ ember szereti a szellemi kihívásokat, vállalkozó személyiség és sok feladattal érkezettangel smile.



E: A szív, a változékony érzelmek, a vonzás-taszítás, a végletek, az élet-halál, a születés elõtti (méhen belüli) élmények betûje. A kicsit "elszállt" varázslatos dolgokra hajlamos, szórakozott emberek jele lehet. Az önbecsülés betûje is. Akinek túl sok van hajlamos önmaga túlértékelésére, akinek nincs, alulértékelheti önmagát. Az "e" a szeretet-jelzõ betû is. Minél több "e" betûnk van, annál jobban igényeljük a szeretet megnyilvánulásokat, akár általunk, akár nekünk.



F: A függõségeket mutathatja. Van benne játékosság, gyors felfogás, a transzendens és a tudatalatti közötti szabad átjárás, fiatalon bohémség, idõsebb korban beérkezettség, nagyfokú rajongás. Férfias betû, érzelmi aspektussal fûszerezve. Férfiaknál a férfiassághoz (önmagukhoz) való viszonyt, nõknél a férfiakhoz való viszonyt jelöli. Sok "f" betû a nõi névben, sok szerelmi kalandra utalhat. A sok "f" betû mély érzelmek mutatója is lehet.



G: Az ösztönök betûje, az õsi természetesség, az ételek, italok, nagybetûs ÉLET kedvelése ezzel a betûvel függ össze (a G betû a Föld betûje is). Érzéki betû, a szexszualitáshoz való viszonyt is jelöli. Akinek sok "g" betûje van, nem fél kimutatni a vonzalmát, érzelmeit. A "gy" betû pedig a párkapcsolatra utal. Az ilyen embernek fontos, hogy kapcsolatban éljen.



H: A légvétel betûje. A tüdõvel is analóg lehet, arra figyelmeztet, hogy viselõje mit "szív mellre", szabadon áramolhat-e az éltetõ levegõ az életében. Szabadságot, kitekintõ hajlamot, reménykedést is jelöl. Jelöli az otthonunkhoz való viszonyunkat is. A sok "h" betû olyan személyiséget takar, akinek fontos a nyugodt, támogató, otthonos háttér. Ez a betû a középpont megtalálására ösztönöz, viselõjét arra készteti, hogy mindig értse a dolgok közötti összefüggéseket.



I: A legteljesebb én, önértékelési betû. Erõvonal, fallikus szimbólum egy kard, vagy akár lehet akadály is. A népnyelv arról, aki "kiteszi az i-re a pontot" azt tartja, hogy befejezi a dolgait, nem hagy félbe semmit, határozott személy. A sok "i" betûvel rendelkezõ értékeli az életet és látja a lehetõségeket. Akinek nincs, a feladata, tanulnivalója lehet az, hogy meglássa az értéket mindenben. Hajlamot mutat az ego-s viselkedésre is, fõleg ha nevünk minden elsõ betûje így kezdõdik, ezért fontos, hogy kiegyensúlyozottan álljunk a dolgokhoz.



J: Az élet "jója", minden ami az életünkben a fejlõdést, a boldogságot - vagy szélsõséges esetben a hedonizmust, a túlzott életigenlést jelenti, vagy hajlamot mutathat a panaszkodásra is (fõleg ha a kezdõbetûk a vezetéknév és keresztnév esetében is azonosak). Ebben az esetben a sok "j" betû a boldogság "csapdája"is lehet. A "j" a megbocsátás betûje lehet, akinek több van, sokkal megértõbb és megbocsátóbb emberré válhat! Vágyaink betûje is, jelzi, hogy mennyi ösztönzõ erõnk van azokat megvalósítani.



K: A kitartás betûje, kardoskodó harcosság is van mögötte, új feltalálásokat mutathat, kíváncsiságot a rejtett összefüggésekre éles észjárást. Kreativitás és kivitelezés betûje. Akinek sok van nagyon kreatív személyiség, akinél hiányzik, lehet földhöz kötött gondolkodású, aki nehezen fogadja el az újat. A "k" betû segít véghezvinni a dolgainkat.



L: Az intellektus, egyfajta szellemi kényelmesség betûje, olyasvalakit jelöl, aki a tudásával szerzi meg a javait, kényelmét. Okos, tudására támaszkodik. Az ismeretek a tudás betûje. Olyan személyiséget jelez, akinek fontos a tudás megszerzése, és törekszik is erre. Segít abban is, hogy a megszerzett tudást felhasználjuk. Utal a pénzre és az anyagi javakra. A sok "l" betû jelezhet ebben az életben anyagi biztonságot. Az "ly" páros betûként a szellemi harmónia jelzõje. Ezzel a betûvel rendelkezõ személy életében a szellemi egységre törekszik.



M: Az anyaságot jelképezi, a tápláló, õsanyai kebleket szimbolizálja, tápláló, eredendõ õsi energiával lát el. Mária az õsanya. Személye gyakran szélsõsége megítélés alá esik, mivel az egyetemes jót szolgálja. Az m társas kapcsolatok betûje. Három szára az én-te-õ kapcsolatot szimbolizálja. Sok "m" betûvel rendelkezõ ember a társaság központja, nõként jó anya válhat belõle.



N: Ugyancsak társas kapcsolati betû, de itt a kapcsolat két személy közötti. Az erõk egyensúlya, a te és én egyenrangúságának kifejezõje lehet, a kommunikációt, az egyenrangú párbeszédet jelképezheti. Az N ad a világnak, és mindezt könnyeden, játékosan teszi.



O: A második én-kép betû. A kör, a teljesség, a karikagyûrû jelképe a teljes kapcsolatot szimbolizálja, de lehet a bezártságé is, a házasságba, a munkába, vagy bármilyen cselekedetbe. A mások számára érzékelhetõ énünket szimbolizálja. A jó közérzet betûje. A sok "o" betûvel rendelkezõ szereti a vidámságot és a szórakozást. A végtelen kör, mely fogva tart, ugyanakkor lehetõségekhez juttat. Ezért a harmóniára törekvés jele is, az ilyen embernek nagyon fontos, hogy körülötte és benne is harmónia legyen.



P: A nõies betû. Férfiaknál a nõkhöz való viszonyt, aktív szexualitást, erõteljességet, ösztönös kitartást mutat. Nõknél az önmaguk és saját nemük elfogadását és megértését jelenti. Nõiességük megélését.



Q: A "Q" betû nagyon ritka a magyar nyelven (fõleg idegenbõl átvett nevekben található), így éppen a váratlant, a megjósolhatatlant szimbolizálja.



R: Mutatja a mûvészi érzéket, a színpadi megjelenést, a kisugárzást, az ezotériával kapcsolatos képességeket, a ráérzést, a transzcendensre való fogékonyságot. A karrier, egyensúly, siker segítõ betûje lehet, ha az ember tesz érte. Az ilyen embernek, akinek több "r" betû szerepel a nevében fontos, hogy megmutassa magát, és megélje azt, amit elképzelt.



S: Analóg a kígyóval, bölcsességet, õsiséget, csábítást, vagy érzékiséget, egy fajta hullámzást, lüktetést mutat. Szélsõségek embere lehet az, akinek nevében az "s" gyakran szerepel. Az "s" még a szerzés betûje is. A sok ilyen betûvel rendelkezõ embernek fontos, hogy anyagi javakat, megbecsülést szerezzen. Az "sz" is kapcsolati betû, de munkakapcsolatot jelez. A sok ilyen betûvel rendelkezõ embernek fontos, hogy a munkájában sikeresen együttmûködjön másokkal (az is mit gondolnak róla), hogy együtt hozzon létre dolgokat másokkal, pl. egy csapat tagjaként.



T: A tudatosság, a vezetés, az önbizalom és önértékelés jelzõje ez a betû. Az agilitást, a törekvéseket mutatja, a boldogulás esélyét a világban. Az akaraterõ betûje. A sok "t" betû a dominanciaigényt is szimbolizálhatja, de a vezetõi képességek jelzõje is.



U: Az anyaméh, földi élet, a befogadás jelképe, de lehet csapda, szakadék, amibe "feladatként " beleesünk, ezért lehet a szenvedélybetegségre utaló hajlam jelzõje is.



V + W: Egyrészt ugyancsak a befogadásról (az alakja alapján), másrészt a kettéválásról, a szellemi megosztódásról, szétszakadásról, az "eredendõ bûnbeesésrõl" szól. Kedveli a versenyeket. Elõrevetíti a szociális érzékenységet, az egészségügyhöz való vonzódást is, esetleg mûtéteket. Van a betûben egy kevés vadság, gyakorlatiasság, akaratosság is. A sok "v" betû jelölhet egy belsõ hiányt, amit az élet megélésével kell kitölteni.



X: A törvény, összefogás, szövetség, erõk egyesítése, kereszt, megfeszítettség. Az "x" erejét képviselõ ember (pl. Xavér) egyrészt saját szabályai szerint szeret élni, másrészt belül fel kíván rúgni minden szabályt, ezáltal lázadó jellem.



Y: Ha egyedül vizsgáljuk, a betû ereje a koncentrációt, egyesülést, válaszutat, útkeresést jelképezi. Páros betûs formában mindig a kapcsolat jelzõje, így jelzi a kapcsolatra való fokozott igényt.



Z: Az õszinteség, a nyitottság, a torok-csakra betûje. Mutatja a verbális képességeket a törekvést a jó kommunikációra. Ugyanakkor ez a betû a külvilág és az ember közötti harmóniát is igényli. A sok "z" betû ezt a törekvést jelzi. Jelöli a pontosságra, precizitásra való törekvésünket, de hajlamosít a túlzott ellenõrzésre (féltékenységre).



Nézzünk egy példát az Attila keresztnévre:

Az A kezdõbetû erõteljes hatása az otthon a család, a védelmezés fontosságát jelzi.

Az utána következõ két "t" a vezetésre való hajlamot és az akaraterõt jelzi halmozottan.

Az "i" az önértékelés és a határozott személyiség betûje, a karrier, az egyensúly, a siker lehetõségének elõmozdítója. Az i betûvel rendelkezõ ember számára fontos, hogy meg legyen elégedve magával.

Az "l" betû, az intellektus, tudás, anyagi javak betûje.

A szóvégi "a", mint énkép betû, ugyancsak a belsõ normákhoz való magatartást erõsíti.



Ha egyben nézzük, az Attila nevet viselõ embereknek nagyon fontos a családi biztonság és a nyugodt otthon, mert ez segíti az életükben annak az erõnek az elõhívását, amivel megvalósítják önmagukat és saját akaratukat céljaik elérésére fókuszálhatják. Ha ezek a támogatások megvannak, akkor életükben sikeres, megfelelõ anyagi javak között élõ, önmagukat folyamatosan fejlesztõ és becsülõ emberekké válnak, akik mások tanácsadói és megbecsült ismerõsei.

Ez a jellemzés nem vonatkozik minden Attila nevû férfira, hiszen a teljes elemzéshez figyelembe kell vennünk a családi-, és beceneveket is.

Nyugodtan használd a fantáziádat és a kreativitásodat... és gondolkozz el az általad ismert hasonló nevû embereken.

Jó elemezgetést!

Szeretettel



Pusztai Orsolya
Kristálycsakra

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 13 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #3686 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pusztai Orsolya írásai
,
A hónap fontosabb napjai:



Március 1. - A naptári tavasz elsõ napja. Ugyanakkor lélekmag csírák aktiválódása. Ezen a napon érkezõ univerzális "megtermékenyítõ" fények összekapcsolódnak a bennünk szunnyadó képességcsírák azon energiáival, melyek megérettek az ébredésre. Engedjünk teret minden jóérzésünknek és örömünknek. Tápláljuk ezeket a lélekmagokat szeretettel, tudva minden amire szükségünk van, már itt van bennünk, csak meg kell érjen. Ma gondold végig mindazokat az eseményeket az életedben, amikor igazán boldog voltál. Figyeld meg, hogy az érzés nem köthetõ egy adott tárgy megszerzéséhez, jóval inkább szeretetteli tapasztalatokhoz . Ezek legyenek útravalóid, melyekbõl meríthetsz szükség idején.



Március 3.
- A teremtõ energia lesugárzása. A mai napon a kristályfény hálóról olyan fénykódok érkeznek, melyek azok számára befogadhatók, akik a felsõbb akarat energiáit beengedik saját teremtõ terükbe. Spirituális testünk újabb behangolása kezdõdik ennek az erõnek a befogadására. Spirituális testünk egy magas frekvencián rezgõ fénytest, mely átszövi egész energia-rendszerünket, így minden részünkkel kapcsolatban áll. Azért is fontos, mert tartalmazza minden Fénytestünk energia-kódját, így az aktiválásukkal lehívható a szükséges frekvencia az adott tér harmonikus beállításához és feltöltéséhez. Ez a testünk nagyon fontos, hogy alacsonyabb énjeink befogadhassák és feldolgozhassák az energia-információkat. Ha ebben bárhol energiahiány/többlet mutatkozik, az kihat a többi test harmóniájára is. Ez a Fénytest egy "kommunikátor". Értelmezi (lefordítja) azokat a Fényenergia-információkat, melyek magasabb Tudatosságunkból, Felsõbb isteni Énünktõl jönnek, valamint továbbítja azokat a tanításokat, melyek a magasabb dimenzió mestereitõl és szellemi lényeitõl érkeznek. Engedjünk teret bensõ érzékeinknek és mesteri lényünknek, hogy végbemehessen a hangolás.



Március 6.
- A mai napon szimbólumüzenetet kapunk. Olyan szimbólum-energiák kódjait vehetjük magunkhoz, melyek kulcsok a belsõ megértéshez, önmagunk eddig rejtett tudati tartalmához. Ezek a jelek sokszor álomszerûen vagy elrévedezés közben érkezhetnek hozzánk. De elõfordulhat, hogy fizikai szemünkkel is látunk egy ilyen jelet, pl. a felhõkben. Mikor tudatosan rákoncentrálunk egy ilyen kapott szimbólum erõre, azon keresztül utazást tehetünk tudatunk olyan rétegeibe, melyek tanítanak és utat mutatnak további feladatainkat illetõen. Engedd, hogy a szimbólum rezgései elõhozzanak egy belsõ tudást a mélybõl a felszínre.



Március 9.
- A lelkünkben lévõ teremtõ erõ aktiválódik. Az akarat, érzelem és gondolat hármas ereje összekapcsolódik. Test, lélek és szellemi terek harmóniába hozatalának energiái felerõsödnek. Érdemes ma olyan meditációt tartani, mely szeretettel összekapcsolja ezeket a részeinket. Ha mostanában olyan dolgok történnek, melyekben ezt a hármas erõt kell összehangolnod, azaz amit gondolok, azt úgy is érzem, és tényleg így akarom tenni? Akkor figyelj magadba a szíveddel. Légy figyelmes önmagad iránt, mert a lélek teremtõ erejének harmóniájához ezen erõknek együttes összefogása szükséges. Ne hamarkodj el semmit, szíveddel gondold, érezd és engedd végig áramlani magadon. Tudatosítás nélkül nem mi döntünk, hanem a körülmények. Csak akkor hozunk saját döntést, és akkor teremtünk önmagunkért, ha tudjuk, milyen gondolat, érzés és akarat hozta meg azt a döntést. Figyelj magadba.



Március 11. - Újhold erõi rezgik be a teret. Érdekes, hogy ez a nap az év 11. hetének a kezdete. A két 11-es szám isteni erõk jelenlétére utal. Ugyanakkor felhívja a figyelmet a kettõsség egyként való értelmezésére. Mivel minden eredete egy, akkor ha ez a dolog igaz, akkor az is. Valójában minden dolog azonos a saját (vélt) ellentétével a szellemi dimenziókban. Ezért a mai napon olyan dolgokra hívja fel a figyelmet tudatosabb részünk, melyeket át kell értelmeznünk az egység szemszögébõl. Az én igazságom hogyan illeszkedik bele az univerzális igazságba? Próbálj meg egy helyzetet több igazság-szemszögbõl megvizsgálni.



Március 13.
- Az isteni Rend energiái hatják át létezési tereinket, az Egyetemes törvények kódjai bennünk is érezhetõek. A Fénymag haló Földközéppontbeli és Krisztus-háló beli rezgései összekapcsolódnak. Szólítsuk meg szellemünket és kérjük, illesszen bele minket az isteni Rend-szerbe, hogy összehangolódhassunk az Univerzummal. Egyfajta fénymátrix energia alakul ki az auraterünkben, mely addig tartja a Rend-szer rezgéseit, míg csakraközpontjaink fel nem dolgozzák azokat. Tisztítsuk meg csakráinkat az optimális összekapcsolódáshoz.



Március 15. - Az évnek ez a napja nekünk magyaroknak, abban a vonatkozásban is fontos, mint a Szabadság megélése Nemzetlélek szinten. Ezen a napon nemzeti öntudatunk egy olyan impulzust kap, mely az összefogásra és tiszta szereteterõink mozgósítására hív. Ugyanakkor ez a nap egy útmutatás arra, hogy bár minden erõ bennem van, de azt úgy kell használnom, hogy segítõ és ne romboló legyen. Azzá tehetem ezt az erõt magam által, amivé akarom. Választhatom a békés, nyugodt erõt, a tudatát annak, hogy az összefogás szív szinten történik meg igazán. A fejlõdés egy új szakasza indul meg bennünk, mely által megérthetjük az erõ nem mindig látványosan mutatja meg önmagát. A szeretetteljes elfogadás energiái erõteljesen tanítanak a mai napon. Légy figyelmes.



Március 19. - A Mindenség energiáinak elérése szívünkben mindig lehetséges. Ennek felismerését segíti ez a nap. Ma egy olyan energia hatja át a teret, mely nyitott és befogadó rezgésekkel segít bennünket. Ezáltal sokkal könnyebben érezhetjük meg önmagunk határtalan részeit. Ez a nap alkalmas arra a tapasztalatra, hogy ledöntsük önmagunk korlátait. Mi magunk teremtjük korlátainkat és határainkat, amelyeket aztán félünk átlépni. Ha elkezdjük azokat kitágítani azt láthatjuk, hogy ami tegnap lehetetlen volt, az ma valóra válik.

Képzeld el magad a testedben, amint széttárt karral állsz. Érezd meg a határaidat.

Most keresd meg, hol van a testeden túli energiádnak a határa mekkora emberi alaknak képzeled el?

Most próbáld meg ezt az alakot megnövelni, minden tagját egyszerre tágítani - mekkorára tudtál növekedni? Tágulj akkorára, ami szerinted most tõled telik.

Most képzeld el, hogy ezzel az önmagaddal, annak lábával a Földön állsz - meddig ér a fejed és a karjaid?

Most hozd vissza ezt az érzést a fizikai testedig, és tudd, ez a hatalmas ember benned van, te magad!



Március 21. - Tavaszi napéjegyenlõség. A napfordulók és napéjegyenlõségek mindig meghatározó energiákat hordoznak. Régen ezen a napon bõséghozó rituálékat is tartottak, melynek ereje segített, hogy az év többi napján az ember semmiben se szenvedjen hiányt.

Ezen a szertartáson meghívjuk azokat a segítõ szellemi lényeket, akiktõl bõségünk támogatását várjuk és megvendégeljük õket. Ehhez virágot, gyümölcsöt, gyertyákat, kristályokat és füstölõt használunk. Egy oltárt készítünk, melyre szépen elhelyezzük ezeket a felajánlásokat, majd imában megszólítjuk az isteni erõket, a bõség istenét és istennõjét. Elõtte egy kis papírra leírhatjuk, mit kérünk a segítõktõl és egy agyag vagy fém tálkába beletehetjük (késõbb elégetjük). Mikor tisztelettel felajánljuk nekik az ajándékokat, énekkel, mantrákkal, imával tisztelgünk elõttük. Mikor érezzük, hogy a szellemi nagyságok elégedettekangel smile és elfogadták kérésünket, azt átadva nekik a papírt megsemmisítjük és a felajánlott dolgokat elajándékozzuk vagy a földbe elássuk.

Ezeken a jeles napokon a fény és a sötétség aránya meghatározó. A napéjegyenlõség idején a yin és a yang erõk egyensúlya egyfajta nyugalmi, csend állapotot idéz elõ. Olyan ez, mint amikor az inga a két végpont közötti mozdulatlan középpontba ér. Hatalmas erõk szabadulnak fel láthatatlanul.

Ezen a napon is nagy erejû energiák mozognak, mintha láthatatlanul, de érezhetõen betöltenék a teret, szinte besûrûsödik az energia. Most ebbõl a sûrû fényesszenciából táplálékként magunkhoz vehetjük mindazt, amire szívünk szerint szükségünk van. Csak hívjuk magunkba ezeket a tiszta erõket és segítsük velük lelki vágyaink megvalósulását.



Március 23. - Õserõnk energiáinak megszólítása. Ezen a napon õsi erõk rezgései ébrednek a térben, az emberiség õsemlékezete újabb titkokat tár fel elõttünk. Mindannyian birtokában vagyunk ennek az õstudásnak, ha rejtve is vannak bennünk. Mindazokat a létezési erõket, melyeket életeink folyamán tapasztaltunk és megéltünk magunkban hordozzuk. Ezek az õskép információk bennünk rejlenek, de csak akkor tárulnak fel elõttünk, ha megfelelõ erõvel, módon és alázattal szólítjuk meg õket. Avatatlan kézbe szellemi tudást adni: "játék a tûzzel". Éppen ezért nem kell mást tenned, mint tudatosítanod, hogy mindazt amit erre az életre elvállaltál azt szeretettel elfogadod, és megengeded, hogy az ennek elvégzéséhez szükséges õsi erõ felébredjen, és támogasson mindenki és minden javára.



Március 27. - Telihold energiája erõteljesen tisztít bennünket. A Holderõk most spirális, ezüstös-fehér fényszálat küldenek hozzánk. Ez a fényszál segít, hogy elfogadjam és megértsem, a világ olyan amilyennek és gondolom, ezáltal olyan amilyennek gondolataim érzékeltetik. Mivel saját világom teremtõjeként részt veszek az Életjátékban, befolyásolom annak minden rezdülését a magamban létrehozott képekkel. Ez a holdfény-szál rámutat saját teremtésem visszásságaira, hogy megváltoztathassam õket, jobbá tehessem ezáltal magam és a világom.



Március 30-31. - Ez a két nap, mint a hónap energiáinak lezárása egyfajta szeretetbe öltöztetés. Lényünk egy új fényruhát kap, ami ragyogva és védelmezve terül szét rajtunk. Isteni ajándékunk célja, hogy megmutassa szeretett és szeretõ gyermekek vagyunk, csak emlékeznünk kell önvalónkra. Érzed meg ma magadon ezt a csodás fénypalástot és viseld büszkén, isteni gyermekként.

Mikor hajlamos vagy alulértékelni magad, gondolj rá erre a "királyi/királynõi" palástra, a benned lakozó fénylõ szellemi lényre, és engedd, hogy megnyilvánuljon eme fenség általad!



Ültessük be lelkünk kertjét színes, illatos virágokkal és gyönyörködjünk benne! Ez a gyönyörûség vezesse minden lépésedet!



Áldással: Orsi



Pusztai Orsolya

Kristálycsakra

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 13 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
13 éve 2 hónapja #3704 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pusztai Orsolya írásai
.

A hónap fontosabb napjai:




Április 1. - Ez a nap csodálatos energiákat tartogat. A hónap elsõ napja pontosan Húsvét hétfõje a feltámadás és újjáéledés ünnepe. Ez most nem áprilisi tréfa:). Ezen a napon egy felfelé áramló spirális energia hatja át a teret. Ugyanakkor ez a spirál egy lefelé áramló szereteterõ közepében van. Ha energetikailag nézzük, akkor két egymásba fonódó, de mégis ellentétesen örvénylõ spirális rendszer jön létre, ami segít, hogy tudatunkat felemeljük Önvalónk Szeretõ Lényéhez. Ehhez bele kell lépnünk Önmagunk középpontjába és azzal becsatlakoznunk az örvénylõ erõ közepébe. Ekkor mi magunk dönthetünk, hogyan használjuk ezt a rendszert: behívunk erõket, vagy mi magunk emelkedünk hozzájuk. Ma a Boldogság és Szentség energiáit megszólítva, együttes erõben kapcsolódhatunk össze a Feltámadás Sugarával, hogy behozzuk a felébredettség állapotát életünkbe.



Április 2.
- A csend és az ima napja. Ma mélyedj el önmagadban és mondj akár néma fohászt bárkiért/bármiért. Gyújts egy gyertyát és csak hallgasd a magadban beszélõ csendet: a Teremtõ Erõ szól hozzád!



Április 4. - Lélekújító erõk érkezése. Ezen a napon és az elkövetkezõ hétvégén is egyfajta lélektisztítás folyik. Fõleg a mellkasnál, a szívcsakra terében lesz érezhetõ, de ezzel együtt a fejben is furcsa érzetek lehetnek. A homlokcsakra energetikai terét hangolják, hogy a szellemi információk érthetõvé váljanak számunkra. Ezért nem kell megijedni, ha szív, vagy homlokrészi fájdalmak tûnnek fel hírtelen. Ilyenkor egy kicsit pihenjünk meg és vizualizáljuk, hogy ezen központok kinyílnak mint egy csodálatos virág, és átengedik magukon a fényt. Ha bármelyik szirma ennek a virágnak sérült vagy sötét lenne, akkor szeretettel állítsd helyre. Ha tudatosítod a csakra nyitottságát, a feszítõ vagy fájdalmas érzés megszûnik.



Április 8.
- A bennünk élõ mester, bölcs önmagunk tanításai jutnak el hozzánk. Olyan gondolataink és érzéseink támadhatnak, melyeket nem tudunk az aktuális helyzetben hová tenni. Figyelj ezekre az üzenetekre és szánj idõt arra, hogy elgondolkozz rajtuk, vagy rámeditálj a lényegükre.



Április 10. - Újhold energiái most egy lehetõséget hoznak. A megbocsátás erejével élve tiszta lapot nyithatunk magunkban. Egyfajta újrakezdéssel élhetünk, ha tudatosítjuk magunkban: nyitottak vagyunk minden lehetõségre és elfogadjuk az ezzel járó változásokat. Ma fontos, hogy a szavaiddal is kimond ezeket.



Április 13. - A természetszellemek a mai napon egyfajta ünnepet ülnek. Ezért kegyesebbek a kapcsolatteremtésben is. Ha teheted, ma menj ki a szabadba és csak figyeld a természet csodáit, ölelj meg egy fát, érint meg egy virágot. Meglátod milyen különleges élményben lesz részed. Ha tiszta érzékeiddel figyelsz érezheted a tündéreket és manókat magad körül. A mai nap arra is alkalmas, hogy a lakásodban élõ házimanóval kapcsolatba tudj lépni. Õ az, aki segít az otthonodban a harmóniát megtartani. Ha szeretnéd, hogy egyes helyiségek jobb rezgésûek legyenek, kérd meg õt, hogy segítsen, majd figyelj. Intuitív módon képeket kapsz tõle, mit kell ezért oda betenned: pl. egy új képet, növényt, kristályt stb.



Április 15. - A Szeretet isteni erõi megnyitják bennünk a lélek és szellemkapukat. Ezek a kapuk szívünkön át összekapcsolnak minket lelki és szellemi szereteterõinkkel. Ha figyelsz és a mai napon szívmeditációt csinálsz, vagy elmész a te szent helyedre, olyan képességek élednek, benned, melyet szíveddel használva önmagadnak és másoknak is segíthetsz.

Ez a meditációs gyakorlat elvisz a megfelelõ helyre:

Belsõ szent helyünk kialakítása, Szív szútra, www.datafilehost.com/download-d695efc5.html



Április 20-21. - Ez a hétvége most együttes erõvel nyitja a tudás kapuit benned. Az isteni és istennõi erõk összekapcsolódása által benned a gyermeki szentséget erõsíti. Ez a gyermeki szentség az, mely hittel és bizalommal ráhagyatkozik a Gondviselésre és elfogadja mindazt, amit ad számára. A tiszta megnyílás és az Univerzum bõségének elfogadása hozzásegít a tudás kamrájának kulcsához.

Gyújts egy gyertyát és füstölõt. Tegyél virágot az oltárodra (asztalra) és hívd a tudás és a szentség angyalait a térbe. Kérd õket, segítsenek betöltekezned ezen erõkkel. Érezd, ahogy egy gömb alakban körülvesz téged ez az erõ. Amikor már mindenhol érzed, kezd el belélegezni… ahol ellenállást érzel, ott lazítsd el magad és engedd ki a feszültséget. Majd újra lélegezd be a fényt és tölts fel minden területet magadban. Addig folytasd a gyakorlatot, míg meg nem érzed eggyé váltál a belélegzett energiával.



Április 22. - Szellemi erõid ma olyan tudásokat tárnak fel, melyek személyes Akashádon keresztül válik elérhetõvé számodra. A mai napon a FényDNS negyedik szála aktiválódik. Elõjöhetnek múlt életbeli emlékképek megérzések formájában. Engedd át magadon ezeket az érzéseket és gondolatokat, hagyd, hogy végigrezegjenek, majd eltávozzanak. Lehet, hogy egy érzés több napig is nálad marad. Ilyenkor meditálj bele magába az érzésbe… milyen ezzé az érzéssé válni?



Április 25. - Telehold energiái ma megmutatják létezésünk feladatait erre az életünkre vonatkozóan. Ma életfeladatunkról, spirituális utunkról kapunk információkat lelkünk által. Figyelj önmagadba és érezd meg az igazságot… amivel ma többször találkozol, újra és újra elõbukkan, vagy érzésben felötlik, az mind üzenet számodra…



Április 28. - A hónap utolsó vasárnapja egy találkozást készít elõ. Aranyangyalod, szellemi tudatod fénye kíván találkozni veled… üzenete van számodra. Viszont ahhoz, hogy megértsd õt fel kell készülnöd, meg kell tisztulnod. Szellemi csatornáid kapcsolódásához ma tégy szellemed felé egy felajánlást. Ez lehet egy ima, mantra, adomány vagy másoknak való segítségnyújtás. Ezt te döntöd el… ezzel kinyilvánítod felé (önmagad szellemisége felé) tiszteletedet és elfogadásodat. Ha ezt õszintén a szívedbõl megtetted, egy belsõ bizonyosság és melegség érzésében kapod a választ, hogy eljön hozzád.



Április 29. - A mai napon létrejöhet a tiszta, tudatos találkozás Aranyangyaloddal. Ehhez meg kell szólítanod szellemi Önvalódat és kérned õt a „megnyilvánulásra”, majd meditációban a szent helyedre emelkedve várnod õt. Csak légy jelen és engedd, hogy megtörténjen!



Április 30. - A hónap utolsó napján csodálatos ajándékot kapsz. Egy beavatás részese leszel, mely felemeli tudatodat a spirituális megértés szintjére. Ezzel egy olyan fénycsatorna aktiválódik benned, ha te is készen állsz rá, melyen keresztül a tiszta tudást értelmezheted. Ezen a tudati kapun ár, már információkat kérhetsz magadról és feladataidról, valamint aktiválhatod a megoldásukhoz szükséges képességeket. Gyakorold az összekapcsolódást és meglátod, egyre tudatosabban teszed majd.



Csodás felébredést mindenkinek!



Áldással: Orsi



Pusztai Orsolya

Kristálycsakra

kristalycsakra.hu/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.427 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24