header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Pusztai Orsolya írásai

Több
16 éve 5 hónapja - 15 éve 9 hónapja #2262 Írta: Margit
Pusztai Orsolya írásai téma létrehozva Margit által

AZ ITT OLVASHATÓ ÍRÁSOK PUSZTAI ORSI ÁLTAL KAPOTT ÉGI ÜZENETEK, MELYEKET AJÁNLOK MINDENKINEK, MERT CSODÁLATOS JÉZUSI TANÍTÁST TARTALMAZNAK. AKIK BÕVEBBEN SZERETNÉNEK A TÉMÁKRÓL OLVSASNI AZ ÍRÁS ALATT A LINKEN ELÉRHETÕEK.

SZERETETTEL: MARGIT




Jézus az Egységrõl

Azt kell megértenetek, Egyek vagytok! Ha valakire ránézel, magadat látod, ha szólsz hozzá, Önmagaddal beszélsz. Ha bántod, magadat sérted vele. Ha adsz neki, önmagadat gazdagítod vele. Ha segítesz valakinek, önmagadon segítesz. Ha másokat szeretsz, magad szereted. De hogy ezeket megértsd és ténylegesen átéld, elõször magadat kell szeretned. Úgy, mint Istent, mint Engem. Mert Isten Benned van és Bennem. Én Benned, Te Bennem és mind Istenben. Isten Mindenben. Így Egy. Látszatra végtelen, de lényegében Egész, Egy.

Hogy megértsd, figyelj! Így könnyebb lesz: gondold el, és lásd egy nagy terem közepén állsz. Te egyedül. A terem kör alakú, és a fala körbe van rakva tükrökkel. Minden tükör - másfajta. Kicsi és nagy, görbe - egyenes, Sima és hullámos, homorú - domború, repedezett és sima, kör és négyzet. Mindegyik másmilyen! Nincs két egyforma. Számtalan tükör. A fény rólad a tükrökre verõdik, s meglátod magad bennük. Mind te vagy, de mégis teljesen más. Hol magas, hol alacsony, köpcös vagy nyurga, töredezett, vagy egész, hullámos és egyenes. Megjelenésedben mind egyedi, különbözõ, és mégis lényegében Egy. Te vagy az! Mindegyik! Hiába a számtalan megjelenési forma, a lényegen, a valón mit sem változtat. Mind Te vagy. Egy vagy! Akiket látsz a tükrökben, mind a te különbözõ megjelenési formád. Te tudod ezt, mert látod mindet együtt! Felismered bennük Magad, bármilyen alakban is látod a tükörképet. Tudod, ez mind ugyanaz a Te! Ugyanaz az Egy!

Most fordítsd a tükröket egymás felé! Mit látnak? Mindegyik mást! Fogalmuk sincs róla, hogy önmagukat nézik. Honnan is sejtenék, ha nincsenek tudatában az Egy-nek, saját maguknak, ki a szoba közepén áll, és a fény róla sugárzik a tükrökbe, mit a tükörképek maguknak vélnek. Csak sok más, különbözõ alakot, megnyilvánulást látnak. Mindegyikrõl úgy hiszik, ez más, nem õk. Hiszen nem is hasonlítanak egymásra!

De ha figyelmüket magukba fordítanák, a fénybe, mi a középpontból jön, s mirõl képük visszaverõdik, akkor megértenék. Ha képesek megtalálni ezt a fényt magukban, a tükörképben, és elindulnak irányában, annak forrásáig, akkor átláthatnák az Egészet. Mert akkor a saját szemükkel látnának! Megértenék, hogy minden õk. Minden Egy. Minden Isten. Próbáld így látni! Mindent az Egy tükörképeként, s találd meg benne azt, mi elvezet a Forrásig. A Fény Forrásáig! Csak Te juthatsz vissza oda saját tükörképeden keresztül. Mert a Való, a lényeg nem veszik el, az minden tükörképben benne van: SZERETETnek hívják!

Ez vezet vissza önmagadba, az Egy-be. Ez a Fény, mely Benned tükrözõdik. Kövesd a fényt a Szeretet útján, s hazatalálsz, s a szoba közepén állva megérted a lényeget.
A Teljességed Isten!
Ámen

www.kristalycsakra.eoldal.hu/




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 9 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja #2263 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pusztai Orsolya írásai
Az Élet folyója (Hiranus mester tanítása)


Mikor felszállsz hajódra, mely az élet folyóján elindul veled, telve vagy vágyakkal és elképzelt lehetõségekkel. Lelked tisztán és fényesen látja az utat, melyet kijelöltél magad számára. Indulásod elõtt kinyitottad a létezés térképét és így szóltál:

- Ez az út igazán kívánatos számomra. Csendes a folyó, sok a kikötõ és látok olyan hajókat is, kik kedvesek a számomra. Igaz, hogy van itt egy zátonyos szakasz, de majd vigyázva kormányzok.

Atyád pedig így szólt:

- Legyen, gyermekem.

Te kiválasztottad a számodra legmegfelelõbb hajót (jármûvet), és vízre szálltál kiindulási pontodon. Szárnyaltál a megtapasztalás lehetõségétõl, alig várva, hogy tehess, és megmutasd magad. Ahogy haladtál a folyón olyan hatások értek, melyeket teljesen szokatlan módon tudtál csak felfogni. A megtapasztalás egy új módja tárult eléd, s úgy érezted még magadban sem vagy biztos ezen új helyzetben, nemhogy az úttal. De kitartásod s hited nem lankadt, eveztél tovább. Rácsodálkoztál mindenre, s magadba engedtél mindent, mert Atyád útravalóul ellátott az érzékelés képességével, hogy láss, halj, ízlelj, és érezz testeden át. Elkápráztatott a táj szépsége s alig vártad, hogy élményeidet megoszthasd. Kívántad a kinyilatkoztatás lehetõségét. Minden, mit magadba szívtál, láttál, hallottál, éreztél téged gazdagított, felismerésekre, vagy éppen kérdésekre ösztönzött.
Boldogan vettél észre, egy kikötõt.

- Igen itt végre megoszthatom és továbbadhatom mindazt, mit magamba engedtem!

Kikötöttél és telve a megnyilvánulás vágyával találkoztál más hajósokkal is. Boldogan mesélted tapasztalataidat, és remény telve hallgattad õket is. Örömmel üdvözölted mindazt, mirõl beszámoltak s tapasztalataik hasonlóak voltak a tiéddel. De a kikötõt sokféle utazó használja, s észrevetted, mások, kik másik útvonalon jöttek, teljesen mást mondtak, mint amit te eddig tapasztaltál. Titokzatos földekrõl számoltak be. Olyan kikötõkrõl, melyet el sem tudtál képzelni, s benned feléledt a vágy : tovább!

Így újra nekivágtál az útnak, de gazdagabb lettél a mások által átadott élményekkel (tanításokkal), melyeket magadba engedtél és tudásodba építettél. Hajódat már biztosabban kormányoztad és lelkesen üdvözöltél minden melletted elhaladót. Minden kikötõvel egyre több és több élmény és tapasztalás volt benned és egyre több megnyilvánulásban volt részed. Valahogy lassan átformálódtál… Új vágyaid és elképzeléseid lettek, ahogy magadba engedted saját és mások élményeit. Elkezdtél szétválogatni és megkülönböztetni. Célod még mindig az, hogy eljuss arra a csodálatos helyre, melyrõl minden kikötõben annyit beszélnek, de az útirányt vagy nem tudják megmondani, vagy mindenki aki tudni véli, másképp igazít el téged. Minden kikötõben egyre csak gyarapodsz az élményekkel, de te is egyre több tapasztalatot osztasz meg másokkal. Mindenki, aki beszámol útjáról, a sajátját látja a legnehezebbnek, és úgy gondolja, tõle tanulhatsz a legtöbbet. De vannak csöndes utazók is. Õk kikötnek, magukhoz veszik mindazt, mire a további útjuk során szükségük van, és ugyanilyen csöndben újra vízre szállnak. De közben mégis ott hagynak valami megmagyarázhatatlan érzést benned: õk tudják az utat, csak nem beszélnek róla.

Így haladsz a folyón, kikötõrõl-kikötõre. Csendes szakaszokon és zúgókon át, megsérülve zátonyokon és hirtelen támadt viharokban, de nem állsz meg. Hajt tovább a vágy, hogy elérd azt a csodálatos kikötõt. Lehet, közben elfelejtetted eredendõ célodat, s a térképet is elvesztetted valahol, de már teljesen más elképzelések vezetnek, mint mikor vízre szálltál. Magadba építetted mindazt, mit másoktól vagy saját magadtól tanultál. Élményeid összekeveredtek mások élményeivel és néha nagyon elveszettnek érezted magad.


folytatása következik

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja - 16 éve 5 hónapja #2264 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pusztai Orsolya írásai
.
folytatása az elõzõnek

S mikor egy nagyon nehéz, viharos és veszélyes folyószakasz után fáradtan és összetörten álltál, valami megmozdult benned. Valami belsõ bizonyosság, hogy mindennek célja van. Hogy vízre szállásod nem ok nélkül történt, csak már az okot felejtetted el.
Nem baj, majd a következõ kikötõben megkérdezem - gondolod

De rájössz lassan, ahogy kikötõrõl kikötõre vándorolsz, hogy mindenki, akit csak megkérdezel más okot tart igaznak. Vannak, akik segítõkészek és feltöltik csónakod, de vannak kik félrevezetnek és eltérítenek téged. Ezért gyanakvóvá válsz és kihasználsz te is minden lehetõséget, mit javadra fordíthatsz. Mindent kipróbálsz, mit másoktól láttál és tapasztalataid okán tudásod gyarapszik. A folyó és a kikötõk nyomait viseled, tenyered kidörzsölte a kötél, arcodat megcserzi a nap, de ez már természetessé válik, s látod mások is így vannak ezzel.

Mégis, mindig mikor egy néma (bölcs) utazóval találkozol, mindez eltûnik, s úgy érzed van még valami, s akkor nem bírod tovább és megszólítod õt. Megkérdezed, mondja el, hol találhatod meg a csodálatos kikötõbe vezetõ utat. Õ mosolyogva rád néz, s szó nélkül szívedre mutat, majd elmegy.

Te csodálkozva állsz s nem érted, mit akart ezzel mondani. Egyáltalán, hogy lehet szó nélkül beszélni. De értetlenül vízre szállsz újra.

De éjjel kitör a vihar s csónakod megfeneklik egy zátonyon. A vitorla kettéhasad s az árbóc is vészjóslóan nyikorog. S ekkor valahogy, nem is tudod hogyan s miért, de felkiáltasz:

- Istenem, segíts!

Erre hirtelen megszûnik minden körülötted s békés csendben találod magad, és ekkor megérted, mit mutatott az a bölcs utazó neked a szívedben. Hiszen önmagadat keresed! Magadért indultál erre az útra, hogy felfedezd és megéld önmagad. S az a csodálatos kikötõ nem más, mint ahonnan elindultál. Oda kell visszatérned mindazokkal az élményekkel, miket utad során magadévá tettél. Mindig itt volt benned az ÚT!

Ez a felismerés megváltoztat, s teljesen másképp vágsz neki az útnak. Most is kikötsz, de mindaz mit tapasztalsz, az öröm és az élmény ajándékával halmoz el téged. Meglátod a sokféle megnyilvánulás közös gyökerét: az UTAT. Már tudod, mind utazók vagyunk. Ugyanoda tartunk, csak más módon. Ezért nem teszel mást, csak átadod tudásod minden kikötõben s te is magadhoz veszed mindazt, mire szükséged van, s rábízod magad a folyóra, hogy vezessen szíveden át.

Ez a létezés értelme: az Úton való tapasztalás, tanulás és a felismerés. A felismerés az, ami hazavezet tapasztalásod útján, ha szívedre hallgatsz.

Minden kikötõ (életed állomásai) és tanulás segítségedre van, s mindenhol ott a jel, mely vezet. Ott az a csendes utazó (felsõbb Éned), ki tudja az irányt, csak észre kell venned tanításait. És ott a folyó is (isteni utad), mely visz elõre téged, ha rá hagyatkozol és engeded, hogy vigyen (isteni Akarattal).

Kövesd szíved térképét és hagyd, hogy az Akarat legyen Vezetõd.
Ez a mai tanítás, Isten áldását és vezetését kérem rád.



www.kristalycsakra.eoldal.hu/cikkek/tanitasok




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja - 16 éve 5 hónapja #2265 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pusztai Orsolya írásai
ÉLJ ISTENBEN

Ó,
Uram adj erõt, hogy lássam
Utam merre tart a Mában
Hogy tudatos létezésem
Így segítse fejlõdésem
Imám szállj fel most a Mennybe
Állj én jó Atyám elébe
Legyél felajánlás kérlek
Ahogy Jézus halt meg értem
Segíts Uram megértenem
Emberként itt mit kell tennem
Hogyan legyen hit, szeretet
Vezetõmmé kegyelmedben
Hogy segítsek s legyek MAGam
Miként látom másban meg azt
Mit magamban kell meglátnom
Teljessé így téve Világom
Áldd meg kezem, simogasson
Áldd meg szám, hogy vigasztaljon
Áldd meg szívem úgy szeressen
Viszonzást már ne keressen
Áldd meg minden gondolatom
Benne Fényként az ragyogjon
Isten az, ki Él mindenben
S ki elhiszi
ÉLHET BENNE!
Ámen


www.kristalycsakra.eoldal.hu/cikkek/imak/elj-istenben




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja - 16 éve 5 hónapja #2266 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pusztai Orsolya írásai
Segítõ angyalok üzenete

Gyermekek, égõ, izzó lelkek! Itt vagyunk mellettetek, s veletek szívetekben eggyéválva járjuk utatok segítõ kezünket kitárva.
Szeretetünk körbefon titeket, s óvó energiáink áradnak bennetek. Annyira vágyunk rátok, hogy szeretetünk a kölcsönösség fényében fonódhasson össze! Annyira szeretünk, hogy szívünk fonala tiétekben ékes! Mert feladatunk az eggyéválás: a szeretetben, a szívben, az útban!

Segítõ angyalokként kísérünk benneteket itt a Földön és továbbítjuk kéréseiteket az Égben, Isten szívében. Létünk, feladatunk benneteket segíteni. Fületekbe isteni szavakat súgni, szívetekbe szeretetérzéseket önteni. Minden lelket kísér segítõ angyal (angyalok). Senkit nem hagy magára Urunk! Finom sugalmazások, hirtelen felismerések, apró rezdülések, melyekben megnyilvánulhatunk nektek. Ezt érzi, ki már fogékony szíve szavára s sugárzó energiánkra.
De ennél többet is láthattok és hallhattok, ha velünk még jobban összekapcsolódtok. Elõször nem kell mást tennetek, mint elfogadnotok létünket. Tudjátok! Veletek, bennetek, körülöttetek rezgünk. Isteni fény által sugárzunk, mely bennetek is él! Ezért tudunk összekapcsolódni. A Fénnyel! Minél több fényt engedtek ki-, és beáramlani magatokon keresztül, a csatornátok annál tisztább, láthatóbb, érezhetõbb lesz. Ezért csak tudjátok! Ti bennetek ott a fény, ahogy bennünk is! A két fény eggyéválhat szívetekben, ha nem álltok ellen, s beengedtek minket. Ha ezt képesek vagytok elfogadni, már az elsõ lépést megtettétek tudatosodásotok útján.

Az elfogadást kövesse figyelmetek. Lássátok magatokban minden apró rezdülésünket, érezzétek üzeneteinket, mit küldünk nektek. Kérdezzetek tõlünk, s figyeljétek, hogyan nyilvánul meg válaszunk. Mikor ránk gondoltok, a szeretet érzése nyitja meg szíveteket befogadásunkra. Ha nem is láttok vagy hallotok minket, akkor is tudjátok, mi mindig minden pillanatban veletek vagyunk!
Készek meghallgatni benneteket, készek segíteni titeket, készek arra, hogy megnyilvánulhassunk bennetek és körülöttetek.
Mivel Egy a rezgésünk a Forrásban, ezért bármikor küldhettek általunk üzeneteket más lelkek segítõ angyalán keresztül. Mondjátok el nekünk szívetek óhaját, lelketek üzenetét, s mi azt a Fényen keresztül továbbítjuk a megszólított lélekhez.
Ti úgy hívjátok: telepátia. Ez rezgés, fényüzenet, mi az Egy Teljességén keresztül találja meg a címzette. Mi halljuk és értjük kérésed, s továbbítjuk üzenetedet, mi gondolatban, vagy szívbéli érzésben nyilvánul meg benned és abban is, kihez szól.
Látjátok? Minden mozgásban, rezgésben van. Minden ÉL! Ebbe az életbe kapcsolódjatok bele, s ne korlátozzátok magatokat csak fizikai kereteitek közé. Hagyjátok szárnyalni lelketek s engedjétek, hogy testetek is átvegye finom rezdüléseit. Így hangolódhatunk egyre jobban össze a tudatosság hullámain.
Kérjetek, kedves lelkek, kérjetek! S kívánalmaitok meghallgatást nyernek segítõ angyalaitok szívében, hogy továbbíthassák azt a Teljességbe. Kapcsolódjatok minél többen össze a Fényrezgésekben, és nyissátok meg magatokat a segítségnek.

Szeretetáradat, mi körülvesz mindent. Fonódjunk Eggyé benne, mert lényegünk ez!
Isten Bennetek Él, drága lelkek!




www.kristalycsakra.eoldal.hu/cikkek/angyalok/segito-angyalok





--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja - 16 éve 5 hónapja #2269 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pusztai Orsolya írásai
.


.



Ezt a tanítást már korábban meditációban Raffael arkangyaltól kaptam. Most megosztom veletek szeretettel. Egy olyan térbe vitt el, ahol azok a lelkek indulnak tanulásuk és tisztulásuk útjára, akik még nem képesek teljesen elszakadni az anyagi világban megismert dolgoktól...

Csodálatos ez a változatosság és mindaz, ami azért alakult ki, hogy tanítson minket úgy, ahogy az számunkra elfogadható...

Elõször meglepõdtem a földbéli hasonlóságtól, de az arkangyal mindent elmagyarázott.

Olvassátok szívvel, és töltsön el ez a kis tanítás bizonyossággal, hogy mindenkinek azt, és úgy adják, ahogy az neki a legjobb!



Az égi vasútállomás...

Egy vasútállomáson vagyok, felülrõl nézem a vonatokat, és a peront, egy karzatról. Nagy a sürgés-forgás. Emberek csomagokkal szállnak fel a vonatokra. Minden vágány foglalt, mindegyiken áll egy szerelvény. Lejövök az emeletrõl, és a peronon sétálok. Nézem a várakozó vonatokat, és a hozzájuk tartó embereket. Egy aluljáróhoz érek, ami a vágányokat köti össze. Lemegyek a lépcsõkön, és elindulok a földalatti folyosón. Az egyik fordulónál, mintha fényt látnék közeledni. Aztán meglátok egy magas, tekintélyparancsoló férfit, lámpával a kezében, befordulni a sarkon. Sokan követik. Elõször egy kicsit megijedek, olyan gyorsan bukkant fel, de aztán látom, csak siet, mert vezeti az õt követõ embereket az aluljárón át. Elmennek mellettem, s eltûnnek az egyik kanyarban. Egyedül maradok. De mégsem. Érzem, valaki van velem, mellettem. Megérinti puhán a vállamat. Raffael arkangyal áll mellettem. Biztonság és öröm tölt el.


- Hol vagyunk? - kérdezem tõle.
- Egy köztes térben, ahová sok lélek kerül a földi élet befejezése után.
- De ez olyan, mint egy vasútállomás.
- Mert az - mosolyog értetlenségemen - Akitõl az elõbb egy kicsit megijedtél, õ az állomás fõnöke. Õ felel ennek a helynek a fenntartásáért, mûködéséért.
- Miért kell a lelkeknek egy vasútállomás? Nem a fénnyel utaznak azok, kik befejezték egy földi életüket?
- Te tudod, nem minden élet fut egy úton, egy szinten. Minden lélek más fejlettségi fokon áll. Akik nagyon ragaszkodnak az anyagi léthez, s csak lassan tudják elfogadni igaz, szellemi valójukat, azoknak ez a köztes tér ideális, hogy eljussanak arra a helyre, ahol pihenhetnek, tisztulhatnak, tanulhatnak, s felkészülhetnek következõ életükre.
- Tehát felszállnak a vonatokra, és az elviszi õket oda, ahová mások veled, az angyalokkal jutnak el?
- Lényegében igen, de ez az õ valóságuk, s most még jobban hasonlít földi életükhöz, mert õk olyan lelkek, akiknek nagy megrázkódtatás lenne, ha rögtön kiragadtatnának anyagi létükbõl. Õk majd folyamatosan tanulják meg, és ismerik fel ezt a világot is. Az õ pihenésük és tisztulásuk ezért hosszabb folyamat.
- Azt mondod, mindenki fejlettségi szintjének megfelelõ helyre kerül földi élete után?
- Pontosan. Aki már képes elfogadni, és ismeri a magasabb rezgésû világokat, õ természetesen rögtön oda kerül. Mindenki feladatának, útjának, tudásának megfelelõ helyre. Hiszen csak így tud a lélek továbbfejlõdni, érni.
- Azt mondod, annyiféle köztes világ van, ahány fejlettségi szintû lélek?
- Inkább lélekcsoportok. Ismered az égi család fogalmát, ez is hasonló. Itt is csoportokról beszélek. Lelkek vannak azonos fejlettségi szinten, de ez nem biztos, hogy egy családon belül alakul így ki, mert itt lehetnek fejlõdési különbségek. Vannak lelkek, kiknek azonos élményeket kell megélni, azonos feladatokat kell teljesíteni. Õk egy lélekcsoport. Mint egy úszóválogatott. Egy versenyben indulnak, azonos a cél, mégis lehetnek közöttük erõsebb, vagy gyengébb versenyzõk.
- Tehát azok, akik még tudatukkal fõleg az anyagban élnek, életük befejezése után egy földihez nagyon hasonló, köztes világba érkeznek?
- Igen. Ide. Innen utaznak tovább céljuk, tanulóhelyük felé.
- Honnan tudják melyik vonatra szálljanak?
- Kérdezd meg tõlük - mosolyog rám Raffael, és eltûnik.


folytatása a következõben

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.475 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24