header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Müller Péter írásai

Több
7 éve 10 hónapja - 7 éve 10 hónapja #4571 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Müller Péter írásai
.


"Kit vonzol az életedbe? És kit taszítasz?"



Élni csodálatos mutatvány. De a nyulat, amit a cilinderbõl elõhúzol, te magad tetted bele. Akkor is, ha nem emlékszel rá.

Akkor is, ha kiderül róla, hogy nem nyúl, hanem szörnyeteg. Akkor is, ha egy kellemetlen, mohó egér. És akkor is " fõleg akkor! " ha ezt az egész folyamatot még önmagad elõtt is olyan szenvedélyesen tagadod, hogy meg tudnád verni azt, aki ezt a szemedre veti. Akkor is, ha azt hiszed, hogy ami történik veled, nem a te mûved, hanem mások mûvelik veled.

Mindent megidéztünk. Bevonzottunk. Megtettünk.

Nem ilyennek képzeltük, nem így akartuk, nem ilyennek hittük, de nemcsak az lett belõle, ami lett, hanem már akkor is ez lappangott benne, amikor elõször megvágytuk - de nem láttuk még benne.

Mással nem azért történik más, mert peches vagy szerencsés, hanem mert mást varázsol magának. Kit vonzol az életedbe? És kit taszítasz? Ki lesz a gyermeked? És ki az anyád? Ezek a Sorsnak nevezett mutatványunk legrejtélyesebb részei, de ebben sem áldozat vagy, hanem tevõleges résztvevõ.

Vigyázz, mit teszel a cilinderedbe, mert elõjön.

(Müller Péter)


Facebook oldalunk: www.facebook.com/utmutatoaleleknek1/?fref=ts

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 10 hónapja #4592 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Müller Péter írásai
.


"Szokj hozzá, hogy akik igazán szeretnek, néha megkarcolnak. Visszafordítják tekintetedet oda, ahol még munkád van önmagadon."

(Müller Péter)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 10 hónapja - 7 éve 10 hónapja #4593 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Müller Péter írásai
.


"Az embereket a hülyeségükkel együtt kell szeretni. Ezt a drága anyám mondta. Õ meg tudta tenni - én nem. Odáig eljutottam, hogy elfogadtam a másikat olyannak, amilyen. Megértettem. Sajnáltam is. De nem szerettem. Õ meg szerette! Mi volt a titka? Egyszer errõl faggattam, és azt mondta:

- Nézd, minden ember hülye. Iszik, nagyhangú, önzõ, rendetlen, vagy bosszantóan precíz, könnyelmû, komor, gátlásos, gátlástalan, nem mosdik, tisztaságmániás, teli van szorongással, bizonytalansággal, néha durvasággal, gyávasággal, gyengeséggel, hirtelen haraggal és sérelemmel.
Sorolhatnám még. Minden ember gyári hibás. Én is, te is. Azt hiszed, te nem vagy "hülye"? Mégis szeretlek. Abban a hatalmas zsákban, amelyet a lelkemben nyitottam neked, minden rossz tulajdonságod belefér. Reggelig tudnám sorolni, mi miatt nem vagy szeretetre méltó.
Mégis szeretlek! Ha nem így mûködnénk, nem lenne szeretet a világon! Nincs olyan ember, akinek ne lenne rossz természete, akinek ne lennének bûnei, tüskéi, démonai, bosszantó tulajdonságai. Nincs olyan lélek, akiben ne lenne szemét.
Még a szentekében is van! De mennyi! A szeretethez bõséges lélek kell, egy nagy szemetes kosár, ahová a másik minden rossz tulajdonságát, vacakságát, bosszantó megnyilvánulását belehajítom. Kidobom vagy elfelejtem."

Nem értettem, s ezért még hozzátette:

"No, nézd! Vegyük csak azt, ami téged illet: ordítva születtél. Minden éjszakámat végigbömbölted hároméves korodig. Követelõdzõ voltál. Önzõ, mohó. Csak arra kellettem neked, hogy adjak. Hogy etesselek, fürdesselek, mert hogy el ne felejtsük, naponta többször bepisiltél és összeszartad magad!
Olyan büdös voltál, hogy minden idegen kiment a szobából. Én meg bírtam. Nem zavart. Sõt, mosolyogtam rajta. Életem legszebb korszakához tapad az a mások számára borzalmas bûz, ami belõled áradt. Éjszaka féltél, fölébresztettél, hozzám bújtál.
Évekig nem tudtam aludni miattad. Az utcán lusta voltál járni, föl kellett emelni téged, és cipelni, mert te élvezted, én meg nyögtem alattad. Ha nem vettelek föl a nyakamba, bõgtél, de olyan kétségbeesett üvöltéssel, hogy szégyelltem magam a járókelõk elõtt: azt hitték, öllek téged. Így kezdõdött a kapcsolatunk! És látod: szerettelek!

Ne hidd, hogy egy párkapcsolatban, egy barátságban, vagy akármilyen emberi viszonyban másképp mûködik a szeretet! Nem!

Ha valakit megszeretsz, vegyél hozzá egy jó nagy szemeteszsákot. Minden nap dobd bele a másik hibáit!
És felejtsd el! Nézz a szemébe! Ember õ is, szegény, mint te, és teli van hibával. Ne azt nézd, hanem a szemeit! Csakis a szemeit! Vagy még inkább: a szívét!"

(Müller Péter)

forrás: www.facebook.com/univerzumuzenete/?ref=py_c

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 9 hónapja #4618 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Müller Péter írásai
.

"Azt sugárzod magadból, amit a lelkedben, önmagadban átélsz. Ami benned történik, az árad belõled. Akiben öröm él, abból öröm árad. Derû."

(Müller Péter)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #4627 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Müller Péter írásai
.

Müller Péter: "A párkapcsolat a létezõ legnagyobb próbatétel"


A párkapcsolat mind a mai napig a létezõ legnagyobb emberi dráma és próbatétel. Ádám és Éva történeténél jobbat és alapvetõbbet az Isten sem tudott kitalálni. És mindjárt bajba kerültek mind - Ádám, Éva és a Teremtõ is. Mintha megbánta volna az egészet.

Ettõl függ minden. Ez a poklod s a mennyországod. Itt, ebben lehetsz boldog és boldogtalan, itt lehet életed értelmes vagy értelmetlen, itt lelhetsz társat s néha ellenséget, akivel együtt kell élned. Ebben lehetsz több, és mehetsz tönkre, itt derül ki, van-e értelme dolgozni, gondolkodni, építeni s egyáltalán élni. Itt derül ki, nemcsak az, hogy tudsz-e szeretni, hanem az is, hogy kibírsz-e egyáltalán egy másik embert.

"A párkapcsolat mind a mai napig a létezõ legnagyobb emberi dráma és próbatétel"Mert szeretni általában az embereket nem nehéz, de szeretni Egyetlen Embert "teljes szívedbõl" nagy mutatvány.


Sajnos egyre nehezebb. Ha ma szúrópróbaszerûen ezer földi párkapcsolatot megvizsgálnának a Marslakók, csupán ebbõl egyértelmûen megállapítanák, hogy az egész emberiség végzetes bajban van.

Írta: Müller Péter

Cikk forrása: www.life.hu/sztarszerzok/muller-peter/20...ti-minosegekrol.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 8 hónapja #4649 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Müller Péter írásai
.

Müller Péter: "Ezt nevezik a lelkek titkos összekötöttségének"



Hogy ki a legjobb barátod, onnan ismered fel, hogy váratlanul fölhív telefonon, akár késõ este is, és ezt kérdi: 'Mi bajod van?'

Megérezte. Õ egyedül. Mások még az arcodat is látták, elõzõ nap hosszan beszélgettél velük, és nem vettek észre rajtad semmit. Õ meg érezte, nagy távolságból is.

Ezt nevezik a lelkek titkos összekötöttségének.

Az is lehet, hogy te is föl akartad hívni õt, de mégsem tetted. Lebeszélted magad, és õrizted tovább a nyomasztó bajodat. Õ meg átlátott beléd. Az is tudta talán, hogy éppen hívni akartad õt. Ezek a láthatatlan lélek-kapcsolatok megfejthetetlenek. De minden esetben az igaz szeretet jelzései. És nagyon gyakoriak. Azt hiszem, most is eszedbe jut valaki!... Nem biztos, hogy a barátod. Lehet az anyád, a gyereked, a párod, vagy a szerelmed is. Hívd föl, mert rád gondol!

Írta: Müller Péter

Cikk forrása: www.life.hu/sztarszerzok/muller-peter/20...szekotteteserol.html


elozoeletek.blogspot.com/2018/10/muller-...k-lelkek-titkos.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.607 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24