header ok

A fórumra látogatóknak

Több
17 éve 4 hónapja - 16 éve 1 hónapja #776 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Fórumozó társaimnak
Néhány szabály, hogyan élj!

Adj az embereknek többet, mint amire vágynak, és ezt teljes szívedbõl tedd.
Akárhányszor azt mondod "Szeretlek", gondold komolyan.
Akárhányszor azt mondod: "Sajnálom", mindig nézz a másik szemébe.
Soha ne hagyd figyelmen kívül mások álmait.
Szeress mélyen és szenvedélyesen. Megsérülhetsz, de ez az egyetlen módja annak, hogy valóban teljes életet élj.
Kezelj minden egyet nem értést tisztán, de ne támadj.
Beszélj lassan, de gondolkozz gyorsan.

Ne feledd, hogy a legnagyobb szerelem és a legnagyobb eredmények hordozzák magukban a legnagyobb kockázatot.
Ha esetleg veszítettél, tanulj belõle.
Ne feledd: tiszteld önmagad, tisztelj mindenki mást, és légy felelõs a tetteidért.
Ne hagyd, hogy kis szóváltás vessen véget egy nagyszerû barátságnak.

Akárhányszor rájössz, hogy hibáztál, tegyél meg mindent, hogy helyrehozd. Azonnal.
Vállald a kihívásokat, de ne feledd el a korlátaidat.
Ne feledd, hogy van amikor a csend a legjobb válasz.
Élj egy jó és becsületes életet. Amikor öreg leszel és rá gondolsz, jó érzés lesz újra átélni.
(Tantra Indiából)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 4 hónapja #816 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Fórumozó társaimnak
Tedd meg a magadét

Tedd meg, ami tõled függ ! Ha sikerül valamit keresztülvinned, ami másoknak is hasznos, akkor értelme volt tevékenységednek, nyertél. A többivel ne törõdj, nem a te dolgod. Fontos annak tudatában lenni, hogy attól a pillanattól fogva, hogy véghezvitted mindazt, ami a te részed volt, teljesítetted feladatodat. A többi nem a te dolgod.

De az, hogy fölvállald, ami rád tartozik és amihez kell, hogy legyen erõd, az kötelesség. Annak minden erõddel neki kell feszülnöd, utolsó erõdig mindent bevetned, elkövetni mindent annak sikeréért, ami kompetenciádba tartozik és hatalmadban áll. Ez elsõrendû kötelességed, ami elõl nem térhetsz ki gyávaságból, vagy lustaságból, itt nem hivatkozhatsz arra, hogy semmi közöd nincs hozzá. Mert van ! Mindenhez van, ez a bökkenõ! Hogy elmondd, amit tudsz, hogy közérdekû ötleted keresztül vidd....

Amennyiben jóakaratú próbálkozásod nem sikerül, ne tégy szemrehányást magadnak. Egy tisztességes világban egy vagy a sok közül: leszavazhatnak akkor is, ha neked volt igazad. Ez ellen nincs apelláta, mert az igazságot nem képviselheti senki egymaga.
Ha vesztesz, szempillád se rebbenjen. Föltéve, hogy megtetted a magadét. Ez után akár oda se figyelj. Mert a világ megváltásának nyomon követése nem a te dolgod.
Megindítása igen ! Aztán, hogy akar-e, tud-e megváltozni, az már nem a te hatásköröd.
/Részlet: Dr. Hankiss János: Nehéz orvosnak lenni c. könyvébõl/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 4 hónapja - 16 éve 6 hónapja #862 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Fórumozó társaimnak
Ahány szereplõje van az életednek

Ahány szereplõje van az életednek,
épp annyi feladat vár a te szeretetedre.
Ahány helyzete van mindennapjaidnak,
épp annyi feladat vár a te szeretetedre.
Ahány feladatod van a világban,
épp annyi feladat vár a te szeretetedre.
A szeretet világlátás, jele a fény,
mely mutatja, hol állsz szereteted lépcsõjén --
az emberekkel, a helyzetekkel,
a feladatokkal összefonódva.
A szeretet munka, roppant építés,
hatalmasabb mintsem gondolnád; olyan,
mintha magát a világot építenéd --
és valójában azt is építed.
Szeretni és szeretve lenni legszebb érzés a világon!
(szerzõje ismeretlen)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
  • Istvan
  • Újonc fórumozó
  • Újonc fórumozó
Több
17 éve 4 hónapja - 16 éve 8 hónapja #873 Írta: Istvan
Istvan válaszolt a következő témában: Fórumozó társaimnak
AZ EMBERRÉ VÁLÁS SZABÁLYAI

1. Kapsz egy testet
Akár tetszik, akár nem, földi léted egész tartalmára ez a tiéd.

2. Tanulsz
Teljes óraszámban látogatod az Élet nevû szabadegyetemet, ahol mindennap módod nyílik arra, hogy valami újat tanulj. Talán szereted az így szerzett ismereteket, talán lényegtelennek vagy ostobaságnak tartod õket.

3. Nincs balsiker, csak tanulság
A fejlõdés próba szerencse folyamat, azaz kísérletezés. A "sikertelen" kísérletek éppúgy a folyamat részét képezik, mint az "eredményesek".

4. A lecke addig ismétlõdik, míg nem tanulsz belõle
Ugyanaz a lecke a legkülönbözõbb formákban kerül eléd, amíg meg nem érted a tanulságot. Miután felfogtad, továbbléphetsz a következõhöz.

5. A tanulásnak soha nincs vége
Minden életszakasznak megvannak a maga leckéi, amelyek várnak rád, ha megéred azt a kort.

6. Semmivel sem jobb "ott", mint "itt"
Mire eljutsz "oda", az "amott" még vonzóbbnak tetszik.


7. Mások pusztán éned tükörképei
Semmit sem szerethetsz vagy gyûlölhetsz valaki másban, ami ne azt tükrözné vissza, amit magadban szeretsz vagy gyûlölsz.

8. Rajtad áll, hogy mihez kezdesz az életeddel
Rendelkezésedre áll minden eszköz és erõforrás. Tõled függ, hogy használod õket. Tiéd a választás joga.

9. A válaszokat magadban találod.
Az élet kérdéseire magadban lelehetsz feleletet. Nincs más dolgod, mint nézni, hallgatni és bízni.

10. Mindezt úgyis elfelejted.

(Chérie Carter-Scott)


Utolsó szerkesztés: 16 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 16 éve 1 hónapja #940 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Fórumozó társaimnak
Megértés, szeretet

Néhány sündisznó roppant fázik egy téli éjszakán. Összebújnak hát, hogy egymást melegítve védekezzenek a hideg ellen. De mennél jobban összebújnak, annál jobban érzik egymás tüskéit, annál jobban szúrnak. Próbálnak hát távolodni. Csakhogy akkor ismét dideregnek.

Valahogy így van ez az emberrel is. Ha eltávolodik társaitól, minden kihûl körülötte, rideg lesz az élete. Ha közelít hozzájuk, némely szúrást, esetleg akaratlan tüskét el kell viselnie. De még mindig jobb szeretteink tüskés kedvét eltûrni, mint belefagyni az egyedüllétbe.
Elvégre nekünk is vannak tüskéink, amelyeket a hozzánk ragaszkodók kénytelenek eltûrni. S ha él bennünk megértés, szeretet, e tüskepárbaj sosem okoz veszélyes sérüléseket.
(Kunitzer Szonja)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 2 hete #970 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Fórumozó társaimnak
Ha egy nap úgy érzed

"Ha egy nap úgy érzed, sírnod kell... Hívj engem.
Nem ígérem, hogy meg foglak nevettetni... De sírhatok Veled.

Ha egy nap el akarsz futni... Ne félj engem hívni.
Nem ígérem, hogy megkérlek, állj meg... De futhatok Veled.

Ha egy nap senkit sem akarsz hallani... Hívj engem.
Ígérem, Veled leszek. És ígérem, nagyon csendben.

De, ha egy nap hívsz... És nincs válasz...
Gyere gyorsan, látogass meg. Lehet, nekem van Rád szükségem."

(ismeretlen szerzõ)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 2 hete Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.892 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24