"A hit nélküli értelem teszi az életet bonyolulttá,
a szeretõ szív egyszerûvé."
"A szomorúság, vagy öröm könnyei azt jelentik,
hogy még van érzõ-meleg szív keblünkben.
Aki sírni tud, az még nem elveszett ember."
"Ha valaki a rosszat szereti, nem szeretheti a jót.
Ahol szennyes a szív, a szem is homályos lesz,
s akik a tisztátalan dolgokat szeretik,
hogyan láthatnák a SZENT ISTENT?"
"A tiszta szív nem ad alkalmat,
helyet és idõt a gonosznak.
Aki kerüli a bûnt,
azt a bûn is kénytelen elkerülni."
MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 17 éve 5 hónapja Margit által.
"Boldogságot nem lehet ajándékba kapni,
egyetlen titka: adni. Mindig csak adni!
Jó szót, bátorítást, mosolyt, hitet,
és sok-sok önzetlen, tiszta szeretetet."
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Szükségünk van arra, hogy tapasztaljunk olyan dolgokat is, amelyeket képtelenek vagyunk megmagyarázni - hogy érzékeljük korlátolt voltunkat.
Szükségünk van a titkokra és a kimeríthetetlen talányokra - hogy soha ne képzeljük azt, hogy eleget tudunk. Minden tudós átéli, hogy minél többet ismer meg, annál több rejtély tárul fel lángelméje elõtt.
Örökké kutathatunk, örökké tanulhatunk, s azon túl mégis megmarad a végtelenség.
Szükségünk van a végtelennel, a felfoghatatlannal, az érthetetlennel való találkozásra, leginkább azért, hogy érzékeljük Jézus áldozatának nagyságrendjét és szeretetét.
Alkotónk célja az, hogy az összes bibliai hasonlattal és minden olyan gondolattal, ami által felvillan elõttünk valami a végtelen teremtettség birodalmából, megmutassa, hogy éppen ennyire szeret.
Sok szeretettel ajánlom ezeket az idézeteket.
Tímea.
MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.