"Mindenki útja egyedi és utánozhatatlan. Onnan tudhatod, hogy az utadon vagy, hogy örömmel, alázattal és szeretettel végzed választott hivtásod.
Sokféleképpen lehet fényt vinni emberek életébe. De elsõként arra van szükség, hogy a fáklyát gyújtsd meg magadban, és nemsokára messzire világít majd."
Ez vagyok ÉN: itt állok teljes önvalómban. Ha legnagyobb ellenségedként tekintesz rám, akkor is sokkal több ponton hasonlítunk, mint amennyi köztünk a különbözõség.
Nem vagyok sem kevesebb, sem értékesebb nálad. Mindõnknek mások a tanulnivalói, és tisztelnünk kell egymás útját.
Ugyanonnan jöttünk, és ugyanoda térünk vissza. Mindenkinek megvan a saját motivációja, feladata itt a Földön, és egyik sem fontosabb a másiknál. Mindannyian egy hatalmas egység részei vagyunk, 1-1 csepp az élet óceánjában.
Minden élet egyformán értékes, nincs kevesebb és nincsen több. Egymás tapasztalatai által (is) fejlõdünk, és hálát adhatunk minden egyes tanításért!
Becsüljük és tiszteljük minden embertársunk sorsát. Nincs jogunk ítélkezni senki felett. Egyetlen feladatunk az elfogadás és a törekvés, hogy napról napra tegnapi önmagunkhoz képest jobbá váljunk... érettebbé, bölcsebbé...
4 út van a tanítvány elõtt: a szenvedés útja, a szeretet, a hit és a bölcsesség útja.
Aki a szenvedés útját járja, az nem tudja, nem akarja és nem szeretné meglátni Istent. Aki a szeretet útját járja, az nem tudja, és nem akarja meglátni Istent. Aki a hit útját járja, az nem tudja megismerni Istent. Aki a bölcsesség útját járja, egyedül az ismeri meg Istent.
Szenvedéssel meg lehet szerezni a szeretetet, szeretettel a hitet, hittel a tudást.
A szenvedés megtisztít, a szeretet átváltoztat, a hit felemel, a bölcsesség megkoronáz.
Forrás: Késmárki László: Angyali imák és kéztartások Ankh Kiadó 2015.