header ok

A tanítványok élete, feladata és felismerése....

Több
9 éve 6 hónapja #4136 Írta: Margit
.


A Dalai láma 11 tanácsa az élethez - 4 perces film






--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
8 éve 6 hónapja #4383 Írta: Margit
.

Isten közlési formái



Hogyan beszélget Isten és kivel?


Bizonyára Te is sokat elgondolkoztál azon, hogy kik azok az emberek, akik abban a kiváltságos helyzetben vannak, akikkel Isten beszélget. Ismerhetünk egy-két olyan embert a múltban és a jelenben, akikrõl gondolkozás nélkül elmondhatjuk, hogy azon szerencsések közé tartoznak, akikkel Isten felvette a kapcsolatot. Feltehetjük hát a kérdést: Kikkel lép kapcsolatba Isten? Milyen feltételnek és körülménynek kell megfelelni, ahhoz, hogy mi is azon szerencsések közé tartozzunk, akik "megfogták az Isten lábát:))"

Minden ember különleges és minden pillanat egyedi. Pótolhatatlan és helyettesíthetetlen. Nincs olyan ember aki különlegesebb lenne a másiknál. Számos ember abban a hitben él, hogy Isten különleges módon és csak is az általa kiválasztott emberrel beszélget. Ez a hit, számos embert tart távol Istentõl és egyben leveszi saját válláról a felelõsséget elfogadva más ember igazságát, akikrõl úgy gondolja, hogy hallott valamit Istenrõl. Ez az alapvetõ ok, amiért az emberek személyes szinten elfordulnak Istentõl. Eljött az idõ, hogy egy újfajta kapcsolatot teremts meg Istennel.

Hogyan beszélget Isten?

Isten mindenkivel beszélget egyfolytában. Nem az a kérdés, hogy kivel beszélget, hanem, hogy ki hallja meg. Isten nem csak a szavak útján közöl. Mivel, hogy a szavaknak hihetetlen nagy a korlátozottsága meglehetõsen ritkán folyamodik ehhez a közlési módhoz.
"Közléseim leggyakrabban az érzelmeken keresztül jelentkeznek. Az érzelmek jelentik a lélek nyelvét.
Ha tudni akarod,valójában mit jelent számodra valami, figyeld meg, milyen érzéseket kelt benned. Az érzelmeket olykor nagyon nehéz felfedezni és gyakran még nehezebb tudomásul venni. Ám éppen a legrejtettebb. legmélyebb érzelmeidben rejlik a legmagasztosabb igazságod. Közlök a gondolatok útján is. A gondolatok és az érzelmek nem azonosak, jóllehet jelentkezhetnek egy azon idõben. Ilyenkor többnyire elképzeléseket és képeket alkalmazok. Ezért a közlés eszközeként a gondolatok hatásosabbak a puszta szavaknál. Az érzelmek és a gondolatok mellett a tapasztalatokat, a személyes tapasztalatot és élményt is nagyszerû közlési csatornának tekintem. Végezetül, amikor az érzelmek, gondolatok és tapasztalatok elégtelennek bizonyulnak, akkor folyamodom a szavakhoz. A szavak jelentik a legkevésbé hatékony közlési módot. Könnyen félremagyarázhatóak és szinte mindig félreértik õket."

"Valójában oly csekély értéket tulajdonítasz a megtapasztalásnak, hogy ha a tapasztalatod Istenrõl eltér attól, amit hallottál róla, akkor gondolkodás nélkül elveted a tapasztalatot, és magadévá teszed a szavakat, noha éppen a másik utat kellene választanod.""Ezek tehát közléseim eszközei, ám nem a módszerei, mert nem minden érzelem, nem minden gondolat, nem minden tapasztalat és nem minden szó tõlem való. "Szavak sokaságát mondták ki Isten nevében. Számtalan gondolatot és érzelmet különféle okok váltanak ki. Nem közvetlenül Isten teremti meg ezeket. Ezáltal számos tapasztalat következik belõlük. Nézzük meg, hogyan lehet elkülöníteni Isten üzeneteit más források adataitól:

"Mindig Enyém a Legmagasztosabb Gondolatod,a Legvilágosabb Szavad, a Legnagyszerûbb Érzésed. Ami ennél kevesebb, az más forrásból fakad.""A Legmagasztosabb Gondolat mindig örömöt tartalmaz. A Legvilágosabb Szavak mindig igazságot tartalmaznak. A Legnagyszerûbb Érzés pedig az, amit ti szeretetnek neveztek. Öröm,igazság,szeretet. Ezek hárman felcserélhetõk, és az egyik mindig a másikhoz vezet. Nem számít, milyen sorrendben következnek."

"Évmilliókon át pillanatonként százféle alakban jelennek meg az üzeneteim; Nem tévesztheted el õket, ha igazán figyelsz. Nem hagyhatod figyelmen kívül, ha egyszer igazán meghallottad. Így válik komollyá a kapcsolatunk. Merthogy a múltban csupán beszéltél Velem, fohászkodtál Hozzám, közbenjártál Nálam, esdekeltél Nekem. Mostantól azonban válaszolok, ahogyan most is teszem."

Kérdezz bármirõl. Bármirõl. És eléd tárom a választ. Az egész világmindenséget igénybe veszem erre a célra. Csak hallgass. Figyelj. És a következõ dalban felhangzanak a szavak. Ott lesz a válasz a következõ újságcikkben, ami eléd kerül. A történet kibontakozik a következõ mozifilmbõl, amit megnézel. Ott vár az esély a következõ személyben, akivel találkozol. Vagy a következõ folyó suttogásában, a következõ óceán mormolásában, a következõ szellõben, mely a füledbe dúdol. Rendelkezésemre állnak mindezek az eszközök; és mindezek az utak nyitva állnak számodra. Beszélek hozzád, ha meghallasz. Eljövök hozzád, ha meghívsz. És akkor megmutatom, hogy mindig is ott voltam.

Írta: Neale Donald Walsch


Facebook oldalunk: www.facebook.com/utmutatoaleleknek1/?fref=ts


elozoeletek.blogspot.hu/2011/12/karmaoldas-idopontok.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 7 hónapja - 7 éve 7 hónapja #4691 Írta: Margit
.




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #4918 Írta: Margit
.


Jézusi üzenet



Benned van minden!

- Az élet lehetõsége, a szeretet.

- Bízz magadban, higgy képességeidben! Erõt mindig adok hozzájuk. Ne kételkedj utadban, feladatodban. Elsõsorban magadban bízz!

- A létezés kiteljesedése vagy. Atyánk adta meg neked a lehetõséget, s mint jó szülõ, vezet és oltalmaz is utadon, ha hagyod. Ha elengeded fenntartásaidat, kétségeidet s rábízod magad.

- Ha hiszel önmagadban! Hogy rajtad keresztül Õ nyilvánul meg. Benned! Ahogy én is mindig ott vagyok a szívedben. Csak lásd, ne feledd, bízz!

(forrása ismeretlen)





--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #5117 Írta: Margit
.

Légy ura érzelmeidnek:


- vigyázz a gondolataidra, szavak lesznek belõlük,

- vigyázz a szavaidra, cselekedetek lesznek belõlük,

- vigyázz a cselekedeteidre, megszokások lesznek belõlük,

- vigyázz a megszokásaidra, szenvedély lesz belõlük,

- vigyázz a szenvedélyedre, rabsággá és végzeteddé válhat!

A harag és a szeretet nem ismernek határt. Válaszd a szeretetet, hogy szép és kedves életed
legyen!

(ismeretlen szerzõ)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 4 hete - 7 éve 4 hete #5219 Írta: Margit
.


A tanítványok élete a mai idõkben



A mai tanítványok élete sem különb, mint a régebbi idõkben, mert ha nem is olyan láthatóan, de ki vannak közösítve a világi emberek körébõl, akik igazán felvállalják az életükben az õ hitüket és ezzel együtt az Istent.

Ma sem lehet az embereket olyan körbe elhívni, hogy vegyenek részt esetleg egy elõadáson, vagy beszélgetésen és ne csak a saját maguk alkotta törvények szerint éljenek, hanem vegyék figyelembe az õ Teremtõjüket is.
Mindez csak akkor válik értelmessé a mai emberek számára, ha nekik ebbõl valamiféle anyagi elõnyük származik, mert ma a világot a pénz és az erõszak uralja, vagyis aki ezt létbe hívta, az ellentét, az bizony a mai napig is megkeseríti a jó szándékú, igaz emberek életét.
Azok számára, akik nem akarnak semmiféle közösséghez tartozni, azok már messzirõl felismerhetõk arról, hogy nekik a pénz az õ istenük. Nem akarnak abból körbõl kiszabadulni és életüket másként élni.

A mai tanítványok élete egyre nehezebb, mert az ellentét csak szórja a magot, az õ tanítását és ezáltal az emberek elbizonytalanodnak, mert nincs minden esetben felismerésük, hogy mi is az igazság.
Az Isten pontosan azért küldött olyan embereket, akiket most nem tanítványoknak hívnak, hanem inkább a névtelenségbe burkolózva végzik azt a feladatot, amit az Isten rájuk bízott.
A mai idõkben nagyon sok olyan ember van, aki ezzel segíti az Isten által küldött emberekhez azokat, akik arra rászorulnak.

Minden idõben éltek olyan emberek a földön, mint Jézus idejében, akik csak arra voltak hívatva, hogy elõkészítsék az Úr útját. A mai idõszak is hasonló, mint régen volt, hogy azokat az embereket, akik hisznek az igaz tanításban, azok egy kicsit kiszolgáltatott helyzetben vannak, mert nekik az a feladatuk, hogy azt tegyék, amivel õket leszületésük elõtt Jézus megbízta.
Nagyon sokféle tanítás kering a földön jelenleg, mert megadatott az emberiségnek, hogy legyen lehetõségük a felismerésre, hogy melyek azok a tanok, amik összeegyeztethetõek a Jézusi tanítással, mindenkinek a maga számára kell, hogy felismerje az igaz Istent, a benne lévõ tudása által.

Az Isten a parancsolatokban felhívta az emberek figyelmét arra, hogy ne csak azt tegyék, ami nekik jó, hanem a többi emberhez is ugyanolyan jósággal viselkedjenek. "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat."
(Imre Margit)




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hete Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 1.126 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24