.
Már nem vagyok hajlandó tolerálni azokat, akik nem érdemlik meg a türelmemet.
Mindannyian boldog és teljes életre törekszünk, és mindannyian készek vagyunk elviselni másokat és áldozatokat hozni, csak, hogy ne okozzunk csalódást, és ne bonyolítsuk a saját életünket.
De a türelemnek is megvan a határa, amit a józan ész és a saját kényelmünk diktál. Vannak emberek, akik egyszerûen nem érdemlik meg, hogy toleráld a viselkedésüket, akik azt érdemelnék, hogy ugyanúgy bánj velük, ahogy õk bánnak veled, vagy teljes mértékben figyelmen kívül hagyd õket.
Az alábbiakban Jose Mikar Teixeira portugál író és life coach tanácsait olvashatod arról, hogy kerülheted el, hogy fölöslegesen vesztegesd az energiádat, és hogy összpontosíthatsz az igazán fontos dolgokra az életben.
"Többé már nem vagyok hajlandó egyszerûen csak elviselni mindazt, amit az élet az utamba küld.
Ez nem azt jelenti, hogy arrogáns lennék, egyszerûen csak eljutottam arra a pontra, ahol már nehezemre esik olyan dolgokra pazarolni az idõmet, amik csak fájdalmat okoznak a lelkemnek.
Már nem törekszem arra, hogy a kedvében járjak azoknak, akiket nem kedvelek, hogy szeressem azokat, akik nem szeretnek engem, és rámosolyogjak azokra, akik soha nem viszonozzák a mosolyomat.
Egyetlen perccel sem vesztegetek többet hazug, manipulatív emberekre.
Ha képmutatást, hízelgést látok magam körül, azonnal továbbállok.
Nem bírom elviselni a felületes tudományosságot, ahogy a tudósok arroganciáját sem.
Undorodom a pletykától.
Nem szeretem a rivalizálást, és azt, ha az emberek egymáshoz hasonlítják magukat.
Úgy gondolom, hogy a világ ellentétekbõl áll, és ezért kerülöm a lusta, rugalmatlan embereket.
Ami a barátságot illeti, vonzz a hûség, és elutasítom az árulást.
Nem beszélek olyan emberekkel, akik nem képesek bátorító szavakat mondani.
A túlzások és a szélsõségek untatnak.
Nehezemre esik elfogadni azokat az embereket, akik nem szeretik az állatokat.
És mindenekelõtt már nem vagyok hajlandó tolerálni azokat, akik nem érdemlik meg a türelmemet."
Remélhetõleg elgondolkodtattak ezek a szavak, és mostantól jobban megfontolod, kire fordítasz figyelmet magad körül. Természetesen nem kell önzõnek vagy bizalmatlannak lenned, de jó, ha tudod, hogy nem minden ember érdemli meg a ráfordított idõt és áldozatot.
filantropikum.com/mar-nem-vagyok-hajland...ik-meg-a-turelmemet/