header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Pozitív gondolkodás

Több
7 éve 2 hónapja #5063 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.


Csak ma...


Csak ma boldog leszek. Hiszem, hogy Lincolnnak igaza volt: "a legtöbb ember olyan boldog, amennyire elhatározza magát, hogy az legyen". A boldogság belülrõl jön, nem külsõségektõl függ.

Csak ma megpróbálok alkalmazkodni az adott helyzethez, és nem vágyaimhoz igazítani mindent. Úgy veszem családomat, üzleti ügyeimet és szerencsémet, ahogy jön, és én alkalmazkodok hozzájuk.

Csak ma törõdni fogok testemmel. Megdolgoztatom, vigyázok rá, táplálom, nem élek vele vissza, és nem hanyagolom el, hogy tökéletesen engedelmeskedjen parancsaimnak.

Csak ma megpróbálom csiszolni az elmémet. Tanulok valami hasznosat. Nem leszek szellemileg tunya. Olvasok valamit, ami erõfeszítést, gondolkodást és figyelmet kíván.

Csak ma edzeni fogom a lelkemet háromféle módon; jót teszek valakivel és titokban tartom. Megcsinálok két dolgot, amihez nincs igazán kedvem, ahogy William James mondja, csak az edzés kedvéért.

Csak ma kedves leszek. Olyan jól fogok kinézni, ahogyan csak tudok, csinosan öltözködöm, halkan szólok, udvariasan viselkedem, bõkezû leszek a dicséretekkel, senkit sem bírálok, nem találok hibát semmiben, és nem próbálok meg senkit sem megrendszabályozni vagy megjavítani.

Csak ma megpróbálok csak a mai napnak élni, nem akarom életem minden gondját egyszerre megoldani. Tizenkét órán keresztül képes vagyok megtenni olyan dolgokat, amelyeken egy életen át képtelen lennék.

Csak ma programot készítek. Leírom, mit akarok csinálni minden egyes órában. Lehet, hogy nem tartom be, de meglesz. Ez megszabadít két nyûgtõl. A sietségtõl és a bizonytalanságtól.

Csak ma szakítok magamnak egy fél órát, és pihenni fogok. Ebben a fél órában néha Istenre fogok gondolni, hogy egy kicsit távlatokban is gondolkodjak.

Csak ma nem fogok félni, fõleg attól nem, hogy boldog legyek, hogy élvezni tudjam a szépet, hogy szeressek és higgyem, hogy akiket szeretek viszontszeretnek.

Dale Carnegie

Facebook oldalunk: www.facebook.com/utmutatoaleleknek1/?fref=ts

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 2 hónapja #5118 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.


Nehézségek...


A nehézségek mindig ott vannak. Az élet részei. És jó, hogy ott vannak, máskülönben nem lenne fejlõdés.

A nehézségek kihívások. Munkára, gondolkodásra ösztönöznek, arra, hogy módokat keress a legyõzésükre. Maga az erõfeszítés a lényeg. Ezért a nehézségeket mindig tekintsd áldásnak.
Nehézségek nélkül sehol sem lennénk. Nagyobb nehézségek jönnek - ez azt jelenti, hogy a létezés gondoskodik rólad, több kihívást ad. És minél többet oldasz meg, annál nagyobb kihívások várnak. Csupán a legutolsó pillanatban tûnnek el a nehézségek, de a legutolsó pillanat csak a nehézségeken keresztül jön el.

Ezért sose fogadd negatívan a nehézségeket. Találj bennük valami pozitívat. Ugyanaz a szikla, amely elzárja az utat, lépcsõfok is lehet. Ha nem lennének sziklák, sosem tudnál magasabbra jutni. És maga a folyamat, ahogy felfelé indulsz rajta, az, hogy lépcsõfokként használod, a létezés új magasságát adja. Tehát amint kreatívan tekintesz az életre, minden hasznos, és minden tud valamit adni neked. Semmi sem céltalan.

(ismeretlen szerzõ)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 1 hónapja #5154 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.

"Öröm. Ez a Mindenható egyik legfontosabb áldása. Ha vidámak vagyunk, az azt jelzi, hogy jó úton járunk."

(Paulo Coelho)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 1 hónapja #5169 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.


Optimista szabályzat


1. Soha ne add fel!

2.Hinned kell önmagadban, hiszen képes vagy kitûzött céljaidat elérni, ha képességeiddel összhangban vannak. Légy türelmes és kitartó!

3. Légy segítõkész és kedves társaiddal. Ha nyitott vagy az emberek felé, meglátod, személyes kapcsolataidban többszörösen "megtérül" majd kedvességed.

4. Nehéz helyzetekben is optimistának kell maradnod. Ez nem könnyû, és lehet, hogy ilyenkor torzító szemüvegen keresztül kell nézned a valóságot, hogy elviselhetõbb legyen.

5. Mindig fontold meg jól jelentõs döntéseidet!

6. Összpontosíts a jelenre! Ha így teszel, a sebek idõvel begyógyulnak.

7. Gondjaidat, de örömeidet is oszd meg barátaiddal, szeretteiddel! Nekik szerezd a legnagyobb örömet azzal, ha boldog és sikeres vagy.

8.Az emberekben inkáb a közös vonásokat igyekezz megtalálni, ne a különbségeket!

9. Védd a természetet, csak így élhetsz harmóniában környezeteddel is.

10. Egy mosollyal többet érsz el, mint gondolnád. A humor, a pozitív hozzáállás segít, hogy mindig tudd: az élet szép.
(szerzõje ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #5207 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 4 napja - 7 éve 4 napja #5293 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 napja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.427 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24