header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Pozitív gondolkodás

Több
16 éve 9 hónapja - 16 éve 9 hónapja #1804 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
Alfa- hullámokon lovagolva
(Agykontrollal kapcsolatos)

Van, aki csodamódszernek tartja, van, aki kuruzslásnak, mások színtiszta üzleti vállalkozásnak. A Silva-féle agykontroll technikáit milliók gyakorolják világszerte.
Idehaza egyetlen ember indította útjára 15 éve és tartja azóta is kézben az amerikai elektromûszerész, Jose Silva által kifejlesztett relaxációs technikát, az agykontrollt. Dr. Domján László 1989-ben szerzett tudomást a módszerrõl nõvérétõl, aki Ausztráliából küldte neki az agykontrollról szóló híres könyv angol eredetijét. Domján László épp a válása utáni levertségtõl szenvedett, ezért is gondolt matematikus nõvére arra, hogy segít neki. Azt írta: Lacikám, tudom, hogy hihetetlen, mégis igaz! Laci nem volt rest, és nekiállt az olvasásnak, majd harminc oldal után el akarta hajítani a könyvet. De mivel rendkívül intelligens nõvére hívta fel rá a figyelmét, mégiscsak végigolvasta. Fellelkesedett, és kinyomozta, hogy a magyar határhoz legközelebb Genfben lehet elvégezni a tanfolyamot angolul. Saját bõrén tapasztalhatta, hogy a technika valóban csodákat tesz.
Itthon bátyja és sógornõje közremûködésével lefordította a könyvet, de egyetlen kiadó sem volt hajlandó kiadni. Erre kiváltotta a vállalkozói igazolványt, felvett egymillió forint kölcsönt, és magánúton jelentette meg, 30 ezer példányban. Forgalmas parkolókban Trabantjából árulta a kötetet, naponta fél tucatot vettek belõle. Ám alfa-állapotban jött az ötlet, levelet kell írni Vitray Tamásnak. A neves tévés 1989 novemberében meg is hívta Domjánt a Tele-fere címû mûsorába, amelyben a belgyógyász-reumatológus kandidátus az egész országnak beszámolhatott az agykontrollról. Másnap hosszú sorok álltak a Trabantnál, a könyv bombasiker lett. Domján és testvérei az USA-ban kitanulták az oktatást, magával Silvával is találkoztak, és 1990. október 21-én elindították a hazai agykontrolltanfolyamokat.
Azóta mintegy 160 ezer felnõtt és harmincezer gyermek végezte el. Az egész világon több mint száz országban honosodott meg a technika, és mintegy 17 millióan sajátították el. Idehaza immár három éve hivatalosan is elismert tanfolyam pedagógusoknak, egészségügyi szakdolgozóknak és orvosoknak. Az elõbbi két csoportnak 40 pont jár érte, az utóbbinak 25 pont. Szinte naponta kapom a leveleket olyan emberektõl, akikrõl már lemondtak az orvosok, de az agykontrollal sikerült meggyógyulniuk vagy jelentõs javulást elérniük mondta lapunknak Domján László. Természetesen az agykontroll nem helyettesít semmiféle orvosi kezelést, de nagy mértékben hozzájárul a gyógyuláshoz. Elképesztõ, hogy mi mindenre képesek azok az emberek, akik a bennük szunnyadó képességeket fel tudják ébreszteni.
Se szeri, se száma a csodával határos eseteknek, amelyekrõl hétköznapi emberek vallanak másfél évtizede. Ám aki nem gyakorol, nem edzi az elméjét lehetõleg naponta, igazán nagy eredményre nem számíthat hangsúlyozza Domján László, aki ideje nyolcvan százalékát a technika hazai és külföldi oktatásával, a budapesti Agykontrolliroda vezetésével és könyvkiadással tölti. Az agykontroll egyik lényeges tanítása, hogy csak azt tudjuk elérni, amire nagyon vágyunk és amirõl el is hisszük, hogy megvalósulhat. Az elme ellazult, könnyen befolyásolható állapotában, ahogy mi mondjuk, "alfában" arra programozzuk magunkat, amit nagyon szeretnénk. Ellenben ha valaki sokat kesereg, panaszkodik, szabályszerûen ráhangolja magát a kudarcra, mivel a tudatalattija a kishitû sopánkodást is parancsnak veszi. Ha valaki nem hisz abban, hogy egészséges lesz, jóval kisebb az esélye a gyógyulásra, de ezt agykontroll nélkül is mindenki nagyon jól tudja. Végsõ soron arról van szó, hogy gondolatainkkal, képzeletünkkel is alakítjuk a valóságot.
(2005)
(forrás.Tornai Szabolcs nana.hu)


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 9 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja #2299 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.

"Másokat megérteni tudást jelent,
Önmagad megértése megvilágosodást.
Mások legyõzése erõt követel,
Önmagad legyõzése meg nehezebb.
Ha megelégszel azzal, amid van,
gazdag vagy..."
Stuart Wilde

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja - 16 éve 4 hónapja #2359 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
Ne várjatok, már most gondolkodjatok minden dolgotokban pozitívan!

Ezzel teremtsétek meg azok jó irányú megvalósulását. Minden kétkedéseteket helyettesítsétek a hit és a jóreménység Fényével, és bízzatok az isteni Akaratban, mely általatok teljesül.

A pozitív gondolatok teret nyitnak a kedvezõ megvalósulások energiáinak.

Tartsd hát magad folyamatosan pozitív rezgéseidben, így teremted Új Világod!
(forrás: Pusztai Orsi)

www.kristalycsakra.eoldal.hu/





--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 11 hónapja #2724 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás

A csiszolatlan gyémánt


Sajnos a jelenlegi világban az emberek jelentõs többsége elvesztette természetes érzékelését, Istenbe vetett hitét, õsi tudását, és nem utolsósorban szertartásait.
Egyre távolabb került a természetestõl, és ezáltal egyre messzebb az Istenitõl.

Ebben a közegben kihalófélben vannak az õsi gyógyítási technikák, az õsi szertartások és rítusok, ahol az emberek még Isten közelében éltek és mindennapjaikba is behelyezték Õt. Ahol a mesék, a mítoszok szájról szájra terjedtek, és az idõs embernek meg volt a becsülete, tisztelete. Mivel õ már élete útján jelentõs tapasztalatokra tett szert, így azt át tudta adni az õt követõ nemzedéknek.
Ezáltal kialakult egy olyan közeg, amely Istenbe vetett hittel és tudattal élte mindennapjait, és ezen keresztül megélt tapasztalatait feltárta, és beavatta az õt rend szerint követõknek.
A mai emberre ez nem jellemzõ.
Egyre jobban eltávolodott a természetes közegétõl és a belsõ énjétõl!
Nem igazán hallgat a megérzéseire, a belsõ hangra, amely segítõként jelentkezik nála, és általában a legkevésbé bízik meg önmagában.

A mai világban kevés szó esik arról, hogy milyen érzések, lelki folyamatok játszódnak bennünk. Egyszerûbb az embereknek ha elterelik magukról a figyelmet, csak hogy ne szembesüljenek saját hiányosságaikkal, és inkább a másik ember felé fordítják figyelmüket,- vele foglalkoznak és ítélkeznek felette, ahelyett hogy a saját házuk táján söprögetnének.

"A kézzel ütött sebek elõbb-utóbb begyógyulnak, a nyelv tõrével vágottak egy egész életen át fájni tudnak."

Nagyon sok ember akarva, akaratlanul is meg akar felelni a körülötte lévõ világnak, és a kihívásoknak.
Ezzel együtt jár, hogy nem saját magukat adják, hanem mindenkinek azt az arcukat mutatják, amit elvárnak tõlük.
Talán már azt sem tudják mélyen legbelül, hogy kik is õk valójában....
Azt pedig végképp sokan elfelejtettük, hogy egy csiszolatlan gyémántként jöttünk a világra.
Az évek során megélt fájdalmak és megpróbáltatások, a félelem és a másokkal való azonosulás következtében, ezt a gyémántot egy vastag védõburokkal fedtük el. Azonosultunk vele és elhisszük, hogy mi magunk vagyunk.
El kell jutnunk odáig, hogy felismerjük ez nem így van, és szép lassan letisztogatni a ránk rakódott és felvett piszkot.
Lassan, egyénként lebontani a különbözõ korlátozó rétegeket, mint ahogy a hagyma rétegeit is eltávolítjuk egymásról.
Ahogy egyre mélyebbre hatolunk magunkban, egyre inkább feltárjuk és megismerjük saját lelkünk nagyságát.
Viszont ez nem megy másképp, csak kemény önismerettel. Ami nem igazán tartozik a legkellemesebb dolgok közé, mert közben saját hiányosságainkkal is szembesülünk,- valójában ez egy nagyon nehéz belsõ munka eredménye.
Útközben egyre jobban megismerjük saját magunkat, és ezáltal közelebb kerülünk Isteni Önvalónkhoz.
Megértjük, hogy életünkben különbözõ eseményekre, miért és hogyan reagáltunk, és ha ez nem tetszik, megpróbálunk változtatni rajta.
Ha elég kitartóak vagyunk és közben nem tudnak eltéríteni az útról, végül célba érünk.
Rátalálunk saját igazi nagyságunkra, az Isteni mivoltunkra, a mélyen megbúvó csiszolatlan gyémántunkra, ami valójában mi MAG-unk vagyunk.
Talán erre legjobban a következõ kártyalap magyarázata mutat rá.

aranyfeny.freeblog.hu/archives/2010/07/03/Csiszolatlan_gyemant/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
15 éve 4 hónapja - 15 éve 4 hónapja #3020 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.
Agykontrollal az egészség is megóvható
2011. január 25.

Ma, amikor mindenki attól retteg, hogy megmarad-e a munkahelye, kevesen mernek betegállományba menni. Inkább lázasan is beáll a munkapad mellé, odaül az ügyfélpulthoz. Pedig van más megoldás is. Az egészség megóvható, a betegség gyógyulása pedig gyorsítható az elme erejével.

Betegnek lenni luxus. A jó hír, hogy tehetsz azért, hogy egészséged megmaradjon, illetve betegség esetén tehetsz azért, hogy egészséged gyorsan visszaszerezd. Elméddel ugyanis döbbenetes mértékben befolyásolhatod azt a természetes folyamatot, ami lehetõvé teszi, hogy egészséges maradj, illetve hogy " még úgynevezett "gyógyíthatatlan" betegség esetén " meggyógyulj.

Mindenki segíthet önmagán


Dr. Domján László - belgyógyász, reumatológus, az orvostudomány kandidátusa, a Silva-féle agykontroll módszer magyarországi oktatója - az elmúlt 20 évben százezernél is több embernek tanította meg, hogy hogyan segíthet önmagán. Számtalan "rendkívüli" gyógyulással találkozott munkája során. Világszemléletét - amit alapvetõen befolyásolt Dr. Michael Newton és Eckhart Tolle munkáinak megismerése - így foglalja össze: "Az univerzum " minden fizikai és érzelmi fájdalom ellenére - a lelki fejlõdés védett és támogatott országútja."

Az agykontroll valójában a vonzás törvényére épül. "Bevonzza" mindazt, amit félig tudatos, félig öntudatlan alfa állapotban programozol az elmédnek.

Az agykontroll egyfajta elmetorna


Kicsit bõvebben: az elme tudatos része egy másodperc alatt 2000 bit információ-mennyiséget képes kezelni, az úgynevezett tudatalatti vagy tudattalan része pedig másodpercenként 400 milliárd információt - ám ez csak alig kihasznált része az agyunknak. A legtöbb szakember szerint az átlagember agykapacitásának csupán egy-két százalékát hasznosítja. Ezt az arányt segíti megnövelni az agykontrollnak nevezett speciális agytorna.

A módszert José Silva fejlesztette ki a gyermekei tanulásának megkönnyítésére. Észrevette ugyanis, hogy a gyerekei ébrenlét és alvás határán, amikor az agy sok alfa-hullámot termel, meglepõen gyorsan megjegyzik a tananyagot. Aztán arra is rájött, hogy ha ebben a szunyókálásszerû állapotban tornáztatjuk az agyat, akkor a hatodik érzék is hihetetlen mértékben felerõsödik. Végül huszonkét év makacs, ktiartó kísérletezéssel egyszerû, könnyen elsajátítható mentális technikákat fejlesztett ki, amelyek alkalmasak például a fejfájás, a migrén elmulasztására, és segítenek a döntéshozatalban is, mivel bevonható az a bizonyos másodpercenként 400 milliárd információt kezelni tudó része is az elmének. Vagyis a tudatalatti hozzásegíti a tudatot a legjobb megoldás megtalálásához.
Berögzült szokásaink is átprogramozhatók
A szokásaink is megváltoztathatók harminc nap alatt, akaraterõ és erõfeszítés nélkül, csupán ellazulással és a képzelet segítségével. Megszüntethetõ a cigaretta vagy alkohol iránti vágy, de döbbenetes mértékben hat a szervezet öngyógyító képességére is. Természetesen az orvosi kezelést kiegészítve, és nem helyettesítve. "Orvosként számomra eleinte szinte hihetetlen volt látni a csodaszámba menõ gyógyulásokat" mondja Domján doktor, aki tapasztalatairól tart élõ elõadást.

A Hogyan maradhatsz egészséges vagy gyógyíthatod meg magad az elméd erejével? - címmel bemutatásra kerülõ internetes elõadás 2011. február 23-án este 19 órakor kizárólag az Esoguru.com weboldalon látható. A beszélgetésbe bekapcsolódik majd Texasból Laura Silva, a Nemzetközi Silva-szervezet elnöke, José Silvanak, az Silva-féle agykontrol kidolgozójának a lánya.


Az elõadások idõpontjai magyar idõ szerint
Élõ: Február 23. 19.00
Ismétlés: Február 24. 01.00
Február 24. 04.00
Február 24. 09.00
(forrás. nana.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hete #3377 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.


Louise L Hay Éld az életed c. film 90 perces



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 1.053 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24