header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Mit üzen a betegséged ?

Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #1680 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?
Betegségek lelki okai
elõzõ folytatása


Ínhüvelygyulladás: Nem engedsz utat cselekvõképességednek, tedd meg azt, amire már régóta vágysz.Jobb oldalon megjelenõ elváltozások: Az apához fûzõdõ érzelmi viszonyodat érdemes megvizsgálni, valamint a jövõtõl való félelmedre utalhat. Gondolkodj racionálisabban.
Kancsalság: Légy kicsit objektívebb,túlságosan egyoldalúan állsz a dolgokhoz.
Kényszeres evés: Ingerhiányod mutatja. Szánj magadra több idõt, és ne menekülj az evésbe, az életnek igenis van pozitív oldala, mindenki számára.
Kéz: Felfogás és cselekvésbeli problémákat jelent. A tenyér-kézfej azt jelzi, hogy kettõs életet élsz.
Kiütés: Ne várd el, hogy minden azonnal bekövetkezzen, hagyj idõt magadnak és az életnek. Türelem, rózsát terem. Gyermekes viselkedéseden lehet változtatnod kellene.
Koszorúér-elmeszesedés: Tedd fel magadnak a kérdést: miért fojtom el az érzelmeimet? Próbálj meg nyitottabb lenni a társaid felé, nem az az emberek célja, hogy kihasználják az érzéseidet. Így nem lelheted meg az igazit (semmilyen téren).
Kóros soványság: Megtagadod az életet, elfojtod a nemiséged. A nemi jellemzõiddel nem vagy megelégedve. Bûntudat érzete, akár az egész életedre kivetítve.
Köhécselés: Egyértelmû, hogy mindenrõl meg van a véleményed, de nem elég célozgatni, inkább fejtsd ki a nézeteidet.
Könyök: Ne hárítsd el a neked szóló gondolatokat, néha másnak is igaza lehet.
Köröm: Elfojtott agresszióra utal. Keress valami olyan elfoglaltságot, ami igazán leköt.
Kötõhártya-gyulladás: Fájdalmat okoz valaminek a belátása. Ismerd el, hogy nem minden sikerül úgy az életben, ahogy te szeretnéd.
Lábpanaszok: Lábfej: Nem tisztázott a múltad, a gyökereket, az õsökhöz való viszonyt szimbolizálja Azt jelzi, hogy elakadtunk az élet folyamatában, nehézségek adódtak a problémák megoldásában. Mindig valamilyen megrekedésre, vagy cselekvéshiányra utal. Lábszár: Túlfeszített tempóban haladsz.
Lábujjhegyen járás: Folyamatos emelkedettségre vágysz, de értsd meg, hogy ehhez fel is kell néha töltõdnöd, különben ez lehetetlen.
Magas vérnyomás: Túlságosan merev vagy, túl sokat görcsölsz egy-egy problémán, anélkül, hogy komolyabban próbálnád megoldani.
Májbetegségek: Túl dühös és haragos vagy. Hasznos lenne számodra egy méregtelenítés, és ki kellene alakítanod magad körül egy védõfalat; a károsnak vélt dolgokkal szemben Tapasztalataidat építsd be mindennapjaidba.
Mellkas: Rugalmatlan, és zárkózott vagy, igyekezz egy kicsivel felszabadultabb lenni.
Mióma: Gondjaidat felnagyzolod, és ezt tovább hangoztatod. Ne csinálj egérbõl elefántot, és ezzel ne terheld a környezeted.
Mutációs problémák: Nem tudod, milyen helyzetben, milyen hangot használj. Ne légy ilyen feszült a kommunikációk során.
Nagyothallás: Merev vagy a saját környezeteddel szemben, és elzárod magad a külvilágtól.
Nátha: El akarsz zárkózni a külvilágtól, és a kommunikációtól. Semmiképpen ne fordulj magadba, hiszen a magányosságnak is vannak határai.
Nõi szervek (nemi szervek, medence, menstruációs panaszok) betegségei: Nem éled meg a nõiességed, elutasítod a szexualitást. Félsz az anyaságtól, és a gondoskodástól. Add át magad a nõiességednek, ne görcsölj, hiszen mindenki úgy szép, ahogy Isten megteremtette.
Nyaki problémák: Nincs összhangban az eszed és a szíved, mást súg az egyik, mint a másik.
Oldalak: Tested jobb oldala az ész és a racionalizmus, valamint a jövõtõl való félelmedre utalhat. A bal oldal a szív és az érzelmek jelzõje, másrészt pedig a múltad el nem fogadását jelenti. A fejeden ugyanez pont fordítva van.
Orr: Problémáid vannak az emócióddal, a szexuális életeddel, és a büszkeségeddel.
Orrdugulás: Megakadályozod az érzelmeid áramlását.
Orrsövényferdülés: Érzelmeid túlságosan egy oldalra hajlanak.
Orrvérzés: Keresd meg a középutat az önfeláldozás terén.
Pajzsmirigy: Ha alulmûködik: félsz a változástól, így elzárkózol a fejlõdéstõl. Ha túlmûködik: sokat stresszelsz, és zavaros a jövõképed.
Pánikbetegség: Félelem a haláltól, de ez nem csak a testi elmúlást, hanem minden olyan dolgot jelölhet, amit elveszíthetünk.
Pikkelysömör: Egyfajta páncélképzésnek mondható. Túlzottan véded magad, félsz a sebezhetõségtõl.
Prosztata: A férfias agresszió túlzásba vitelére, vagy elnyomására utal.
Púp: Kizárja magát a közösségbõl, mert úgy véli neki teljesen más feladata van az életben.

MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 16 éve 10 hónapja A.M. Timea által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja #1964 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?
Allergiám meghökkentõ története

Öt évvel ezelõtt kezdõdött. Azon a nyáron még csak az tûnt fel, hogy megugrott a pézsé-felhasználásom, sûrûn fújkálom az orrom, mintha permanens náthám lenne. Ekkor még nem tudtam, mi lehet ez, de hamar kiderült. A következõ nyáron tüneteim alapján egyértelmû volt a diagnózis: allergia!
Magam sem hittem, hogy komoly lehet, gondoltam hamar elmúlik. A nyarat végigszenvedtem, õsszel valóban elmúlt, és a következõ év májusáig szinte eszembe sem jutott. Az elsõ tüsszentésekkel tarkított nap, az elhasznált 100-as papírzsebkendõ, a csiklandozó érzés a szájpadlásomon és az álmatlan-levegõtlen éjszaka azonban hamar elvitt az orvoshoz, mi több:orvosokhoz. Jó tanácsból és gyógyszerbõl is kaptam bõven, de annyit sem használtak, mint élettelen testnek a puszi.

A legjobb gyógyszer annyit segített, hogy tudtam az orromon át levegõt venni, ezáltal aludni, a legjobb tanács pedig - amit sajnos nem fogadtam meg -, hogy költözzek háromezer méterrel a tengerszint fölé, ott tiszta a levegõ, nincsenek pollenek. Beletörõdtem a sorsomba, menthetetlen vagyok: júniustól októberig szenvednem kell.

A reményt a gyógyulásra egy éjszakai rádiómûsor hozta, amelyben természetgyógyászok segítették gyógyuláshoz a hallgatókat, a legkülönfélébb nyavalyákból. Gondoltam, megkérdezem, hátha tudnak gyógyírrel szolgálni nekem is. Mi sem egyszerûbb, jött a válasz Béky Lászlótól és Dr. Török Szilvesztertõl. Egy kis tisztító tea és három hónapig a legszigorúbb állati fehérjétõl mentes diéta, ha ezt betartom, el is felejthetem az allergiámat!

A szénanátha ugyanis nem azért alakul ki, mert allergiásak vagyunk a parlagfûre, hanem azért, mert rosszul mûködik az immunrendszerünk, vagyis minden irritációra túl hevesen reagál. Szegény parlagfû, nem az õ pollenjei váltják ki az allergiát, csak a szervezetünk reagál hevesebben az irritációra, és mivel a parlagfû pollenjei terjednek a legjobban, hát arra reagálunk, de nem ez a kiváltó ok!

Immunrendszerünk hibás mûködését a helytelen táplálkozás, és ennek következtében a vastagbél nem megfelelõen kialakult flórája okozza. Mindez pedig az állati eredetû termékeknek, fõként a tejnek, a tejtermékeknek köszönhetõ. Tehát a megoldás annyi, hogy az allergiás idõszakot megelõzõen három hónapig ne együnk állati terméket! Ha lehet - és meg tudjuk állni - utána se, de ha nagyon hiányzik, csak fokozatosan, a napi adagot folyamatosan emelve együnk újra húst vagy tejterméket.

Persze senki nem bízott benne, hogy ez segíteni fog. "Hülyeség, mi köze lenne az allergiának a vastagbélhez!", "biztos, hogy júniustól újra elõjön a szénanáthád" mondták, és ha véletlenül mégsem, akkor is csak késik, de biztos, hogy nem a táplálkozás miatt!

Örömmel jelenthetem, hogy ma már csak e pár sor emlékeztet arra, hogy tavaly nyáron milyen beteg voltam. Kimegyek a nyári mezõre, teleszívom a tüdõmet kellemes szénaillattal, és eszembe sem jut, hogy tüsszögjek. Szóval elmúlt, és egyetlen egy tablettát nem kellett bevennem, nem kellett injekciókúrára járnom, sõt a parlagfüvet sem kell miattam kiirtani. Azelõtt sem nagyon ettem húst, de most teljesen leszoktam róla, és ami hihetetlenebbnek tûnt, a tej, tejtermék sem hiányzik, egész jól vagyok! Ajánlom mindenkinek!
(Varga István)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja - 16 éve 3 hónapja #2388 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?
Honnan tudhatja, hogy az Ön teste, túl savas?


A zsír egy sav-probléma!


Dr. Young egyik, talán legismertebb felfedezése a túlsúly valódi okával kapcsolatos elmélet. Megállapította, hogy a zsír valójában túlsavasodási probléma következménye. Mit jelent ez? A test zsírsejteket hoz létre, hogy azok elszállítsák a savakat a létfontosságú szervektõl, hogy ezek a savak szó szerint ne marják halálba az Ön szerveit. A zsír menti meg az Ön életét! A zsír valójában nem más, mint a test válasza egy veszélyesen túlsavasodott állapotra. A megoldás? Lúgosítás és Energizálás.


Mi a helyzet a soványsággal?

Az egészség-spektrum másik végletén, a túlsavasodott testben elszaporodó élesztõ- és egyéb gombák az Ön tápanyagain élõsködnek, és lecsökkenthetik az Ön által elfogyasztott minden tápanyag vegyi és mechanikus felszívódását - akár 50%-kal. Ez sok embernél azt okozza, hogy kórosan lesoványodnak, ami semmivel sem egészségesebb, mint ha túlsúlyossá válnak. Fehérje nélkül a teste nem tudja megújítani a szöveteket, nem tud enzimeket, hormonokat, és még több száz olyan anyagot termelni, amelyek szükségesek a sejtek energiájához és a szervek mûködéséhez. Ennek eredménye fáradtság, betegségek és testsúlyváltozások. Elképzelhetõ, hogy aki túl sovány, még fogy egy kicsit, amikor a teste biokémiailag stabilizálódni kezd. De ahogy az állapota helyreáll, gyarapodni fog a súlya az optimális testsúly irányába.

Az egészséges testek nem túlsúlyosak, és nem is túl soványak. Az egészséges test természetszerûen fenntartja saját ideális súlyát. Ön elkezdheti helyreállítani az egészséget, az egyensúlyt és a harmóniát az InnerLight márkás termékekkel. Ahogy a lúgosítás és az oxigenizálás megkezdõdik, a teste saját magától elkezdi beállítani a saját ideális súlyát.

folytatás a következõben

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja - 16 éve 3 hónapja #2389 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?
folytatása az elõzõnek

Allergiák

A méreganyagok, amelyek egy túlsavasodott, oxigéntõl megfosztott testben termelõdnek, nagymértékben hozzájárulhatnak ahhoz, amit gyakran az allergia tüneteinek hívnak. Továbbá, a meg nem emésztett fehérje felszívódása is komoly oka lehet az allergiás állapotoknak. Az emésztõrendszer meggyengül, ez megakadályozza az aminosavak teljes lebontását és sokféle ételallergiát okoz. Ez utóbbi önmagában súlyos allergiás reakciók széles skáláját képes produkálni.

A SuperGreens a Prime pH-val, valamint az InnerLight termékek oxigenizáló és lúgosító elemeket visznek be a szervezetbe – ezzel segítve azoknak az állapotoknak az egyensúlyba kerülését, amelyek a túlérzékenységhez vezettek.


Fáradtság

A fáradtság valószínûleg a túlsavasodott test egyik legfõbb tünete és panasza. A savas testközegben termelõdõ méreganyagok lecsökkentik a fehérjék és az ásványi anyagok felszívódását, amelynek következtében meggyengül a test képessége arra, hogy enzimeket és hormonokat termeljen. Ez akadályozza a sejtek újratermelõdését és az energiatermelés egyéb szükséges összetevõit. Ennek eredménye a fáradtság, a csökkent állóképesség, az izomtömeg növelésére való képtelenség és általános gyengeség.

A SuperGreens a Prime pH-val úgy van összeállítva, hogy létfontosságú tápanyagokat és könnyedén emészthetõ fehérjét juttasson az Ön szervezetébe. Ezek lúgosítanak, energizálnak, és gazdagon tápláló formuláik elkezdik oxigénnel dúsítani testét.

AZ ÚJ
BIOLÓGIA


Az Új Biológia, legegyszerûbben megfogalmazva azt állítja, hogy minden betegség mögött egyetlen alapvetõ ok rejlik, ez pedig nem más, mint a test túlsavasodása. Ezzel ellentétben a régi biológia, amely Louis Pasteur 1800-as évek végén keletkezett mûvein alapszik, arra az elképzelésre épült, hogy a betegség olyan kórokozóktól ered, amelyek kívülrõl támadják meg a szervezetet. Dr. Young úgy találta, hogy amikor a test sav-bázis aránya egészséges egyensúlyban van, akkor a kórokozók képtelenek benne megtelepedni.

Gondoljon úgy a testére, mintha az egy akvárium lenne. Gondolja el, milyen fontos fenntartani a testben lévõ belsõ folyadékok tisztaságát, hisz ebben "úszkálunk" nap mint nap.
Képzelje el, hogy ebben az akváriumban a halak az Ön sejtjei, illetve belsõ szervei, és abban a folyadékban fürdenek, amely a tápanyagokat szállítja, a salakanyagokat pedig eltávolítja.

Most képzelje el, hogy odatolatunk az akváriumhoz egy autóval, és a kipufogócsövet odaillesztjük annak a levegõpumpának a szûrõjéhez, ami oxigénnel látja el a vizet a tartályban. A víz megtelik szénmonoxiddal, ezáltal lecsökken a lúgos pH, keletkezik egy savas pH közeg, veszélyeztetve a halak, az Ön sejtjei és szervei egészségét.

Mi történik, amikor túl sok ételt, vagy nem megfelelõ fajta ételt (savtermelõ ételeket, pl. tejterméket, cukrot és állati fehérjét) dobálunk a tartályba, és a halak nem tudják elfogyasztani, vagy megemészteni, és ez elkezd bomlani és rothadni? Mérgezõ, savas hulladék- és vegyi anyagok keletkeznek, ahogy az étel elbomlik, és ez a folyamat még több savas mellékterméket hoz létre, melyek megváltoztatják az optimálisan lúgos kémhatást.

Alapjában véve ez csak egy apró példája annak, hogy mit mûvelhetünk a belsõ nedveinkkel nap mint nap. Szennyezzük a légszennyezéssel, dohányzással, gyógyszerekkel, túl sok ételbevitellel, valamint a savtermelõ ételek (tejtermékek, cukor, állati fehérje) túlzott mértékû fogyasztásával, és még számtalan olyan vétekkel, ami felborítja lúgos kémhatású belsõ nedveink finom egyensúlyát.

Néhányunknak olyan akváriuma (teste) van, amely már épp csak alkalmas arra, hogy fenntartsa az életet, mégis valahogy átküzdjük magunkat a mindennapokon, egyre komolyabb egyensúlyhiányokat teremtve, amíg végül elkerülhetetlenné válik az összeomlás, és legyengítenek bennünket a krónikus, zavaró és nyugtalanító tünetek, amelyekkel dolgunk van.

Belsõ nedveink PH szintje (sav-bázis aránya) testünk minden egyes sejtjére hatással van. A test nem tolerálja jól a túlzott savas eltolódásokat. Valójában, a teljes anyagcsere-folyamat a kiegyensúlyozott belsõ bázikus (lúgos) környezettõl függ. Egy krónikusan túl savas kémhatás szétmarja a szöveteket, apránként belerágva magát a közel 60.000 mérföldnyi vénába és artériába, mint ahogy a sav a márványba. Ha észrevétlen marad, minden sejtszintû tevékenységet és funkciót akadályozni fog, a szívünk dobogásától kezdve az agy által kibocsátott idegi impulzusokig. Összefoglalva, a túlsavasodás az egész életre kihat, és mindenféle betegséghez vezet!
(tudatoslét)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 11 hónapja - 15 éve 11 hónapja #2741 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?
BETEGSÉGEINK LÉNYEGE

Betegségeink a Lelkünk üzenetei az EGO erejének, (az Ész logikájának), amennyiben nem a dolgunkat végezzük, amely miatt a földi világba születtünk. Akkor nem a "dolgunkat" végezzük, ha a születésünk elõtt elhatározott és a Lelkünk által jóváhagyott Feladattervünk helyett az EGO erejével, (pl. félelmeinkkel és vágyainkkal), e Feladattervvel ellenkezõ irányba nyomakodunk.

Jelzésként ekkor iktatja be Lelkünk a betegséget. A betegség a felnõtt világ "kiváltsága", döntéseink felelõsségének egyik terhe, hiszen az Ember nem betegségre, s fájdalomra született. Betegségeink mértéke az eltévelyedésünk mérõszáma is; minél betegebbek vagyunk, annál egyértelmûbb a jelzés, hogy eltértünk a születésünk elõtt, általunk jóváhagyott Isteni Élettervünktõl.
A gyermek még Angyal, vagyis Bûntelen. Minél kisebb, annál inkább igaz ez. Betegségei tehát elsõdlegesen a hozzájuk legközelebb állók eltévelyedéseit jelzik, de ebbõl sokat tanul a felnõtt környezet és a társadalom is. Léteznek "hozott", karmikus betegségek is, melyek többszáz éves, nem megoldott problémák jelzésére utalnak.
Az orvos csupán a tüneteket tünteti el, a Lelkünk üzeneteit teszi láthatatlanná, (mintha a postás nem adná át nekünk a számunkra érkezett levelet).
Földi Ész azonban a Lelkiségünket képtelen kijátszani, mert ha orvoshoz és tablettához fordulunk, s a Lélek üzeneteit ezek "tönkreteszik", a Lelkünk elõkészít egy másik betegségjelzést, s ismét érkezik az Üzenet.
De létezik gyógyító orvos is! Aki megmondja, hogy igazából bennünket az érzelmi, lelki problémák, "stresszek" tettek beteggé, s gyógyulni csak akkor fogunk, ha a lelki, érzelmi gondjainkat megoldjuk.

Létjoga " ideiglenesen "csak a "prompt", hirtelen bekövetkezõ balesetek, életet veszélyeztetõ sérülések gyógyításának lenne. Az operációk millióinak erõltetése hatalmas üzlet, akárcsak a gyógyszeripar.
Az átlagorvos sajnos egy erõltetett, de igen keresett piacgazdasági termék (és ezért pénzforrás) kereskedõsegédje, de lehet, hogy mesterembere. Ez a termék: a "gyógyszer". Vakmerõ, Égbekiáltó, aljas módszer gyógyszeripari termékeket, mint a "legjobb jót", reklámozni.
A régebbi korok pápaszemes "doktorbácsija" legalább úgy tett, mintha tenne valamit. Az idõ gyorsulása miatt, ma ezt már mellõzik, s immár az emberi világ is eléggé be van csapva; a többség már nem is óhajt gondolkodni.
Kínjában "a falat kaparja" a Lélek, amikor mi reménykedve lessük egy egy "szövetmintavétel" eredményét. Tudjuk mi ez? Az orvostudomány az Élet Metamorfózisának Goethe szerint megfogalmazott áldásos megfigyelése helyett a Halál tanulmányozására rendezkedett be.
S mi Boldogok Vagyunk, ha a "Szövetmintavétel" eredménye optimális, azaz; ha a belõlünk kivágott, kivett Élõ Sejteket a mikroszkópi vizsgálatokhoz már megölték, s azok váltig hasonlítanak egy hullából kiszedett hasonlóan halott sejtállomány sajátosságaihoz, akkor mindenki boldog. Figyelj! Nem furcsa ez?

Ha EZ a személyes betegség, akkor mi a járvány?

Személyes "betegségünk": a Lelkünk üzenete, az EGO - nk erejének.
A járvány egy következõ SZINT; egy komolyabb megnyilvánulás, egy átfogóbb tudatosság jelzése:
A járvány a Föld - Anya, s az Élõ Bioszféra - Lény üzenete, minden embernek.
Ha az Élõ Bioszféra üzen, mert "nem jól" végezzük emberi dolgainkat a Földön, akkor az Üzenete: erdõpusztulás, zúzmara fagykár, idõjárási anomáliák, járványok, stb.
Amennyiben Föld - Anyánk üzen, (mert valamely nagy hibát, emberi mulasztást vagy túlkapást követtünk el), akkor Üzenete: földrengés, tengerrengés, szökõár, vulkánkitörés, stb.
S az Ember ezeket az Üzeneteket vagy megérti, s változni, változtatni próbál, (viselkedésén), amennyiben pedig nem; akkor egyre súlyosbodó földi körülmények között találja magát.


CSAK ÓVATOSAN!
Ha bárki is úgy érezné, hogy õ már elindult a lelki fejlõdés és átváltozás útján, ezentúl igen elnézõnek és felettébb körültekintõnek kell lennie másokkal szemben. Mert akik esetleg még nem érzik eme átváltozás szükségességét, azok feltehetõen sokkal többen vannak, s mivel övék a Föld, õk irányítják a törvényt.
Van arra száz írott példa a múltból, hogy mire képes a "többség", ha "felfigyel" a lélekben törekvõ kevesekre.
Amennyiben a többség felfigyel a valóban törekvõ kevesekre, nehogy azt gondoljuk, hogy fel fognak nézni ez utóbbiakra, és azonnal követik a jó példát!
Nem!
A történelem folyamán eddig mindig az történt,hogy a többség felfigyelt erre a törekvõ kisebbségre, s ezt követõen az utóbbiakat gyorsan eltették láb alól. Mert ez kevésbé fárasztó megoldás, mintha õk maguk változni kezdenének.

Olvassuk együtt, hogy 2500 évvel ezelõtt mit jegyzett fel errõl Salamon király-, mi a többség véleménye a lélekben törekvõ emberrõl:
"ÉLETMÓDJA ELTÉR MÁSOKÉTÓL ÉS SZOKATLANOK AZ Õ ÚTJAI, HAMIS PÉNZNEK NÉZ, S VÁDOL BENNÜNKET A GONDOLATAINKÉRT, MINT SZEMETET, KERÜLI ÚTJAINKAT, S MÉG RÁNÉZNI SEM JÓ".
(forrás:Szõke Lajos extra.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 11 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #2856 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?

Testi, lelki egészség


"A legnagyobb hiba, amit az orvosok elkövetnek, hogy a testet anélkül próbálják meggyógyítani, hogy az elmét is gyógyítani próbálnák. Pedig az elme és a test egy, és nem szabadna külön kezelni." (Platon)

Minden testet öltött lélek, tapasztalatszerzés végett születik a Földre, hogy jobban megértse a dolgokat és tökéletesítse önmagát. Ha lelkünk nem végzi el a kijelölt és önként vállalt feladatot, a személyiséggel összetûzésbe kerül, aminek következménye a testi bajok megjelenése. Fizikai testünk betegségei negatív gondolataink, érzéseink, tetteink következménye. Amikor fellép a betegség a testben, a test energiaszintjét kell növelni. A nyugati orvostudomány csak a fizikai test gyógyításával foglalkozik, tüneti kezelés folyik, míg a keleti orvoslásnál, oki kezelés is van. Az embert testi, és lelki szinten gyógyítja. Úgy állítják helyre a test és a lélek egészséges harmóniáját, hogy figyelembe veszik a betegség okait és annak okozatait. Ami még nagyon fontos, hogy a megelõzésre is hangsúlyt fektetnek. Nyugaton a folyamatosan megjelenõ új gyógyszerek, gyógyulás helyett, szinte tömeges rosszabbodást idéznek elõ. A vitaminokban, ásványi anyagokban és nyomelemekben szegény táplálkozás, a mesterségesen elõállított élelmiszerek fogyasztása, a gyógyszerek szedése, a mindennapos stressz, a mozgásszegény életmód, és az egyre szennyezettebb környezetünk, komoly egészségkárosodást eredményez.

Az egészségtudatos ember a megelõzést helyezi elõtérbe. Ha pedig már kialakult a betegség, szakember segítségét kérve, helyreállító terápiával dolgozik gyógyítása érdekében. Akiben megvan az elhatározás a gyógyulásra, várom szeretettel.
"A gyógyulni akarás a gyógyulás része." (Seneca)

A betegségek lelki háttere...

Ha valamivel lelkileg nem tudunk megküzdeni, egészen biztosan megjelenik testi szinten, betegség formájában. A neurológiai betegségek hátterében kommunikációs problémák állnak, frusztráció, stressz, elfojtott, visszatartott vélemény. Gyermekkori lelki sérülések is megbújhatnak a háttérben. Az állandó feszített idegállapot túlterheli az idegrendszert, amely képtelen tovább mûködni, összeomlik. A depresszió oka lehet elnyomott agresszió, lelkiismeretfurdalás, aminek sokszor egyénen kívül álló okai vannak. Álmatlanság, alvásképtelenség, - stressz, vagy gyógyszerek szedése miatt is kialakulhat. Az álmatlanság, az ébren töltött éjszakák hátterében, halálfélelem is meghúzódhat. Candida, ekcéma, bõrproblémák rossz anya-gyermek kapcsolatra, elfojtásra vezethetõk vissza. A gyulladások, a daganatok, a rák kialakulása mögött, hosszantartó vagy visszatérõ lelki probléma áll. Amikor ez az állapot állandósul, az illetõ pszichikailag elszigetelõdik, magába fordul, és testi síkon (sejt szinten) kialakul a betegség. A negatív érzelmek, a gyûlölet, a harag, az irigykedés, a stressz, jó táptalaj a gyulladás, a daganatok kialakulásához. Az egészséges szervezetben is vannak daganatos sejtek, de egy jól mûködõ immunrendszer mellett nem kerülnek túlsúlyba. Ha a szervezetben a sejtek valami miatt nem tudnak megfelelõen kommunikálni, akkor elszigetelõdnek. Zárlat alakul ki. Az elszigetelõdött sejtcsoport pedig szeretné létét kiteljesíteni, és burjánzásnak indul. A gyomorrák, a "megemésztetlen problémára" utal. A tüdõrák esetében, valami "nyomja a lelket". És még sorolhatnám... Tegyen valamit hogy egészséges, harmónikus életet élhessen újra.
A betegség arra figyelmeztet bennünket, hogy letértünk a helyes útról...
(forrás:gyógyitó 2009.)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 9 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.712 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24