header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Spirituális gondolatok

Több
5 éve 10 hónapja - 5 éve 10 hónapja #6209 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.


Megtagadhatod-e a benned lévõ spiritualitást?



A bennünk rejlõ spiritualitás az az õsi mag, amiben benne van az egész univerzum, az egész világegyetem. A mag az arra legalkalmasabb pillanatban mindenkiben kipattan és utat törve magának, életre kel. Ha gondozod, ha hagyod kifejlõdni, magasabb dimenziók, isteni világok, õsi tudás és képességek nyílnak meg benned. Ha együtt áramlasz vele, megérezheted a Mindenség Teremtõ erejét. Világosság nyílik tudatosságodban, megértésedben, látásodban, hallásodban, érzelemvilágodban.

A spiritualitás nem egy út, amire rálépsz. A spiritualitás benned van és Te magad vagy ez az út. A spiritualitás útja elhozhat számodra különféle módszereket, technikákat, amik már a Teremtõ erejével összekapcsolódva, arra ráhangolódva segítenek hozzá téged a legmagasabb minõségû földi létezésed megtapasztalásához, amik segítenek az annak útjában álló akadályok feloldásában, a teremtõ erõd tudatos megtapasztalásában. Spirituális energiád tudatos megélésével átmehetsz azon a bizonyos tû fokán.

A spirituális energiád az, ami által megérted, megérzed, hogy a tetteid energetikailag ok-okozati rendszerben visszahatnak rád. Az tanít meg tudatosan használni és céljaid megvalósítására fordítani a Teremtõ erõt. Megtanít tudatosan mozogni az érzékszerveid számára rejtett dimenziókban. Ráébreszt arra, hogy az élet több, mint a természet véletlen, egyszeri és megismételhetetlen játéka. Megtanít irányítani, tudatosan használni az emberfeletti kozmikus erõt. Segít túllátni és érzékelni a materialista szemlélet szerinti természeti és fizikai törvényeken. Megtanít arra, hogy éber tudatos jelenléttel, önmunkával minden pillanatban tudatosan összhangba hozd szándékodat, gondolataidat, tetteidet az egyetemes rendezõ-elvvel. A benned lévõ spirituális erõ célja, hogy megmutassa, mi az a feltétel nélküli szeretet.

Bárhol tartasz az úton, ha elhatárolódsz a spiritualitástól, vond csak ki az életedbõl a fentieket és nézd meg mi marad. Mi marad, ha rálépsz a spiritualitás, a tiszta szeretet, a Teremtõ torkára? Mi marad, ha megtagadod, ha elutasítod a benned lévõ legmagasabb teremtõ erõvel való kapcsolatot?

A Mindenség Teremtõje neve nem véletlenül "Mindenség". Abban a pillanatban, ahogy kizársz egy síkot - bárminek is nevezzük azt - egy részed újra árnyékba borul. Fogadd el, hogy Te a minden VAGY. Fogadd el, hogy ha te vagy a minden, attól még nem mindenek felett állsz egy képzelt felsõbbrendûségben, hanem csupán egy felülemelkedett perspektívából szemlélve, ránézve való önmagadra ráébredsz, hogy MINDEN BENNED van.

A szeretetet ne csak a szádra vedd
A szeretetet lehet fennhangon hirdetni, lehet erre való hivatkozással tudatosan teremteni, manifesztálni az anyag, a pénz világában, mert mindez már a törvények terében is meg tud történni. A tudatosodás azonban nem feltétlenül kell, hogy megálljon az egyéni, önzõ, falánk éned kényeztetésénél, az anyagi világban való élet játékánál, a mértéktelen gyarapodásnál.

A szeretetet önzetlen és egy magasabb, evolúciós célt szolgál. A szeretet nem zár ki senkit és semmit. Mindent áthat és felemel. Az egész emberiség javára teremteni, manifesztálni, a tudatosság magasabb egyéni és kollektív szintjére fejlõdni, az anyag rabságából kiszabadulva csak a spirituális felemelkedéssel lehet.


(Horányi Ágnes)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 5 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
5 éve 8 hónapja #6339 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.
A sorsod,,


A sorsot irányítani azt gondolod, hogy tudod,
De csak bizonyos keretek között változtathatod.
Születéskor bizony a sors dönt helyetted,
Hogy herceg leszel, vagy koldusként kezded életed.

Lépdelsz az élet útján, és azt hiszed Te, irányítod,
Az igazság az, hogy alig változtathatod.
Nem leszel felnőtt, előbb hiába szeretnéd,
Bajt, bút, bánatot elkerülni lehetetlenség.

Az öröm, szerelem ugyan úgy rád talál,
A legváratlanabb pillanatban utadon eléd áll.
Kikerülni hidd el egyiket sem érdemes,
Vállald a sorsodat s így lesz teljes az életed!
(ismeretlen szerző)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
5 éve 7 hónapja - 5 éve 7 hónapja #6365 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.
,
November 11-e: az angyalszámban rejlő elképesztő lehetőségek

Gyakran találkozol a 11.11 számmal? Ha igen, akkor szerencsés vagy. Tudd meg, mit jelent ez a szám, és milyen varázslatos hatása lehet rád.

Tudtad, hogy az 1111 szerencsés szám? Előfordult már például, hogy éppen 11:11-kor pillantottál az órára? Esetleg egy nyugtán, számlán, vagy más kontextusban láttad ezt a számot? Ha igen, azt jelenti, hogy a 1111 követ téged. És ha ez így van, rendkívül szerencsésnek mondhatod magadat.

Hogy miért? Ez a szám azt mutatja, hogy csodálatos módon és szinte azonnal elérhetsz bármit, amire vágysz. Az 1111-et az angyalok üzenetének is tekinthetjük, akik valamilyen módon segíteni próbálnak neked.

Az 1-es varázslatos ereje

Az 1-es az asztrológia egyik legerősebb száma – ez a tökéletes módja az istenivel való kommunikációnak és az Univerzumhoz való kapcsolódásnak.

Ha ez az egyes megduplázódik 11-esre, akkor az energiája is megduplázódik.

Az eseményportálról

A 11:11 egy rendkívül erőteljes eseményportál. Ha összeadjuk a számjegyeket, 4-et kapunk, ami a megfelel az elemek számának (a négy elem). Ez azt jelenti, hogy mi magunk is aktív szerepet játszunk a világ formálásában, nem pusztán nézői vagyunk mindannak, ami körülöttünk történik.

Az Univerzum ezzel azt mondja, hogy te is az isteni alkotás része vagy, és neked magadnak is az a feladatod, hogy megteremts bizonyos dolgokat ebben a hatalmas világban. A 11:11 tehát segít összhangba kerülni a körülöttünk lévő varázslattal, Istennel.

A legfontosabb dolog, amire emlékezned kell, hogy amikor összhangba kerülsz az Univerzummal, meglátod, milyen hihetetlen lesz az életed, és milyen könnyen rád találnak a jó dolgok és a lehetőségek. Teljesnek érzed majd magadat, és egyre jobb úton haladsz majd a céljaid elérése felé.

A múlt sebei begyógyulnak


A 11:11-es szám ugyanakkor azt is üzeni, hogy képes vagy meggyógyítani a múlt fájdalmas sérüléseit, teljesen leválaszthatod magad mindenről, ami történt, hogy megteremthesd azt a jövőt, amelyet meg akarsz teremteni magadnak.

Az életednek három szakasza van: múlt, jelen és jövő. Az életed a te kezedben van, te hozod meg azokat a döntéseket, amiket jónak látsz, te döntöd el, hogy éled az életedet. Megváltoztathatod a dolgok menetét. Csak annyit kell tenned, hogy meggyógyítod a múltban szerzett sebeket, megbocsátasz azoknak, akik megbántottak téged, ugyanakkor önmagadnak is megbocsátasz, és a jelenre koncentrálsz, hogy ezáltal egy szebb jövőt teremthess magadnak.

Isten angyala itt van, és figyelmeztet, hogy a dolgok nem lesznek azonnal csodálatosak, amint elindulsz ezen az úton. Számos akadállyal kell szembenézned, de éppen ezek tesznek erősebbé, és segítenek felismerni, mennyi terhet vagy képes elviselni, ahogy azt is felismered, hogy bármit képes vagy elérni, ha összpontosítasz, nem adod fel, és megtalálod magadban az erőt, hogy tovább tudj lépni.

Csak annyit kell tenned, hogy megmaradsz az utadon. Ezzel nemcsak a saját sorsodat változtathatod meg, de a körülötted élők életén is változtatni tudsz.

filantropikum.com/november-11-e-az-angya...epeszto-lehetosegek/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 5 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
5 éve 7 hónapja #6377 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.
Találd meg önmagad! (részletek) . c film 86 perces.

Shirley MacLaine spirituális útkereséséről szóló 2 részes film ezoterikus részletei.




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
5 éve 3 hónapja #6553 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
Aranyosi Ervin: Jó szó


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja #6588 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.

“Amikor lemondunk mindenről, akkor jutnak el hozzánk a legjobb dolgok!” – 7 optimizmussal teli tanács Sri Shankartól!


„Amíg nem tanulsz meg evezni a lapáttal, addig fölösleges csónakot cserélned!”


Sri Sri Ravi Shankar, indiai guru és polgári aktivista, „Az élet művészete” elnevezésű nemzetközi szervezet alapítója. 2004-ben és 2006-ban Béke Nobel díjra jelölték. 2009-től, az Indiában élő öt legbefolyásosabb emberek egyike, a Forbes India szerint, ugyanakkor az Európai Parlamentben lezajlott „Az üzleti élet etikájáért” című nemzetközi fórum inspiráló ideológusa.

Halljuk akkor a tanácsait!

1. Nem kell sietnünk


Mindig ott legyünk, ahol jól érezzük magunkat. Ha úgy érezzük, hogy nem a megfelelő helyen vagyunk, akkor álljunk fel és menjünk a belső hangunk után. Emlékezzünk arra, hogy ahhoz, hogy megtaláljunk valamit, nem kell sehova se mennünk. Ez egy komplex dolog, a folyamatos jelenlét kulcsa.

2. Ne próbáljunk mindent és mindenkit irányításunk alatt tartani


Ne tervezzünk, ne várjunk, és ne kívánjunk, inkább hagyjunk mindent szabadjára. Legyünk képesek elviselni az olyan szüneteket, amikor semmi nem történik. Hagyjuk, hogy az emberek jöjjenek hozzánk, és hagyjuk a dolgokat megtörténni. Mert tudjuk, hogy semmi nem történik véletlenül az életben.

3. Engedjük meg magunknak és másoknak is, hogy önazonosak lehessünk!


Emlékezzünk arra, hogy mindenkinek megvan a saját maga által választott útja, és a saját élettanulságai. Ha ezek az életutak keresztezik egymást, fogadjuk el, de ha nem azt is, mert minden a javunkat szolgálja.

4. Ne próbáljunk mindent megszerezni és főleg azonnal!


Legyünk mértékletesek mindenben és várjuk ki a sorunkat, mert előbb utóbb mindent megkaphatunk, amit szeretnénk.

5. Mindenkit és mindent igyekezzünk széles mosollyal fogadni!

És soha semmitől ne vegyünk búcsút, mert semminek nincsen vége.

6. Legyünk nyitottak az emberek, az Univerzum és a Mindenható irányában!


Mondjuk el, hogyan szeretnénk! Higgyük el, hogy minden jól történik az életben, a mi érdekünkben. És a legnagyobb kilátástalanságból is van kivezető út. Soha nem tudhatjuk, mikor veszítünk, és mikor nyerünk!

7. Mielőtt friss inget vennél, előbb ki kell dobnod egy régit


Mert lehetetlen befogadni az újat, ameddig a régi rabságában élünk! Tegyük elménket rugalmassá!


filantropikum.com/amikor-lemondunk-minde...nacs-sri-shankartol/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.889 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24