header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Spirituális gondolatok

Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #4110 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.



Amikor elkezdtem szeretni önmagam..


"Amikor elkezdtem szeretni önmagam, észrevettem, hogy a kínok, a szenvedések és érzelmi fájdalmak csak figyelmeztetõ jelei annak, hogy a saját igazságom ellenében élem az életem.
Ma már tudom, hogy ez: HITELESSÉG.

Amikor elkezdtem szeretni- önmagam, megértettem, hogy mennyire tud bántani valakit az, ha rá akarom erõltetni a vágyaimat, miközben az idõ még nem jött el erre, illetve az adott személy még nem állt készen rá, még akkor is, ha ez a személy én magam voltam.
Ma ezt úgy hívom: TISZTELET.

Amikor elkezdtem szeretni önmagam, felhagytam azzal, hogy másfajta élet után vágyakozzak és láttam, hogy minden, ami körülvesz, az valójában egy lehetõség arra, hogy fejlõdjek.
Ma ezt úgy hívom: ÉRETTSÉG.

Amikor elkezdtem szeretni önmagam, megértettem, hogy minden körülmények között a megfelelõ helyen és idõben vagyok és minden a megfelelõ pillanatban történik. Így nyugodt lehetek.
Ma ezt úgy hívom: ÖNBIZALOM.

Amikor elkezdtem szeretni önmagam, felhagytam azzal, hogy raboljam a saját idõmet és abbahagytam a jövõre vonatkozó nagy tervek gyártását.
Ma csak olyan dolgokat cselekszem, amik örömet okoznak nekem és boldoggá tesznek. Olyan dolgokat, amik felvidítják a szívemet. Mindezt a magam módján csinálom, a saját ritmusomban.
Ma ezt úgy hívom: EGYSZERÛSÉG.

Amikor elkezdtem szeretni önmagam, felszabadítottam magam azok alól a dolgok alól, amik nem tettek jót az egészségemnek - ételek, emberek, dolgok, helyzetek és minden, ami elvitt önmagamtól. Elõször ezt a hozzáállást egészséges egoizmusnak tartottam.
Ma már tudom, hogy ez: ÖNMAGAM SZERETETE.

Amikor elkezdtem szeretni önmagam, felhagytam azzal a próbálkozással, hogy mindig igazam legyen, és azóta sokkal kevesebb alkalommal tévedtem.
Ma ezt úgy hívom: SZERÉNYSÉG.

Amikor elkezdtem szeretni önmagam, elutasítottam, hogy a múltban éljek és a jövõ miatt aggódjak. Most, csak a pillanatnak élek, ahol MINDEN történik.
Ma napról napra élem az életem és úgy hívom: BETELJESEDÉS.

Amikor elkezdtem szeretni önmagam, észrevettem, hogy az elmém képes arra, hogy zavarjon és beteggé tegyen. De ahogy összekapcsoltam a szívemmel, az elmém nagyon hasznos szövetségessé vált.
Ma ezt úgy hívom: A SZÍV BÖLCSESSÉGE.

Nem kell, hogy féljünk a vitáktól, összekülönbözésektõl vagy bármilyen problémától önmagunkkal vagy másokkal.
Még a csillagok is összeütköznek néha, és a találkozásukból új világok születnek.
Ma már tudom, hogy EZ AZ ÉLET!!!! "

Charlie Chaplin

ebredeshajnalan.com/amikor-elkezdtem-szeretni-onmagam/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 9 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
9 éve 2 hónapja #4221 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.


ÚTKERESÉS a Spirituális úton ... Merre induljak el ? - 14 perces film







--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
8 éve 7 hónapja - 8 éve 7 hónapja #4320 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.


6 lecke, amire az emberek túl késõn jönnek rá!


Az életben számos olyan helyzetben találhatjuk magunkat, amellyel még nem találkoztunk, de idõvel, a tapasztalatok révén jobban ki tudjuk ismerni magunkat és megtaláljuk a megoldást. Azonban vannak olyan szituációk, életleckék, amelyeket túl késõn tanulunk meg.


Most következzen ezek közül hat, amelyekre érdemes neked is odafigyelned.

1. Ne vesztegesd az idõdet


Az idõ, ha rosszul osztod be, akár tönkre is teheti az életedet, ezért nagyon fontos, hogy mindig a jelen problémáira, szépségeire, történéseire összpontosíts, hiszen ahogy most élsz, az a jövõdre is kihatással lesz.

2. A saját szabályaid alapján élj!

Ne mások játékszabályai szerint élj, hanem te döntsd el, hogy mit akarsz, és azt hogyan akarod, mert csak így tudod elérni a céljaidat. Lépj ki a komfortzónádból, merj nagyot álmodni, és így képes leszel elhárítani az akadályokat. Ha nem így teszel, sok örömödet nem leleled az életben.

3. Kövesd a szíved szavát


Mindenkinek így kellene tennie, mert ez az igazi élet, önértékelés és önbecsülés lényege. Természetesen jól teszed, ha meghallgatsz különbözõ tanácsokat, de mikor meg kell hoznod a döntést, akkor leginkább a szívedre hallgass, figyeld meg, hogy mit súg neked.

4. Ne panaszkodj

Igen, az élet olykor nem igazságos, de a gondjaidat helyetted senki nem fogja elintézni, megoldani. A végén mindig neked kell letörölnöd a könnyeidet, és újrakezdened az életed. Ne vesztegesd az idõdet, cselekedj.

5. Néha nyugalomra, egyedüllétre van szükség

A nagy pörgésnek ára van, ezért jól teszed, ha néha visszavonulót fújsz, kissé lecsillapodsz, és a gondolataidba merülsz. Ez jót tesz a lelkednek, feltöltõdsz, és rájössz arra is, hogy mi a célod az életben.

6. A pénz nem mindenre jelent megoldást


A pénzzel nem lehet a boldogságot megvásárolni. Mégis, sok ember feláldozza az örömét az anyagi javakért, mert azt hiszi, attól boldogabb lesz. Légy boldog most, így a pénz is könnyebben megtalál.


filantropikum.com/6-lecke-amire-az-emberek-tul-keson-jonnek-ra/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 8 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
8 éve 5 hónapja #4437 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.


"Indiában közismert bölcsesség, hogy a világ olyan, mint egy vasúti váróterem; nem az otthonod. Nem maradsz örökké a váróteremben. A váróteremben semmi nem tartozik hozzád, sem a bútorok, sem a festmények a falon... Használod õket - megnézed a festményeket, üldögélsz a padon, megpihensz az ágyon -, de semmi sem a tiéd. Csak néhány percig maradsz, vagy legfeljebb néhány óráig, azután továbbmész. Igen, amit magaddal hoztál a váróterembe, azt magaddal is viszed, az a sajátod. Mit hoztál ebbe a világba?

A világ ugyanis kétségtelenül egy váróterem. Talán a várakozás nem másodpercekben, percekben, órákban, napokban mérhetõ, hanem akár évekig is eltarthat; de mit számít, hogy hét órát vagy hetven évet vársz-e?
Hetven év alatt megfeledkezhetsz arról, hogy csak egy váróteremben idõzöl. Talán kezded azt gondolni, hogy te vagy a tulajdonosa, hogy te építetted. Esetleg még a névtábládat is kiakasztod a bejáratra. Vannak emberek - a saját szememmel láttam, mert nagyon sokat utazom -, tehát vannak emberek, akik felírják a nevüket a váróterem mosdójában. Bevésik a nevüket a padokba. Ez ostobaságnak tûnik, de erõsen hasonlít ahhoz, amit az emberek a világban tesznek."
(Osho)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
8 éve 2 hónapja #4512 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.


Tartsd be ezt a 7 spirituális törvényt, boldogabb és nyugodtabb életed lesz!


A következõ 7 szakrális-spirituális törvény betartásával jobbá teheted az életedet, kiegyensúlyozottabb és nyugodtabb lehetsz. Próbáld ki, nem fogsz csalódni.

Tartsd be ezt a 7 spirituális törvényt, boldogabb és nyugodtabb életed lesz!


1. A vetés-betakarítás törvénye


Biztosan te is hallottad azt a mondást, hogy “ki mint vet, úgy arat”. Nos, ez bármennyire is hihetetlen, a spirituális 7 törvényének egyike, ami arról szól, hogy olyan kapcsolat- és viszonyrendszert tudsz kialakítani, ahogyan az emberekhez viszonyulsz. Tehát, ha azt várod el másoktól, hogy tiszteljenek, akkor neked is tisztelned kell másokat.


2. Az alkotás törvénye


Nagyon figyelj arra, hogy mit gondolsz, mit hozol létre, mert az ember képes egyaránt bevonzani a jót, és a rosszat is. És nem mindegy, hogy melyik ölt testet.


3. Az alázatosság törvénye


Mindenben igyekezz alázatos lenni, még az olyan dolgokban is, amelyeket nem egészen értesz. Egy idõ után képes leszel jobban megismerni önmagadat, ami számtalan elõnnyel járhat.


4. A hála törvénye


Ha nem is teljesült még minden álmod, azért ne ess kétségbe. Inkább légy hálás mindazért, amit elértél, amit megvalósítottál, és szeresd ezt az életet.


5. A szeretet törvénye


A szeretet olyan erõs energiával rendelkezik, amely minden nehézséget képes legyõzni. Ezért szeresd az ellenségedet, és önmagadat, így baj nem érhet.


6. A megbocsátás törvénye


Ne csak szeresd, hanem bocsáss is meg az ellenségednek, így te is megnyugodhatsz. Szabadulj meg a nyomasztó érzelmektõl, és megkönnyebbül a lelked.


7. A hit törvénye


Higgy bármiben, az megvalósulhat. A hit egy olyan óriási erõ, amely útjába nem állhat semmi. Semmi sem lehetetlen, bármit tégy, azt tedd szívvel és lélekkel.


Cikk forrása: filantropikum.com/tartsd-be-ezt-a-7-spir...godtabb-eleted-lesz/



elozoeletek.blogspot.hu/2018/04/tartsd-b...tualis-torvenyt.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
8 éve 1 hónapja - 8 éve 1 hónapja #4513 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.



Hogyan változtatta meg az életem az Agykontroll? - Domján László - 44 perces film




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 8 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.411 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24