Szabadíts fel Uram minket a szárnyalásra!
2006-08-26
Uram, szeretettel odaülök melléd, és hallgatom a életet adó hegyi beszédedet. Itt van Péter is, ki szomorú, csüggedt, egész éjjel halászott, nem fogott semmit, magába roskadt, anyósa lázas beteg, gondok nyomasszák ezt az embert. Te megszólítod, megkéred, hogy kis ladikján vigyen be a tóra. Nagy szavak nélkül, csendesen, a megélhetése miatt aggódó ember hálóját megtöltöd hallal. Nagylelkû ajándék, csoda! Péter térdre borul elõtted és arra kér, hogy távozz tõle, mert õ egy bûnös ember, úgy érzi, hogy nem érdemli meg a te szeretetedet.
Olyan jó látni Uram, hogy te nem engeded el az elesett ember kezét. Jóságosan lehajolsz ehhez a csüggedt, önmagát lenézõ, leértékelõ emberhez, barátságodba fogadod, és meghívod, hogy társad, emberek halásza legyen. Apró léptekkel elindul melletted Péter, csetlik-botlik, de iránta való bizalmad nem inog meg soha. Így felnõ oda, hogy ö maga Jeruzsálem egyik legforgalmasabb kapujánál a kolduló nyomorékhoz így mer szolni: "Aranyam, ezüstöm nincs nekem, de Krisztus nevében mondom, hogy kelj föl és járj." És a koldus ugyanúgy föláll mint annak idején Péter maga, az Úr szavára és elindul, hogy éljen, szeressen, hirdesse Isten gyógyító felemelõ jóságát.
Döbbenetes! Uram a belõled áradó életerõ, szeretet, jóság meggyógyította, felszabadította Pétert a szeretetre, arra, hogy a te nevedben hegyeket mozgató erõvel, jósággal tovább építse a te országodat.
Saját képedre teremtettél engem is Uram. Milyen jó lenne, ha körülöttem élõ emberek béklyóit, szárnyalásukat visszafogó kötelékeit nem meghúznám, szorosabbra kötném szavaimmal, ítéleteimmel, hanem jóságosan megoldanám bizalmammal, életadó szeretetemmel felszabadítanám a szárnyalásra, az életre.
Uram add, hogy források fakadjanak körülöttem, ablakok, ajtók nyíljanak, hogy az emberek visszanyerjék bizalmukat, életerejüket, tettvágyukat, hogy felfakadjon bennük is a Te hegyeket mozgató jóságod, szereteted. Te senkit nem arra teremtettél, hogy üres hálóval, magába roskadva, saját bûneitõl megijedve visszahúzódjon a világtól, félve, magába zárkózzon. Oly sok depressziós, önmagából, és a világból kiábrándult ember van ezen a földön.
Tragédia, hogy nagyon sokan az önpusztításba menekülnek, pusztulásra ítélik önmagukat. Az õsz folyamán nagyon sok olyan gyereket hoztak hozzánk, kiknek a szüleik önkezükkel vetettek véget az életüknek.
Uram gyengeségemben hozzád kiáltok segíts, hogy segíthessek.
Csaba testvér
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.