header ok

Versek

Több
6 éve 4 hónapja - 6 éve 4 hónapja #5971 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Versek
.
Ezt a gyönyörû saját versét régebben egy kedves látogató küldte nekem. Gyönyörû, nagyon megérintett, hogy ismét elolvastam.


TE VAGY A FÉNY


Légy önmagad fénye, és társaid vezérlõ csillaga, keresd meg a sötétséget és vigyél fényt oda.
.
A szeretet a legnagyobb erõ, mely utat mutat neked, hol kell segítened magadon, és az embereken.

Ne félj, bátran lépj egyre magasabbra, s ne hallgass a reményvesztett démonokra.

Ne higgy, amikor azt suttogják neked: Ó, ez úgy sem sikerülhet!

Hited mindenen átsegít majd, hogy jót akarsz, és egyre jobbat.

Nézd magad az angyalok szemével, így megértheted az eddigi életed.

Ne keseregj azért, amit eddig nem tettél meg, s ejts könnyeket, azért amit elvesztettél.

Van a lelkedben egy láng a tudatosságod fénye, engedd, hogy ez mindent elégessen végre.

A sorsod a tiéd, te érzed, és tudod, mit kell tenned, még akkor is, ha mások nem értenek veled egyet.

A szeretet megvéd a sérüléstõl, és utat mutat neked, hogy a fény, szeretetteljes harcosa lehess.

Állj ki elveid mellett, s mindig érezheted majd, hogy az angyalok ott állnak melletted és simogatnak.

A szenvedély tüzével töltik meg testedet, megmutatják, majd mit hol keress.

Találd meg szíved saját igazságát, mert csak akkor látod meg, milyen is az élet valójában.
Ne csak a szemeddel nézz, hanem a szíveddel láss, ott rejlik a teljes igazság.

Ott rejlik a fény, a jókedv és mosolygás, még akkor is, ha a külvilág teljesen más.

Élj szívedben mosollyal hát, hiszen valahol mindig várnak rád.

Az embereknek szüksége van rád, szórd szeretetfényedet, s mindig add tovább.

Az élet sokféleképpen megáldott téged, fedezd fel magadban a bõséget és a kedvességet.

A dolgok megvalósulásának kulcsa a kezedben van, hiszen te vagy saját életed teremtõ mágusa.

Keresd és kutasd a szíved titkait, és meglátod az élet mire is tanít.

Ha a szeretetért élsz, más szemmel nézel majd a világra, s rájössz majd,hogy
TE VAGY A VILÁG VILÁGOSSÁGA!

K.GY.




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 3 hónapja - 6 éve 3 hónapja #6028 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Versek
.


A barát...



"Azt kérded ki az igazi, ki a valódi barát?
Az, akinek megérted minden kimondott és hang nélküli szavát.
Kinek szemébe nézve meglátod minden apró baját,
kit csendesen megvigasztalsz ha könny borítja arcát,
ha ok nélkül bezárkózik, te átmászod hallgatása falát.

Kinek nem hagyod, hogy egyedül vívja kilátástalan harcát.
Kinek villanásnyi mosolya, apró kis öröme elûzi minden bánatod,
s köztetek nincs olyan, hogy alulmúlod õt, vagy túlszárnyalod.
Kinek látványa szívedet és lelkedet melengeti,
kivel jó a csend szavát hallgatni s együtt merengeni.

Kinek nem számít mit vétesz, kis-e vagy nagy hibát,
kivel ha beszélhetsz könnyebbé válik ez a nehéz világ.
Az, az igazi barát, kit szeretsz, tisztelsz, csodálsz,
s ha választásra kerül sor, te szó nélkül mellé állsz.

Az a barát, kinek egy kedves szava többet ér,
a világ összes, minden kincsénél.
Az a barát, kinek öröme az örömöd, bánata a bánatod,
kinek barátságát minden körülmény közt vállalod."
(ismeretlen szerzõ)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 2 hónapja #6056 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Versek
.


Áldj meg engem Uram
(Kalina Valéria 1999.)


Áldj meg engem Uram, amivel megáldhatsz!
Ismersz engem, tudom, valóságban láthatsz.
Ismered bûneim, s mire vagyok képes,
Áldj meg én Istenem, mert az erõm véges!

Áldj meg engem uram, adj világosságot
És erõt, hogy bírjam látni a világot!
Áldd meg életemet örök tiszta fénnyel,
És nehéz sorsomat éltetõ reménnyel!

Áldj meg engem Uram, minden jóval, széppel,
Tiszta szeretettel, igaz emberséggel!
Áldásodat kérem mindazon lelkekre,
Akik tanítottak igaz szeretetre!

Áldj meg Uram, hogy én is áldhassak,
Hogy e sötét térben még világíthassak!
Áldd meg utamat, hogy célomat elérjem,
Földi utam végén, lelkem Hozzád térjen!

Áldj meg engem Jézus és vezessél engem,
A Te utjaidon járjon az én lelkem!
Mutassad meg nékem gyönyörû világod,
Hadd legyek tenéked ragyogó virágod!

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 1 hónapja #6093 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Versek
.


Fejed fölött..



Fejed fölött nagyon gyorsan, szaladnak az évek,
Ha nem figyelsz, a jövõ is, már a múltba téved.
Sopánkodhatsz, hogy sok mindent, te sem vettél észre,
Bármit csinálsz, nem változik, ezen semmi, mégse.

Életedben Te is láttál, sokszor, délibábot,
Búsultál is, s talán sírtál, hol, senki sem látott.
Azt hitted, hogy csak veled komisz, ez az élet,
Vesztegettél el ez alatt, sok-sok boldog évet.

Azzal legyél elégedett, eddig, mit elértél.
Talán ami legfontosabb, az a lelki békéd,
A múltad már nem változik, be kell végre látnod
A jövõd mit szebbé tehetsz, ezen a világon.
(ismeretlen szerzõ)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 3 hete #6113 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Versek
.


Ha meggyötör az élet..



Ha meggyötör az élet,
És azt hiszed, nincs tovább,
Tanuld meg feledni a rosszat,
És mindenáron lépj tovább.


Ha azt érzed, kitépték a szíved,
És nem érted, mi történik veled,
Ne hullajts több könnyet értük,
Ne sírj, csak éld a saját életed.


Mondják az élet egyszer, majd
Még kárpótol Téged mindenért,
Felejts el hát minden rosszat,
S ezek után élj a holnapért!


Bocsáss meg, nem tehetsz mást,
Fogadd el, hogy az élet ilyen,
Ne törõdj senkivel sem ezután,
Éld az életed, legyen az bármilyen.
(szerzõje ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 1 hete - 6 éve 1 hete #6134 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Versek
.


Az erdõ fohásza



VÁNDOR, ha elhaladsz mellettem
ne emelj rám kezet!
ÉN VAGYOK tûzhelyed melege
hideg, téli éjszakákon
ÉN VAGYOK tornácod barátságos fedele,
amelynek árnyékába menekülsz a tûzõ naptól és gyümölcsöm oltja szomjadat.
ÉN VAGYOK a gerenda, amely házadat tartja,
én vagyok asztalod lapja,
én vagyok az ágy amelyben fekszel
a deszka, amelybõl csónakodat építed.
ÉN VAGYOK házad ajtaja, bölcsõd fája,
a koporsód fedele.
NE BÁNTS!



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hete Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.466 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24