header ok

Bölcsességek

Több
8 éve 7 hónapja #4319 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Bölcsességek
.


"Légy olyan, mint a madár,
Mely alól, ha kivágják a fát,
Nem zuhan le,
hanem Még magasabbra repül."


(Prohászka Ottokár)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
8 éve 5 hónapja #4436 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Bölcsességek
.



Soha nem szabad olyasmire gondolnod, amitõl félsz. Csak arra gondolj, amire vágysz, és meglásd, megtörténik... mert megteremted!

(A. O. Esther)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
8 éve 2 hónapja #4503 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Bölcsességek
.



"Indiában közismert bölcsesség, hogy a világ olyan, mint egy vasúti váróterem; nem az otthonod. Nem maradsz örökké a váróteremben. A váróteremben semmi nem tartozik hozzád, sem a bútorok, sem a festmények a falon... Használod õket - megnézed a festményeket, üldögélsz a padon, megpihensz az ágyon -, de semmi sem a tiéd. Csak néhány percig maradsz, vagy legfeljebb néhány óráig, azután továbbmész. Igen, amit magaddal hoztál a váróterembe, azt magaddal is viszed, az a sajátod. Mit hoztál ebbe a világba?
A világ ugyanis kétségtelenül egy váróterem. Talán a várakozás nem másodpercekben, percekben, órákban, napokban mérhetõ, hanem akár évekig is eltarthat; de mit számít, hogy hét órát vagy hetven évet vársz-e?
Hetven év alatt megfeledkezhetsz arról, hogy csak egy váróteremben idõzöl. Talán kezded azt gondolni, hogy te vagy a tulajdonosa, hogy te építetted. Esetleg még a névtábládat is kiakasztod a bejáratra. Vannak emberek - a saját szememmel láttam, mert nagyon sokat utazom -, tehát vannak emberek, akik felírják a nevüket a váróterem mosdójában. Bevésik a nevüket a padokba. Ez ostobaságnak tûnik, de erõsen hasonlít ahhoz, amit az emberek a világban tesznek."
(Osho)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
8 éve 1 hónapja #4515 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Bölcsességek
.


"A pozitív érzelmek jobban gyógyítanak, mint bármilyen csodacseppek. (...) Bebizonyosodott, hogy a betegségek mögött szellemi erõ is van: gyûlölet, harag, keserûség. Betegek, mert hiányzik belõlük a derû és a szeretet gyógyító ereje."

(Gyökössy Endre)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 11 hónapja - 7 éve 11 hónapja #4565 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Bölcsességek
.


Nagyon nagy igazság!


"Vándor"


Ha e kertben jársz, tekints e sírkõre,
És amit olvasol, tartsd meg emlékedben.


"Ami te vagy most, az voltam egykor én is,
S ami én vagyok most, az fogsz lenni te is."


Mivel e világon minden mulandó,
Dúsgazdag, s koldus egyaránt halandó.
Bármivel bírjál, mind e Földön marad,
Tégy hát jót tehetséged szerint életedben,
mert csak tetteid kísérnek a mennybe."


Forrás:
tudasfaja

www.napjaink.org/minap-a-temetoben-jarva...eletre-megjegyeztem/




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 11 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 10 hónapja #4583 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Bölcsességek
.


"Nem tudom megváltoztatni a szél irányát, de be tudom állítani úgy a vitorláimat, hogy mindig elérjem a célomat."

(Jimmy Ray Dean)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.451 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24