header ok

Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

Igaz történetek - valódi események

Több
7 éve 7 hónapja - 7 éve 7 hónapja #4703 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Igaz történetek - valódi események
.



A magyar Egyház is tanulhatna a San Francisco-i hajléktalanok megsegítésére kitalált ötletbõl!


Mindjárt 15 éve lesz annak, hogy 2004-ben a San Francisco-i St. Boniface templom plébánosa, Louis Vitale atya, Shelly Roder aktivistával közösen, megnyitotta Isten házát a hajléktalanok elõtt, hogy ott menedékre lelhessenek. Ezt a karitatív megmozdulást Gubbio Projektnek nevezték el.

Azóta naponta több száz fedél nélkül élõ ember húzza meg magát a templomban, veszi igénybe a takarókat, és hajtja álomra a fejét a padokon.

A Gubbio Projekt honlapján ez olvasható: "Nem kérdeznek senkitõl semmit, ha átlépi a templom ajtaját. Senkit nem utasítanak ki, mindenkit befogadnak, tisztelettel, méltósággal bánnak a rászorulókkal."

A templom nappal is nyitva van a látogatók elõtt, azonban a templom egyrésze a hajléktalanok számára van fenntartva.

A Gubbio Projekt egyik képviselõje szerint: "minden hajléktalan a közösségünk része, akiket nem szabad kiközösíteni, ahogyan azokat az embereket sem, akik szegények, kimerültek, vagy akik mentálisan sérültek."

A felmérések szerint a Gubbio Projekt hajléktalan szállásai a legbiztonságosabbak, hiszen a megkérdezettek 95 százaléka úgy vélte, hogy az elszállás körülményei megfelelõek, biztonságosak, és a bánásmód is jó.

Sajnos nem mindenhol vannak ilyen jó körülmények a hajléktalanok számára, hiszen több amerikai nagyvárosban drótkerítésekre költenek, hogy megakadályozzák a hajléktalanokat abban, hogy sátrakat húzzanak fel, és ott éljenek. 2018 februárjában a kaliforniai El Cajonban több tucat aktivistát, köztük egy 14 éves gyereket is letartóztattak, akik segíteni szerettek volna a hajléktalanoknak.

Magyarországon sem jobb a helyzet, nemrég a hatóságok hadjáratot indítottak a köztereken tanyázó hajléktalanok ellen.


forrás:http://filantropikum.com/a-magyar-egyhaz-is-tanulhatna-a-san-francisco-i-hajlektalanok-megsegitesere-kitalalt-otletbol/




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #4836 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Igaz történetek - valódi események
.



Mágikus gyógymódok a múltban

A misztikus gyógyítási módszereket az emberi kultúra kezdeteitõl megfigyelhetjük, elég, ha itt az õsközösségek varázslóira gondolunk, akik kései utódait a helyenként még ma is tevékenykedõ sámánokban lelhetjük fel. A "rontó erõk" eltávolítása, a lélek egységének helyreállítása, általában csakúgy szerepelt repertoárjukban, mint a ráolvasás vagy a kézrátételes orvoslás is. Az ilyen egzotikus módszerekkel párhuzamosan alkalmaztak gyógyfüves kezeléseket is, ezek a komplex technikák egyébként a népi gyógyászatban és az ezoterikus természetgyógyászatban ma is sok helyen megtalálhatók.

A test energiarendszerének elméleteit leginkább a távol-keleti területeken dolgozták ki, innen származnak a legkifinomultabb aura- és csakraelméletek. Ezek szerint az egészség egyik legfontosabb feltétele az emberi testben és a test körül zajló energiaáramlások harmóniája, amit a csakrának nevezett energiaközpontok kiegyensúlyozott mûködése biztosít. Ebben a szemléletben ezek az életenergiák a testet körülvevõ aurarétegeken át tartanak kapcsolatot az úgynevezett kozmikus energiával, ami áthatja az Univerzumot.

Ugyanígy ide rendelhetõk a nagy próféták és szentek csodálatos gyógyításai, aminek legismertebb példáit a krisztusi csodatételekbõl ismerjük. A vakok, ördöngõsök és bénák gyógyításán túlmutatva, Lázár feltámasztása is a képtelennek a hittel való felülírhatóságára utal. A hit, vagyis a tudat magasszintû elvárásainak orvosló hatása más szenteknél is megfigyelhetõ, illetve az is, hogy például az imák gyógyító erejében mindig is bíztak az emberek. A szent helyeken történõ csodálatos gyógyulásoknak ma is él a kultusza, Lourdes-ba vagy például Medjugorje-ba napjainkban is ezrével zarándokolnak az emberek.

A tudati és testi folyamatok csodaszámba menõ kapcsolatáról a hipnózis kapcsán is számtalan esetet idézhetünk, ebben a különlegesen módosult tudatállapotban lévõ embereken akár nagy mûtétek is végezhetõk úgy, hogy a beteg nemcsak nem érez fájdalmat, de szóbeli utasításra a sebek vérzése is csökkenthetõ vagy elállítható. A hipnotikus utasítások hatására a gyógyulási folyamatok gyorsabbak, illetve idõnként olyan betegségek is orvosolhatók, amelyekre más módszerek hatástalannak bizonyulnak. Ehhez hasonlóan a tudat kiemelt szerepére utal a placébóhatás, vagyis az a furcsaság, amikor a betegnek egy olyan gyógyszernek mondott tablettát adnak, ami nem tartalmaz hatóanyagot, ennek ellenére mégis gyógyuláshoz vezet.

Mint az elõzõekbõl is láthattuk, a misztikus és rejtélyes hatású gyógymódokba vetett hit az emberrel egyidõs, azt azonban, hogy ezek milyen szinten és miként mûködtek-mûködnek, már nehezebb objektív módon eldönteni. Ebben segíthetnek az olyan kísérletek és idevágó megfigyelések, amelyeket elsõsorban a tudományos parapszichológia területérõl idézhetünk.

- részletek -

www.astronet.hu/ezoteria/gyogyito-pszi-e...meszetgyogyaszatban/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #4873 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Igaz történetek - valódi események
.


A világ legszegényebb miniszterelnöke







A képen lévõ urat valószínûleg nagyon kevesen ismerik, pedig embersége, önzetlensége, népe iránti tisztelete és segítõkészsége példa értékû. Õ José Mujica, Uruguay államfõje.

A dél-amerikai ország miniszterelnöke havi 9600 Eurónak megfelelõ fizetésének 90 %-át szociális intézményeknek adományozza. Azt vallja a 78 éves elnök, hogy neki havi 900 Euró elég a megélhetéshez.

"El Pepe", ahogy õt honfitársai szeretetteljesen nevezik, Montevideo melletti kis gazdabirtokán él. A drága nyári rezidenciát, ami eredetileg kijárna neki, eladatta és az árából lakásokat és egy iskolát építtetett a szegény családoknak.
"Nekem elég az, amim van, többre nincs szükségem. A legtöbb honfitársamnak ennél sokkal kevesebbõl kell kijönnie."- mondja az egykori virágtermesztõ.

Mujica vezetése alatt az utóbbi 3 évben Uruguayban szociális és gazdasági fellendülés zajlott le. A korrupció rohamosan lecsökkent. A nép imádja az egykori lázadót, aki 14 évig börtönben ült, akit megkínoztak, kétszer is meglõttek.

További nagy figyelmet keltett 2012-es beszéde Brazíliában a Rio+20 csúcskonferencián: "Nem az a szegény, akinek kevés van. Igazán szegény az, aki mindig, vég nélkül egyre többet és többet és többet akar."- mondta Mujica.

Forrás és fotó: t-online.de

inspiralo-uzenet.blogspot.com/search/lab...3%A1pl%C3%A1l%C3%A9k


Magyarország vezetõi is tanulhatnának ettõl az egyszerû embertõl - a miniszterelnöktõl.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #4987 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Igaz történetek - valódi események
.


A prédikátor

Egy hideg vasárnapon történt. A templom parkolója hamar megtelt. Ahogy kiszálltam a kocsimból, arra lettem figyelmes, hogy a testvérek valamit sugdolóznak, miközben bemennek a gyülekezetbe. Ahogy közelebb értem, észrevettem egy embert, amint támaszkodik a templom falának.
Már majdnem egészen lefeküdt, mintha aludna. Egy hosszú, nagyon rongyos viharkabát volt rajta és egy kalap a fejére húzva, hogy már az arcát sem lehetett látni. Egy kb. 30 éves cipõ volt rajta, ami olyan kicsi volt rá, hogy kilógtak a lábujjai. Gondoltam, hogy hajléktalan és hogy alszik, így bementem a templom ajtaján. Bent elkezdtünk beszélgetni. Szóba került a kint fekvõ hajléktalan is. Az emberek csak mosolyogtak és suttogtak, de senki sem volt hajlandó behívni, hogy üljön le. Én sem.

Néhány perc múlva elkezdõdött az istentisztelet. Mindenki a prédikátort várta, hogy foglalja el a helyét, és szóljon az Igébõl, amikor kinyílt az ajtó. Bejött a hajléktalan, fejét lehajtva
végigsétált a padok között. Az emberek zavarban voltak és suttogtak, meg arcokat vágtak. Végigment a szószékig, ahol aztán levette a kalapját és a kabátját. Elszorult a szívem. Ott állt a prédikátorunk...

Õ volt a hajléktalan. Senki sem szólt egy árva szót sem. A prédikátor elõvette a Bibliáját és letette. "Testvéreim, azt hiszem, nem kell
mondanom, hogy mirõl fogok ma prédikálni."
Aztán elkezdett énekelni egy éneket, amelynek így hangzottak a szavai:

"Ha tudok segíteni valakin, amint elmegyek mellette. Ha tudok egy vidám szót, mi megnevettette. Ha meg tudom mutatni, hogy az õ útja helytelen, akkor már nem hiábavaló az életem."

Vajon hiábavaló az én életem?

(forrás: tvn. Végner Jné)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #5009 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Igaz történetek - valódi események
.

A templom porrá égett, de a benne található biblia és szent kereszt érintetlen maradt!


Amikor a tûzoltók kiértek az észak-virginiai Grandview-ben található Szabadság Templomához, az épület már lángokban állott.

Hosszú küzdelem után, melynek során sajnos a templom a tûz martalékává lett, a tûzoltóknak végre sikerült bejutni a romok közé. Azonban amit ott találtak, az végtelen csodálattal töltötte el õket!

A tûz során keletkezett hõség olyan mértékû volt, hogy egy adott pillanatban meg is kellett szakítani az oltás folyamatát, saját életük érdekében. Mégis, amikor be tudtak hatolni a füstölgõ romok közé, azt látták, hogy a templom egyetlen bibliája és maga a szent kereszt és teljesen sértetlen maradt.

A tûzoltók azonnal ki is posztolták ezt a csodát a közösségi hálóra, és azt is hozzátették, hogy bár rendkívül veszélyes volt az oltási folyamat, az isteni gondviselésnek köszönhetõen a biblia és a szent kereszt mellett egyetlen tûzoltó sem sérült meg.

A tûz keletkezésének oka máig is ismeretlen a tûzlovagok számára.

forrás:https://filantropikum.com/a-templom-porra-egett-de-a-benne-talalhato-biblia-es-szent-kereszt-erintetlen-maradt/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #5175 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Igaz történetek - valódi események
.

45 tanács egy 90 éves nénitõl - Érdemes hetente elolvasni


Az alábbi gondolatok sokszor nagyon egyértelmûnek tûnnek, azonban ahelyett, hogy tudatosabban élnénk az életünk, hajlamosak vagyunk sokszor belefeledkezni a hétköznapi nehézségekbe.

"Amikor 45 éves lettem, akkor írtam le ezt a 45 tanácsot, amit az élet tanított nekem addig. Most, 90 évesen is azt vallom, hogy minden egyes tanács szükséges a boldogság eléréséhez" - vallja a 90 éves nõ.


1. Az élet nem korrekt, de mindig jó.

2. Ha elkapna a kétségbeesés, tégy egy kis lépést elõre.

3. Az élet túl rövid ahhoz, hogy rossz dolgokkal foglalkozz.

4. A munkahelyed nem fog ápolni, ha beteg leszel, viszont a barátaid igen. Éppen ezért fordítsd több figyelmet azokra, akik igazán fontosak számodra.

5. Minden hónapban fizesd vissza a tartozásaidat.

6. A csatákat nem kell mindig megnyerni. Eldöntheted, hogy egyetértesz vagy sem.

7. Sérelmeidet mondd el valakinek! Sokkal könnyebben megnyugszol, mintha egyedül sírnál.

8. Haragudhatsz az Istenre, õ meg fogja érteni ezt.

9. Már a legelsõ fizetésedtõl kezdve tegyél félre egy keveset nyugdíjas éveidre.

10. Ami a csokoládét illeti, az ellenállás teljesen haszontalan.

11. Békélj meg a múltaddal, ne hagyd, hogy tönkretegye a jelened!

12. Nyugodtan sírhatsz a gyerekeid elõtt is!

13. Ne hasonlítgasd magad másokkal. Soha nem tudhatod, milyen megpróbáltatásokon estek át életük során.

14. Azt a kapcsolatot, amit titokban kell tartani, nem érdemes folytatni.

15. Pillanatok alatt minden megváltozhat. De ne aggódj, Isten a legjobbat akarja számodra.

16. Lélegezz mélyeket, ez megnyugtatja az elmét.

17. Iktass ki az életedbõl mindent, ami nem szép, haszontalan, és rossz hatással van rád.

18. Ami nem öl meg, az erõsebbé tesz!

19. Soha nem túl késõ gyereknek lenni. A második gyermekkor csak rajtad múlik!

20. Ha valamire megkérnek, tedd meg szeretettel. Ne utasíts vissza soha senkit!

21. Ne tartogass semmit a különleges alkalmakra, égess gyertyákat, használj szép fehérnemûket. Minden nap legyen a legkülönlegesebb!

22. Minden napra készülj vidáman, még bármi kialakulhat belõle.

23. Ne várj arra, hogy elég idõs legyél, ahhoz, hogy élénkvöröset vegyél magadra.

24. A legfontosabb dolgok ott vannak benned!

25. Rajtad kívül senki más nem felelõs a boldogságodért.

26. Bármilyen probléma esetén tedd fel a kérdést: fog ez számítani 5 év múlva is?

27. Mindig válaszd az életet!

28. Mindenkinek bocsáss meg mindent.

29. Hogy mit gondolnak mások rólad, az nem a te dolgod.

30. Az idõ mindent legyõz. Adj idõt mindennek!

31. Teljesen mindegy, hogy mennyire jó vagy rossz egy helyzet. Minden változhat!

32. Ne vedd túl komolyan a dolgokat, mások sem tesznek így.

33. Higgy a csodákban!

34. Az Isten szeret attól függetlenül, hogy jót vagy rosszat cselekszel!

35. Ne elemezgesd az életed. Csak élj, és tegyél meg mindent, amit tudsz.

36. A megöregedés egy sokkal jobb opció, mint, hogy fiatalon elveszítsd az életed.

37. A gyerekeidnek csak egy jövõje van.

38. Végül csak a szeretet számít!

39. Sétálj minden nap egy jót, és légy figyelmes közben a csodákra.

40. Az irigység csak idõpocsékolás. Már megvan mindened, amire szükséged van!

41. Ha összegyûjtenéd mások problémáit, és aggodalmait, rájönnél, hogy a te életed sokkal jobb!

42. Az igazán jó dolgok ezután következnek!

43. Nem számít, milyen a kedved, kelj fel, öltözz fel, és menj emberek közé.

44. Tudnod kell elengedni a dolgokat!

45. Tudd, hogy az élet nem kötelesség, hanem inkább egy ajándék!


filantropikum.com/45-tanacs-egy-90-eves-...s-hetente-elolvasni/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.737 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24