A LÉLEK TÜKRE
Köszönöm Uram azt a különös szemléletmódot,
Ahogy ma reggel lelkemet mutatod.
Kívülrõl látom magam, mint egy idegen,
Pereg elõttem furcsán az életem.
Látom elõször a hétköznapom, azt, ami most van:
Teszem, mit dolgomnak vélek, s benne fontos: "a hogyan".
Kívülrõl látom, mintha önmagam angyalom szemével nézném,
Ha õ én lennék, akkor is így tenném?
Kívülrõl szemlélõn, de egységben vagyok mégis, nem kettõs a tudat,
Nem más ez, mint mélységes mély lelkiismeret-vizsgálat.
***
Látom, ahogy eszmélek hajnalonként,
Honnan ered, kié az elsõ érzés, vajon Uram, tényleg a Tiéd?
Valóban bennem élsz, vagy csak mondom azt?
Ténylegesen Tiéd a hálás mosoly és az elsõ gondolat?
Azt mondtad egyszer: "Hol gondolatod tartod, ott van a szíved,
És ahol a szíved van, ott van szereteted!"
Vajon mi az elsõ, ösztönös gondolat?
A hála érzése, vagy nyûgös fáradtságra ébred a tudat?
Ó Atyám!
Itt most rögtön arra kérlek,
segíts, hogy minden reggel mosolyra ébredjek!
Add, hogy szeretetem Tõled térjen vissza hajnalhasadtára,
Kíváncsian kérdjem: mit adtál fejlõdésként erre az új napra?
Mit oldunk meg ketten, együtt, hogy Te mindenképp legyél benne,
S mi lesz az, mire mondod: "Ahogy teszed, az lesz Nekem szíved felelete"!
***
Látom magam a munkában, napi tennivalóim között,
S látom, hogy szívembe milyen tettnél milyen sugallat költözött!
Látom a testem, mely dolgozik, tesz-vesz,
S látom a lényeket, ilyet is, olyat is, ki változón körülvesz.
Látok egy kis piszokfelhõt az éterben, s egy árnyat, tolvajként surranón,
S látom õrangyalom, hogy átölelni próbál, védõn, bíztatón.
Energiámban rengeteg tennivaló gondolata kavarog,
Kérdezetlen szól a sunyi tekergõ: "Azt úgysem bírod!"
Angyalom csak áll, szeretõn sugároz:
"Gondolatod Istentõl szabad! Tudd: az ember határoz!"
Tán így is tenném, mert a szívemben nyugalom és béke honol,
De megcsörren a telefon, és mély fájdalom ér az ott hallott szótól.
Az árny hamis vigyorral azonnal mellettem terem,
Az Angyal meg sugároz: imádkozz kedvesem!
Arcomon könnyek csorognak végig, mert erõs a fájdalom,
Amit az imént hallottam, tovább is csak azon gondolkodom.
Egyre sötétebb az éter, s a sugárzás is gyengül, már-már belesüppedek,
Bevetülõ napsugár hoz újabb érzést és reménységet.
Tisztításba, és mély imába kezdek,
Elsõ feladatom, s harcom e napon befejeztetett.
***
Azután látom magam a különbözõ emberi kapcsolatokban,
Néha mosolygok, de többször fájdalom jár át az emlékek sodrában.
Egy-egy kép erõsen felvillan, szinte megvilágítva kierõsödik,
"Ó Uram! Így van hát, ahogy a hiba elindul, s belõle bûn keletkezik!"
Kapok sebeket, mélyen vérzõt, fájdalmasat,
S benne e szomorúságban, én is csak osztom azt!
"Fentrõl" látva megértem: Amíg az ember le nem törli a könnyeket,
Addig észrevétlen bánt mást is, de így nem kaphat Kegyelmeket!
Egy történésben megint kívülrõl látom magam, s ugyanúgy benne a másikat,
Érzem mit õ érez, s tudom az oda-vissza gondolatokat!...
"Istenem add, hogy mindkettõnk lelke legyen szabad!"
Visszanézve: látom egy másik ember lelkét, fájdalmas életét,
És látom vele szemben önmagam értetlenségét.
"Bocsáss meg Istenem, és add, hogy a mindenkori MOST-ban értsem meg ugyanezt,
Töröld ki lelkünkbõl, s töltsd meg Fényeddel a fájdalmas emlékeket!"
Volt olyan is, hogy nekem rontott igazságtalanul a másik ember vad indulata,
S csak álltam ott, a bénult fájdalomtól egészen elborítva.
De most emlékként: láthatom a másik tehetetlenségét,
Mely ily furán mutatkozott meg segítségkérésként.
"Istenem, add, hogy mindig észrevegyem, amit akkor még nem tudtam,
Hogy nem nekem szól a düh, ha valaki lelki-szellemi oldalról tudatlan!
Emberi léptékben ez hát Tanításod, a Keresztfán is jót adó Szereteted:
"Atyám bocsásd meg, mert nem tudják, hogy mit cselekednek!"
***
Jönnek sorra az ismerõsök, családtagok, rokonok és barátok,
Kikkel a sors egy ideig összehozott, együtt tartott.
Emlékképek peregnek megállíthatatlanul,
Egyik éles, a másik csak épp, hogy elvonul.
Minden eset más, de mind-mind feloldást kér, átmosást, elengedést:
"Segíts kérni a bocsánatadásért a Kegyelem Irgalmas Istenét!
***
Ó Uram!
Szánj meg valamennyiünket!
Bocsássad meg a sok hibát, a kicsiket, és a komoly vétkeket!
Bocsássad meg, ahol erõs volt a jó szándékú, de tudatlan gondolat,
Ahol a kapcsolatban hiány volt az ismeret, mi szerint: mindenkinél szabad az akarat!
Lehetne sorolni a bûnök sorát: a káromkodásokat és a hitetlenséget,
A fájdalmakat, ahol egy gyermek szeme-csillogása tört meg.
Mert vérzõk e sebek az emberi lélekben,
s ugyanolyan vérzõk a bennünk élõ Isteni Szeretetben!...
- Életútja, és sorsa mindenkinek más és más,
S benne a történés is: hol itt, hol ott hibás.
- Vezesd Te Uram e mély és fájdalmas visszanézést,
Add, kérlek, hogy Erõd által kibírjuk a lélekbõl feljött múltnak tükrét!
Simítsd el kérlek, ahol a baj a szeretetlenségbõl fakadt,
Add, hogy erõsen kérjük érte bocsánatodat!
Segíts, hogy kijavítsuk mindazt, mit felfedeztünk,
Add, hogy érzékenyebb, s "látóbb" legyen szeretetünk.
Add Fényed, s Kegyelmed, hogy minden kitisztuljon,
s hogy életünk a Te szeretõ Kezedbe végleg belesimuljon.
Add, kérünk, hogy váljék minden bûnbánó könnyünk a lélek megújulására,
Szívünkben legyen Örömöd, és szemünkben az örömtõl ragyogó tettnek csillogása!
Adj még erõt ahhoz, hogy megvívhassuk azt a küzdelmet,
Mellyel a belsõ kín, és a külvilág erõszakossága fenyeget.
Add, kérünk, hogy Szereteted által felvértezve Erõddel, Szándékoddal,
Vezetéseddel: használjuk képességeinket, és tudásunkban: éljünk Útmutatásoddal!
Add, hogy Élõ legyen szívünkben Szereteted és "Mária Igenje",
Belõled induló Tettekkel segíts át minket az Új Földre!
Áldd meg Urunk az életünket újra,
Vezess rá bennünket megváltozott világod tiszta, Új Korszakára!
Ámen.
2008.12.10. M. G. Mária