header ok

Út az üdvözülés felé

Több
16 éve 7 hónapja - 15 éve 5 hónapja #2034 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Út az üdvözülés felé
Az úton

Elindultam az úton,mely nekem rendeltetett,
De nem tudom, ez az út hová, s merre vezet.
Ezer meg ezer kérdés kavarog most bennem,
A választ ezekre magamban kell keressem.

Tanácsot kaphatok, és súgnak is nekem,
De vajon e hangokat meghallja-e szívem?
Elérnek-e oda az apró rezgések,
Melyeket a fül nem, csak a szív ért meg?

Van-e bennem talaj, melyben a mag megfogan,
Termékeny-e a lelkem, vagy meddõ,s céltalan?
Lesz-e az úton segítõ kéz nekem,
Megtalálom-e itt a nekem szánt helyem?

Tudok-e adni, és helyesen adok-e,
Amit mondok, a szívembõl mondom-e?
Nem tudom,ó Istenem, nem tudom, de érzem,
Hogy a válaszok itt vannak bent egész mélyen....

...De elindultam az úton...és most boldog vagyok,
Teszem, amit tennem kell, szeretetet adok.
Ezt az utat választottam, s ezen végigmegyek,
Kell azonban, hogy magamban végre rendet tegyek.

Hogy érezzem azt, a szeretet soha el nem hagy,
S tudjam hirdetni hangos szóval:
"Világomban minden rendben van!
(számomra ismeretlen szerzõ)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja - 16 éve 5 hónapja #2219 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Út az üdvözülés felé
Isten felé vezetõ út

Olyan cselekedetekkel foglald el magad, ami értelmedet, elmédet, gondolataidat Isten felé irányítja, és megtisztítja a csatornákat. Nyerd el a Kegyet tettekkel . Ha a lámpa nem ég, ez azt bizonyítja, hogy nem gyújtottad meg.
Az Úr nem jóindulatú és nem ellenséges. Fejlõdésed kegyként tükrözõdik vissza, míg a hanyatlás hiányként. A tükör csupán visszatükröz. Nincsenek elõítéletei, nem elfogult vagy részrehajló.
Ha szeretetbõl legyezgetsz valakit, abbahagyhatod, ha akarod; de a legyezõember fizetésért teszi, és dolgoznia kell, akár tetszik neki, akár nem. Hagyj fel a díjazásra vágyakozással, és szabad vagy. Ha elfogadod vagy kéred, meg vagy kötve. Ez minden tett minden gyümölcséhez ragaszkodás feladásának titka.

Az elégedett ember szabad. Nem függ másoktól. Nincs rá hatással a gyötrelem érzése. Elégedett, bármi történjék is vele - jó vagy rossz - mert meg van róla gyõzõdve, hogy az Úr Akaratának kell érvényesülnie.
Elméje, gondolkodása szilárd, megingathatatlan, állandó; örökké örvendezik, ujjong. Az elégedettség hiánya az ostoba jele. Aki feladja a Legfõbb célt , és a kényelmes úton jár, hogyan lenne boldognak mondható, ha valami történik vele?
Az elégedettség kincs, amit a Bölcs nyer el. Az ostoba, aki kívánságokat halmoz egymásra; egyik tervet a másik után építi, folyton sóvárog, aggodalmaskodik, akinek szívét a kapzsiság lángja égeti - nem nyerheti el.
(forrás:lambert@tvn.hu)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja - 15 éve 4 hónapja #2231 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Út az üdvözülés felé
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja #2232 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Út az üdvözülés felé
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja - 16 éve 4 hónapja #2363 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Út az üdvözülés felé
.
Sugallataink szíveden át érkeznek és csak akkor hallod meg õket, ha figyelsz rájuk.

Ez egy belsõ figyelem, mely állandó éberséget jelent. Mindig készen arra, hogy meghallja, megértse a jeleket.

Figyeld meg tudatosan az összefüggéseket, hogy biztosan felismerd belsõ jelzõrendszered üzeneteit.

Ha minden nap számba veszed a veled történteket és azokhoz kapcsolódó megérzéseidet, biztos vezetésre lelsz!
(forrés:Pusztai Orsi)

www.kristalycsakra.eoldal.hu/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja - 16 éve 1 hónapja #2568 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Út az üdvözülés felé
Élet út


Az élet olyan, mint egy séta az erdõben. Ösvényen jársz, fákat hagysz magad mögött. Ez az út, melyen végighaladtál: a Te múltad. Erre néha visszanézel és elgondolkodsz vajon a jó ösvényt választottad-e. Az elhagyott fák és bokrok azokat az embereket jelképezi, akikkel eddigi utad során megismerkedtél. Néha letépsz pár szál virágot, magaddal viszed õket, végigkísérik utad: õk a Te szeretteid.
Haladsz elõre, látod az út végét, célod beteljesedését, de mi lesz veled, ha az elkanyarodik és már csak egy pár métert ismersz belõle? Ne aggódj! Az út folytatódik, ott van, csak várnod kell, míg meglátod.
Ehhez viszont le kell gyõznöd félelmed, amit az ismeretlenség, idegen környezet miatt érzel és haladnod, lépned kell tovább! És addig is: képzeld el, találgass milyen lehet a folytatás és így nem érhetnek meglepetések.
Utad során beesteledik. Sötétség borul az erdõre. Mi lesz veled most? Az orrodig se látsz el, az elõtted álló utat - a célt - nem ismered, félõ hogy elbuksz és megütöd magad. De ne torpanj meg! Miként szemed megszokja a sötétséget, már tudni fogod, merre haladj!
Ha pedig útkeresztezõdéshez érnél: ne habozz! Válassz egyet bátran, hisz egyedül neked kell döntened! Ez a Te utad! És ha már egyszer döntöttél, ne nézz vissza, ne bánj meg semmit, hanem próbáld meg azt az utat szeretni, szebbé tenni, amit TE MAGAD választottál!
(blog.xfree.hu



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 1.284 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24