Utak
Két ember útnak indult. Magukkal vitték az útra lámpáikat, amelyrõl tudták, hogy addig tart ameddig az életük. Valamennyit mentek. Megszólalt az elsõ:
- Hosszú út áll még elõttünk. Ki tudja , hogy a végére érünk-e valaha ? Elhatároztam, mielõtt még késõ lenne visszafordulok.
- Miért torpannál meg? - felelte a másik- Alig , hogy elindultál. Ha visszafordulsz, elveszíted mindazt , ami még elõttünk áll. És különben is kihez térsz vissza? Ott nincs senki , aki visszavárna.
- Hogy egész életembe menjek?- makacskodott tovább az elsõ. Nem, inkább visszafordulok, és nyugalomba élek. Itt éhség gyötör, ott meg bõség. Megérem az öregkort,és meghalok, ahogy mások is, éjjel álmomban, anélkül, hogy valamit éreznék.
- Akkor , egyedül folytatom az utam- szólt a másik. Talán nem megyek rajta végig, de mindent elkövetek, hogy minél nagyobb távot tegyek meg, és a fényt minél távolabbra vigyem. Az úton járás adja meg az élet értelmét. Az út végén biztosan vár valaki, és hiszem szüksége van rám.
Ha semmi egyebet nem tudok adni neki, legalább egész életemen át feléje tartok,
közelségének melegében egyszerûbb lesz meghalni, és az én közelségem pedig talán melegséget áraszt rá.
S ki-ki , ment a választott irányba.
Sok-sok idõ múlva, az út nagy része után, a másik fáradtan megállt. Botjára támaszkodva, gyönge látásával , a megtett út felé tekintett.
- Öreg vagyok már. De még annyi út áll elõttem, mint amennyit meg tettem. Nem. Nem érek célba soha.
Távol vagyok attól, ahonnan elindultam...., és távol attól is , ahova tartok.
Levertségébõl egy melegen csengõ hang rázta fel:
- Nem vagy távol. Megérkeztél. Azon a napon, amikor hozzám indultál , én is elindultam feléd.
Kerestél, de én is téged. És most, amikor találkoztunk, örökre együtt maradunk.
És most megérezted, mit jelent az utazás, mert megérezted, mit jelent az élet, megtudod, hogy a halál nem igaz !!
(ismeretlen szerzõ)
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.