header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Tudatosság

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #6048 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Azt hiszem ez még ma is aktuális!



2020.04.04 = 4.4.4 Egy különleges energiájú nap

Bejegyezte: VG - április 04, 2020


A mai nap egy különleges nap, a 4-es szám uralja. Változások jönnek, ám ezek sokkal kellemesebbek, mint az idei év eddigi fordulatai. Ha képes vagy irányt adni a változásoknak, életed egyik fordulópontja lehet az elkövetkezõ néhány nap.
Õszintén bízom benne, hogy már érzékeled/látod a célját, jelentõségét az idén kialakult krízishelyzetnek.

A krízis görög szó magyarul "fordulópontot" jelent. Ha valaki eddig úgy élte az életét, hogy nem tudatosan építette a kapcsolatait, karrierjét, ha nem figyelt oda az egészségére, ha nem vállalt felelõsséget a cselekedeteiért vagy képtelen volt döntéseket hozni, akkor nála most krízishelyzet állt elõ - Vagyis rengeteg döntést kell meghoznia.

Ha valaki eddig is tudatos volt az egészségére, szeretet-kapcsolatokat épített, tudatosan bánt a pénzügyekkel, van megtakarítása, felelõsséget vállalt életéért és nem halogatott semmit, akkor elképzelhetõ, hogy nem kell, vagy nem kell annyi döntést meghoznia. Az õ életében nincsen krízis. Ezek az emberek egy ajándéknak élik meg a jelen idõszakot, és azt mondják, tele van lehetõséggel.

Én azt gondolom, minden ember az életében legalább egyszer keresztül megy azon, hogy minden összeomlik, majd újjáépül. Lehet, hogy csak utólag, de mindig rájövünk, hogy ezek szükségszerû változások. Ahhoz, hogy újat tudjunk építeni, le kell rombolni a régit. Ez változással jár. A változás pedig fájdalommal. Ezt el kell fogadni. Az emberek legtöbbször nem az összeomlástól félnek, hanem az ismeretlentõl, amilyen változásokkal jár mindez.

Én azt gondolom, hogy a világban zajló átalakulás már évekkel ezelõtt megtörtént volna (2011-2013), ha az emberiség fel van készülve rá. 2011-ben elkezdõdtek a változások, és az elmúlt 9 év várakozással, tanulással telt. Idõt kaptunk a felkészülésre. Idõt kaptunk arra, hogy megtanuljunk elengedni, megbocsátani, tovább lépni. Hogy elengedjük a régi energiákat, mert ha tovább cipeljük õket, nem fogunk tudni létezni az új energiában.

Most pedig elérkezett az idõ! Tisztán látjuk, honnan hová jutottunk az elmúlt 8-9 évben, hogyan reagálunk dolgokra, mennyire hiszünk és bízunk magunkban, a sorsunkban.
Én teljesen biztos vagyok abban, hogy valami rendkívül JÓ van kialakulóban. Ha még nem látod, nem baj! De õrizd meg a hited!

Lehet, hogy most nehézségekkel küzdesz és tele vagy félelmekkel. De bízz abban, hogy minden érted történik. Azért, hogy felébredj végre. Az emberek most megértik, mik a valódi értékek.
Ez az idõszak vagy összekovácsolja az emberi kapcsolatokat vagy szétszakítja õket. Minden letisztul.
Most tanulj meg odafigyelni a tested jelzéseire. Érdemes kihasználni az adatott idõt. Hiszen lehet semmittevéssel tölteni, de hetek alatt kitanulhatsz akár egy új szakmát. Meditálhatsz, megtervezheted az egész jövõt.
Ennek az idõszaknak egyébként is óriási teremtõ ereje, varázsereje van. A manifesztáció roppant gyorsan mûködik. Talán ideje irányt adni a gondolatainknak, cselekedeteinknek.

Legyen ez a mai nap, amikor elgondolkozol a jövõn. Amikor ki mered mondani, miket akarsz megváltoztatni. Amikor leírod, milyen vonal mentén haladjon tovább sorsod. Amikor megtervezed az egész életed.
Azt fogod észrevenni, hogy számtalan lehetõséged adódik, hogy megvalósítsd a terveidet. Teljesen mindegy, honnan jöttél, hová születtél és ki voltál eddig. A lényeg az, hogy hová tartasz. Holnap már nem az az ember leszel, aki tegnap voltál. Eljuthatsz BÁRHOVÁ, ha van merszed elindulni!

A mai nap a változásé. Engedd meg, hogy a Te életedben is megtörténjen! Én drukkolok Neked!

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 2 hónapja #6058 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.


Amikor megérsz az álmaidra..



Biztosan vannak most is bizonyos dolgok, amik nagyon fájnak.
Régóta szeretnél elérni valamit, de hiába nyújtózkodsz érte.
Vágysz valaki tiszta szeretetére, de õ falakat emel maga köré.

Tudod, hogy már régen meg kellett volna tenned bizonyos dolgokat, de biztonságosnak érezted inkább az egyhelyben maradást. És fáj a bûntudat.

Vannak az életben olyan álmok, melyek megvalósulásához idõre van szükség. És még több idõre. Ezáltal lehetõséget kapva arra, hogy olyan fontos tulajdonságokra tegyünk szert, mint a türelem, az alázat és az elfogadás. Ugyanis elengedhetetlen része a fejlõdésünknek. S természetesen ezt csak olyan emberek és helyzetek taníthatják meg velünk, akik/amik nagyon fontosan számunkra.

Amikor pedig beteljesül az álmunk, már bennünk van a bizonyosság, hogy pont a megfelelõ idõben történt. Már elég bölcsek vagyunk ahhoz, hogy belássuk, erre meg kellett érni...

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 1 hónapja #6070 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Búcsúzz el!


Búcsúzz el a múlttól, mely bár számtalan felismeréssel gazdagított, már nincs többé...
Búcsúzz el régi önmagadtól, hogy megújult erõvel indulhass valóra váltani az álmaidat...
Búcsúzz el a régi, rossz érzésektõl, hogy ne mérgezzék tovább a jelenedet...
Búcsúzz el a Téged körülvevõ, negatív emberektõl, hogy ne tartsanak vissza a céljaid felé vezetõ úton...
Búcsúzz el azoktól a helyzetektõl, melyek aláássák önbizalmadat, és elhitetik, hogy nem vagy méltó a boldogságra...
Búcsúzz el azoktól az ismerõsöktõl, akik hamis álarcokba bújva hitegetnek, bírálnak, vagy zsarnok módon rabságban tartanak...
Búcsúzz el azoktól, akiket évek óta képtelen vagy elengedni. Bármi is történt, az életednek szüksége van Rád...
Búcsúzz el a rossz szokásaidtól, a függõségeidtõl, hogy teljes mértékben uralhasd az életed...
Búcsúzz el minden testi- és lelki "problémádtól", megköszönve nekik, hogy eddig is mutatták az utat...
Búcsúzz el a tegnaptól, hiszen mától új fejezet kezdõdik... Bármi is történt, most tiszta lappal indulsz.
A jövõd üres oldalait bármivel tele írhatod!
Kívánok Neked bölcsességet, hogy tudd, mikor merre kell lépned...
Kívánok Neked sikert, és sok-sok megvalósuló álmot...
Kívánok Neked testi- és lelki egészséget...
Kívánok Neked önbizalmat és bátorságot, hogy legyen merszed elindulni az álmaid felé vezetõ úton...
Kívánok Neked õszinteséget, hogy képes legyél beismerni magadnak, ami régóta visszatart... hogy tudj szembenézni a valósággal...
Kívánok Neked türelmet, hogy ne siettesd a dolgokat...
Kívánok Neked erõt, hogy képes legyél véghezvinni, amire oly régóta vágysz...
Kívánok Neked szeretetet, szerelmet, bõséget, és minden jót, amire vágysz....
Végül kívánok Neked végtelenül sok önmagadba vetett hitet, hogy tudd, az egész életed Rajtad múlik... Hogy a jelen pillanatban ott van a lehetõség, hogy végre Önmagad légy... Ott van a lehetõség, hogy Te és az álmaid megtaláljátok egymást...

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #6086 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

9 ok arra, hogy miért is kell minden nap ölelést adnunk és kapnunk!


Azt mondják, hogy a szeretet nélküli életnek nincs értelme, és ha egy pillanatra valóban átgondoljuk, akkor valószínûleg azonnal igazat is adunk ennek az állításnak. Köztudott, hogy a szeretet legszebb kifejezési módja nem más, mint az ölelés, amelynek jelentõs szerepe van az emberek közötti kapcsolatok erõsítésében.

Azt azonban kevesen tudják, hogy az ölelésnek egy csodálatos gyógyító ereje van, mely segíthet erõsíteni az immunrendszert, gyógyítja a depressziót, csökkenteni a stresszt és biztosítja a pihentetõ alvást. Aki tehát gyakran átéli az ölelést, az általa felüdül, fiatalodik, és még rossz „mellékhatásokkal” sem kell megküzdenie.

A pszichoterapeuta, Virginia Satir, nem gyõzi eleget ismételni:

"Napi 4 ölelésre van szükségünk a túléléshez, 8-ra, hogy egyensúlyban maradjunk, 12-re pedig, hogy fejlõdjünk és szellemileg gyarapodjunk."

És hogy meggyõzõdjünk arról, hogy az ölelés egy nagyon "komoly munka", amelybõl mindannyian csak profitálhatunk, íme 9 ok arra, hogy miért is gyakoroljuk minden nap!

1. Stimulálja az OXITOCIN termelést

Az oxitocin, egy olyan hormon, amely az agy érzelmi központjában termelõdik, felszabadítva az öröm érzését, csökkentve a szorongást és a stresszt. Ennek a hormonnak köszönhetõen az anyák "elfelejtik" a szüléskor tapasztalt fájdalmakat, és ezek ellenére képesek szeretni a csecsemõiket.

Az Egyesült Államok Kaliforniai Egyetemén végzett tanulmányok szerint, az oxitocin teszi a férfiakat gyengédebbekké és szeretetteljesebekké. Ha valaki megölel bennünket, akkor az oxitocin az agyalapi mirigyen keresztül szabadul fel a testünkben, csökkentve ezzel a szívverést és a kortizol szintet. A kortizol az a hormon, amely csökkenti a stresszt, a magas vérnyomást és a szívbetegségek kialakulásának kockázatát.

2. Erõsíti a türelmet


Olyan világban élünk, ahol az emberek egyre elfoglaltabbak mindenféle problémával, amelyek egyike sem tûr legtöbbször halasztást. Természetesen ezek a "sürgõs" helyzetek, amelyeknek túl sok jelentõséget tulajdonítunk, képesek elfejtetni velünk az igazán fontos dolgokat. Az emberek közötti kapcsolatok akkor képesek megerõsödni, ha jelen van az elismerés és hála egymás iránt.

Az ölelés a legegyszerûbb módja annak, hogy ha valaki elismerését szeretetét, vagy örömét szeretné kimutatni. Ahelyett, hogy mindig egy új helyzet megoldásán gondolkodnánk, inkább tartsunk egy kis "szünetet", amelyben adjuk és fogadjuk az öleléseket. Ez által türelmet és nyugalmat gyakorolhatunk, melynek fontosságát sajnos alábecsüli a jelen társadalom.

3. Megelõzi a betegségeket


A következtetés egyszerû: az boldogság csökkenti a test stressz szintjét, így a betegség ritkábban fordul elõ. Egy jelentõs Miami-i intézet, több mint 100 tanulmányt készített, amelyek kimutatták, hogy az érintés, és az ölelés mennyire jótékony hatással van ránk, sõt még a koraszülött csecsemõk számára is segíthet a gyorsabb fejlõdésben. Ezenkívül enyhítheti a fájdalmat, csökkentheti a cukorbetegségben szenvedõ gyermekek glükózszintjét és erõsítheti a rákos betegek immunrendszerét.

4. Stimulálja a csecsemõmirigyet

Nyilvánvaló, hogy az ölelések erõsítik az immunrendszert. Így a szegycsontra gyakorolt kis nyomás és az érzelmi töltet, könnyen aktiválhatja a Napfonat csakrát. Ily módon stimulálódik a csecsemõmirigy, amely szabályozza és kiegyensúlyozza a fehérvérsejtek termelését, amelyek biztosítják a jó egészségi állapotot.

5. Egyfajta kommunikáció szavak nélkül, mivel a kommunikáció több mint 70% -a non verbális

Ez a fajta testbeszéd egyetlen mozdulattal értelmezhetõ, és általa képesek vagyunk kifejezni önmagunkat szavak nélkül. Mondanunk sem kell, hogy azok, akik gyakorolják az ölelést, átérzik a másik ember szeretetét és átadják a sajátjukat.

6. Növeli az önértékelést


Az ölelések erõsítik az önbecsülést, különösen a gyermekek esetében. A tapintás nagyon fontos a kisgyerekek esetében, hiszen a csecsemõk érintés útján ismerik meg szüleiket. Ezért jó, ha öleléssel tanítjuk a kicsiket, így a gyermekkorban kapott érzések és a szeretet egész életükben elkíséri.

Fontos megemlíteni, hogy a szüleinktõl kapott ölelések sejtszinten megmaradnak, így egy ölelés megtaníthatja nekünk, hogy mit jelent a szeretet és az önbecsülés – ez a két létfontosságú dolog minden felnõtt számára.

7. Serkenti a DOPAMIN termelõdést


Ez egy nagyon fontos neuro transzmitter az idegrendszerben. Kimutatták, hogy az alacsony dopaminszint fontos szerepet játszik a Parkinson-kórt okozó neurodegeneratív folyamatban. Ez más társadalmi betegségekhez is vezet, például pl. a depresszióhoz.

A dopamin felelõs a jólétért és segíti az embereket motivációban! Az ölelés természetesen az agyban dopamint szabadít fel, amelyet "örömhormonnak" is neveznek. A drogfüggõk, az agyuk ugyanezen területeit stimulálják a káros drogokkal, anélkül, hogy tudnák, hogy ennek egyszerûbb módja van - az ölelés.

8. Serkenti a szerotonin szintet

Ha átölel bennünket valaki, az agy endorfinokat és szerotonint szabadít fel az érrendszerbe, amelyek szerepe az öröm érzetének a létrehozása, valamint a fájdalom és szomorúság "kezelése". Emellett távol tart a szívproblémáktól, harcol a felesleges zsírokkal és meghosszabbítja az élettartamot. Érdemes megemlíteni, hogy a háziállatok simogatása szintén csökkenti a stressz szintjét. Ha hosszú ideig ölelkezünk, akkor ez növeli a szerotonin szintet, mely által boldogabb lesz az életünk.

9. Kiegyensúlyozza az idegrendszert


Az ölelések kiegyensúlyozzák az idegrendszert. A Vater-Pacini testecskék egy, a hámrétegben elõforduló idegrendszeri "képzõdmények", azaz a tapintást (pontosabban nyomást és vibrációt) érzékelõ receptorok, melyek közvetlenül érintkeznek az aggyal. A bõr galvanikus reakciója, (ez a tenyérben és az ujjakban tapasztalható, az érzelmek által kiválasztódott sós folyadék, mely növeli a bõr vezetõképességét) azt mutatja, hogy ha ölelést adunk vagy kapunk, a bõr hidratálása révén, változás következik be az idegrendszerbe.

Mindezek ismeretében, fektessünk nagyobb hangsúlyt ezentúl az ölelés fontosságára. Valószínûleg ezen okok miatt a "Ingyenes ölelés" kampány valódi sikert aratott világszerte, melynek szerepe az volt, hogy kiemelje a szeretet iránti igényt, amely a Föld minden lényében létezik.


filantropikum.com/9-ok-arra-hogy-miert-i...t-adnunk-es-kapnunk/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 3 hete #6111 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Lassan megtanulok lassítani, és az életem napról-napra szebb lesz!


Megtanulom az életet úgy kezelni, mint egy barátot, megértem és megszeretem az összes nehézség ellenére is. Értékelem az összes nehézséget, boldogságot, emléket, szomorúságot és tapasztalatot.

Lassan megtanulom, hogy a dolgokat nem szabad siettetni, elengedem azokat, akik menni akarnak, és nem erõltetek már semmit. Teret adok azoknak, akik be akarnak lépni az életembe, hiszen tudom, hogy minden a megfelelõ idõben történik. Mert, ha valami után futni kell az életben, akkor az azt jelenti, hogy még nem jött el az ideje, hiába nyitom ki az ajtót, nem fog bejönni.

Õszintén hiszem, hogy minden, ami számomra fontos az életben, azzal elõbb-utóbb találkozni fogok. Persze ez a magatartásforma nem egyenlõ a passzivitással és a nemtörõdömséggel, csupán nem harcolok többé, hanem inkább türelmesen várok.
Figyelek a jelekre, megpróbálom értelmezni a történések okát és célját, de nem esek kétségbe, ha minden nem úgy történik, ahogy azt elterveztem. Hagyom, hogy rám találjon a szeretet, és többé nem ragaszkodom olyan emberekhez, akik nem értékelnek. Nem osztom meg a szívem olyan emberrel, aki semmibe vesz!

Nyitott szívvel élek, és engedem, hogy a szeretet rám találjon, akkor, amikor eljött az ideje.
Megtanulok türelmes lenni magammal!

Meg kell tanulnom azt is, hogy ne kritizáljam magam állandóan, és kerüljem a maximalizmust, mert különben sosem leszek elégedett. Ehhez pedig gyakorolnom kell a türelmet önmagammal és a világgal szemben!

Meg kell bocsátanom a hibáimért, és sokkal elnézõbb kell lennem magammal szemben a közeljövõben. Gyakorlom a kedvességet és a türelmet önmagam felé, csak így válhatnak valóra az álmaim. Meg kell értenem életem eddig kudarcait is, hiszen ez a bizonyíték arra, hogy kipróbáltam valamit, de nem az volt az én utam.
Tanulok a hibáimból, hiszen minden tévedés közelebb visz a helyes úthoz.
Nem kell irányítani az életet!

Megértem és elfogadom, hogy, ha nem tudom mindenre a választ, az teljesen normális. Megpróbálom elfogadni anélkül a dolgok alakulását, hogy állandóan az én kezemben lenne a kormány.
Haladok az áramlással, és élvezem az élet minden percét, hiszen minden azért van, hogy fejlõdjek, és csodálatosan érezzem magam a bõrömben. Megtanultam, hogy élet megmutatja az utat, anélkül, hogy beavatkoznék a dolgok menetébe.



filantropikum.com/lassan-megtanulok-lass...ol-napra-szebb-lesz/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 3 hete #6118 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

A világot csak a saját szíveden keresztül ismerheted


A világot csak a saját szíveden keresztül ismerheted.
Figyeld csak meg: ha feszült vagy, a világ is tele van feszültségekkel. Ha lelked békés, a világban is béke van.

Hidd el, sohasem az adott helyzet, ami zavar Téged. Ami az egyik embernek rossz, a másiknak lehet jó. Minden nézõpont kérdése.
Téged az zavar, ahogyan szemléled dolgokat.

Nem a vihar a félelmetes, hanem az, amiket magával hoz.


Ha kellemetlen érzések gyötörnek, ne hagyd, hogy sokáig idõzzenek Nálad! A fájdalom elmúlik, ha nem táplálod azzal, hogy idõt töltesz vele.

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.543 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24