header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Spirituális gondolatok

  • Istvan
  • Újonc fórumozó
  • Újonc fórumozó
Több
17 éve 5 hónapja - 17 éve 5 hónapja #636 Írta: Istvan
Istvan válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
Apró gondolatok


1. Gondolkozz egész életedben úgy, mint egy kisgyermek. Életed könnyebb lesz, problémamentes és egyszerû.

2. A lelki és fizikai fájdalom a testben lévõ lélek szükségszerû fejlõdésének része, magunk választottuk szabad akaratunkból, ne akarj kitérni elõle, viseld el hõsiesen és fejlõdj benne.

3. Kötelességed az földi dimenzióban eltöltött idõdben tanulni, fejlõdni és a megszerzett tudást meg kell osztani társaiddal, mert közösen lehet csak a fejlõdés fokán átlépni. Hiába sietsz elõre, ha a társaid lemaradtak meg kell várni, míg õk utolérnek, egyszerûbb és gyorsabb, ha közös erõvel egymást segítve haladtok a szellemi fejlõdés útján.

4. Az Isten a változtathatatlan Jó, az ember a változtatható Rossz!

5. Élj úgy, hogy halálod után kevesebb rosszal keljen szellemként elszámolni.

6. Ne várj az adott szeretetért, jóért semmi köszönetet, viszontszolgálatot, mert az pozitív karmádat fogja erõsíteni és nem biztos, hogy az jó lesz neked!

7. Légy elnézõ alsóbb szellemi szinten lévõ embertársaiddal, te is innen indultál, segítsed Õket!

8. A vallásos élet nem törvényszerûen párosul szellemi tudattal.

9. Légy partnere segítõ szellemednek, jól fog esni az õ segítsége, hasonló helyzetben!

10. Meditáláskor imádkozz Istenhez és a csendben meg fogod hallani válaszát.

11. Légy tiszta mint a gyertya lángja, vedd magad körbe a fénnyel, megvéd minden külsõ ártó hatástól és megtisztít. Égesd ki a rosszat magadból, készíts helyet a jónak!

12. A földi testet szabad akaratodból választottad fejlõdésed érdekében, viselkedj a választott
testhez méltóan.

13 Az élet olyan mint a tenger hulláma, egyszer lent, egyszer fent. Egyszer szellem, egyszer ember. Ez így váltakozik évezredek óta.

14. A Tudás benned van, de ki kell érdemelni birtoklását.

15. A leszületés olyan mint a katonaság. Egyforma idõsek vagyunk, csak van aki hamarabb
vonult be és hamarabb szerel le. Utána megvárjuk egymást.

16. Ha valakinek megbocsátottál valamit, azt magadnak bocsátottad meg,
ha valakinek jót tettél, azt magaddal tetted!

17. Istent létét nem lehet megtanulni, elmagyarázni; egyedül megtapasztalni lehet.

18. Ha elfogadod a másik világ létezését, életed leegyszerûsödik, minden megmagyarázhatatlan dolog értelmet kap, a veled történtek világosak lesznek, átláthatóak és irányíthatóak.

19. Fogadd el szellemi társad segítségét, õrszellemed kérés nélkül is segít neked, de együttmûködve gyorsabban tudtok haladni.

20. Ne kutass és keresgélj Mestered után. Õ láthatatlanul mindig melletted van, hívás nélkül jelentkezik ha elérkezett az idõ, és ha érettnek bizonyultál elõtte elvégzi beavatásod . Beavatáskor kapsz egy kulcsot egy másik dimenzió kapujához, s ha azt kinyitod, az ajtó mögött találsz egy könyvet; és kezdheted a tanulást elölrõl, mert rádöbbensz arra, hogy milyen kevés a tudás mit eddig szereztél, birtokoltál.
(Karsay István)
Utolsó szerkesztés: 17 éve 5 hónapja Istvan által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #648 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
A tudatosság elérésének módjai

Önmagad szeretete a testi, lelki gyógyulás eredménye.

Önmagunk szeretete tükrözi testi, lelki állapotunkat. Ha a tükörbe nézel milyen gondolatok jutnak az eszedbe magaddal kapcsolatban? Ebbõl azonnal levonhatod a következtetést, mennyire szereted magadat

Egyre több levelet kapok a kedves olvasóimtól, melyben elmondják a problémáikat. Késztetést éreztem, hogy bõvebben kifejtsem, összegezzem a problémáikra a választ. A betegségek melyek a fizikai testre kiülnek, megelõzi õket a lelki vagyis érzelmi kiegyensúlyozatlanság. A legtöbben tudják gondolatban mi, mitõl van, rengeteg irodalom foglalkozik ezekkel a témákkal. De hogyan alkalmazzák? Kértek tõlem alkalmazási technikát.Gyakorlati útmutatóval szolgálok, melyek saját tapasztalataim,és naponta alkalmazom.

Adj hálát mindenért amit átéltél, mert azt Te vonzottad magadhoz, a szellemi spirituális fejlõdésed érdekében.

Szeresd a testedet, mint egy hatalmas kincset, mert a tested nélkül nem tudnád megtapasztalni a sok csodálatos dolgot, élvezni az életet.

Bocsájtsd meg mindenkinek akik bántottak, mert õk a tudattalanságuk miatt tették. Áld meg õket szeretettel.

Minden érzés ami kellemetlen és fájó vedd észre, merd érezni, de tudatosítsd Nem a Tied!
Magadra vetted mások problémáját. Hagyd elmenni, engedd el.

Ha van betegséged, szeresd öleld át, ne tagadd meg, hiszen a tied. Mert, ha megtagadod saját magadat tagadod meg.Szeretni kell, nem utálni. Szeresd, és ha kitartóan végzed ezt, elmúlik, eltûnik.

Nyisd ki a szívedet, merj szeretni mindent, és mindenkit. Fontos minél mélyebben érezni, szeretni, mert így egyre jobban megismerd és szereted önmagadat.Önmagad szeretete, elfogadása a legfontosabb. Mindegy, hogy sovány, vagy kövér vagy, ez nem számít. A belsõ lényed csodálatos, értékes, ez vagy te.

Ha drámák (veszekedések ) történnek a környezetedben, ne azonosúlj a történéssel, mert akkor veszítesz az erõdbõl, csak kivûlrõl figyeld az esményeket, ha beleavatkozol akkor azonosúlsz a dolgokkal.
(Mezõ Éva)
Forráshttp://ujfold.virtus.hu/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 4 hónapja - 17 éve 4 hónapja #716 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
Angyalmeditáció

Képzeld el, hogy e pillanatban egy angyal ül melletted...
Csend van...
Maradj nyugodt...
Gondolataidban gyûjtsd össze minden gondod...
Minden, ami nyomaszt, minden, ami boldogtalanná tesz, ami gátol; gondok, bánat, betegség...
A kilátástalanság, a kudarc, a rossz döntések elõtti félelem...
Összpontosíts minden rosszra, ami benned van...
S képzeld el, hogy mindezt átnyújtod az angyalnak.
Vedd a kezedbe, rakd egy képzeletbeli táskába, s nyújtsd át annak,
aki megszabadít e sok bajtól.
S most gondolj arra, amit szeretnél:
az elérhetetlennek tûnõ vágyaidra,
vagy hívd elõ a megtörtént szép emlékeket...
...a boldogságot, örömet, barátságot, nyugalmat, szeretetet...
Szorítsd az összes szépet a tenyeredbe...
Õrizd meg magadnak, s köszönd meg, hogy részese lehettél e pillanatoknak...
Légy hálás minden maradó jóért, s eltûnõ rosszért.
Lélegezz mélyeket! Számolj háromig!
És most...
Képzeld el, hogy az angyalka meghallgatta kéréseid...

Vigyázzanak rád az angyalok!
MA, HOLNAP, MINDÖRÖKKÉ!!!
(szerzõje számomra ismeretlen)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 3 hónapja #939 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.
A fiatalság mércéje


A fiatalság mércéje nem az életkor, hanem a szellem és a lélek állapota: az akarat- és képzelõerõ, az érzelmek intenzitása, a jókedv és a kalandvágy gyõzelme a lustaságon.

Csak az öregszik meg, aki lemond eszményeirõl. Az évek múlásával ráncossá lesz az arcod, de ha kialszik benned a lelkesedés, akkor lelked ráncosodik meg. Gondok, kétségek, az önbizalom hiánya, reménytelenség: mind hosszú évek, melyek nemcsak a testet húzzák le a föld porába, hanem a lelket is. Az ember - akár tizenhat éves, akár hatvanhat - csodára szomjazik, elámul a csillagok örökkévalóságán, a gondolatok és a dolgok szépségén: nem fél a kockázattól: gyermeki kíváncsisággal várja: mi lesz holnap: szabadon örül mindennek.

Olyan fiatal vagy, mint a reményeid, olyan öreg, mint a kétségeid. Olyan fiatal, mint önbizalmad, olyan öreg, mint a félelmed.

Fiatal, mint a hited, öreg, mint a csüggedésed. Fiatal vagy, amíg befogadod a szépség, az öröm, a merészség, a nagyság - az ember, a föld, a végtelenség hírnökeit.

Csak akkor öregszel meg, ha már nem szárnyalsz, és hagyod, hogy a pesszimizmus és a cinizmus megdermessze a szívedet.
(szerzõje ismeretlen)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 1 hónapja - 17 éve 1 hónapja #1390 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 1 hónapja - 17 éve 1 hónapja #1393 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: : Spirituális gondolatok
.

A Fényt úgy írhatjuk le, mint szeretet, öröm, áldás, és mindaz az érzelem, ami a felsõbb csakrákhoz kapcsolódik. A Sötétséget úgy írhatjuk le, mint félelem, düh, vádaskodás, szégyen és mindaz az érzelem, ami az alsóbb csakrákhoz kapcsolódik.
A Fény képviseli a ;jutalmat, az örömet, a boldogságot, az áldást. A Sötétség képviseli a leckét, a kihívást. Az érzelmi/fizikai fájdalom, valamint a félelem és a düh érzései azok, amelyeket meg kell tanulnunk a lecke részeként értékelni.


Ebben az univerzumban minden lélek a Polaritás Integráció Játékát játssza, hogy spirituális fejlõdést érjen el, és végül újraegyesüljön az Isteni Teremtõvel, a Forrással, a Minden, ami Vannal.
A Polaritás Integráció Játékának egyik legnagyobb kihívása, hogy megtaláljuk az értéket a Sötétségben. A Sötétség az iskolaépület, az osztályok pedig a leckék, amiket megtanulni vágyunk, hogy megvalósítsuk a kettõ egyensúlyát önmagunkban.
A másik nagy kihívás a hitünk, hogy a Fényben akarunk maradni. A Fény olyan, mint a vakáció egy trópusi szigeten. Menekülés a spirituális fejlõdés stresszétõl és feszültségétõl. Nem arra születtünk, hogy ott maradjunk, mert a Fényben való maradásunk végletesen szélsõséges lenne.

Akár a Fény, akár a Sötétség kihegyezése megrekeszti a spirituális növekedést. Megsemmisíti továbbá a teremtés képességét, mivel a fizikai forma ekkor érzelmileg részben bezáródik. A két poláris ellentét egyensúlya szükséges ahhoz, hogy probléma nélkül teremthessünk.
A célunk elérése érdekében mindannyian eljátsszuk a Sötétség szerepeit és a Fény szerepeit egyaránt. Máskülönben nem tudnánk integrálni, mert nem rendelkeznénk ezen ellentétek tapasztalataival.
Spirituális fejlõdésünket úgy valósítjuk meg, hogy különbözõ planetáris iskolákba inkarnálódunk. A planetáris iskolák a szabad akarat eltérõ fokozataival bírnak, s így a felhatalmazás különbözõ szintjeit biztosítják. A Föld a totális szabad akarat planetáris iskolája, lehetõvé téve az ide inkarnálódó lelkeknek, hogy teremtéseiket és választásaikat teljes mértékben megtapasztalják. A szabad akarat ilyen fokával rendelkezõ bolygókat hívjuk Nagy Kísérletnek. Mindössze két másik ilyen volt a világegyetemünkben.

Mi, a Föld népei, elérkeztünk most a planetáris játékunk végéhez. Meg kell most nyitnunk memória bankunkat, hogy felidézzük a játék szabályait.
Birtokában vagyunk a részvét kódjainak DNS-ünkben, és magasabb dimenziós eszközök is megadatnak számunkra, hogy képesek legyünk a részvét megvalósítására. A Nibiru visszatért, hogy aktiválja a szunnyadó kódokat és feltárja az emlékezetünket.
Hogy megvalósítjuk-e a részvétet? A választás a miénk, és ha megtesszük, bolygónk magasabb dimenzióba lép, és az univerzum többi része is követni fogja.


forrás: www.nibiruancouncil.com

MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 17 éve 1 hónapja A.M. Timea által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.762 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24