Az ellentétek harmóniája
Forrás: thesecret.hu
Ellentétek harmóniája Férfi vagy Nõ?
Fény vagy Árnyék? Fekete vagy Fehér?
Jó vagy Rossz? Jin vagy Jang?
Pozitív vagy Negatív?
Hiány vagy Többlet?
Csupa-csupa ellentét! Csupa-csupa dualitást kifejezõ szópár. És mind arra utal, hogy a Világ és az Élet ellentétek összessége, és hogy bárki, vagy bármi, vagy az egyik, vagy a másik végpont szerint jellemezhetõ, csak az egyik, vagy csak a másik végponthoz tartozik.
Ez a fajta világnézet azonban, véleményem szerint meglehetõsen korlátolt nézõpont, és alapvetõen semmi másra nem jó, mint hogy termékeny táptalaja legyen ítélkezésnek, ellenségeskedésnek és háborúskodásnak.A Világ összes létezõ bajának egyik alapvetõ gyökere ez a fajta nézõpont és beállítódás! Kiinduló pontja csaknem minden rögzült és kártékony beidegzõdésnek, meggyõzõdésnek, hiedelemnek és szokásnak. Csakhogy az Élet nem rögzített állapotok összessége! Az Élet állandó átmenetek összessége! Az Élet soha nem áll meg egyetlen pontban, egyetlen állapotban! Az Élet folyamatos hullámzásban van különbözõ állapotok között!Az Életben nem léteznek rögzített állapotok, ezért nem létezhetnek rögzített végpontok sem.Az Élet soha nem áll meg egyik vagy másik végponton, hanem folyamatos ingadozásban van a végpontok között. Nem igyekszik egyik vagy másik végpont felé. Nem akarja elérni egyiket, vagy másikat, és egyensúlyba sem akar kerülni a kettõ között, mert mindkettõ hozzá tartozik! Mindkettõ a része!
Ez alapján értelmét veszti minden ellentét, minden szembeállítás, minden abszolutizmusra utaló kijelentés vagy következtetés. Értelmét veszti még az is, hogy bármit bármivel, egyszer és mindenkorra, végérvényesen és visszavonhatatlanul egyenlõvé, azonossá, egymásnak megfelelõvé bélyegezzünk.
Lehet, hogy most, ebben a pillanatban a benned lévõ remény, vagy akár düh érzése azt jelzi, hogy úton vagy vágyad tárgyának megvalósulása felé, de lehet, hogy éppen azt, hogy távolodsz attól. Minden csak attól függ, hogy milyen állapotban voltál, hogyan érezted magad az elõzõ pillanatban. Csakis az elõzõ pillanathoz viszonyítva tudod egyértelmûen eldönteni azt, hogy a reményed kellemesebb érzés-e vagy sem, mint az, amit az elõzõ pillanatban éreztél. Ugyanígy csakis az elõzõ pillanathoz viszonyítva tudod egyértelmûen eldönteni azt, hogy a dühöd vagy a haragod még kellemetlenebb érzések felé taszít, vagy inkább felszabadít a nyomás alól és tovább lendít a kellemesebb érzelmek és ezzel vágyad megvalósulása felé.Nem jelenthetõ ki egyértelmûen, hogy a remény vagy a hit jobb érzés, mint a harag vagy a düh. Természetes, hogy önmagukban, csakis egymáshoz viszonyítva a remény és a hit jobb, kellemesebb érzés és állapot, mint a düh, vagy a harag. Ugyanakkor mindegyik jelezhet rezgés-szint ;emelkedést; és ;csökkenést; egyaránt. Nem egymáshoz kell mérnünk ezeket az érzelmi állapotokat, hanem ahhoz, hogy mit éreztünk az elõzõ pillanatban.
Ebben is segít az Éber Figyelem, az Éber Jelenlét! Hiszen ha figyelsz, éber vagy és jelen vagy, akkor pontosan tisztában vagy azzal, hogy mit érzel az adott pillanatban, a következõ pillanatban pedig emlékezni is fogsz erre a tapasztalatra, így abban a pillanatban fennálló érzelmi állapotodat képes leszel összevetni ezzel az elõzõ érzelmi állapotoddal. Ily módon pedig minden pillanatban tökéletesen tudatában vagy annak, hogy éppen merre is tartasz: közeledsz-e álmod megvalósulása felé, vagy éppen távolodsz tõle.Értelmetlen a dolgok abszolút szembeállítása! Értelmetlen és nem vezet sehova, ami építõ, ami élõ, ami kreatív, ami teremtõ, ami igaz! Csakis ellenségeskedéshez, háborúskodáshoz, romboláshoz, pusztításhoz és hazugsághoz.
Az Életnek, a Mindenségnek éppúgy része a harag, mint a remény. Éppúgy része a düh, mint a hit. Nincs közöttük középpont sem!
Együtt alkotnak harmóniát, együtt alkotnak teljességet, együtt fejezik ki mindazt, amit úgy hívunk: Élet! Remény és Harag!
Düh és Hit! Férfi és Nõ!
Fény és Árnyék! Fekete és Fehér!
Jó és Rossz! Jing és Jang!
Pozitív és Negatív!
Hiány és Többlet!
Nem egymás ellentéteként léteznek! Még csak nem is kiegészítõi egymásnak! Hiszen, ha kiegészítõi lennének egymásnak, azzal is azt feltételeznénk, hogy egymástól különválaszthatók és egymással szembeállíthatók.Együtt, egymásrautaltságban képeznek teljes egészet! Ez az Ellentétek Harmóniája!
Ez Boldogságod egyik Titka!