header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Mennyország és pokol...

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #4995 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mennyország és pokol...

.

"Ez a Jézus provokál engem"



- Felbosszankodom, s õ azt mondja: bocsáss meg!
- Félek, s õ így szól: légy bátor!
- Kételkedem, s õ azt mondja: bízzál!
- Zavart vagyok, s õ így biztat: légy nyugodt!
- Egyedüllétet keresek, s ezt mondja: jõjj s kövess engem!
- Nagy terveket szövök de õ azt mondja: add fel azokat!
- Vagyont gyûjtök, erre õ: osszad szét!
- Biztonságra vágyom, s õ így szól: ezt ne várd tõlem!
- Élni szeretnék, de õ: add oda életedet!
- Úgy vélem, jó vagyok, mire õ: ez nem elég neked!
- A fõnököt játszanám, ám õ azt mondja: próbálj meg szolgálni!
- Parancsolni szeretnék, s õ ezt mondja nekem: engedelmeskedj!
- Szeretnék mindent megérteni, de õ így szól: higgy!
- Világos tényeket akarok? Õ példázatokban beszél nekem.
- Költõi szépségeket várok el tõle, õ pedig mindennapi valósággal szembesít.
- Nyugalmat áhítok, õ meg azt akarja, hogy nyugtalan legyek.
- Erõszakkal török célom elérésére, õ meg örökösen békérõl beszél.
- Kardot ragadok, ha kell, õ rám szól: tedd a hüvelyébe azt!
- Bosszút lihegek, õ meg ezt követeli: tartsd oda a másik arcodat is!
- Békérõl szólok, õ meg azért jött, hogy háborúságot hozzon közénk!
- Szeretném elsimítani a dolgokat, õ meg azt mondja, hogy tüzet szeretne hozni a földre!
- Nõni szeretnék, õ meg így szól: légy gyermek!
- Elbújnék legszívesebben, s õ azt mondja: világíts!
- Az elsõ hely kellene mindig nekem, de szerinte üljek az utolsóra!
- Szeretném, hogy lássanak! De szerinte a csendes kamrában kell titkon imádkoznom!
Nem értem ezt a Jézust! Állandóan bosszant
engem.

Sok más tanítványával együtt kedvem lenne más Messiást keresni, olyat, akivel szót értenék és nem követelne tõlem annyit.
De hát én is úgy járok, mint Péter:
Nem ismerek mást, akinél az örök élet igéje lenne. Hát mégis csak mellette maradok!

(Padre Zezinho Brazilia)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.457 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24