header ok

Idézet

Több
16 éve 11 hónapja - 16 éve 2 napja #1583 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Idézet
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 2 napja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 11 hónapja #1644 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Idézet
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #1756 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Idézet
"Mit ad nekem a szeretet?
Gyûlöletmentes tiszteletet!
Mit ad nekem a tisztesség?
Feltétel nélküli becsületességet!
Mit ad nekem a becsület?
Jó igaz szót, nincs hazugság,
csak egymás iránti boldogság!
(ismeretlen)




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja - 16 éve 9 hónapja #1803 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Idézet
Az elveszett idõ

"Ellophatod valakinek az aranyóráját és visszaadhatod megint. Ellophatod a pénzét és megtérítheted a kárt. Csak egyvalami van, amit nem téríthetsz meg soha. Ez az idõ. Ha valakinek ellopod az idejét. Ha megvárakoztatsz valakit. Ez olyan, mintha ellopnál ennyi meg ennyi idõt valakinek az életébõl. Nem térítheted meg soha. Az idõ az ember legnagyobb és legfontosabb kincse. Ellophatod valakinek a lovát és visszaadhatod megint. Mindenét ellophatod és megtérítheted. Csak az ellopott idõt nem lehet megtéríteni soha. A várakozásban eltöltött idõt semmi földi hatalom nem hozhatja vissza. Nincs, elveszett, vége. Örökre elveszett."
/ Wass Albert /



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 9 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja - 16 éve 8 hónapja #1951 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Idézet
"Nem lehetek olyan fontos mások számára, mint önmagamnak.
Saját dolgaim súlya nagyobb bennem, mint a külvilágban."
Milyen hamar megfeledkezünk mások problémáiról, nehézségeirõl, kudarcairól!
Mennyire átsiklunk mások sikerei, örömei felett!
Egy másik ember ugyanígy van velünk.
Ezért nem szabad túlértékelni a
"Mit szólnak hozzá?" - jelentõségét.
Az embereket nem foglalkoztatja annyira a mi
problémánk, szégyenünk, kudarcunk, mint minket.
Ugyanígy örömeink, eredményeink sem.
Mennyit marcangoltuk magunkat, szégyenkeztünk
értelmetlenül.
Hányszor bántódtunk meg fölöslegesen."
(Popper Péter)


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 7 hónapja #2032 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Idézet
.

"Az ember értékét nem az esze, a mûveltsége,
nem a hatalma vagy a tehetsége,
hanem a lényébõl áradó melegség minõsíti.
Vagyis a szeretetnek behunyt
szemmel is érezhetõ jelenléte."
(Müller Péter)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.554 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24