A Nagypéntek arra ihlet, hogy megindúltan szemléljük a Kereszt misztériumát, mégpedig ne csak megemlékezésképp, hanem önmagunkban újra megélve az Úr fájdalmas kínszenvedésének titkát.
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
A Nagypéntek arra ihlet, hogy megindúltan szemléljük a Kereszt misztériumát, mégpedig ne csak megemlékezésképp, hanem önmagunkban újra megélve az Úr fájdalmas kínszenvedésének titkát.
OTT FÜGG A NÉMA BÁRÁNY
Ott függ a néma bárány:
A vére földre hull,
Míg dúl körül az ármány,
S a tömeg zúg vadul.
Szent arcát ütleg éri,
és hull reá a vád,
S ô szelíd hangon kéri
Az ég bocsánatát.
Úgy fáj a szívem, nézve
E koronás királyt,
Mert rút tövis az éke,
S testét kín járja át.
Én térdre hullva kérdem:
Ó mért szenvedsz, miért?
Ô választ ád szelíden:
Tengernyi bûnödért.
Most hogy rebegjek hálát
A megnyílt öt sebért,
Hogy adta bûnöm árát
Elrontott éltemért?
Ím magamról lemondok,
Övé egész valóm.
Így leszek véle boldog,
Hisz ô az üdvadóm.
( Gerzsenyi Sándor)
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``