Jézus ZEN tanítása
Olvasok egy könyvet Jézus zen tanításairól. Érdekes gondolatokat, sugallatokat juttat a könyv eszembe.
Egy elolvasott szó teljes gondolatmenetet tud beindítani, ami esetleg jól átgondolva és hasznosítva, egy egész életet át tud alakítani.
Az élet szépségének a titka abban rejlik ,hogy minden napot úgy kell megélnünk ,mintha az lenne az utolsó .Csak így lehet kellõen megbecsülni a pillanatot!
Eszembe jutott, ha mindenki úgy élne ,hogy tudná ,hogy ez az utolsó napja a földi dimenzióban ,valószínûleg minden másképp történne.
Ha valaki meghal a közelünkben , esetleg közvetlen hozzátartozó, sok alkalommal azt mondjuk : " milyen kár ,hogy meghalt ,nem volt idõm elbúcsúzni tõle, pedig még meg szerettem volna neki mondani ,hogy mennyire szerettem és még azt is el mondtam volna ,hogy....... ".
Nem szabad várni semmivel. Az élet annyira kiszámíthatatlan, a múlt már nem számit ,már túl vagyunk rajta. Lehet elmélkedni az esetleges elkövetett hibákért, de azokat nem lehet helyrehozni. Nem is kell. Minden, ami elmúlt és rossz volt az a tanítást szolgálta és pontosan meghatározza a jelen feladatait és cselekvéseit, A jelent kell megélni és a növekvõ ( múltból táplálkozó) tapasztalatainkat alkalmazva kell eljutni a kitûzött célhoz.
A jelen pillanatot kell megszentelni ,mindig az a fontos.
A jövõ szintén nem számit. Teljesen fölösleges a jövõre gondolni és elhanyagolni a jelen pillanat szépségeit és cselekvéseit. Gondolj bele, elhanyagolod a jelen pillanatát, elhanyagolod kapcsolataid ( családoddal ,barátokkal), mondjuk a munkába menekülsz, mert kell a pénz egy új autóra, házra, közben belerokkansz, esetleg meghalsz. Mit értél el, kinek segítettél vele. Ha szellemi síkon megkérdezik:
" mit tettél lent a földön?", vajon mit fogsz válaszolni.
-" Pénzt kerestem ! ". Ha egy humoros szellem kérdezi tõled, talán, még azt is hozzáteszi: " itt vegyél rajta valamit! ". Lehet ,hogy ott kiderül ,hogy jobb lett volna inkább hasznosabb dolgokkal tölteni a földi élet jelen pillanatait.
A kisgyermeked nem az fogja érdekelni, hogy apa milyen sokat dolgozik és nem fog rád nézni áhítattal ,mikor kidõlve hazajössz a munkából, hanem azt látja, hogy megint nem mesélsz neki, nem játszol vele és a kedvenc játékaival.
Vigyázz ,nehogy az én hibámba essél!
Lehet ,hogy a munka mellet észre se veszed ,hogy közben felnõtt. Sokan elfecsérlik az idejüket haszontalan dolgokra és elmennek Isten hívó szava mellett, pedig Õ mindenkinek egyformán a fülébe súgja . " szeretlek!"
folytatása következik