Élet az élet után
Az ember hatmilliárd másik ember között is egyedül van, s éppen úgy fél a haláltól, a betegségtõl, a fájdalomtól, pontosan ugyanúgy keresi a megváltást, a hitet, a boldogságot, mint kétezer évvel ezelõtt. Csak nehezebben találja meg.
Sokan vannak körülöttünk olyanok, akik egy különös, visszatérõ álom, egy reinkarnációs hipnózis során elõbújó emlék vagy egy súlyos baleset után átélt halál közeli élmény hatására megváltoznak. Hinni kezdik, hogy van élet az élet után, hogy lépteinket angyalok õrzik, s hogy legfõbb dolgunk megtudni, mivégre születtünk meg a földre. Ezek az emberek sorsfordító élményeikrõl nem szívesen beszélnek. Talán a megbélyegzéstõl félnek, talán csak nem érzik szükségét annak, hogy másokat gyõzködjenek. Néhányan, akik mégis vállalták a beszélgetést, legbensõ meggyõzõdésüket osztják most meg veletek.
Zuhanás az ötödik emeletrõl
Edina úgy emlékszik, tizenegy éves volt, amikor elõször érezte azt, hogy más, mint a többiek. A jó eszû, különc és magányos kislányt tanulási és beilleszkedési zavarai miatt szülei pszichológushoz vitték. A szakember enyhe kényszerességet és depressziós hajlamot diagnosztizált. Edina tizenhat éves korában, kétszeri középiskola-váltás és egy reménytelen szerelem után szedte be elõször egyszerre a számára felírt szorongásoldó gyógyszerek teljes havi adagját. Az öngyilkossági kísérlet után a fõváros leghíresebb gyerekpszichiátriai intézményében kezelték, ahol erõs, depresszió elleni gyógyszereket kapott. Ezután még kétszer mérgezte meg magát. Három gyomormosást, többhetes intézeti kezelést követõen döntött úgy, többé nem kísérletezik a gyógyszerekkel. Ekkor történt, hogy nem pillanatnyi elmezavarában, hanem elõre átgondoltan és eltervezetten kilépett a lakótelepi lakás ötödik emeleti ablakából.
Nem figyelemfelhívásként tettem, nem akartam zsarolni vele senkit. Valóban meg akartam halni mondja. Szõke, göndör fürtjei ugrálnak tökéletes arcéle körül. A ma húszéves lány olyan szép, hogy bármelyik magazin címlapjára rákerülhetne. Õ azonban nem akarja arcát, teljes nevét adni megrázó történetéhez.
Ma már tudom mondja , hogy ott, abban a pillanatban, amikor az ötödik emeleti ablakból kiléptem, egy angyal szállt fölém. Isten küldte el hozzám, hogy megmentsen. Máshogy nem történhetett. Egy bokorra estem, három csigolyám összetört. Amikor a kórházban magamhoz tértem, anyám állt zokogva az ágyam fölött. Az osztályos orvos, akihez fájdalomcsillapítóért könyörögtem, azt mondta, ha balesetet szenvedtem volna, sajnálna, de neki egy taknyos öngyilkos ne hisztériázzon. Viszont az ország legkitûnõbb, legemberségesebb gerincspecialistája operált. Neki köszönhetem, hogy fizikailag tökéletesen meggyógyultam. A lelki békémet azonban egy különös asszonynak köszönhetem. Amikor a kórházból kiengedtek, Sziszi segített megérteni, hogy mi történt velem. Õ magyarázta meg, hogy az öngyilkosság semmiféle gondot nem képes megoldani. Mert hiába hal meg az ember, csupán fizikai teste szabadul meg a fájdalomtól, lelke tovább bolyong vigasztalhatatlanul, örökre. Sziszi magyarázta meg nekem, hogy Isten kiválasztott lelke vagyok. Azért küldte rám korábban a tömérdek szenvedést, azért mentett meg végül, hogy elvezessen arra az útra, amelyen járnom kell. Citrin- és krizoprázkristály-terápiával kitisztította belõlem a negatív energiákat. Felszabadultam, a fejem kitisztult, megszûnt a bennem lévõ örökös feszültség. Elmúltak a fejfájásaim, megszûntek a gyomorpanaszaim, elmúlt az álmatlanságom. Tavaly kitûnõre érettségiztem. Idén sikerült nyelvvizsgáznom, és felvettek az egyik vidéki egyetem kémia-biológia szakára. Neurobiológus akarok lenni, agykutatással szeretnék foglalkozni. S bár néha még rám tör a kétség, valami furcsa halálvágy, ma már tudom, hogy régen volt életeim valamelyik sötét árnya kísért. De már azt is tudom, hogy védelem alatt állok, és nem történhet velem többé semmi rossz.
forrás:astronet.hu)
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.