header ok

Szellemtan

ADVENT ÉS KARÁCSONY - HÚSVÉT - szellemi misztikuma

Több
17 éve 5 hónapja - 15 éve 6 hónapja #468 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
"2008"


Áldott békés karácsonyi ünnepeket kívánok minden kedves fórum látogatónak:
Szeretettel: Imre Margit

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
  • Istvan
  • Újonc fórumozó
  • Újonc fórumozó
Több
17 éve 5 hónapja - 15 éve 6 hónapja #477 Írta: Istvan
Istvan válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
Békés Karácsonyi Ünnepeket kivánok:
István


Utolsó szerkesztés: 15 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 6 hónapja - 15 éve 6 hónapja #2111 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
"2009"


Karácsonyi ima
(Robert Louis Stevenson)

Szeretõ Atyánk!
Segíts, hogy ne feledjük el Jézus születését,
Hogy részt vehessünk az angyalok dalában,
A pásztorok örömében,
És imádhassuk a bölcseket.

Csukd be a gyûlölet ajtaját
És nyisd meg a szeretet zárját az egész világon.
Add, hogy minden ajándékban kedvesség lapuljon,
És minden köszöntésben õszinte jó kívánság.
Szabadíts meg minket a gonosztól
Jézus áldásával,
És taníts meg boldogan, tiszta szívvel élni.

Add, hogy a karácsony reggel
Boldog gyermekeiddé tegyen minket,
S a karácsony este így kísérjen ágyba,
Hálás szívvel,
Megbocsátva és megbocsáttatva,
Jézus kedvéért.
Ámen.



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 6 hónapja - 16 éve 6 hónapja #2178 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
Karácsony édes ünnepén

Legyen ma templom minden ember szíve,
Melyben a lélek szárnyat bontogat!
Karácsony édes ünnepén
Legyen imádság minden gondolat.

Legyen ma templom minden ember szíve,
S legyen a templom tiszta, szent fehér.
Karácsony édes ünnepén
Istennek tetszõ legyen a kenyér.

Szálljon szívünkbe áldott akarat,
Ez kösse egybe mind a kezeket.
Karácsony édes ünnepén
Te légy vendégünk: Jóság, Szeretet!

Akinek könnyet osztogat az Élet
És kín a napja, kín az éjjele,
Karácsony édes ünnepén
Ne fuss elõle! Óh beszélj vele!

Testét takard be s enyhítsd sok sebét!
Óh lásd meg, tudd meg: testvér õ veled.
Karácsony édes ünnepén
A szíved szépül, õt ha öleled.

Az emberszívek örökélõ õre
Tegye ma össze mind a kezeket!
Karácsony édes ünnepén
Maradj vendégünk: Jóság, Szeretet!
(Móra László)




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja - 16 éve 5 hónapja #2211 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
Ezt mondja Jézus:

"Mezítelenül születtem, hogy le tudj mondani önmagadról.
Szegényen születtem, hogy megtalálhasd Bennem a gazdagságot.
Kicsinek születtem, hogy te se akarj uralkodni másokon.
Istállóban születtem, hogy megtanulj tisztelni minden helyet.
Barlangban születtem, hogy minden jóakaratú ember Hozzám közeledhessen.
Ijesztõen gyengének születtem, hogy te sohase félj Tõlem.
Fegyver nélkül születtem, hogy bízhass jóságomban.
Szeretetbõl születtem, hogy soha se kételkedj szeretetemben.
Éjnek idején születtem, hogy elhid: minden földi valóságot képes vagyok megvilágosítani.
Emberként születtem, hogy sohasem szégyelld magad, azért ami vagy.
Mária fiaként születtem, hogy neked is legyen édesanyád.
József fogadott fiaként születtem, hogy megértsd: az igazi apa az, aki védelmet és szeretetet ad.
Egyszerûségben születtem, hogy te se legyél bonyolult.
Megalázottan születtem, hogy képes légy fölülmúlni magadban a kevélységet.
Elrejtve születtem, hogy képes légy elkerülni minden önmutogatást.
Gyermekként születtem, hogy megtanulj te is nyíltnak, bizalommal telinek lenni, mint a gyermek.
Teérted születtem, hogy mindnyájan együtt térhessünk vissza az Atya házába."
(Lambert Noben)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 6 hónapja - 15 éve 5 hónapja #2933 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
2010.

.

A jászoltól a karácsonyfáig


Az elsõ keresztények Jézus születésnapját megünnepelni gyûltek össze. Ajándékuk az egymás iránti szeretet volt.

"Ahol ketten vagy hárman összegyûlnek a nevemben, én ott vagyok" mondja Jézus a Bibliában. Õ pedig maga a szeretet. Az iménti sorok tehát mindenkinek az együttlét örömét jelenthetik, ami karácsonykor a maga teljességében valósulhat meg. "Mert ha Isten velünk, ki ellenünk?" - teszi fel a kérdést Pál apostol. Utalva rá: a szeretet a legerõsebb kötelék és a legnagyobb erõ.

A mai embernek sok minden egyéb is eszébe jut az ünnepen. A készülõdés fáradságai, az ajándékok utáni futkosás, a tömeg az utcákon, a rengeteg elköltött pénz. S hogy egyvalami sok helyen elsikkad: a nagy hûhó mögötti eredeti jelentés. Aki azonban ez utóbbit szem elõtt tartja, annak a már az advent is a boldog várakozás néhány hete lesz. Mert az eredeti gondolat szerint karácsonykor maga Isten ölt testet. Mégpedig azért, hogy az emberi sorsot és szenvedést átélve megváltson bennünket bûneinktõl, kaput nyitva az örök életre.

A betlehemi istálló a jászollal mára jelképpé vált. Istent nem úgy kell elképzelni, mint rajtunk kívül álló személyt. Krisztus mondja: "A mennyeknek országa bennetek vagyon". Ugyanezt hangsúlyozza Pál apostol: 'Jézus Krisztus bennetek vagyon". A lehetõség tehát, hogy szeressünk és szeretve legyünk, a szívünkben élõ valóság.

A 20. század nagy orosz filmrendezõje, Andrej Tarkovszkij vallotta: "Hit nélkül az ember elveszti transzcendens mélységét, lelke meggémberedik, személyisége széthullik. (...) Hit nélkül nincs meg az emberi testvériség érzése, nincs erõ az erkölcsi felháborodásra és tiltakozásra: nincsen történelem és nincsen szabadság. Ám a hit alapját nem kívül (....) találjuk meg, hanem önmagunkban, a személyiség belsõ világában".

Mindezen érdemes elgondolkozni napjainkban, amikor karácsony látszólag a "fogyasztás ünnepévé" alacsonyodott. Elrémítõ a szám, hogy évrõl évre csak ajándékokra majd'' 100 milliárd forintot költünk. Miközben az ajándékozás eredetileg nem is volt a karácsony része. Az elsõ keresztény közösségek Jézus Krisztus születése napját megünnepelni gyûltek ekkor össze. Ajándékuk nem tárgyak halmaza volt, hanem az egymás iránt érzett szeretet.

A karácsonyi ünnepek kialakulását kutató tudósok szerint korántsem véletlen, hogy Jézus születése éppen a téli napforduló idejére esik. Errõl már a pogányok is megemlékeztek. Ez az év leghosszabb éjszakája, amelyet már rövidebbek követnek. Vagyis a fény gyõzedelmeskedik a sötétségen, az élet erõsebbnek bizonyul a halálnál. A Római Birodalomban az ünnepet a már erõsödõ Napisten- és Mithrász-kultusz nyomására rendelték el. A sötétségen diadalmaskodó fény Krisztust is szimbolizálta, így hamarosan az õ személyét ugyancsak ehhez a naphoz kötötték.

Ha az ünnepien kivilágított utcán és kirakatok között sétálgatva erre gondolunk, rögtön enyhülhet a vásárlási roham okozta belsõ feszültség. És a fények egyetlen nemzet karácsonyából sem hiányozhatnak.

Angliában már októbertõl kezdik feldíszíteni az utcákat. A házakat pirosba és zöldbe öltöztetik. December 24-én együtt ékesíti fel a fát a család, majd a gyerekek az utcán éneklik el karácsonyi dalaikat. Ezért cukorkát kapnak ajándékba. Az óriási zoknik este ott lógnak az ágyak végében. Az ajándékot 25-én, a templomi istentisztelet után bontják ki. Az ünnepi ebéd elmaradhatatlan szereplõje a gesztenyével töltött pulyka és a karácsonyi puding.

Ausztriában a bécsi utcákon karácsonyi zene szól, a fõtereken óriási karácsonyfák szöknek a magasba. Az osztrák fõváros híres a "kis Jézus búcsúja" nevû karácsonyi búcsúról. A városháza körül elterülõ parkban rengeteg játék, színes program, jégpálya és kisvasút várja a gyerekeket. Akik felszállnak a vonatra, elõtte levelet írnak a Jézuskának.

Az Egyesült Államok híres ünnepe a Hálaadás, amelyet november utolsó csütörtökén tartanak. Ilyenkor emlékeznek az 1620 novemberében az Újvilágba érkezõ zarándokokra. A Fehér Ház elõtt óriási karácsonyfát állítanak, amelyen az elnök és a felesége gyújtják meg a gyertyákat. Szenteste az ajándékokat Santa Claus hozza, aki a kéményen ereszkedik alá az otthonokba. Így a zoknikat a kandalló fölé akasztják az ajándékok végett.
(forrás: astronet.hu Rados Virág)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.456 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24