.
Karácsony értékei
A tudatosság korát éljük. Nem elég hallani valamirõl, azt meg is kell értenünk. Érthetõvé kell válnia bennünk minden dolognak, hogy Hitbõl Tudássá érhessen.
De hogyan is jut el hozzánk ez a tudás? Miként érünk meg rá? Honnan tudjuk, hogy már tényleg készen állunk?
Onnan, hogy elkezdünk kérdezni - és egyre több kérdésünk van. De ezekbõl a kérdésekbõl csak akkor lesznek válaszok, ha megértjük õket.
Lépéseink:
1. Ha készen állok, már képes vagyok kérdéseket feltenni.
2. Ha kérdezek, kapok rájuk válaszokat.
3. Ha figyelek, megérthetem ezeket a válaszokat.
4. Ha megértéssé lettek bennem a válaszok, akkor saját tudásommá válhatnak.
5. Ez a tudás vezethet ezután engem a mindennapi életemben.
Mielõtt tehát bármirõl beszélnénk, kérdezzünk rá arra a dologra igazából! Tudjuk-e mit jelent nekünk. Hol illeszthetõ bele a saját igazság rendszerünkbe?
Beszéljünk a Karácsonyról? Egy kicsit
A Karácsony a Szeretet és a Fény ünnepe. De nem csak Szeretet és Fény tölt be ilyenkor minket, hanem az a szellemi Bölcsesség is, ami egész év során ért bennünk.
Ha igazán szeretnénk megtudni, nekünk, magunknak mit is jelent Karácsony misztériuma, akkor fel kell tennünk magunkban a kérdéseket. Amíg nem értjük meg ezeket az erõket magunkban, nem is tudjuk befogadni õket.
Nem tudunk valamire várni, hogy megszülessen bennünk, ha nem tudjuk, mire is várunk.
Ha nem tudjuk magunkat ösztönösen átadni a Szeretet és a Bölcsesség erõinek, akkor tudatosan kell megértenünk, hogyan válhatnak erényekké bennünk Karácsonykor.
Karácsony lehetõséget ad nekünk, hogy eljussunk a Fényhez. Két utat is kínál, mely a végén összeér, és bennünk eggyé válik.
E két út a Szeretet és a Bölcsesség útja.
Ezért születik meg bennünk ez a két erõ, hogy a magunk választása szerint induljunk az Úton, mely a Fényhez, Istenhez vezet. A Fény pedig maga az isteni Tudás, Tudatosság.
Ez a beteljesülés: magunkhoz venni õsi tudásunkat, isteni Fénytudatunkat, melyet Krisztus megváltása tett elérhetõvé újra az ember számára.
Õ egyesítette újra az Istenember szellemi képét tudatosságunkban, mert összekötötte a Szeretetet a Bölcsességgel.
Újra teljes lett a kör. Bármerre indulsz, ugyanoda érsz - Mindegy, hogy a Szereteten át, vagy a Bölcsességen át próbálod megérteni, hiszen e kettõ eggyé lesz a Tudásban.
Ez a cél: e két erény összeolvasztása bennünk, hogy Szeretet által bölcsekké válhassunk, és a Bölcsesség által megtanulhassunk tisztán szeretni.
A régi bölcsek még ismerték a Szeretet és a Bölcsesség egyetemes tanításait. E két erõt egyesítve használták és tudatosan éltek benne.
A mai kor embere újra fel kell fedezze magában ezeket a képességeket, hogy mindez tudássá érhessen benne és általa szellemi emberré válhasson.
A szellemi ember nem tagadhatja többé meg önmagát, hiszen Istenemberségünk szembesít most már Önvalónkkal. Ezt a teljességet megtalálva, szellemi erõinkkel felvértezve, újra isteni esszenciával átitatottan láthatjuk a világunkat!
Nem érthetjük meg az isteni folyamatokat, ha pont Õt hagyjuk ki belõle! Ha mindent csak egy síkon szeretnénk meglátni, pont az az erõ nem tud megmutatkozni, ami az Egységben van jelen.
Egyik szélsõség sem vezet teljes tapasztaláshoz, mert mindennek Egyként, bennünk kell megszületnie.
Errõl szól a Karácsony, a születés misztériumáról. Hogy általunk és bennünk szülessen meg az a szellemi erõvel áthatott isteni Világ, mely a Szeretet és a Bölcsesség alapjaira épül.
Ennek a Világnak kell megnyilvánulnia gondolati, érzelmi és akarati erõinkben.
De ahhoz, hogy megszülessen és fellobogjon a megértés lángja, egy szikrának kell kigyúlnia bennünk. Ez a szikra pedig csak akkor éri el a megfelelõ hõmérsékletet a fellobbanáshoz, ha képesek vagyunk beengedni magunkba az isteni impulzust, Jézus Krisztus által.
Õ gyújtott Fényt újra a Szívekben, az Õ önfeláldozó ereje képes csak fellobbantani bennünk az isteni lángot újra.
Segítségül hívhatjuk még a megértéshez a Szentháromság erõit!
A hármasság erõi általunk nyilvánulnak meg, hiszen bennünk van a gondolat, mint szellemi erõ, az érzelem, mint lelki energia, és az akarat, mint fizikai megvalósító.
A test "lélek " szellem bennünk a Szentháromság!
Ha e három erõt magunkban tisztán harmóniába hozzuk, megnyithatjuk a szellem-, és lélekkapukat, hogy eljusson hozzánk, emberünkhöz is a Fény.
Olyanná válhat bennünk ez a hármas egység, mint Karácsony éjjelén a vezérlõ csillag, ami utat mutat Jézushoz, a bennünk megszületõ isteni Énhez.
Ez az egységes erõ adhat teret a bennünk megszületõ krisztusi Királyságnak, melyet a megváltás misztériumával teljesít be az isteni Akarat. Ha ezeket az erõket magunkban fel nem fedezzük és meg nem értjük nem válhatnak eggyé bennünk az Isteni Énnel.
E Szentháromság szimbólum ott van a Karácsonyi misztériumban is.
Test - az istálló, jászol, mely Istennel válhat csak megszenteltté.
Lélek - a királyok és pásztorok, a bölcsesség és szeretet hordozói, mellyel lelkünket vértezte fel a Teremtõ.
Szellem - Jézus megszületése, mint szellemi fény, beteljesítve az akaratot Krisztus halálával, mint áldozattal.
Ennek az Egységnek, a Fénynek születése történik bennünk Karácsony szent Ünnepén, ha képesek vagyunk magunkba figyelni és e szent csoda áhítatát és örömét átélni.
Azok az isteni erények vezetnek bennünket bensõ utunkon lépésrõl-lépésre, melyeket megtalálunk szívünk által önmagunkban.
Az elsõ a Csend, mely nélkül az igaz isteni szó hallhatatlan. Ez a csend mindannyiunkban benne van és a legbeszédesebben tanít minket a bennünk élõ belsõ bölcs által. Csak az elcsendesedett test és lélek képes meghallani a szellem tanításait.
A második a Béke, melyet a csendbe lépve érhetünk el. Olyan állapota ez lényünknek, mikor megnyugszunk Isten Akaratában és átadjuk magunkat a Gondviselés erõinek.
A harmadik az Öröm, mikor már képesek vagyunk meglátni és felszabadítani azt az érzést, mely magának a Létezésnek az alapállapota. Az Élet megélése maga az öröm, mely nem külsõ forrásból táplálkozik, hanem örökérvényû valója bensõdnek, isteni származásodnak. Atyád örömmel teremtett téged, és ez az, ami éltet.
A negyedik a Szeretet, mely a Mindennel összekapcsoló jézusi szubsztancia.
Az ötödik, mely maga a beteljesülés, a Fény, mellyel eljutunk magához az Istenemberhez. Az öt, az ember száma az univerzumban. A védelem és a mágikus erõk száma is. Régebben a felemelt és széttárt öt ujjukkal köszöntötték egymást a beavatottak, a Fény hordozói. A Fény megláttatja bennünk és velünk isteni eredetünket, szellemi Önvalónkat. Így fogadhatjuk be azt a Krisztus-impulzust, mely tudatosságunkat általa újra Istenbe emelheti.
Ha befogadjuk Krisztusi Lényünk ajándékát, fellobbanhat bennünk a szikra, mely mint betlehemi csillag ragyog tovább a szívünkben örökké.
Pusztai Orsi
Kristálycsakra.hu
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.